Суспільство
У Чехії створили програму «Ковчег» для збереження українських стародруків
Для збереження українських стародруків та інших унікальних книжкових видань у Чехії створили спеціальну програму Archa або ж «Ковчег». Ініціаторами виступили міністерство культури Чехії у співпраці з Національною бібліотекою Чеської Республіки
Про це повідомляє Novinky.cz.
Організатори звернулися до бізнесу, організацій, фахівців та усіх небайдужих із проханням зібрати кошти, щоб обладнати дві спеціальні пересувні реставраційні майстерні, які б могли доїхати до міст і районів в Україні, які постраждали від російських бомбардувань і обстрілів, щоб урятувати український книжковий фонд.
Як пише видання, водночас з 21 листопада минулого року триває збір коштів у громадський збір на «Ковчег №2». Його використовуватимуть для оцифрування документів, щоб запобігти їх безповоротній втраті.
Про програму «Ковчег»
Ця програма передбачає, що «Ковчег» буде готовий вирушити в Україну в середині 2024 року. Фахівці сподіваються, що така майстерня зможе дістатися міст, які найбільше постраждали від російської агресії.
«Ми бачимо, що росіяни цілеспрямовано бомбардують книгарні та архіви, хочуть стерти український народ. Ось чому міністерство культури відкрило цю програму», – наголосив заступник міністра культури Чехії Ондржей Храст.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Цільова сума – 12 мільйонів крон, наразі на вебсайті zapojmeukrajinu.cz зібрано понад 460 000 крон.
З метою збору фондів до програми «Ковчег» приєднався також «Добродійний фонд для України», станом на сьогодні вже зібрано 317 тисяч чеських крон – це близько 516 тисяч гривень.
Нагадаємо, книга українського історика стала кращим виданням 2023 року за версією The Telegraph.
Також військові створили проєкт для відродження українських казок.
Також ми розповідали, що київський актор створив телеграм-канал із казками для дітей, які переховуються у бомбосховищах.
Фото: АР.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі