Суспільство
У Черкасах людей літнього віку безоплатно навчатимуть англійської мови з нуля
У Черкасах на базі освітньо-культурного простору Гончаренко центр запускають безкоштовний курс англійської для людей літнього віку. Для них розробили окрему програму, яка дозволить опанувати мову з нуля.
Про це повідомляє ШоТам.
За словами директорки центру Анни Драч, ідея окремого курсу для літніх людей виникла у відповідь на запит самих відвідувачів.
«Люди старшого віку й раніше приходили до нас на англійську, але їм було надто складно встигати за іншими студентами та викладачами. Адже у віці 60-70+ років людині потрібно трохи більше часу та дещо “лайтовіша” програма. Так ми вирішили запустити окремий курс», – зазначає Драч.
Для літніх людей у Гончаренко центрі розробили спеціальну програму, яка дозволить опанувати мову з нуля без надмірного навантаження та в більш спокійному темпі.
Читайте також: В Україні запускають навчальний курс для власників малого та середнього бізнесу
Крім того, у такий спосіб волонтери освітнього простору прагнуть зруйнувати стереотип про те, що новою мовою можна опанувати лише в молодому віці.
«Літні люди прагнуть розвитку, намагаються йти в ногу з часом та сучасною молоддю. Я бачу це величезне бажання вчити щось нове, знайомитися із чимось донедавна невідомим. Вони на власному досвіді доводять, що ніколи не пізно відкинути страхи та жити наповну», – додає керівниця центру.
Безкоштовний освітній курс для людей старшого віку стартує у жовтні та триватиме протягом трьох місяців. Участь у навчанні повністю безкоштовна, аби долучитися до курсу, достатньо зареєструватися за цим посиланням.
Довідка
Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. Важлива складова проєкту – платформа Гончаренко Центр. Online, що пропонує безкоштовні уроки англійської для всіх охочих.
Нагадаємо, в Україні запускають безоплатний освітній вебінар «Як українським IT-компаніям вести бізнес з Японією».
Крім того, всеукраїнський проєкт підтримки жінок із родин військовослужбовців «Плюс-Плюс» від мережі освітньо-культурних просторів Гончаренко центр додатково запускають в онлайн-форматі.
Фото: unsplash.com.
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.
Суспільство
Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.
Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.
Церемонія в Музеї данського спротиву
Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.
Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів
Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:
Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.
«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу», — підкреслила Скрипник.
Що відомо про премію Freedom Award
Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.
Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.
Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.