Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У громадах на Полтавщині надаватимуть послуги для підтримки ментального здоров’я: що про це відомо

Опубліковано

21 березня в Полтаві урочисто відкрив свої двері для відвідувачів комплексний центр підтримки ментального здоров’я «Ментал Хаб».

Про це повідомляє видання Новини Полтавщини.

Він є частиною великого проєкту «Інтегрована підтримка ментального здоров’я для уразливих груп населення» та, за задумом організаторів, повинен стати простором, у якому люди зможуть отримувати допомогу з підтримки свого ментального стану, знайдуть опору та джерело сили й натхнення.

«Ідея створення ментального центру зародилася досить давно. Ми, представники неурядової організації, активно включалися в допомогу внутрішньо переміщеним особам, цивільному населенню під час війни й на собі відчули всі явища, пов’язані з нею. Це й емоційне виснаження, й апатія. Ми зрозуміли, що такі негативні наслідки відчувають практично всі. Коли ти не в ресурсі, ти не можеш ефективно працювати. Тому ми вирішили створити таку точку опори. Хочемо, щоб подібний центр з’явився в кожній територіальній громаді. Ми будемо робити все можливе, щоб ці послуги були доступними скрізь», – розповіла виконавча директорка БО «Світло надії» Марія Бондаренко.

Реалізувати задум у Полтаві організації вдалося за допомогою міжнародних донорів та партнерів в Україні.

«Відкриття центру сьогодні – це такий приклад місцевої ініціативи, яка стала можливою завдяки підтримці з боку міської та обласної влади, завдяки міжнародній підтримці», – сказала директорка Pact (організації, що реалізує п’ятирічний проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Україні) Альона Герасимова.

«Ми долаємо разом стигму, ми пояснюємо разом… Щоби донести до людей, що сказати собі: «Ти маєш проблеми, що стосуються галузі психічного здоров’я, – це не проблема, це о’кей», і треба звертатися до спеціалістів, треба опановувати практики самодопомоги, які, дійсно, дуже допомагають. Власне, ця інституція, цей осередок ментального здоров’я вже почав таку роботу й буде далі її продовжувати», – зазначила директорка з координації органів центральної й виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Ірина Микитчак.

У «Ментал Хаб» може звернутися кожен, кому це потрібно: жінки, чоловіки, діти. 

«Зрозуміло, захисникам і захисницям України в першу чергу необхідна така підтримка. Але наші батьки, наші діти, наші жінки теж її потребують», – зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Лисак.

Особливу увагу в центрі приділятимуть:

– ветеранам війни;

– родичам бійців;

– внутрішньо переміщеним особам;

– постраждалим від насильства;

– працівникам екстрених служб: медикам, правоохоронцям, рятувальникам;

– лідерам та спільнотам;

– уразливим категоріям населення;

– працівникам неурядового сектору, які координують допомогу та підтримку в зоні конфлікту.

Наразі полтавський «Ментал Хаб» – перший в області, але не останній. Загалом у проєкті планують задіяти принаймні ще дев’ять територіальних громад. Ідеться про Білоцерківську, Глобинську, Диканську, Козельщинську, Кременчуцьку, Лубенську, Миргородську, Опішнянську та Шишацьку ТГ.

«Будуть виїзні сеанси, зустрічі – робота, яка пов’язана з ментальним здоров’ям. Така ініціатива є надзвичайно корисною», – зазначив заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Антон Чубенко.

Серед послуг «Ментал Хаб» передбачені безоплатні психологічні консультації для дітей і дорослих, медичні послуги, зокрема лікарів (нарколога, психіатра, невролога, сімейного лікаря). Також у центрі  буде працювати спеціальна кімната, де батьки зможуть залишити свою малечу на час роботи зі спеціалістом. Окрім того, тут відбуватимуться різноманітні тематичні події, освітні заходи на тему психоемоційного здоров’я. У планах організаторів, зокрема, лекції від провідних психологів міста та інших фахівців, спрямовані на розвиток культури піклування про психоемоційний і ментальний стан.

«Дуже багато різних візійних матеріалів розроблено в державі, які допомагають чітко зрозуміти, що таке ментальне здоров’я. Це про все: починаючи від нашої продуктивності, закінчуючи нашим звичайним побутом вдома й спілкуванням із нашими родинами. Звичайно, коли відкриваються такі простори, такі сучасні, які знаходяться всередині організму міста, у тому плані, що вони знаходяться прямо в центрі міста, то це, як мінімум, перше, що приваблює. Хочеться зрозуміти, що це за простір, що там роблять», – поділилася в. о. міського голови Катерина Ямщикова.

«Ментал Хаб» – простір, доступний для відвідування щодня, з понеділка по неділю, з 10.00 до 20.00. Він розташований за адресою: вул. Козака, 14. Для того щоб домовитися про зустріч зі спеціалістами, треба зателефонувати за номером: +38-050-764-59-68.

У центрі передбачена індивідуальна й групова робота. Люди можуть вбирати, до кого зі спеціалістів хочуть потрапити. Також на базі центру працює мобільна бригада, до якої входять дитячий і дорослий психологи, консультант.

«Проєкт спрямований найперше на незахищені верстви населення, які не можуть отримати саме якісні психологічні послуги. У нас відібрані найкращі кадри, чиї послуги на ринку – не з дешевих. Їхню роботу оплачують міжнародні донори (USAID, Pact)… Для споживачів наших послуг це абсолютно безкоштовно», – наголосив координатор психологічної служби БО «Світло надії» та «Ментал Хаб» Тарас Нестеренко.

Він також додав, що в основу роботи «Ментал Хаб» лягла методика трансформації травми доктора Джеймса Гордона, яка гарно показала себе в США, коли з’явилася потреба в роботі з демобілізованими з В’єтнаму, коли були теракти 11 вересня тощо. Її використовуватимуть у груповому форматі роботі.

Наразі проєкт розрахований на два роки, його пролонгація можлива.

Нагадаємо, у застосунку “Дія” відтепер можна знайти освітні документи – від дипломів до шкільних атестатів. Достатньо оновити застосунок, й вони автоматично підтягнуться.

Фото: Новини Полтавщини

Суспільство

Роботодавці зможуть отримати компенсацію за працевлаштування ВПО: як це зробити

Опубліковано

Роботодавцям, які працевлаштовують внутрішніх переселенців, можуть отримати компенсацію у розмірі 8 тисяч гривень. Ці кошти можна витратити на оплату праці таких працівників.

Про це повідомляє Уряд в Telegram

Роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці внутрішніх переселенців (ВПО) під час воєнного стану і впродовж 30 днів після його скасування.

Компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого. Наразі це 8 тисяч гривень на місяць.

Читайте також: Уряд змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: хто зможе не платити

Роботодавці мають право отримувати компенсація за працевлаштованого ВПО протягом трьох місяців, проте, якщо переселенець має інвалідність, то протягом шести місяців.

Щоб отримати таку компенсацію, необхідно:

  • працевлаштувати переселенця на умовах трудових договорів, зокрема за сумісництвом;
  • подати необхідні документи до центру зайнятості або через портал “Дія”;
  • чекати результатів розгляду.

Нагадаємо, назвали фіналістів конкурсу «Честь Професії – 2024».

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену знищенню флоту РФ

Опубліковано

Сьогодні, 8 травня, у День пам’яті та перемоги над нацизмом «Укрпошта» відкрила продажі нової поштової марки «русскій воєнний флот – до дна!». Придбати марку можна у відділеннях, філателістичних крамницях та онлайн магазинах.

Про це повідомляє пресслужба «Укрпошти».

«Укрпошта» випустила марку присвячену знищенню флоту РФ фото 1

«Новинка продовжує легендарну серію, яку у квітні 2022-го почала поштова марка «Русскій воєнний корабль, іді… !». Авжеж, та сама, що передвістила знищення Збройними Силами України ворожого крейсера «Москва», – йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

«Укрпошта» випустила марку присвячену знищенню флоту РФ фото 2

Що відомо про нову марку:

  • Тираж –1 000 000 екземплярів.
  • Вартість аркуша – 120 грн.
  • Художник – Віктор Грудаков.
  • Шрифт – UAF Sans Дмитра Растворцева, розроблений спеціально для ЗСУ.

Нагадаємо, Швеція готує зміни для українських ВПО.

Фото: Укрпошта

Читати далі

Суспільство

У Чернівцях вчитимуть ВПО, як створити свій бізнес: деталі

Опубліковано

У Чернівцях стартує 3-тя хвиля тренінгів для ВПО та місцевих мешканців щодо розвитку підприємництва і бізнес-навичок.  Програма стартує з 21 травня.
Про це повідомляє Чернівецька міська рада.

Учасники інтенсиву отримають знання щодо:

  • започаткування власної справи;
  • планування сімейного бюджету, ведення бізнесу;
  • маркетингу та реклами у соцмережах;
  • комунікативних технік;
  • роботи з штучим інтелектом.

Тренінг проведуть у Чернівцях по вулиці Головній, 16.

Читайте також: Історик показав архівне фото батьків відомої американської акторки з українським корінням

Учасники програми отримають сертифікати та матимуть змогу потрапити на фінальний виїзний захід – психологічний ретрит в мальовничій місцевості поблизу м. Чернівці.

Як відбувались попередні програми можна глянути тут.

Для участі потрібна лиш реєстрація.

Нагадаємо, центр підготовки операторів БПЛА «Крук» запустив проєкт «На Крилах» із серією курсів для військових.

Фото: ЧМР

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості2 години тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: