Суспільство
У Харкові запрацювало перше в Україні інклюзивне модельне агентство
Перше в Україні інклюзивне модельне агентство запрацювало у Харкові. Проект має назву «Інклюзивна мода як засіб просування інклюзії та толерантності в Харкові», повідомляє міська рада.
Чим займатиметься агентство?
Інклюзивне модельне агентство займатиметься професійною підготовкою моделей з інвалідністю та розробкою адаптивної колекції одягу. Перший кастинг моделей пройшов 3 липня на Арт-заводі «Механіка». У відборі взяли участь близько 30 претендентів.
«Проект «Open Grants School» дав поштовх для реалізації унікальних не лише для Харкова, але і для всієї України проектів. Випускник школи грантрайтінга, переможець міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів – громадська організація інвалідів «Креавіта» – вже почала реалізацію свого проекту. Ідея створення платформи для особливих моделей належить її керівникові Олені Шингарьовій, людині, яка вже підкорила не тільки харківські подіуми, але і наші серця. Результати роботи над проектом ми побачимо в жовтні на «Kharkiv Fashion 2019», – зазначила начальниця управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська.
Моделі на інвалідних візках
За словами віце-президента ГО «Креавіта» Олени Шингарьової, під час кастингу журі визначило десять фіналістів, які вийдуть на подіум «Kharkiv Fashion 2019», і вісім фіналістів, які візьмуть участь у соціальному фотопроекті.
Читайте також: Їхні “льотні” комбінезони скуповує Європа і Америка. Як бренд Alpha Bravo став прибутковим
«Ідея створити перше в Україні модельне агентство для людей з інвалідністю виникла після участі в модних показах на «Kharkiv Fashion». На кастинг до нас зареєструвалися люди на інвалідних візках, з синдромом Дауна, проблемами слуху, зору та іншими видами інвалідності. Тепер вони вчитимуться ходити по подіуму, за їх участю проводитимуться фотосесії та інші заходи. До реалізації проекту ми плануємо залучати різні організації та навчальні заклади, а також продовжимо працювати з модельєрами, щоб шити і представляти одяг для людей із особливими потребами», – розповіла Олена Шингарьова.
У міській раді нагадують, що цього року в міському конкурсі інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів визначили десять переможців, які отримають муніципальні гранти в розмірі від 40 до 165 тис. грн. Серед них – «Старий цирк Грікке», «Харків – місто стартапів», «Мій улюблений український Харків» тощо. Наступного року організатори планують ввести обмеження для досвідчених організацій, які вже перемагали в конкурсі, щоб дати можливість реалізувати ініціативи більшій кількості учасників-початківців.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі