Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як стати Таємним Сантою для незнайомців чи нужденних? Сім добрих ініціатив

Опубліковано

Неспокійний рік минає й час налаштуватися на святковий настрій та десь віднайти той дитячий захват в очікуванні Нового року та Різдва. Акція «Таємний Санта» — один з перевірених способів пройнятися атмосферою свята та подарувати диво незнайомій людині.

Нижче зібрали ініціативи, у яких можна взяти участь у ролі Таємного Санти. Тому долучайтеся до акцій добра, даруйте подарунки та гарний настрій тим, хто потребує особливої уваги.

Нагодувати бідних

Стати Таємним Сантою для нужденних
Фото: сторінка організації в Facebook

Всесвітній рух молодих людей «Молодь за мир» та «Спільнота святого Егідія» допомагають дітям, бездомним та бідним людям, яких зустрічають на вулицях. Вони навідуються до стареньких у геріатричні пансіонати, організовують для них свята, походи в музеї та на пікніки.

Кожного року напередодні новорічних свят організація влаштовує різдвяні обіди для нужденних: безхатченків, дітей та людей похилого віку. Ви також можете стати Таємним Сантою і приготувати для них подарунки. Для цього потрібно зареєструватися за посиланням. У відповідь організатори надішлють на пошту профайл з людиною, для якої можете приготувати подарунок. Готовий презент ви надсилаєте Новою Поштою на адресу організації, яка буде вказана в листі, а 6 та 7 січня кожен з нужденних отримає подарунок від свого Таємного Санти.

Якщо немає можливості підготувати власноруч пакунок, можна оплатити святковий обід для бідної людини, вартість якого 250 грн. Благодійна акція діє в Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові й Одесі.

«З Новим роком, Ба та Ді»

Фото: Facebook-сторінка БФ «Життєлюб»

Благодійний фонд «Життєлюб», «Розетка» та «Нова пошта» спільно організували акцію до новорічних свят для всіх бабусь та дідусів країни. Будь-хто може стати Таємним Сантою на один день та подарувати свято стареньким. Для цього потрібно придбати святковий продуктовий набір на сайті інтернет-магазину «Розетка», а фонд «Життєлюб» розподілить продукти між тисячами одиноких пенсіонерів. «Нова пошта» сформує посилки й доставить їх у соціальні служби, а далі соцпрацівники та волонтери розвезуть пакунки по домівках стареньких.

Читайте також: Як зробити добру справу на свята? 10 варіантів

Уже вдалося зібрати понад п’ять тисяч наборів «З Новим роком, Ба й Ді!», які прикрасять новорічний стіл. Вони створені спеціально для проєкту допомоги літнім людям, тому придбати їх для своїх потреб неможливо.

На сайті можна додати до подарунка новорічне привітання або дитячий малюнок. І вже за кілька днів листівка від вашого імені вирушить до самотніх бабусь і дідусів разом із продуктовим набором.

Привітати бездомного

Волонтери на постійній основі годують безхатьків та малозабезпечених людей на вулицях Києва. Фото: Facebook-сторінка ініціативи «BEZ ДОМА»

Волонтерський проєкт «BEZ ДОМА» запрошуємо взяти участь у новорічній роздачі подарунків і обіду для нужденних на київському південному вокзалі. Стати Таємним Сантою для бездомного друга та зігріти його добром та подарунком.

У пакунок входять шкарпетки, устілки термо, спідня білизна, рушник для лиця, засоби особистої гігієни, шоколадка й мандарини — усе те, що, зазвичай, необхідно безхатькам. Приблизна вартість новорічного набору — 200 грн, а у волонтерів якраз 200 підопічних.

«Ми завжди раді вас бачити в наших рядах і дуже раді будь-якій посильній допомозі у вигляді рук, чотирьох коліс, харчових продуктів, води, ліків та засобів особистої гігієни! А теплі речі зараз актуальні, як ніколи!» — кажуть волонтери.

Спільнота «BEZ ДОМА» на постійній основі організовує безкоштовні обіди для нужденних. Акція проходить щосуботи о14.00 на південному вокзалі (між KFC і Храмом Святого Георгія Побідоносця).

Стати Сантою для дитини

Діти малюють свої новорічні бажання на папері. Фото: Facebook-сторінка ГО «Інтегрум»

Громадська організація «Інтегрум» уже 10 років допомагає вихованцям із дитячих будинків, інтернатів, центрів реабілітації та центрів соціальних служб у різних областях України. Цьогоріч вони планують привітати з новорічними святами 300 дітей з 12 дитячих закладів.

Щоби стати чарівником для малечі, можна зробити благодійний внесок на сайті через кнопку «підтримати». Або придбати подарунки зі списків дитячих бажань та передати їх до організації. Дітки з дитячого будинку «Перлинка» (Кіровоградська область) уже оформили свої бажання в малюнки та написали, що б хотіли отримати на Новий рік. Серед мрій: куртка, фітнес-браслет, цукерки, шампунь та інші дитячі радощі. Деякі діти не могли самостійно написати листа, тому за них це зробили вихователі.

Привітати одномістянина

Таємного Санту організовує культурно-туристичний центр «Вежа». Фото: mariupolrada.gov.ua

Стати для когось чарівником можна і локально в одному з українських міст. Приміром, маріупольцям пропонують зіграти в «Таємного Санту» та надіслати або віддати особисто в руки подарунок незнайомцю. Для цього потрібно заповнити google-форму та дочекатися у відповідь такої анкети одного з учасників.

«Все, що потрібно для гри, це залишити свою адресу і контактні дані, а ще трошки розповісти про себе. Після цього ми випадковим чином розподілимо учасників. Щоб всі були в рівних умовах, заздалегідь визначимо вартість подарунка — до 100 грн. Так всім буде комфортно вибирати сюрпризи. Обмін подарунками відбуватися протягом останнього тижня грудня», — розповіли організатори заходу.

Таємний Санта для котика

Як стати Таємним Сантою для котика
Перед тим, як всиновити котика, потрібно пройти спібесіду по телефону. Фото: Facebook-сторінка «Хочукота»

Благодійний фонд «Хочукота» три роки рятує безхатніх котиків шляхом лікування, догляду та пошуку нових домівок. Допомагають тваринам завдяки благодійним внескам небайдужих людей та волонтерів, що прихистили котика тимчасово.

Цього року благодійники пропонують стати Таємним Сантою для котика. На сайті організації можна придбати та надіслати одному з 50 чотирилапих подарунки з його особистого листа бажань. Це ігровий тунель, великий ліжачок, тепла хатинка, краплі від паразитів абощо.

У якості допомоги можна також взяти кота на перетримку, оплатити рекламне оголошення про чотирилапого на сторінці фонду, оформити регулярну допомогу, або зважитися забрати пухнастого додому.

Спекти кекс для літніх людей

Таємний Санта може зробити добро своїми руками. Гастроспільнота Foodies у партнерстві з локальними бізнесами запрошують приєднатися до Charity Cake: приготувати та доставити кекси до столів людей поважного віку. Минулого року на новорічні свята в Києві відбувся великий благодійний обід для 1000 літніх киян. Тоді до організації заходу приєдналися 50 шеф-кухарів з усієї України, більше 80 локальних бізнесів та 150 волонтерів. 

Читайте також: Як допомогти «стареньким»: 5 організацій, що піклуються про літніх людей

«Ми вирішили продовжити ініціативу і цьогоріч, враховуючи усі карантинні обставини. І запрошуємо вас разом з нами навчитись готувати різдвяні кекси та допомогти доставити їх додому дуже важливим людям — самотнім бабусям і дідусям цього міста», — кажуть ініціатори Charity Cake.

Таємний Санта для людей похилого віку
Головна аудиторія допомоги Charity Cake — це люди поважного віку. Фото: Instagram-сторінка charity_cake.

Нещодавно вони презентували платформу з рецептами домашніх кексів від шеф-кухарів. На ній Таємний Санта обирає рецепт кексу від одного з шеф-кухарів. Потім ви реєструєтеся, щоб визначитися з датою доставки та планувати випікання. Можна приєднатися до розвозу готової святкової випічки, який організовує фонд  «Старенькі». Якщо такої можливості немає, тоді варто передати кекси волонтерами, а вони самі їх доставлять. Або ж самостійно пригостити смачненьким тих стареньких, що живуть поруч з вами (сусідів).

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

Суспільство

4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Опубліковано

Пробувати щось нове у дорослому віці буває страшно — а що як не вийде? Та якщо у вас є бажання таки спробувати (нарешті!) вивчити англійську для своїх цілей чи покращити її рівень, ШоТам спільно зі школою англійської мови Green Forest розповідає, як подолати кожну перешкоду.

1. Соромно перед іншими 

Cartoon Network Shame GIF - Find & Share on GIPHY

Коли ми приходимо на заняття з англійської, нам може бути соромно перед іншими за свою вимову чи малий словниковий запас. Щоб долати цей страх поступово, можна почати із самостійного перегляду фільмів мовою оригіналу чи прочитання книжок англійською. У Green Forest радять обирати книжки, які б ви прочитали і рідною для себе мовою, тобто ті жанри чи авторів, яких ви й так читаєте. Або й взагалі ті книжки, які ви вже читали у перекладі.

Для читання англійською обирайте книжки, які б ви прочитали й рідною для себе мовою

Важливо не братися за занадто складні книжки для свого рівня, бо тоді ви майже нічого не зрозумієте і читання не буде приносити задоволення. У відео на Youtube-каналі Green Forest кажуть, якщо ви розумієте 70% з написаного — можна сміливо братися за книжку. 

Для початківців із рівнем A1 радять розпочати знайомство з адаптованих книг або дитячих. Наприклад: «Павутиння Шарлотти» Е. Б. Уайта, «Метелик, який тупнув ніжкою» Редьярда Кіплінга чи «Пітер Пен» Джеймса Баррі.

Для рівня А2 можна спробувати «Останній листок» О.Генрі. Книжки Агати Крісті, наприклад «Кішка серед голубів» — для рівня B1. Для тих, хто вже на рівні B2 радять славнозвісну «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері. А просунуті знавці англійською на рівні C1 можуть почитати Ернеста Гемінґвея і його роман «Фієста: і сходить сонце».  

На Youtube-каналі Green Forest чи в їхньому блозі часто з’являються добірки фільмів чи серіалів, які допоможуть не лише краще вивчити англійську мову, а й насолодитися цікавою історією чи посміятися з жартів.

2. Страх помилитися

Im Sorry David Schwimmer GIF - Find & Share on GIPHY

Цей страх може лишатися ще з дитинства. Можливо, батьки сварили за погані оцінки чи у школі вчителі не дозволяли помилятися. Але помилки — це нормальна частина навчання. Вивчити щось нове можна лише шляхом досліджень і спроб, і без помилок тут не обійтися.

Долати цей страх можна лише коли ви постійно говорите англійською чи виконуєте різні практичні завдання. Для цього підійдуть групові заняття, адже усі студенти, які їх відвідують мають приблизно однаковий рівень знання мови. Це допомагає підтримувати одне одного і знаходити однодумців. А разом легше подолати страх. 

 Групові заняття допомагають підтримувати одне одного і знаходити однодумців

Студентка одного з курсів Green Forest Кристина Черненко поділилася, як групові заняття допомагають їй долати психологічні бар’єри між нею та англійською: 

«Ще з часів навчання у школі я маю багато травм від вивчення англійської — це і неуважне ставлення вчителя, коли матеріал викладають лише для двох-трьох учнів, які вважаються найздібнішими, і низькі оцінки за найменші помилки. Тому зважитися на вивчення англійської мені завжди було важко — не хотіла проходити всі кола шкільних тортур». 

Каже, помічає прогрес у знаннях і на кожне заняття приходить з радістю:

«Завжди закінчую урок із добрим настроєм. Бо для тічерів важливо, аби всі у групі зрозуміли матеріал, його доступно пояснюють, хвалять за успіхи і допомагають, якщо щось незрозуміло. Також постійно підтримують бажання ставити питання. Метою тічерів є не “відчитати” матеріал, а навчити кожного у групі». 

3. Шкільні підручники були нудні

Bored David Boreanaz GIF - Find & Share on GIPHY

Можливо, деякі теми з уроків англійської у школі для вас були нецікавими. Та сьогодні є багато можливостей вивчати мову без нудних речень на кшталт «London is the capital of Great Britain». У школі Green Forest запевняють: їхні підручники написані так, що теми занять цікаві студентам. 

В Green Forest існує свій Teaching Center, методисти якого написали власні підручники Notes для всіх рівнів, а потім створили їх інтерактивну версію на освітній платформі SmartE. Вона закрита, але є і пробні уроки для всіх охочих. Студенти школи легко виконують завдання онлайн, а автори оновлюють та адаптовують навчальні матеріали, пишуть актуальні новини для обговорення. 

«У міжнародних підручниках є багато тем, які цікаво знати, але нам [українцям] вони недоречні. А у наших підручниках правила написані з урахуванням найтиповіших помилок, які роблять студенти — саме люди з нашим менталітетом», — коментує авторка підручника для Green Forest та керівниця освітньої платформи SmartE Ольга Янкова.

А ще у школі люблять переходити від теорії до практики, тож нудьгувати точно не доведеться. Green Forest пропонує безкоштовні розмовні клуби, де говорять про життєві теми, дорослішання, галереї, музеї та мистецтво, музику і життя за кордоном. На Ютуб-каналі школи можна знайти безплатні уроки з викладачем, а на платформі є завдання до них.

Робіть англійську стилем життя!

4. Незрозуміло, для чого вчити мову

Im Gonna Do It Sona Movsesian GIF by Team Coco - Find & Share on GIPHY

У школі, аби вчити уроки англійську на уроках, бракувало мотивації — адже це був ще один предмет, який треба здати й отримати оцінку. У дорослому житті все інакше, англійська потрібна не через оцінку у щоденнику. А для чого? Щоб мовні заняття були корисними і реально мали результат, потрібно відшукати власну мотивацію: це можуть бути подорожі чи навчання за кордоном, бажання знайти іншу роботу чи взагалі перекваліфікуватися, змога вільно спілкуватися англійською з друзями з інших країн. Головне справді зрозуміти, для чого вам вчити мову. 

 У дорослому житті все інакше, англійська потрібна для себе!


Якщо і ви відчуваєте страхи чи психологічні бар’єри, спробуйте змінити своє ставлення до вивчення англійської. Записуйтеся на курси і доєднуйтеся до найбільшої англомовної спільноти Green Forest онлайн з усіх куточків світу!

Читати далі