Український уряд ухвалив постанову, завдяки якій у «Дії» запустять нову послугу. Після заявки фахівці зможуть проаналізувати ситуацію та відновити зв’язок там, де це необхідно.
Залишити заявку можна буде офлайн. Скарга надійде регулятору зв’язку після того, як на пристрої з’явиться інтернет.
Повідомлення прийматиме НКЕК — регулятор у сфері телекомунікацій. Далі регулятор разом із операторами зможе виявити проблеми та вирівняти зв’язок.
«Українці повинні мати змогу зателефонувати рідним, викликати екстрені служби або переглянути карту повітряних тривог попри знеструмлення. Послугу запустимо вже дуже скоро, стежте за оновленнями»‚ — написав Михайло Федоров.
Нагадаємо, що у двох лікарнях Чернігівщини встановили сонячні електростанції.
Global Government Technology Centre в Україні відкрив Всесвітній економічний форум. Перший GovTech-центр працює у Берліні.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.
Для чого створили GovTech-центр
Як вказують у відомстві, новий центр поширюватиме на міжнародному рівні найкращі українські практики у сфері електронного урядування. Він стане платформою для співпраці урядів, бізнесу, науковців, компаній та стартапів.
GovTech-центр у Києві долучився до мережі C4IR (Центрів аналізу та координації четвертої промислової революції) Всесвітнього економічного форуму.
GovTech Observatory: моніторинг глобальних трендів GovTech, проведення досліджень та аналітика;
Innovation Gateway: пошук партнерів та залучення міжнародних інвестицій у масштабуванні технологій у сферах ШІ, біотехнологій, EdTech, Defense Tech тощо;
FutureGov Education: навчання лідерів цифрової трансформації разом із CDTO Campus. У центрі створять простір, де тестуватимуть і впроваджуватимуть інновації.
Центр очолила соціальна підприємиця та інноваційна лідерка Зоя Литвин. Вона впроваджує цифрову трансформацію в освіті та входить до сотні найвпливовіших жінок України.
Про відкриття центру в Києві домовилися в січні 2024 року на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Global Government Technology Centre в Києві працює за підтримки програми EGAP, що виконує Фонд Східна Європа коштом Швейцарії, та з ініціативи й сприяння Міністерства цифрової трансформації України.
Нагадаємо, що у столиці перша багатоповерхівка отримала відзнаку «Енергостійкий будинок Києва» (ФОТО).
Команда Balbek Bureau розширила можливості онлайн-конструктора відбудови сіл RE:Ukraine Villages, додавши до нього Волинську область. Унікальна архітектура регіону тепер доступна для створення віртуальних будинків із характерним місцевим декором.
Архітектори дослідили близько 30 сіл північної Волині, де збереглися автентичні дерев’яні хати з вишуканим різьбленням. Їхні кути прикрашені візерунками у формі ромбів, сердечок, квітів, кіл і ліній. Віконні обрамлення, карнизи та фронтони підкреслюють риси північних регіонів України.
На півночі області популярні віконниці, що захищають від втрати тепла, тоді як на півдні частіше використовують сучасні матеріали, такі як цегла й тинькування. Колорит області підкреслюють традиційні кольори — білий, блакитний, жовтий, червоний, зелений і натуральний відтінок деревини.
Електростанції працюватимуть у Корюківській центральній районній лікарні та Козелецькій лікарні інтенсивного лікування. СЕС встановив український благодійний фонд Energy Act for Ukraine Foundation разом із французькою неурядовою організацією Electriciens sans frontières.
Про це повідомили у благодійному фонді.
СЕС у Корюківській центральній лікарні
У медичному закладі встановили 60 сонячних панелей загальною потужністю 26,1 кВт. Лікарня зможе працювати автономно до чотирьох годин завдяки акумуляторним батареям ємністю 61 кВт-год.
«Важливо зауважити, що гібридна сонячна станція — це не лише екстрена допомога, завдяки її роботі заклад зможе економити більше п’яти тисяч євро щороку на рахунках за електроенергію. Також станція має важливу екологічну місію, адже завдяки її роботі за 25 років рівень викидів СО2 буде скорочено на 366 тонн»‚ — написали в Energy Act for Ukraine Foundation.
СЕС відкрили 13 грудня цього року. Наразі в лікарні працює сім стаціонарних та одне поліклінічне відділення.
У грудні також відкрили СЕС у Козелецькій лікарні інтенсивного лікування. Фахівці встановили 58 панелей потужністю 25,2 кВт, інвертор та акумулятор ємністю 61 кВт-год. За словами представників фонду, СЕС допоможе закладу:
економити понад п’ять тисяч євро на рік;
продовжувати роботу до 4,5 годин під час блекаутів;
за 25 років зменшити рівень викидів CO2 на 360 тонн.
Лікарня у Козельці перебувала під російською окупацією в лютому-березні 2022 року.
Детальніше про проєкт
Електростанції встановили у межах проєкту Energy Act for Ukraine Foundation «50 сонячних лікарень». Партнер фонду — компанія Octopus Energy. Також ці дві лікарні отримують підтримку від Міністерства Європи та закордонних справ Франції через його «Центр кризового реагування та підтримки» в межах проєкту Electriciens sans frontières «90 гібридних рішень для України».
Фонд встановлює гібридні сонячні електростанції з акумуляторами для об’єктів соціальної та критичної інфраструктури. БФ реалізує в Україні такі проєкти: «100 сонячних шкіл» та «50 сонячних лікарень».
Фонд здобув відзнаку на Національному конкурсі «Благодійна Україна» в номінації «Благодійність у сфері екології та охорони навколишнього середовища» в Києві 2024 року. БФ отримав премією «Зелена ініціатива року» у Брюсселі у 2023 році, він є членом Європейської асоціації сонячної енергії Solar Power Europe, Енергетичної ініціативи Глобального договору ООН, а з початку 2024 року входить до консорціуму екологічних організацій, що реалізують проєкт «Відновлювані джерела енергії» в Україні.
Нагадаємо, що у Львові працюють 90% світлофорів під час відключень світла.
Також ми писали про те, як забезпечити інтернет під час відключень світла: детальніше про нову технологію.
Коментарі