Суспільство
У Дніпрі під час будівництва дороги знайшли 2000-річні артефакти (ФОТО)
На місці будівництва траси Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка знайшли артефакти, деяким з яких понад 2000 років. Серед археологічних знахідок — монета хана Тохтамиша і бронзова сокира.
Про це повідомили у преслужбі Укравтодору.
Як свідчать старі карти, у 18-19 ст. на місці будованої автомагістралі проходив шлях з млинами та корчмами. Це підтверджується численними знахідками артефактів цього періоду, серед яких православні та католицькі хрести, місцева кераміка та ручні жорна, монета часів Петра І.
Серед артефактів – найдавніші металеві, крем’яні та кістяні знаряддя праці. Унікальні знахідки – бронзова сокира, що належить до доби фінальної бронзи, вістря стріл з кістки та бронзи.
Читайте також: Хендлерка та скелелаз. Найцікавіші рекорди українських пенсіонерів за 2020 рік
Різноманітна кераміка представлена як найдавнішими ліпленими посудинами, так й уламками давньогрецьких амфор.
Цікава і ще одна дуже рідкісна для Приорілля знахідка – монета хана Тохтамиша.
Зазначається, що у Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області упродовж тижня працюватиме виставка артефактів, знайдених під час будівництві магістралі Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Вхід вільний.
Виставка діятиме для відвідувачів з 1 до 5 березня з 10:00 до 13:00. Вхід вільний.
Читайте також: На Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру
Нагадаємо, у полі під Києвом знайшли артефакт, якому кілька тисяч років.
Як ми повідомляли раніше, на Волині випадково виявили старовинне підземелля.
Усі фото: suspilne.media.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі