Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Харкові добудують третю лінію метрополітену

Опубліковано

Верховна Рада ратифікувала договір України з Європейським інвестиційним банком про продовження будівництва третьої лінії метрополітену у Харкові. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, Верховна Рада ухвалила закон “Про ратифікацію фінансової угоди (проєкт “Розширення харківського метрополітену” (Проєкт “Подовження третьої лінії метрополітену у місті Харків”) між Україною та Європейським інвестиційним банком”.

“За” проголосували 337 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Про яку суму йдеться?

Реалізація проєкту «Розширення харківського метрополітену» (проєкт «Подовження третьої лінії метрополітену у місті Харків») здійснюватиметься за рахунок коштів позики Європейського інвестиційного банку на таких умовах: сума позики – 160 млн євро; ставка відсотків – Euribor + спред; кількість траншів – 20; мінімальна сума одного траншу – 5 млн євро.

Загальний період погашення позики становить 25 років, включаючи чотири роки пільгового періоду (перша дата погашення позики – 20.04.2022; остання дата погашення позики – 20.10.2042). Позика погашатиметься піврічними платежами.

Читайте також: У метро Харкова встановили 200 валідаторів для електронного квитка

Які станції з’являться?

Нагадаємо, що проєкт «Продовження метрополітену у м. Харкові» включає будівництво двох станцій – «Державінська» і «Одеська», Олексіївського електродепо та закупівлю рухомого складу. Проєкт реалізується за рахунок кредитних коштів ЄБРР (160 млн євро) і ЄІБ (160 млн євро).

Загалом кошти для реалізації цього інвестиційного проєкту, а також витрати на його обслуговування та погашення передбачаються у законі про Державний бюджет протягом усього строку дії кредитних договорів.

Суспільство

У Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім

Опубліковано

24 січня в Миколаєві запрацює новий простір для молоді — Українсько-данський молодіжний дім. Його офіційне відкриття відзначать подією Åbne Døre — Днем відчинених дверей. Усі охочі зможуть завітати, дослідити простір та познайомитися з командою.

Про це повідомляють організатори.

Дім для молоді

Українсько-данський молодіжний дім стане місцем для ідей, навчання, творчості й співпраці. Тут можна організовувати події, брати участь у тренінгах, працювати над власними проєктами й просто знаходити однодумців. Команда Дому працює для молоді міста й тих, хто хоче творити позитивні зміни у своїй громаді.

Протягом року в Миколаєві реалізували низку програм і ініціатив, зокрема навчання з методів діалогу, грантового менеджменту та локальних проєктів. Серед них — дві хвилі Ambassador Program, учасники яких уже стали частиною активної молодіжної спільноти.

Читати також: В Одесі запрацює єдиний хаб для громадськості

Програма події

Захід відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 59.

Активності:

  • 15:30–16:30 — квест «Досліджуй Молодіжний дім»;
  • 16:30–17:00 — міні майстер-класи;
  • 17:00–17:30 — неформальне спілкування та нетворкінг.

Молодь, яка хоче долучитися до ініціатив або просто познайомитися з оновленим простором, може прийти в Дім безкоштовно. Попередня реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, що у Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби.

Фото: Freepik.

Читати далі

Суспільство

У Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро

Опубліковано

Катерина Єсипчук завершує навчання на спеціалізованих курсах і готується стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро.

Про це йдеться в сюжеті Вікна СТБ для телемарафону Єдині новини.

Курси стартували у вересні. У групу зарахували 25 осіб, серед яких було чотири жінки. Проте лише Катерина змогла продовжити навчання — інші дівчата залишили курси через складнощі із графіком, іспитами або рівнем зарплати.

Зараз на курсах залишилося 13 студентів. Вони отримують стипендію в розмірі 8 тисяч гривень щомісяця та проходять інтенсивне навчання, що включає теорію й практику.

Читати також: «У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Навчання, що вимагає витримки

Щодня студенти слухають лекції по чотири заняття п’ять разів на тиждень. Практична частина відбувається в тунелях метро — під наглядом досвідчених інструкторів студенти вчаться керувати поїздом.

«Машиніст працює один у тунелі. У критичній ситуації допомогти може тільки власна підготовка та витримка», — пояснює один із викладачів.

Подолання стереотипів

Катерина зізнається, що іноді стикається з упередженнями з боку колег. Однак її це не лякає.

«Дехто вважає, що жінкам тут не місце. Але, вибачте, доведеться звільнити місце. Ми можемо керувати поїздом так само, як і чоловіки. Наші руки й ноги працюють не гірше», — впевнено каже вона.

Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.

Фото: кадр з сюжету Вікна СТБ.

Читати далі

Суспільство

Українських моряків звільнили з полону єменських хуситів

Опубліковано

Трьох українських моряків, членів екіпажу вантажного судна Galaxy Leader, евакуювали з полону єменських хуситів. Операцію зі звільнення провели спільно Головне управління розвідки Міністерства оборони та Міністерство закордонних справ за підтримки султанату Оману.

Про це повідомили в ГУР МО.

Рік перемовин

Хусити захопили українців разом із судном у Червоному морі 19 листопада 2023 року. Тоді вони затримали корабель, який, за словами прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, використовувала британська фірма. Серед 25 членів екіпажу, окрім українців, перебували болгари, мексиканці та філіппінці.

Звільнення моряків стало результатом тривалих неофіційних перемовин, які тривали понад рік. Перший контакт із полоненими вдалося встановити лише 3 квітня 2024 року, а 22 січня 2025 року українців нарешті повернули додому.

Нагадаємо, що з російського полону повернули 25 важкохворих та поранених українців (ФОТО).

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Шопочитати