Суспільство
У Дніпрі облаштували коворкінг для переселенців з Луганщини
У Дніпрі відкрили простір Coworking Space для переселенців з Луганської області.
Коворкінг облаштували за сприяння Програми EGAP Фонду Східна Європа та Агенції регіонального розвитку Луганської області.
Реалізація проєкту тривала близько місяця: орендували приміщення, зробили ремонт, закупили комп’ютерну техніку, планшети, меблі, облаштували кухню та ігрову зону для дітей. На це витратили близько 500 тисяч гривень.
Загалом у Coworking Space облаштували 10 робочих місць. Першими відвідувачами простору стали студенти, які прийшли попрацювати над оформленням на комп’ютері курсових робіт.
«Ми побачили, що у багатьох людей, які залишили домівку через війну, є потреба роздрукувати документи або щось знайти в інтернеті, адже більшість переселенців не мала змоги забрати з собою навіть особисті речі, не кажучи вже про техніку. Студентам потрібно підготуватися до захисту курсової роботи, представникам органів місцевого самоврядування – провести нараду, комусь просто зв’язатись з рідними.
Тож на цю аудиторію і розраховували, готуючи простір до відкриття. Також у ньому можна просто поспілкуватися, випити кави і зустріти “своїх”, хто теж залишив Луганщину через бойові дії та шукає моральної підтримки», – зазначила в.о. начальника управління департаменту міжнародної технічної допомоги Луганської ОВА Олена Гемусова.
Надалі у коворкінгу планують проводити тренінги із самозайнятості, цифрової грамотності, психологічної адаптації, мовні курси для переселенців. Також тут можна провести захід – дискусію, обговорення різних тем, майстер-класи.
Звернутися до простору можуть також переселенці з інших областей. Коворкінг знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 41, з понеділка по п’ятницю з 9 до 17 години. Записатися можна за цим посиланням.
Нагадаємо, у Хмельницькому переселенці можуть безкоштовно здобути нову професію за 8-ма спеціальностями.
Раніше ми розповідали, що у Львові переселенці з Херсонщини прибрали парк, бо захотіли віддячити місцевим за гостинність.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі