Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Черкасах людей літнього віку безоплатно навчатимуть англійської мови з нуля

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Черкасах на базі освітньо-культурного простору Гончаренко центр запускають безкоштовний курс англійської для людей літнього віку. Для них розробили окрему програму, яка дозволить опанувати мову з нуля.

Про це повідомляє ШоТам.

За словами директорки центру Анни Драч, ідея окремого курсу для літніх людей виникла у відповідь на запит самих відвідувачів.

«Люди старшого віку й раніше приходили до нас на англійську, але їм було надто складно встигати за іншими студентами та викладачами. Адже у віці 60-70+ років людині потрібно трохи більше часу та дещо “лайтовіша” програма. Так ми вирішили запустити окремий курс», – зазначає Драч.

Для літніх людей у Гончаренко центрі розробили спеціальну програму, яка дозволить опанувати мову з нуля без надмірного навантаження та в більш спокійному темпі. 

Читайте також: В Україні запускають навчальний курс для власників малого та середнього бізнесу

Крім того, у такий спосіб волонтери освітнього простору прагнуть зруйнувати стереотип про те, що новою мовою можна опанувати лише в молодому віці.

«Літні люди прагнуть розвитку, намагаються йти в ногу з часом та сучасною молоддю. Я бачу це величезне бажання вчити щось нове, знайомитися із чимось донедавна невідомим. Вони на власному досвіді доводять, що ніколи не пізно відкинути страхи та жити наповну», – додає керівниця центру.

Безкоштовний освітній курс для людей старшого віку стартує у жовтні та триватиме протягом трьох місяців. Участь у навчанні повністю безкоштовна, аби долучитися до курсу, достатньо зареєструватися за цим посиланням.

Довідка

Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. Важлива складова проєкту – платформа Гончаренко Центр. Online, що пропонує безкоштовні уроки англійської для всіх охочих.

Нагадаємо, в Україні запускають безоплатний освітній вебінар «Як українським IT-компаніям вести бізнес з Японією». 

Крім того, всеукраїнський проєкт підтримки жінок із родин військовослужбовців «Плюс-Плюс» від мережі освітньо-культурних просторів Гончаренко центр додатково запускають в онлайн-форматі.

Фото: unsplash.com.

Суспільство

Понад 100 переселенців отримали нове житло на Закарпатті

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У місті Свалява на Закарпаття близько 130 переселенців отримали нове житло. Людей заселили в гуртожиток та модульні будинки.

Про це розповіла завідувачка шелтеру для ВПО Марія Герко, пише Суспільне.

Зазначається, що у гуртожитку проживають 47 жінок, 12 чоловіків та 30 дітей. Також поруч є модульне містечко, куди заселили близько 40 людей. Ремонт та будівництво зробили за гроші благодійних організацій.

«На цій локації знаходяться 10 модульних будиночків та двоповерхова будівля, у якій проведені ремонтні роботи за сприяння благодійної організації “Caritas”. Також надані меблі та побутова техніка благодійними організаціями “Проліска”, благодійною організацією “Людина в біді Словацька Республіка” та “Доркас”», – розповіла Марія Герко.

Переселенці живуть в будинках та в гуртожитку безкоштовно.

Читайте також: Інтеграція переселенців: як закордонний досвід може допомогти Україні? Кейс Грузії

Фото: suspilne.media

Нагадаємо, у Львові відкрили та освятили Дім для бездомних жінок та самотніх матерів, яким опікуватимуться монахині-альбертинки РКЦ. 

Окрім того, на Тернопільщині будують житло для переселенців.

Фото: suspilne.media.

Читати далі

Суспільство

Захисник Донецького аеропорту разом із колегами розробив унікальний приціл (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Захисник Донецького аеропорта Андрій Маруга долучився до розробки унікального прицілу. І спільно з колегами створив прилад, який робить гранатомети і міномети ще точнішими. Приціли вже працюють на ЗСУ, але зовсім скоро їх стане ще більше.

Історію українського захисника розповідає ШоТам.

Коли у 2014 росія напала на Україну, Андрій Маруга працював у енергетичній компанії. Його одразу ж мобілізували, але він був до цього готовий, бо мав досвід служби прикордонником.

«Я ж не буду від такого пєтлять, ти шо. Щоб я пропустив усе найцікавіше в цьому житті? Ні, так не можна», – каже Андрій.

Невдовзі він із побратимами вже летів обороняти аеропорт, спочатку Луганський. Там Андрій командував мінометним розрахунком 1-ої танкової бригади.

«Тільки починалось: перші вибухи, перші “Гради”, перші 122, перші 152…», – згадує чоловік.

Бойовики несамовито обстрілювали аеропорт, позбавивши його енергопостачання. Але завдяки досвіду Андрія, хлопці винайшли, як садити літаки з підмогою навіть без струму.

