

Суспільство
У Дніпрі з’явилася бронзова мініскульптура на честь диригента
У рамках проєкту «Відчуй Дніпро» у місті відкрили другу бронзову мініскульптуру, повідомили у пресслужбі міської ради.
Зазначається, що скульптура присвячена диригенту Гургену Карапетяну. Скульптуру розмістили біля Дніпропетровської філармонії ім. Л. Когана. Із 1967 року Карапетян очолював її симфонічний оркестр.
«Усього в рамках проєкту «Відчуй Дніпро» у нас з’явиться 8 скульптур. Усі вони присвячені видатним особистостям чи значущим подіям, які пов’язані з історією Дніпра. Проєкт реалізується завдяки «Бюджету участі», – розповів заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.
Читайте також: Чому варто підтримати #ШоТам: наша сила – у розмаїтті
На скульптурі, яку виготовляли близько 10 днів, зображені руки диригента та ноти.

«Руки – це символ усього. Усе, що нас оточує, що відбувається у житті – це справа чиїхось рук. Що вже й казати про руки диригента, який керує цілим оркестром, тож ідея виникла миттєво», – каже автор мініскульптури Гарнік Хачатрян.
Станіслав Карапетян дуже радіє тому, що у Дніпрі з’явився витвір, присвячений його дідусю: «Мені було всього п’ять років, коли дідусь пішов з життя.
Проте навіть у такому малому віці я відчував, яка це велика людина була! Пам’ять про дідуся передається у нашій родині.
Читайте також: У бізнесі тільки жінки: як колишня викладачка музичної школи стала сироварницею
А завдяки такій ініціативі цю пам’ять з нами можуть розділити мешканці Дніпра та його гості».
Проєкт «Відчуй Дніпро» стартував цьогоріч на День міста, 12 вересня. Перша бронзова мініскульптура була присвячена Олександру Полю, її розташували біля будівлі Дніпровської міської ради.
Читайте також: Як стати Таємним Сантою для незнайомців чи нужденних? Сім добрих ініціатив
Нагадаємо, колекція луцьких кликунів поповнилася двома скульптурками.
Як ми повідомляли раніше, в Україні з’явилася нова міні-скульптурка.
Усі фото: dniprorada.gov.ua.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими