Суспільство
У Франківську запрацювала майстерня з переробки пластмаси EcoREactive
В Івано-Франківську почали виготовляти картини та лавки із пластмасових кришечок у спеціальній майстерні з переробки пластику, яку облаштували в одній із закинутих будівель заводу міста.
Про це йдеться на сайті екоініціативи EcoREactive.
Зазначається, що ідея проєкту подається від імені громадської організації в Івано-Франківську «Гірський рятувальний центр» (ГРЦ).
За три попередні роки волонтери волонтери налагодили співпрацю із організаціями в Україні та закордоном (Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина), ініціювали та впровадили низку проєктів в сферах екології та охорони навколишнього середовища, безпеки та розвитку громадських ініціатив.
Зокрема, у 2018 році започаткували загальну програму «Рятувальники для природи», у рамках якої щороку спільно із партнерами проводили просвітницьку роботу із громадами щодо необхідності збереження природи, запровадження сталих практик розвитку, а також організовували екоакції з прибирання сміття та благоустрою пам’яток природи, історій та культури.
У 2018-2019 роках організували до 30 еко-акцій з прибирання берегів Дністра. На початку 2019 року проєкт «Рятувальники для природи» отримав другу премію програми «Земля жінок» Фонду Ів Роше.
Читайте також: «Індекс допомагає молоді бути почутою». Як завдяки опитуванню змінюються українські міста
Саме тоді виникла ідея щодо потреби організації можливої переробки хоча б частини зібраного пластику. Черговим поштовхом стала участь команди ГРЦ у всеукраїнській акції «Допоможи пластикожую Оззі врятувати наше море від сміття» проєкту EMBLAS «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря». ГРЦ тоді зібрав та відправив на переробку понад 6 кг кришечок від пластикових пляшок.
Після закінчення акції волонтери нашої ГО продовжують збір кришечок. Так утворилася активна «еко-команда» в ГРЦ, яка вивчає досвід інших регіонів в частині переробки пластику.
Читайте також: Збережемо довкілля: у Києві паперові квитки у громадському транспорті остаточно зникнуть з 14 липня
Волонтери створили відкриту майстерню EcoREactive з переробки пластику для початку типу HDPE (2), в майбутньому і інших видів (LDPE, PP, PS тощо), на базі якої будуть організовувати майстер-класи з виготовлення різних виробів з переробленого пластику, навчання щодо культури сортування сміття.
Нині вже мають власну дробилку та міні-пічку, завершують виготовлення екструдера, збирають кошти для придбання термо-пресу.
Врятований від сміттєзвалищ пластик перетворюють у цікаві, корисні речі, які можна використовувати як у побуті, так і для благоустрою туристичних маршрутів та місць відпочинку в нашого краї.
Нагадаємо, першу відкриту екскурсію провели на станції заготівлі вторсировини в Ужгороді.
Також у Львові відбудеться масштабний екофестиваль Zero Waste Fest.
Як ми повідомляли раніше, на Луганщині стартувала екологічна експедиція «Зелений щит».
Усі фото: biggggidea.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі