Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
U KHarkovi zapustiat systemu rozpiznavannia oblych i nomeriv avto U KHarkovi zapustiat systemu rozpiznavannia oblych i nomeriv avto

Економіка

У Харкові запустять систему розпізнавання облич і номерів авто

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Харкові встановлять нові камери відеоспостереження, які розпізнаватимуть обличчя, а також номери автомобілів повідомляє Укрінформ.

“Це стосується безпеки дорожнього руху та його регулювання по всьому місту, в тому числі, і на дорогах. Це також відеоспостереження в центральній частині міста, в місцях масового скупчення людей і в спальних районах”, – зазначили у міськраді.

Читайте також: Запрацювала система відеоспостереження з розпізнаванням номерів авто

Упродовж місяця визначать, де і які камери треба встановити. Камери повинні бути різними: одні розпізнаватимуть обличчя, інші – номери машин. Створення такої системи дозволить зробити місто реально безпечнішим.

“Починаємо ми цю роботу не з нуля, оскільки в Харкові вже є певні мережі відеоспостереження. Потім потрібно буде об’єднати все це в єдину систему, після чого передати її на пульт у ситуаційному центрі та правоохоронним органам”, – додали у міськраді.

Фінанси на реалізацію проекту виділить і міська влада, і консорціум “Інтелектуальні системи”.


Економіка

В Україні створили пам’ятку, щоб розпізнати російські фінансові застосунки та уникнути спонсорування ворога

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фінтех-стартап Saldo Apps та аналітичний сервіс для мобільних застосунків ASObot з групи IT-компаній Netpeak Group провели дослідження, в якому виявили, що більшість популярних в ​​Україні фінансових додатків мають російське походження. Розробники створили пам’ятку, щоб розпізнати російські додатки та уникнути спонсорування держави-агресора.

Про це повідомляє ШоТам.

App Store та Google Play налічують понад 1 000 застосунків для обліку персональних фінансів, популярних в Україні – близько 100. Saldo Apps та ASObot зібрали інформацію про походження, кількість інсталів та доходи близько сотні додатків цієї категорії. Розробники виявили, що 50% нових інсталів все ще припадає на додатки, які зроблені на росії.

За оцінками спеціалістів, українці за півтора року з початку повномасштабного вторгнення заплатили понад $250 000 додаткам з країни-терористки. Це сталося через те, що більшість російських додатків для обліку особистих фінансів мають або українську локалізацію, або інтеграцію з українськими банками.

«Коли я побачив, що з початком повномасштабного вторгнення українці не стали менше завантажувати російські застосунки і платити російським розробникам –  припустив, що українці просто не знають про походження тих застосунків. Тому вирішив зробити памʼятку, яка б нагадувала українцям хто є хто», – зазначив CEO Saldo Apps Радомир Новкович.

Проблема російських застосунків в Україні стоїть особливо гостро ще й тому, що крім грошей українці добровільно передають свої персональні дані. Згідно з федеральним законом 152-ФЗ «Про персональні дані» персональні дані російських користувачів повинні зберігатися на території росії та оброблятися федеральними органами державної влади.

Читайте також: Про «безкоштовні» державні послуги та інші парадокси нашої економіки

Якщо російські розробники не виділили окремі сервери поза межами росії для зберігання даних українців, це може означати, що всі дії українських користувачів, включаючи донати на ЗСУ, фіксуються на території росії.

Для того, щоб українці могли відмовитися від ворожих фінансових додатків, компанії Saldo Apps та ASObot створили пам’ятку. З її допомогою користувачі зможуть визначити небезпечні додатки та уникнути передачі їм своїх коштів та персональних даних. Серед 16 найбільш популярних російських додатків в Україні команда розробників виділяє: Манібокс, Money manager, CoinKeeper, Zenmoney, Журнал витрат та інші.

Ще одна причина популярності російських додатків в цьому сегменті, на жаль, те, що найпопулярніші світові застосунки не мають інтеграцій з українськими банками. А російські мають, адже для них 20 000 інсталів та $10 000 доходу щомісяця з українців – значна частина. При цьому додатків українського походження не так вже і багато.

Серед альтернатив українського походження, якими можна замінити російські застосунки: Saldo Finance, Coin Flow, Monobudget, Витрати та доходи – Облік, Smoney.

Зауважимо, що Saldo Apps – це частина Netpeak Group, фінтех-екосистема для самозайнятих осіб, мікробізнесів та фінансово освічених осіб по всьому світу.

Нагадаємо, ПриватБанк провів дослідження щодо того, на що діти витрачають гроші з банківських карток.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Економіка

Укргазвидобування запустило 5 нових свердловин

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Укргазвидобування оголосило про запуск ще 5 нових свердловин з додатковим видобутком 500 тис кубометрів газу на добу — 4 з 5 свердловин пробурені на «старих» родовищах віком 45-55 років, ще одна — повністю нова.

Про це повідомили у пресслужбі «Нафтогазу».

Зазначається, що вперше газ із нової свердловини надійшов у газотранспортну систему України цього місяця.

«Щоб досягти наших цілей з нарощення видобутку ми комбінуємо: використовуємо сучасні технології для відкриття нових покладів на вже виснажених родовищах і збільшуємо інвестиції в дослідження й освоєння нових ділянок», — заявив т.в.о. гендиректора Укргазвидобування Олег Толмачев.

У компанії додали, що з початку року ввели в експлуатацію 58 нових газових свердловин із сумарним середньодобовим дебітом 5,3 млн кубометрів природного газу.

Читайте також«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Нагадаємо, з початку 2023 року компанія «Укргазвидобування» збільшила добовий видобуток газу на 3,31 млн куб. м.

Також ми повідомляли, що Укргазвидобування відремонтувало 20-річну газову свердловину, яка дозволяє щодоби видобувати понад 150 тис. кубометрів блакитного палива.

Фото: Укргазвидобування.

Читати далі

Економіка

На заводі Рівненщини встановили першу в Європі систему спалювання пропан-бутану

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Костопільському заводі скловиробів встановили першу в Європі систему промислового спалювання пропан-бутану

Про це повідомили на фейсбук-сторінці

Також на підприємстві встановлено першу в Україні сонячну електростанцію на склозаводі.

Загалом цього року власники вклали 500 млн грн інвестицій. Зокрема — у будівництво однієї з найбільш енергетично ефективних печей. Вона збільшить потужність виробництва на 30% і зменшить енергоспоживання на чверть. Запустять піч вже в наступному році.

Підприємство виробляє понад 450 млн скловиробів на рік. Це харчові, медичні та парфумерні пляшки. Сьогодні вони експортують свою продукцію у понад 15 країн світу і входять до п’ятірки кращих таких заводів України. 

Читайте також«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Зазначається, що Костопільський завод скловиробів – це про соціально відповідальний бізнес. Сьогодні тут працює понад пів тисячі людей. З лютого 2022 року, підприємство допомагає військовим. Зокрема, закупили допомоги на суму понад $2 млн, підтримують програми протезування та реабілітації постраждалих від війни і працюють над інклюзивністю робочих місць.

Нагадаємо, сім’я з Маріуполя відкрила перший заклад української кухні у Лос-Анджелесі.

Також ми розповідали, як український виробник почав створювати цукати з кабачків.

Фото: Рівненська ОВА.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 години тому

Зруйнований центр, розстріляний Кобзар, стінописи Бенксі та С215. Як Бородянка відновлює культуру після окупації

У Бородянці російські загарбники завдали масштабних руйнувань. Загалом пошкоджено житло понад 3000 людей й різні...

Суспільство22 години тому

Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

Світлані Скшетуській 39 років. Вона вирішила здобути другу вищу освіту, аби надавати професійну психологічну допомогу...

Суспільство2 дні тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство2 дні тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...