Суспільство
У Черкасах відкрили школу комп’ютерної грамотності для літніх людей
У Черкасах відкрили школу комп’ютерної грамотності для літніх людей. Її започаткував черкаський ІТ-підприємець Віктор Євпак, інформує видання 18000.com.ua.
Нині триває набір у перші чотири групи. Згодом їхня кількість може збільшитись залежно від кількості охочих навчатися. Майбутніх учнів добирають за двома напрямками: “Початковий” і “Базовий”.
Яка програма навчання
Участь у проєкті є безкоштовною. Головне – старанність і бажання вчитися новому.
Навчальний курс триватиме три місяці. За цей час учасники навчання отримають базові навички користування комп’ютером, а також основи роботи в інтернеті. Більш досвідченим користувачам запропонують навчитися передавати показники лічильників через Інтернет, записатися до лікаря через електронний кабінет та багато іншого.
“Сьогодні важко уявити життя без комп’ютера. Часом діти швидше вміють вмикати комп’ютер і знаходити в ньому мультики, аніж говорити, – констатує ініціатор проєкту Віктор Євпак. – Переконаний, що люди старшого віку також не повинні відставати. Вміння користуватися комп’ютером відкриває для них багато можливостей. Зокрема, дозволяє спілкуватися з рідними та друзями онлайн, отримувати новини та бути “включеними” в сучасне глобалізоване суспільство”.
Перші учні
Першими учнями стали члени БО “Турбота про літніх в Україні”. Координатором Школи комп’ютерної грамотності є активіст Сергій Шмиголь. За його словами, майбутні учасники навчання вже почали надсилати перші заявки на участь. Мотивація навчання – різна.
“Не кожен має рідних, які могли б їх навчити, або ж які мають на це час. Тож ми надаємо можливість без поспіху, зайвих нервів і з легкістю крок за кроком навчитись базовим принципам користування комп’ютером. Ще одна мотивація для наших учнів – це можливість цікаво та якісно провести час. На жаль, у Черкасах не так багато місць і подій, де старші люди можуть дізнатись щось нове або просто розважитись”, – каже чоловік.
Щоб записатися у Школу комп’ютерної грамотності для людей старшого віку, слід зателефонувати за номером +38 093 036 08 09. Навчання відбувається один раз на тиждень за адресою вул. В. Чорновола, 9/1, оф. 51.
Суспільство
Мета опитування
- дослідити уявлення про якість медичних послуг;
- оцінити актуальний досвід взаємодії українських пацієнтів з медичною системою;
- проаналізувати готовність давати зворотний звʼязок про отримані послуги.
Довідка про проєкт
Коментарі
Суспільство
Електропоїзд моделі ЕР9М «Укрзалізниця» капітально відремонтувала на власних потужностях. Потяг їздитиме на маршруті Святошин – Буча – Немішаєво.
Про це повідомили в УЗ.
Як оснастили електричку
В електропотязі встановили:
- пандуси;
- інклюзивні вбиральні;
- місця для людей з інвалідністю;
- навігацію шрифтом Брайля;
- кріплення для велосипедів;
- порти Type-C та USB для заряджання пристроїв.
Читайте також: «Укрзалізниця» та «Всі. Свої» об’єдналися заради популяризації українських брендів
Як зазначають у компанії, електричка почне курсувати на маршруті незабаром. В УЗ додали, що це дев’ятий електропоїзд, який капітально відновили з початку року, і 35-й — від початку повномасштабного вторгнення.
Нагадаємо, що потяги кільцевої електрички в Києві їздитимуть щопівгодини: зміни в розкладі.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Коментарі
Суспільство
Що було зроблено
- звели новий під’їзд із 16 квартирами;
- відремонтували частково пошкоджені оселі;
- повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
- встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.
Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин
Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.
Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.
Фото: Запорізька ОДА.
Коментарі