«Робота в енергетичній компанії далася взнаки. Ми навіть змогли запустити злітку, ще й літаки саджати в Луганському аеропорту. Це було завдяки тому, що було набуто в цивільному житті», – Андрій Моруга, старший інструктор зі стрільби із закритих позицій БФ «Повернись живим».

А ще в Андрія виходило дуже влучно бити ворога – з одного пострілу міномету. Вираховував дані лінійкою та записував їх у блокнот, недарма пізніше він розробить приціл.

Та до того Андрій із побратимами два місяці тримав заблокований Луганський аеропорт. Аж поки не прибули колони з підкріпленням. Далі було Щастя та Донецький аеропорт.

«Війна артилерії – постійної, цілодобової – там уже було трошки по-іншому. Набагато жорсткіше», – каже захисник.

Дивіться відео: Переселенці з Донецька облаштовують меблями укриття по всій Україні

Під час одного з боїв ворожий снаряд розірвався поруч: Андрія прошило безліччю осколків. Його врятували. Але той бій став для нього останнім.

Повернувшись до цивільного життя, Андрій хотів допомагати армії. Узяв участь у проєкті «ARMOR», долучився до розроблення розрахунково-графічного комплексу.

Цей комплекс дає змогу швидко розрахувати дані для стрільби з гранатометів або мінометів. Також Андрій почав співпрацю із фондом «Повернись живим»: став інструктором зі стрільби.

За роки війни розвіз воїнам тисячі планшетів для керування технікою та навчив ними користуватися. А потім взяв участь у проєктуванні прицілу для гранатомета Мк 19 для стрільби із закритих позицій.

«Цей приціл допомагає працювати із цього гранатомета більш влучно та точно, вражаючи живу силу та техніку противника. Працювати можна із закритих вогневих позицій безпечніше. Що збереже життя та здоров’я наших бійців», – Андрій Моруга, старший інструктор зі стрільби із закритих позицій БФ «Повернись живим».

«Такий приціл можна встановити й на інші гранатомети та міномети будь-яких калібрів. Прилади вже працюють на фронті, але їх завжди не вистачає. Тому «Повернись живим» за підтримки медіа Ukraїner зібрали 13 000 000 грн на 150 прицілів.

Першочергово будуть отримуватися ті розрахунки, які безпосередньо знаходяться… район Бахмута, Запоріжжя, лінії розмежування, які на момент зараз із ранку до ночі в бойових діях. Видача через мене, через навчання, через здачу екзаменів», – розповідає Андрій.

Нагадаємо, у Львові розробляють безпілотник, який може вести спостереження та відеофіксацію за 30 км з безпечної висоти 800 м.

Також у львівському училищі №29 створили електричне багі для військових на передовій.

Читати далі

Суспільство

На Сумщині створять сучасний центр реабілітації ветеранів ЗСУ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Конотопському районі Сумської області створять центр реабілітації захисників і захисниць України.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Сумської ОВА.

Будівля, яку реконструюють під центр реабілітації ветеранів ЗСУ, знаходиться на території екологічної зони – ландшафтного парку «Сеймський».

«На війні значна кількість військових отримують поранення різного ступеня тяжкості. Звичайно, їм надається медична допомога та лікування у військових госпіталях та спеціалізованих медичних закладах, але дуже важливе значення має також і наступне фізичне та психологічне відновлення», – зазначив начальник Сумської ОВА Володимир Артюх.

Зазначається, що наразі частина будівлі вже відремонтована. Також тут облаштовані кімнати для психологічної реабілітації, санітарні кімнати.

Читайте також: «Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Окрім того, зараз приміщення опалюються, є власна дров’яна котельня. Є також приміщення з прекрасною акустикою під сучасний кінотеатр, буде 5D. До того ж тут планується будівництво басейну.

«Реабілітаційний центр, який ми плануємо створити, буде сучасним та унікальним щодо надання широкого спектру висококваліфікованої медичної та психологічної допомоги. Наші військові зможуть проходити відновлення за європейськими стандартами реабілітації», – зазначив очільник області.

Нагадаємо, у селі Лютеж на Київщині відновив роботу реабілітаційний центр для людей з інвалідністю, який був пошкоджений під час бойових дій у 2022 році.

Окрім того, у Києві в Інституті раку відкрили перше в Україні реабілітаційне відділення при онкологічному медзакладі.

Фото: facebook.com/sumska.oda.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Христина Драгомaрецька з Подільська на Одещині від початку повномасштабної війни допомагає тваринам у власному притулку...

Суспільство4 дні тому

Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Колишня слідча та оперуповноважена у справах неповнолітніх Тетяна Зезюлькіна, коли вийшла на пенсію, присвятила себе...

Суспільство4 дні тому

Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Весілля – це не тільки особливий день для пари, але й космічні, а часом непідʼємні...

Суспільство5 днів тому

«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Григорій Сковорода колись казав, що запорука щастя людини у сродній праці. Це точно про героїню...