Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Дрогобичі стартує пілотний проєкт щодо зменшення впливу забрудненого повітря на здоров’я людей

Опубліковано

Громадська організація SaveDnipro починає спільний проєкт з польською IT-компанією Lichba Djinn EI щодо зменшення шкідливого впливу забрудненого повітря на життя та здоров’я людей. Пілотним містом стане Дрогобич на Львівщині.

Про це ШоТам повідомили представники громадської організації.

Планується розробити нову функцію у найбільшому екологічному чат-боті України SaveEcoBot.

Нова функція надаватиме користувачам рекомендації, як мінімізувати вплив на здоров’я та життя, якщо рівень забруднення повітря буде перевищувати допустимі показники.

Читайте також: «Степи – це не пустище». Як на Донбасі екологи рятують природу від остаточного зникнення

Жителі Дрогобича першими зможуть на собі оцінити оновлений функціонал. Проєкт триватиме до 30 червня 2022 року. Окрім загальнодоступного оновленого чат-боту, в рамках реалізації проєкту Дрогобич отримає нові станції моніторингу якості повітря SaveEcoSensor.

Про організаторів ініціативи

ГО SaveDnipro з 2017 року бореться за скорочення викидів, відкриття екологічних даних та антикорупцію в екологічній сфері. Починали діяльність у м. Дніпрі. Команда SaveDnipro створила найбільший в Україні екологічний чат-бот і карту SaveEcoBot та розвиває власну мережу станцій громадського моніторингу якості повітря. Наразі SaveEcoBot працює у 15 країнах і має понад 1,5 мільйона користувачів. 

Lichba sp.z.o.o. – польська компанія, що спеціалізується на створенні нових рішень, що надає рекомендації кінцевому споживачеві щодо покращення якості життя шляхом автоматизації даних про навколишнє середовище та їх аналізу. Рішення, які створює польська компанія, дозволяють витягати дані про навколишнє середовище з різних джерел, аналізувати їх у режимі реального часу, та надавати легку зрозумілу інформацію про вплив навколишнього середовища на здоров’я людини кожному громадянину.

Методологія впливу аналізу даних на навколишнє середовище була розроблена та адаптована за допомогою таких компаній: Airly, Ambee, Інституту медицини праці (Шотландія), EIFER (Європейський інститут енергетичних досліджень, Німеччина), Швейцарського інституту алергії та астми (Швейцарія) та ін.

Нагадаємо, «Київ цифровий» повідомлятиме про якість повітря у столиці.

Як ми повідомляли раніше, школярі створили першу в Україні мережу моніторингу якості повітря.

Суспільство

На в’їзді в Донецьку область підняли прапори бригад, які її обороняють

Опубліковано

Біля стели в’їзду до Донеччини були підняті прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які боронять край від російського окупанта.

Про це повідомляють в Генеральному штабі ЗСУ.

Про ініціативу

На в’їзді до Донецької області встановлена стела з українським національним елементом – мозаїчною вишиванкою та характерними для цього регіону деталями.

Наприклад, герб має зображення в золотому полі на чорному фоні синю пальму. Його увінчує золота стилізована корона з каштанових листків, а навколо є вінок з зелених дубових гілок, обрамлений пурпуровою стрічкою з девізом: “Можливість доведена на ділі”.

Читати також: В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

На стелі розміщено безліч написів та синьо-жовтих стрічок, які включають особисті автографи бійців, а також послання агресору, що направлялося у бік, куди відправили російський корабель.

Багато військових, волонтерів, медиків та капеланів, які працюють у зоні бойових дій або повертаються звідти після виконання завдань, фотографуються тут. Бійці одного з підрозділів оновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, залагодили та пофарбували металеві жердини для прапорів.

Історичні факти

У 1896 році коваль Олексій Мерцалов створив пальму із залізничної рейки, відому як “Пальма Мерцалова”, яка символізує економічний потенціал регіону, пов’язаний з вугіллям та іншими сферами. Жовтий колір символізує спекотний степовий клімат.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

Суспільство

В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

Опубліковано

На Аскольдовій могилі у Києві встановлено нову мініскульптуру “Герої”, яка вшановує українських воїнів. В цьому урочищи поховані Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі), Андрій Пільщиков (Джус), Марко Паславський (Франко).

Про це повідомляють в Ми – Україна.

Про витвір

Бронзова скульптура під назвою “Герої” відображає воїна, який вклоняється перед українським прапором. Щоб ретельно розглянути її, перехожим доведеться також вклонити коліно, тому що скульптуру встановлено на низькій висоті.

фото: Владислав Паливода

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Меценати проєкту подарували місту скульптуру, а зібрані кошти в розмірі 450 тисяч гривень передадуть підрозділу “На щиті”. Ці кошти будуть використані на закупівлю коліс і мастил для автівок, які перевозитимуть полеглих героїв додому.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування.

Фото: Владислав Паливода

Читати далі

Суспільство

В Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Опубліковано

7 квітня о 16:00 в київській Малій Опері відбудеться фестиваль Пожежа, цього разу з лайнапом з електронних музикантів. 

Про це повідомляє Лірум з посиланням на організаторів.

Які музиканти візьмуть участь?

7 квітня на сцені Малої Опери виступнять музиканти:

  • Nahaba;
  • Kurs Valüt;
  • Ariadna;
  • Badwor7h;
  • Нестор.

Історія фестивалю “Пожежа”

Все почалося в Київському університеті імені Тараса Шевченка, де студентський парламент Інституту філології організовував університетські заходи. Після вторгнення команді довелося переосмислити масштаби своїх планів. З цього виник проєкт Пожежа.

Фото: Дмитро Черніков

Фестиваль мав на меті популяризацію української культури та музики. Організатори прагнули, щоб український контент був основним, а не просто альтернативою російському.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Організацією Пожежі займаються четверо людей. Міша Юров – креативний директор, відповідає за технічні аспекти, вибір локацій та комунікації. Іванка Гуменюк – кураторка маркету на фестивалі, також працює над ідеями та нововведеннями. Дизайнерка Настя Карацюпа відповідає за дизайн івенту. Недавно до команди приєдналася Настя Слєпцова, яка займається контентом для TikTok.

Тематика цьогорічного фестивалю

Існують дві версії щодо того, чому темою цьогорічного івенту стала електронна музика. Згідно з офіційною версією, Міша поєднав естетику приміщення з його історією, використовуючи мотиви опери, що підкреслюють металічне звучання артистів електронної сцени.

Фото: Дмитро Черніков

Неофіційна версія говорить, що рішення було прийнято виключно на основі естетичних вподобань команди. Організатори пояснюють, що це типова практика для більшості їхніх івентів: запрошують виконавців, яких справді слухають та люблять. На етапі планування фестивалю команда складає список потенційних виконавців, а потім відбирає найбільш підходящих, враховуючи тематику івенту, технічні можливості місця проведення та гонорари артистів.

Купити квитки на подію можна тут.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що вже оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Фото: Дмитро Черніков

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: