



Економіка
У “Борисполі” зведуть новий вантажний термінал
Міністерство інфраструктури проводить конкурс для приватних компаній щодо реалізації проекту з реконструкції вже існуючого вантажного терміналу та будівництва нового у міжнародному аеропорту “Бориспіль”. Про це повідомляється на сайті міністерства.
“Міністерство інфраструктури України оголошує про проведення конкурсу для здійснення державно-приватного партнерства щодо реалізації проекту «Реконструкція існуючого та створення нового вантажного терміналу в аеропорту «Бориспіль», – йдеться у повідомленні.
Реконструйований та новий термінали будуть спеціалізуватися на обслуговуванні пошти, обробці багажу.
Читайте також: Аеропорт Бориспіль закуповує обладнання для огляду пасажирів за 82 млн грн
В рамках державно-приватного партнерства (ДПП) буде укладено змішаний договір. Строк здійснення ДПП триватиме не довше 25 років.
Зазначається, що подати заявку на конкурс можна упродовж 31 календарного дня після публікації оголошення.
Економіка


Національний банк зареєстрував міжнародну платіжну систему “PayRun”. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.
Відповідне рішення ухвалене 2 грудня 2019 року Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку України.
Платіжною організацією міжнародної платіжної системи “PayRun” є ТОВ “ПЕЙРАН” (м. Київ), яке має ліцензію Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків від 05.12.2016 № 50.
Читайте також: В Украні працюватиме нова міжнародна платіжна система
Платіжна система “PayRun” стала п’ятою міжнародною платіжною системою на ринку України, що створена небанківською фінансовою установою – резидентом.Перелік усіх платіжних систем, відомості про які внесено до Реєстру платіжних систем, розміщено за посиланням.
Економіка


Уряд запускає програму з підтримки мікро- та малого підприємництва. Вона запрацює з 1 лютого 2020-го року, повідомляє пресслужба уряду.
Суть програми — стимулювати появу нових підприємців та заохотити повертатись заробітчан додому й відкривати бізнес тут. Зараз напрацьовують всі необхідні рішення для запуску. Уже найближчим часом почнуть приймати заявки. А поки на веб-сайті http://smeprogram.guf.gov.ua/ можна залишити запит, і коли програма запрацює, менеджери сконтактують щодо участі.
Яка сума кредитів?
Обсяг кредиту — 1,5 млн грн на 5 років.
Співвідношення відсоткових ставок: “5% річних — якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця; 7% річних — для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%!); 9% річних — для бізнесу з виручкою до 50 млн грн”.
Читайте також: Уряд запровадить нову систему оцінки чиновників
Що треба для участі?
Для участі знадобиться бізнес-план, якщо ви плануєте бізнес з нуля.
“Якщо ж вже працюєте, то позитивна фінансово-кредитна репутація та платіжна дисципліна”, — додають у пресслужбі.
Зазначимо, що стартапи зможуть брати участь лише від початку своєї діяльності, а діючий бізнес — лише той, що працює мінімум 12 місяців. При цьому, сам учасник інвестує 20% власних коштів від усіх витрат.
Економіка


Курс гривні п’ятий день поспіль оновлює цьогорічний рекорд, про це свідчать дані на сайті Національного банку України.
На шосте грудня офіційна вартість долара встановлена на рівні 23 гривень 88 копійок. Це на п’ять копійок менше порівняно з курсом 5 грудня.
Поточний курс гривні – найвищий із 14 січня 2016 року, коли один долар коштував 23 гривні 64 копійки.
Читайте також: Стало відомо, коли IKEA відкриє магазин в Україні
Нагадаємо, Україна піднялася у рейтингу економічної свободи.
Економіка


Німецька фармацевтична компанія із доходами в понад 2,3 млрд євро STADA заходить на український ринок. Про це повідомляє пресслужба уряду.
Повідомляється, що німецька фармацевтична компанія STADA придбає фармацевтичний бізнес провідної української компанії “Біофарма”. Щорічний дохід STADA перевищує 2,3 мільярда євро (станом на грудень 2018 року), вона налічує понад 10 400 співробітників у всьому світі.
Читайте також: Стало відомо, коли IKEA відкриє магазин в Україні
«Для України прихід такого інвестора – знакова подія. Це нові робочі місця та сплачувані податки замість звичного імпорту товарів та їх продажу тут. А ще це — доступ до кращих технологій, досліджень та розробок, а також до експортних ринків», — зазначили в уряді.
Рішення STADA зайти на український ринок можна вважати показником зростання довіри до України з боку міжнародного бізнесу. В свою чергу, залучення іноземних інвестицій є одним із ключових чинників економічного зростання, що є запорукою добробуту кожного українця.
Очікується, що процес поглинання завершиться до кінця 2019 року.
Економіка


Київ та Стокгольм узгодили залучення шведських інвестицій у сферу переробки відходів у головних містах України, повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що Україна зацікавлена у залученні шведських інвесторів до проєктів у енергетиці, сільському господарстві, ІТ-секторі, інфраструктурі, сфері переробки відходів.
Читайте також: Швеція планує передати Україні 4 млн євро
Крім того, Україна прагне співпрацювати з виробниками оборонної продукції за технологіями і стандартами НАТО.
Наголошується, що Швеція – один із найбільших торговельних партнерів України у Північній Європі та дуже важливий інвестиційний партнер.
Нагадаємо, український дизайнер став найкращим на міжнародному тижні моди у Швеції.
Економіка


Підприємці з Херсонщини Андрій Бігленко та Дмитро Моцак у 2015 році єдиними в нашій країні почали виготовляти справжній італійський делікатес під назвою «Українські в’ялені помідори», повідомляє ШоТам.
Підприємці працювали з мережею ресторанів Salateira, Il Molino, Okko. Для деяких із них навіть розробили спеціальну рецептуру. Зараз розповсюджують продукцію через магазини типу «Корисна крамниця», «Лавка традицій», магазини для веганів і вегетаріанців.
Як розповідає Андрій Бігленко, щоб зробити 1 баночку в’ялених помідорів (300 мл) – потрібно від 1 до 2 кілограмів свіжих. Щоб зробити крафтове виробництво, потрібно 1,5-2 тони в’ялених помідорів на рік, а для цього потрібно переробити десятки тонн свіжих томатів. Їхня баночка, у якій 275 грам продукту, коштує 100 гривень.
Читайте також: Ковбаса з равликів чи устриці made in UА: 7 українських виробників для справжніх гурманів
“Ми вигадали і створюємо п’ять смаків помідорів і три види паштет-соусу із в’яленими помідорами (гострий та лагідний). Наш продукт повністю натуральний, ми не використовуємо жодних стабілізаторів і консервантів, навіть оцет не використовуємо. Тільки помідори, спеції, сіль, часник, олія”, – пояснює Андрій Бігленко.
Усі рецепти підприємці вигадували самі і методом спроб доводили до ідеалу. Кажуть, найцікавіше в роботі не результат, а процес, коли помідор, який росте на полі, перетворюється на кінцевий продукт.
Зараз «Українські в’ялені помідори» домовляються про співпрацю з «Сільпо» та «Ашаном». Але для співпраці з такими гігантами ринку, необхідні вільні оборотні кошти, не менш як в півмільйона гривень, потрібні значно більші об’єми виробництва, над чим компанія наразі й працює.
Продукцію можна знайти і легко замовити через Instagram-канал – Ukrtomat та у Facebook.
Детальніше читайте тут: В’ялені помідори з Херсонщини: як українці створюють італійський делікатес
-
Суспільство14 години тому
Як занедбану водойму в Києві перетворили на місце спортивної риболовлі (ВІДЕО)
-
Суспільство11 години тому
Нечуючий хлопець представив Україну з трибуни ООН (ВІДЕО)
-
Суспільство9 години тому
У польських кінотеатрах показують ролик про Україну (ВІДЕО)
-
Суспільство8 години тому
Андрій Макаревич в Одесі відкрив виставку своїх картин (ФОТО)
-
Суспільство10 години тому
У Харкові діти отримали грант і самі переробили стару котельну на спортзал (ВІДЕО)
-
Суспільство13 години тому
Школярі навчили місто на Донбасі сортувати сміття (ВІДЕО)