

Суспільство
У Черкасах провели першу операцію за допомогою віртуальної платформи Epiqar
У Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше провели операцію за допомогою віртуальної операційної Epiqar.
Про це повідомили на сайті Черкаської обласної державної адміністрації.
Зазначається, що лікарі віддалено спостерігали за ходом операції і мали змогу бачити, що відбувається з органами пацієнта.
Завдяки роботам-маніпуляторам, встановленим в операційних, та засобам відео- та аудіоспостереження лікарі оперативно отримували широкий спектр інформації, необхідної для аналізу та консультації.
Це була перевірка роботи віртуальної операційної Epiqar і вона показала, які можливості відкриваються для нас у перспективі, — Ігор Гайдай, завідувач організаційно-методичного відділу Черкаського обласного онкологічного диспансеру
За його словами, система дає абсолютний ефект присутності в операційній — аудіо-, відеоряд, розширення 4К — усе це дозволяє до найменших дрібниць спостерігати за ходом операції.
Телемедична платформа Epiqar дозволяє об’єднати в єдину захищену мережу камери, встановлені в операційних кімнатах у різних медичних закладах, та надати медичним працівникам у будь-якій точці світу можливість бачити всю операційну, а також отримувати пряму відеотрансляцію з роботів-маніпуляторів, які використовуються під час операцій.

Про платформу Epiqar
Телемедична платформа Epiqar — це апаратно-програмне рішення для організації онлайн-трансляцій під час проведення хірургічних операцій. Вона дозволяє:
- об’єднати в єдину захищену мережу камери, встановлені в операційних кімнатах у різних медичних закладах,
- надати медичним працівникам можливість бачити всю операційну,
- отримувати пряму відеотрансляцію з роботів-маніпуляторів, які використовуються під час операцій.
Завдяки телемедичній платформі Epiqar лікарі можуть, перебуваючи в будь-якому місці за наявності підключення до інтернету, брати участь у проведенні операційних втручань або переглядати збережені раніше та архівовані записи.
Читайте також: Десятки надісланих резюме і жодного оферу? Здається, проблема не в роботодавцях. 10 порад від карʼєрної консультантки
Хірурги можуть бачити в чіткому розширені 4K, що відбувається з органами пацієнта. Система ґрунтується на програмному забезпеченні, яке працює з медичним обладнанням та забезпечує трансляцію аудіопотоку за допомогою Bluetooth-колонки та підключення навушників.
Крім того, лікарі можуть отримувати широкий спектр інформації, необхідної для аналізу та консультації під час проведення операції в режимі потокових даних, зокрема із засобів відео-, аудіоспостереження, роботів-маніпуляторів, які встановлені та використовуються в операційних кімнатах.
Нагадаємо, хірург із Вінниччини провів унікальну операцію, врятувавши життя військовому.
Також ШоТам розповідав, як лікар-хірург із Маріуполя врятувався із 5-місячним сином і тепер рятує інших.
Фото: ck-oda.gov.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