Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як стати Таємним Сантою для незнайомців чи нужденних? Сім добрих ініціатив

Опубліковано

Неспокійний рік минає й час налаштуватися на святковий настрій та десь віднайти той дитячий захват в очікуванні Нового року та Різдва. Акція «Таємний Санта» — один з перевірених способів пройнятися атмосферою свята та подарувати диво незнайомій людині.

Нижче зібрали ініціативи, у яких можна взяти участь у ролі Таємного Санти. Тому долучайтеся до акцій добра, даруйте подарунки та гарний настрій тим, хто потребує особливої уваги.

Нагодувати бідних

Стати Таємним Сантою для нужденних
Фото: сторінка організації в Facebook

Всесвітній рух молодих людей «Молодь за мир» та «Спільнота святого Егідія» допомагають дітям, бездомним та бідним людям, яких зустрічають на вулицях. Вони навідуються до стареньких у геріатричні пансіонати, організовують для них свята, походи в музеї та на пікніки.

Кожного року напередодні новорічних свят організація влаштовує різдвяні обіди для нужденних: безхатченків, дітей та людей похилого віку. Ви також можете стати Таємним Сантою і приготувати для них подарунки. Для цього потрібно зареєструватися за посиланням. У відповідь організатори надішлють на пошту профайл з людиною, для якої можете приготувати подарунок. Готовий презент ви надсилаєте Новою Поштою на адресу організації, яка буде вказана в листі, а 6 та 7 січня кожен з нужденних отримає подарунок від свого Таємного Санти.

Якщо немає можливості підготувати власноруч пакунок, можна оплатити святковий обід для бідної людини, вартість якого 250 грн. Благодійна акція діє в Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові й Одесі.

«З Новим роком, Ба та Ді»

Фото: Facebook-сторінка БФ «Життєлюб»

Благодійний фонд «Життєлюб», «Розетка» та «Нова пошта» спільно організували акцію до новорічних свят для всіх бабусь та дідусів країни. Будь-хто може стати Таємним Сантою на один день та подарувати свято стареньким. Для цього потрібно придбати святковий продуктовий набір на сайті інтернет-магазину «Розетка», а фонд «Життєлюб» розподілить продукти між тисячами одиноких пенсіонерів. «Нова пошта» сформує посилки й доставить їх у соціальні служби, а далі соцпрацівники та волонтери розвезуть пакунки по домівках стареньких.

Читайте також: Як зробити добру справу на свята? 10 варіантів

Уже вдалося зібрати понад п’ять тисяч наборів «З Новим роком, Ба й Ді!», які прикрасять новорічний стіл. Вони створені спеціально для проєкту допомоги літнім людям, тому придбати їх для своїх потреб неможливо.

На сайті можна додати до подарунка новорічне привітання або дитячий малюнок. І вже за кілька днів листівка від вашого імені вирушить до самотніх бабусь і дідусів разом із продуктовим набором.

Привітати бездомного

Волонтери на постійній основі годують безхатьків та малозабезпечених людей на вулицях Києва. Фото: Facebook-сторінка ініціативи «BEZ ДОМА»

Волонтерський проєкт «BEZ ДОМА» запрошуємо взяти участь у новорічній роздачі подарунків і обіду для нужденних на київському південному вокзалі. Стати Таємним Сантою для бездомного друга та зігріти його добром та подарунком.

У пакунок входять шкарпетки, устілки термо, спідня білизна, рушник для лиця, засоби особистої гігієни, шоколадка й мандарини — усе те, що, зазвичай, необхідно безхатькам. Приблизна вартість новорічного набору — 200 грн, а у волонтерів якраз 200 підопічних.

«Ми завжди раді вас бачити в наших рядах і дуже раді будь-якій посильній допомозі у вигляді рук, чотирьох коліс, харчових продуктів, води, ліків та засобів особистої гігієни! А теплі речі зараз актуальні, як ніколи!» — кажуть волонтери.

Спільнота «BEZ ДОМА» на постійній основі організовує безкоштовні обіди для нужденних. Акція проходить щосуботи о14.00 на південному вокзалі (між KFC і Храмом Святого Георгія Побідоносця).

