Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У громадах на Полтавщині надаватимуть послуги для підтримки ментального здоров’я: що про це відомо

Опубліковано

21 березня в Полтаві урочисто відкрив свої двері для відвідувачів комплексний центр підтримки ментального здоров’я «Ментал Хаб».

Про це повідомляє видання Новини Полтавщини.

Він є частиною великого проєкту «Інтегрована підтримка ментального здоров’я для уразливих груп населення» та, за задумом організаторів, повинен стати простором, у якому люди зможуть отримувати допомогу з підтримки свого ментального стану, знайдуть опору та джерело сили й натхнення.

«Ідея створення ментального центру зародилася досить давно. Ми, представники неурядової організації, активно включалися в допомогу внутрішньо переміщеним особам, цивільному населенню під час війни й на собі відчули всі явища, пов’язані з нею. Це й емоційне виснаження, й апатія. Ми зрозуміли, що такі негативні наслідки відчувають практично всі. Коли ти не в ресурсі, ти не можеш ефективно працювати. Тому ми вирішили створити таку точку опори. Хочемо, щоб подібний центр з’явився в кожній територіальній громаді. Ми будемо робити все можливе, щоб ці послуги були доступними скрізь», – розповіла виконавча директорка БО «Світло надії» Марія Бондаренко.

Реалізувати задум у Полтаві організації вдалося за допомогою міжнародних донорів та партнерів в Україні.

«Відкриття центру сьогодні – це такий приклад місцевої ініціативи, яка стала можливою завдяки підтримці з боку міської та обласної влади, завдяки міжнародній підтримці», – сказала директорка Pact (організації, що реалізує п’ятирічний проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Україні) Альона Герасимова.

«Ми долаємо разом стигму, ми пояснюємо разом… Щоби донести до людей, що сказати собі: «Ти маєш проблеми, що стосуються галузі психічного здоров’я, – це не проблема, це о’кей», і треба звертатися до спеціалістів, треба опановувати практики самодопомоги, які, дійсно, дуже допомагають. Власне, ця інституція, цей осередок ментального здоров’я вже почав таку роботу й буде далі її продовжувати», – зазначила директорка з координації органів центральної й виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Ірина Микитчак.

У «Ментал Хаб» може звернутися кожен, кому це потрібно: жінки, чоловіки, діти. 

«Зрозуміло, захисникам і захисницям України в першу чергу необхідна така підтримка. Але наші батьки, наші діти, наші жінки теж її потребують», – зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Лисак.

Особливу увагу в центрі приділятимуть:

– ветеранам війни;

– родичам бійців;

– внутрішньо переміщеним особам;

– постраждалим від насильства;

– працівникам екстрених служб: медикам, правоохоронцям, рятувальникам;

– лідерам та спільнотам;

– уразливим категоріям населення;

– працівникам неурядового сектору, які координують допомогу та підтримку в зоні конфлікту.

Наразі полтавський «Ментал Хаб» – перший в області, але не останній. Загалом у проєкті планують задіяти принаймні ще дев’ять територіальних громад. Ідеться про Білоцерківську, Глобинську, Диканську, Козельщинську, Кременчуцьку, Лубенську, Миргородську, Опішнянську та Шишацьку ТГ.

«Будуть виїзні сеанси, зустрічі – робота, яка пов’язана з ментальним здоров’ям. Така ініціатива є надзвичайно корисною», – зазначив заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Антон Чубенко.

Серед послуг «Ментал Хаб» передбачені безоплатні психологічні консультації для дітей і дорослих, медичні послуги, зокрема лікарів (нарколога, психіатра, невролога, сімейного лікаря). Також у центрі  буде працювати спеціальна кімната, де батьки зможуть залишити свою малечу на час роботи зі спеціалістом. Окрім того, тут відбуватимуться різноманітні тематичні події, освітні заходи на тему психоемоційного здоров’я. У планах організаторів, зокрема, лекції від провідних психологів міста та інших фахівців, спрямовані на розвиток культури піклування про психоемоційний і ментальний стан.

«Дуже багато різних візійних матеріалів розроблено в державі, які допомагають чітко зрозуміти, що таке ментальне здоров’я. Це про все: починаючи від нашої продуктивності, закінчуючи нашим звичайним побутом вдома й спілкуванням із нашими родинами. Звичайно, коли відкриваються такі простори, такі сучасні, які знаходяться всередині організму міста, у тому плані, що вони знаходяться прямо в центрі міста, то це, як мінімум, перше, що приваблює. Хочеться зрозуміти, що це за простір, що там роблять», – поділилася в. о. міського голови Катерина Ямщикова.

«Ментал Хаб» – простір, доступний для відвідування щодня, з понеділка по неділю, з 10.00 до 20.00. Він розташований за адресою: вул. Козака, 14. Для того щоб домовитися про зустріч зі спеціалістами, треба зателефонувати за номером: +38-050-764-59-68.

У центрі передбачена індивідуальна й групова робота. Люди можуть вбирати, до кого зі спеціалістів хочуть потрапити. Також на базі центру працює мобільна бригада, до якої входять дитячий і дорослий психологи, консультант.

«Проєкт спрямований найперше на незахищені верстви населення, які не можуть отримати саме якісні психологічні послуги. У нас відібрані найкращі кадри, чиї послуги на ринку – не з дешевих. Їхню роботу оплачують міжнародні донори (USAID, Pact)… Для споживачів наших послуг це абсолютно безкоштовно», – наголосив координатор психологічної служби БО «Світло надії» та «Ментал Хаб» Тарас Нестеренко.

Він також додав, що в основу роботи «Ментал Хаб» лягла методика трансформації травми доктора Джеймса Гордона, яка гарно показала себе в США, коли з’явилася потреба в роботі з демобілізованими з В’єтнаму, коли були теракти 11 вересня тощо. Її використовуватимуть у груповому форматі роботі.

Наразі проєкт розрахований на два роки, його пролонгація можлива.

Нагадаємо, у застосунку “Дія” відтепер можна знайти освітні документи – від дипломів до шкільних атестатів. Достатньо оновити застосунок, й вони автоматично підтягнуться.

Фото: Новини Полтавщини

Суспільство

У Львові відкриють книгарню «Плекай»

Опубліковано

У Львові відкриють нову незалежну книгарню під назвою «Плекай». Відвідувачі можуть приносити власні книжки та вказати їхню вартість. Після цього у книгарні аналізують пропозицію, узгоджують ціни та у випадку продажу книжок перераховують гроші.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця книгарні Катерина Іванова.

Від оплати можна відмовитися, тоді гроші віддадуть на благодійність.

Читайте також: Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Площа майбутньої книгарні становитиме близько 80 м².

Нагадаємо, в Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів.

Фото: Катерина Іванова

Читати далі

Суспільство

Львів отримав 10 нових трамваїв за кошти Європи: як вони виглядають

Опубліковано

Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку. Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси.

Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

Читайте також: Що носить Харків? Це харківські бренди одягу, які продовжуть працювати в місті

“10 нових п’ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з’єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: