Суспільство
У Чернігові будуватимуть 35-метрове оглядове колесо
У Чернігові виділили земельну ділянку для майбутнього проєктування будівництва оглядового колеса. Про це повідомляє пресслужба мської ради.
Що відомо про будівництво?
Як зазначається, дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки на перехресті проспекту Миру та вул.Єлецької наданий управлінню житлово-комунального господарства міськради. Орієнтовна площа ділянки- 0,65 га. Ідея встановлення колеса огляду в центрі міста наразі активно обговорюється і громадськістю. При цьому кошти міського бюджету на побудову атракції витрачатися не будуть. Натомість місто сформулює вимоги до неї та оголосить конкурс серед потенційних інвесторів. А будуватиме і надалі утримуватиме колесо той інвестор, кого оберуть за результатами максимально відкритого аукціону.
“Колесо огляду буде родзинкою нашого міста, саме для туриста вихідного дня. До нас приїжджає багато таких відвідувачів. І саме центральна частина міста найбільш цікава з точки зору потоку людей. Ми за допомогою квадрокоптера подивилися на вид, який відкривається. Саме в цій точці він найкращий, тому що турист зможе побачити відразу і церкви, і центральну алею, і площу, і світломузичні фонтани. Тут набагато кращий краєвид, якщо його порівнювати з локацією «Дворянського зібрання», – зазначив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Яким має бути колесо?
Висота колеса огляду обов’язково має бути на кілька метрів нижчою за висоту Катерининської церкви (вона має 38 метрів). Тобто орієнтовно його висота складатиме 35 метрів. Така висота в цьому місці достатня, щоби побачити всі основні старовинні собори Чернігова.
Також Владислав Атрошенко зазначив, що цього колеса огляду не має бути видно з київського в’їзду в Чернігів – кут зору з траси такий, що цієї ділянки він не охоплює. Тому панорама в’їзду в Чернігів не постраждає.
За словами начальника управління ЖКГ міськради Ярослава Куца, на цій ділянці за кошти міста будуть проводитись комунікації та за потреби – археологічні дослідження. Потім усі витрати для підготовки будівництва, а це орієнтовно 200-300 тисяч гривень, включать у стартову суму лоту аукціону на право оренди цієї ділянки.
Громадське обговорення цього питання буде проведене після розроблення відповідного проєкту. Рішення міської ради про виділення земельної ділянки приймається задля того, щоб можна було перейти до наступного етапу реалізації цієї ідеї.
Фото: chernigiv-rada.gov.ua
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі