Технології
У Дії з’являться диплом про освіту та шкільний атестат
У додатку Дія з’являться дипломи та шкільні атестати.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Документи у смартфоні замість паперових зможете використовувати у всіх життєвих ситуаціях. Під час працевлаштування, вступу до університету чи оформлення у службі зайнятості», — зазначив Федоров.
За його словами, Є-документи про освіту стануть у нагоді українцям, які були змушені залишити рідні міста через активні бойові дії та окупацію Відновити такі документи досить бюрократичний та складний процес, але їхня цифровізація має спростити життя тисячам переселенців.
«За час повномасштабної війни багато українців втратили свої дипломи та атестати. Забули вдома під час евакуації, залишили в тимчасово окупованих містах, частину просто знищили під час ворожих ракетних обстрілів», — заявив міністр.
Читайте також: Якщо на фронт – то разом. Батько з двома синами воюють пліч-о-пліч у складі 68 бригади
Він зазначив, що Мінцифри спільно з Міністерством освіти і науки та Державною податковою службою вже починають працювати над розробкою.
Про Дію
Дія — мобільний застосунок, офіційно запущений у 2020 році. Дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях.
Також через Дію можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.
Нагадаємо, у «Дії» почали тестувати е-пенсійне та посвідку на проживання.
Також у «Дії» з’явилася послуга купівлі військових облігацій.
Фото: uadiplomy.com.
Технології
Курси від Третьої окремої штурмової бригади у Львові триватимуть 6-9 днів. Після навчання учасники отримають нові навички, корисні у війську.
Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий
Школа працюватиме як для цивільних, так і військових. Андрій Садовий додав, що відвідувати заняття можна буде і ввечері.
«Тут, як завжди, усе дуже технологічно та зручно. Пишаюся, що ми, як громада Львова, маємо змогу підтримати такі амбітні ідеї», — написав мер Львова.
Читайте також: ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction
Записатися на курс та дізнатися більше інформації можна на сторінці Третьої ОШБр.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Садового
Коментарі
Технології
Ці протези отримали 1600 людей, які постраждали від російської агресії. За 2023 рік на Львівщині створили 2826 протезів для 1354 людей.
Про це повідомили у Львівській ОВА.
«Ці цифри — не просто статистика. Це тисячі українців, чиє життя розділилося на “до” і “після”. Це люди, які втратили частину себе, але не втратили віру у майбутнє. Кожен протез — це їхній шанс знову обійняти дитину, повернутися до улюбленої справи, зробити перший крок у новому житті. Кожен із цих протезів — історія людської трагедії та водночас приклад незламної волі», — сказав голова Львівської ОВА Максим Козицький.
В адміністрації також вказали, що у 2022 році в області виготовили дві тисячі протезів для 1061 людини.
Раніше ми розповідали про те, як працює центр протезування Superhumans на Львівщині.
Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Superhumans
Коментарі
Технології
У новому розділі представили ідентифікаційні дані виробників озброєння, описали їхню діяльність та розкрили список пов’язаних компаній. Перша наявна категорія — виробники дронів для російської армії.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Що додали на сайт
На порталі можна переглядати інформацію як про підприємства, так і про окремі моделі безпілотників. Також для окремих компаній фахівці додали посилання на перелік іноземного обладнання, яке використовують у ворожих дронах.
Наразі на War & Sanction представили інформацію про 79 російських підприємств. Ці компанії виробляють зокрема російські версії іранських БпЛА Shahed-136 під назвами «Герань» та «Гарпія», дрони «Ланцет», Zala, «Оріон», «Альтаїр» тощо.
«Розділ буде поповнюватись та розширюватись іншими категоріями. На черзі ― виробники ракет. Жоден причетний до вбивств та терору українців не буде забутий та не уникне покарання»‚ — написали в ГУР.
Переглянути новий розділ сайту можна за посиланням.
Нагадаємо, що ГУР розширило функції порталу War & Sanction: відкриті дані про злочини рф.
Також ми писали, що українські інженери розробили унікальну турель проти дронів (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Коментарі