Стати Сантою для дитини

Діти малюють свої новорічні бажання на папері. Фото: Facebook-сторінка ГО «Інтегрум»

Громадська організація «Інтегрум» уже 10 років допомагає вихованцям із дитячих будинків, інтернатів, центрів реабілітації та центрів соціальних служб у різних областях України. Цьогоріч вони планують привітати з новорічними святами 300 дітей з 12 дитячих закладів.

Щоби стати чарівником для малечі, можна зробити благодійний внесок на сайті через кнопку «підтримати». Або придбати подарунки зі списків дитячих бажань та передати їх до організації. Дітки з дитячого будинку «Перлинка» (Кіровоградська область) уже оформили свої бажання в малюнки та написали, що б хотіли отримати на Новий рік. Серед мрій: куртка, фітнес-браслет, цукерки, шампунь та інші дитячі радощі. Деякі діти не могли самостійно написати листа, тому за них це зробили вихователі.

Привітати одномістянина

Таємного Санту організовує культурно-туристичний центр «Вежа». Фото: mariupolrada.gov.ua

Стати для когось чарівником можна і локально в одному з українських міст. Приміром, маріупольцям пропонують зіграти в «Таємного Санту» та надіслати або віддати особисто в руки подарунок незнайомцю. Для цього потрібно заповнити google-форму та дочекатися у відповідь такої анкети одного з учасників.

«Все, що потрібно для гри, це залишити свою адресу і контактні дані, а ще трошки розповісти про себе. Після цього ми випадковим чином розподілимо учасників. Щоб всі були в рівних умовах, заздалегідь визначимо вартість подарунка — до 100 грн. Так всім буде комфортно вибирати сюрпризи. Обмін подарунками відбуватися протягом останнього тижня грудня», — розповіли організатори заходу.

Таємний Санта для котика

Як стати Таємним Сантою для котика
Перед тим, як всиновити котика, потрібно пройти спібесіду по телефону. Фото: Facebook-сторінка «Хочукота»

Благодійний фонд «Хочукота» три роки рятує безхатніх котиків шляхом лікування, догляду та пошуку нових домівок. Допомагають тваринам завдяки благодійним внескам небайдужих людей та волонтерів, що прихистили котика тимчасово.

Цього року благодійники пропонують стати Таємним Сантою для котика. На сайті організації можна придбати та надіслати одному з 50 чотирилапих подарунки з його особистого листа бажань. Це ігровий тунель, великий ліжачок, тепла хатинка, краплі від паразитів абощо.

У якості допомоги можна також взяти кота на перетримку, оплатити рекламне оголошення про чотирилапого на сторінці фонду, оформити регулярну допомогу, або зважитися забрати пухнастого додому.

Спекти кекс для літніх людей

Таємний Санта може зробити добро своїми руками. Гастроспільнота Foodies у партнерстві з локальними бізнесами запрошують приєднатися до Charity Cake: приготувати та доставити кекси до столів людей поважного віку. Минулого року на новорічні свята в Києві відбувся великий благодійний обід для 1000 літніх киян. Тоді до організації заходу приєдналися 50 шеф-кухарів з усієї України, більше 80 локальних бізнесів та 150 волонтерів. 

Читайте також: Як допомогти «стареньким»: 5 організацій, що піклуються про літніх людей

«Ми вирішили продовжити ініціативу і цьогоріч, враховуючи усі карантинні обставини. І запрошуємо вас разом з нами навчитись готувати різдвяні кекси та допомогти доставити їх додому дуже важливим людям — самотнім бабусям і дідусям цього міста», — кажуть ініціатори Charity Cake.

Таємний Санта для людей похилого віку
Головна аудиторія допомоги Charity Cake — це люди поважного віку. Фото: Instagram-сторінка charity_cake.

Нещодавно вони презентували платформу з рецептами домашніх кексів від шеф-кухарів. На ній Таємний Санта обирає рецепт кексу від одного з шеф-кухарів. Потім ви реєструєтеся, щоб визначитися з датою доставки та планувати випікання. Можна приєднатися до розвозу готової святкової випічки, який організовує фонд  «Старенькі». Якщо такої можливості немає, тоді варто передати кекси волонтерами, а вони самі їх доставлять. Або ж самостійно пригостити смачненьким тих стареньких, що живуть поруч з вами (сусідів).

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі