Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У громадах на Полтавщині надаватимуть послуги для підтримки ментального здоров’я: що про це відомо

Опубліковано

21 березня в Полтаві урочисто відкрив свої двері для відвідувачів комплексний центр підтримки ментального здоров’я «Ментал Хаб».

Про це повідомляє видання Новини Полтавщини.

Він є частиною великого проєкту «Інтегрована підтримка ментального здоров’я для уразливих груп населення» та, за задумом організаторів, повинен стати простором, у якому люди зможуть отримувати допомогу з підтримки свого ментального стану, знайдуть опору та джерело сили й натхнення.

«Ідея створення ментального центру зародилася досить давно. Ми, представники неурядової організації, активно включалися в допомогу внутрішньо переміщеним особам, цивільному населенню під час війни й на собі відчули всі явища, пов’язані з нею. Це й емоційне виснаження, й апатія. Ми зрозуміли, що такі негативні наслідки відчувають практично всі. Коли ти не в ресурсі, ти не можеш ефективно працювати. Тому ми вирішили створити таку точку опори. Хочемо, щоб подібний центр з’явився в кожній територіальній громаді. Ми будемо робити все можливе, щоб ці послуги були доступними скрізь», – розповіла виконавча директорка БО «Світло надії» Марія Бондаренко.

Реалізувати задум у Полтаві організації вдалося за допомогою міжнародних донорів та партнерів в Україні.

«Відкриття центру сьогодні – це такий приклад місцевої ініціативи, яка стала можливою завдяки підтримці з боку міської та обласної влади, завдяки міжнародній підтримці», – сказала директорка Pact (організації, що реалізує п’ятирічний проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Україні) Альона Герасимова.

«Ми долаємо разом стигму, ми пояснюємо разом… Щоби донести до людей, що сказати собі: «Ти маєш проблеми, що стосуються галузі психічного здоров’я, – це не проблема, це о’кей», і треба звертатися до спеціалістів, треба опановувати практики самодопомоги, які, дійсно, дуже допомагають. Власне, ця інституція, цей осередок ментального здоров’я вже почав таку роботу й буде далі її продовжувати», – зазначила директорка з координації органів центральної й виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Ірина Микитчак.

У «Ментал Хаб» може звернутися кожен, кому це потрібно: жінки, чоловіки, діти. 

«Зрозуміло, захисникам і захисницям України в першу чергу необхідна така підтримка. Але наші батьки, наші діти, наші жінки теж її потребують», – зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Лисак.

Особливу увагу в центрі приділятимуть:

– ветеранам війни;

– родичам бійців;

– внутрішньо переміщеним особам;

– постраждалим від насильства;

– працівникам екстрених служб: медикам, правоохоронцям, рятувальникам;

– лідерам та спільнотам;

– уразливим категоріям населення;

– працівникам неурядового сектору, які координують допомогу та підтримку в зоні конфлікту.

Наразі полтавський «Ментал Хаб» – перший в області, але не останній. Загалом у проєкті планують задіяти принаймні ще дев’ять територіальних громад. Ідеться про Білоцерківську, Глобинську, Диканську, Козельщинську, Кременчуцьку, Лубенську, Миргородську, Опішнянську та Шишацьку ТГ.

«Будуть виїзні сеанси, зустрічі – робота, яка пов’язана з ментальним здоров’ям. Така ініціатива є надзвичайно корисною», – зазначив заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Антон Чубенко.

Серед послуг «Ментал Хаб» передбачені безоплатні психологічні консультації для дітей і дорослих, медичні послуги, зокрема лікарів (нарколога, психіатра, невролога, сімейного лікаря). Також у центрі  буде працювати спеціальна кімната, де батьки зможуть залишити свою малечу на час роботи зі спеціалістом. Окрім того, тут відбуватимуться різноманітні тематичні події, освітні заходи на тему психоемоційного здоров’я. У планах організаторів, зокрема, лекції від провідних психологів міста та інших фахівців, спрямовані на розвиток культури піклування про психоемоційний і ментальний стан.

«Дуже багато різних візійних матеріалів розроблено в державі, які допомагають чітко зрозуміти, що таке ментальне здоров’я. Це про все: починаючи від нашої продуктивності, закінчуючи нашим звичайним побутом вдома й спілкуванням із нашими родинами. Звичайно, коли відкриваються такі простори, такі сучасні, які знаходяться всередині організму міста, у тому плані, що вони знаходяться прямо в центрі міста, то це, як мінімум, перше, що приваблює. Хочеться зрозуміти, що це за простір, що там роблять», – поділилася в. о. міського голови Катерина Ямщикова.

«Ментал Хаб» – простір, доступний для відвідування щодня, з понеділка по неділю, з 10.00 до 20.00. Він розташований за адресою: вул. Козака, 14. Для того щоб домовитися про зустріч зі спеціалістами, треба зателефонувати за номером: +38-050-764-59-68.

У центрі передбачена індивідуальна й групова робота. Люди можуть вбирати, до кого зі спеціалістів хочуть потрапити. Також на базі центру працює мобільна бригада, до якої входять дитячий і дорослий психологи, консультант.

«Проєкт спрямований найперше на незахищені верстви населення, які не можуть отримати саме якісні психологічні послуги. У нас відібрані найкращі кадри, чиї послуги на ринку – не з дешевих. Їхню роботу оплачують міжнародні донори (USAID, Pact)… Для споживачів наших послуг це абсолютно безкоштовно», – наголосив координатор психологічної служби БО «Світло надії» та «Ментал Хаб» Тарас Нестеренко.

Він також додав, що в основу роботи «Ментал Хаб» лягла методика трансформації травми доктора Джеймса Гордона, яка гарно показала себе в США, коли з’явилася потреба в роботі з демобілізованими з В’єтнаму, коли були теракти 11 вересня тощо. Її використовуватимуть у груповому форматі роботі.

Наразі проєкт розрахований на два роки, його пролонгація можлива.

Нагадаємо, у застосунку “Дія” відтепер можна знайти освітні документи – від дипломів до шкільних атестатів. Достатньо оновити застосунок, й вони автоматично підтягнуться.

Фото: Новини Полтавщини

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: