Суспільство
У Херсоні вирощуватимуть найдорожчі у світі гриби
Херсонський державний аграрний університет навесні запускає проект з вирощування дубового трюфеля. Про це розповів ректор університету Юрій Кирилов, пише agro-yug.com.ua.
Унікальний проект з вирощування дорогих грибів — дубових трюфелів на базі лабораторії грибівництва запускає біолого-технологічний факультет ХДАУ.
“У нас є міцелій трюфеля дубового, який імплантується в кореневу систему дуба. І у нас також є дендропарк “Дубовий гай”. Ось хочемо навесні зайнятися цим процесом імплантації. І через три роки будемо їсти вже дорогою гриб”, — розповів Юрій Кирилов.
Виробнича база при кожному факультеті
Крім цього, університет запускає ще два проекти — наукову пасіку і міні-перепелину ферму. Створення таких навчальних проектів полягає в потреби університету мати свої бази для проходження студентами практик.
Читайте також: Екзотичний бізнес: у Херсоні вирощують австралійських раків
“Зараз поставлено завдання: при кожному факультеті повинна бути своя міні-виробнича база”, — наголосив ректор ХДАУ.
Окрім цього, в рамках спеціальності “Водні біоресурси та аквакультура” університет планує відкрити курс навчання фахівців з вирощування мідій та устриць.
Читайте також: Херсонські науковці вирощують перли
2000 євро за кілограм
Трюфель – це найбільш коштовний гриб у світі, ціною від 2000 євро за кілограм. Трюфелі вважаються одним з найдорожчих делікатесів та належать до тих рідкісних сезонних продуктів, якими можна поласувати тільки в короткий проміжок часу раз на рік – восени, коли вони набувають максимальних ароматичних властивостей.
Читайте також: На Львівщині фермер заклав плантацію найдорожчого у світі гриба
Ростуть трюфелі у дубових, дубово-грабових лісах, або у розріджених лісових насадженнях на вапнякових ґрунтах. Найчастіше поодинці або групами з 2-7 плодових тіл на глибині до 30 сантиметрів. Збір трюфелів – складний процес, що вимагає підвищеної акуратності і тривалої підготовки. Трюфелі ростуть по одному, кожен клубень розташований окремо і повинен бути вилучений з кореня дерева так, щоб не пошкодити його. Збиральники шукають місця із земляними грибами завдяки диким свиням, які чутливі до їхнього запаху. Також для цього використовують спеціально навчених собак. Над місцем, де в землі росте трюфель, завжди рояться специфічні жовті мухи.
У світі існує дев’ять видів трюфелів. Найбільшою популярністю у споживачів користуються трюфелі, які ростуть у Франції, Італії, Швейцарії, а ще в Україні. В Карпатах найбільше білого, так званого істрійського, трюфелю у лісах Закарпаття – Воловецього, Тячівського, Березнянського і частково Перечинського та Мукачівського районів. Також великі “родовища” трюфелю знаходяться на Вінниччині та навіть – на Київщині.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі