Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Освіта

У Богданівці відкрили перший тимчасовий освітній простір

Опубліковано

Програма USAID «Мріємо та діємо» у партнерстві з IREX, міжнародним благодійним фондом savED та ГО «GoGlobal» створює тимчасові освітні простори для українських громад. Ці модульні приміщення дозволяють проводити офлайн-уроки або комбіноване навчання у громадах, де школи постраждали від російської агресії чи потребують розширення через збільшення кількості учнів, зокрема внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляють представники проєкту.

Перший ТОП у Богданівці

Наприкінці липня в селі Богданівка на Київщині запрацював перший тимчасовий освітній простір (ТОП). На початку повномасштабної війни тутешні учні пережили окупацію та обстріли, а місцева школа стала штабом російських окупантів, які під час відступу спалили будівлю. Новий простір побудували з нуля на порожній земельній ділянці лише за півтора місяця.

ТОП у Богданівці — це шість просторих класів, оснащених сучасними меблями, планшетами, інтерактивними панелями та альтернативними джерелами енергії. Приміщення адаптовані для дітей з особливими потребами та розраховані на 250 учнів 1–9 класів.

Як подати заявку на тимчасовий освітній простір

Громади, де школи зазнали руйнувань або потребують розширення через інфраструктурні виклики, можуть подати заявку на створення ТОП до 15 січня 2025 року. Будівництво та облаштування простору — безкоштовне, а вибір місць здійснюється за такими критеріями:

  • безпека території (наявність укриття поблизу);
  • потреба громади у додаткових навчальних приміщеннях через збільшення кількості учнів.

Детальна інформація та подача заявки доступні на офіційному сайті проєкту.

Програма передбачає гуртки, майстер-класи, тренінги з медіаграмотності, курси мінної безпеки та кар’єрні консультації. Простори стають осередками для формального й неформального навчання, сприяючи адаптації дітей та розвитку громади.

Читати також: У Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО)

Що далі

Протягом півроку планується відкрити ще п’ять таких просторів у різних регіонах.

«Зараз ключове питання — знайти громади, де ТОП буде найбільш корисним», — зазначає співзасновниця savED Ганна Новосад.

Довідка

Програма USAID «Мріємо та діємо» підтримує молодіжні інновації та підприємництво, сприяє активній участі молоді у прийнятті рішень та залученню молоді до вирішення проблем на національному та місцевому рівнях.  Створюючи сприятливе середовище та відновлюючи доступ до формальних і неформальних освітніх можливостей, програма підсилює молодь на шляху реалізації мрій, ідей та дій спрямованих на демократичне та європейське майбутнє України.

savED — благодійний фонд, що займається відновленням доступу до освіти у громадах, що постраждали від війни. Фонд облаштовує укриття, освітні центри “Вулики”, відновлює постраждалі приміщення шкіл, облаштовує тимчасові освітні простори, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад через програму UActive. Фонд працює у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській, Дніпропетровській областях. 

Нагадаємо, що на Київщині відкрили модернізовану лікарню, в будівлі якої був штаб окупантів.

Фото: savED.

Освіта

Черкаські школярі представлять Україну у фіналі GENIUS Olympiad у США (ФОТО)

Опубліковано

Команда CORE з Черкас представить Україну на міжнародній олімпіаді GENIUS Olympiad у США. Школярі вибороли цю можливість, здобувши перемогу на національному етапі олімпіади в категорії «Робототехніка».

Про це повідомили в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Переможці національного етапу

Команду-переможницю підготував Віталій Кадуха — студент 4 курсу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та вчитель Черкаського фізико-математичного ліцею.

До складу команди ввійшли два 11-класники Артем Зеленько й Роман Окіпняк. Учасники продемонстрували відмінні знання в програмуванні, конструюванні та алгоритмічному мисленні. У фіналі олімпіади вони змагатимуться з командами з усього світу.

Читайте також: Український школяр винайшов технологію для вивчення жестової мови на основі ШІ

«Цьогорічна перемога черкаської команди стала черговим підтвердженням високого рівня підготовки українських школярів та студентів у сфері робототехніки»‚ — написали в університеті.

Про олімпіаду

GENIUS Olympiad — це престижні міжнародні змагання з акцентом на STEM-освіту, інновації та екологічну свідомість. Фінал відбудеться 9–13 червня в місті Рочестер, штат Нью-Йорк. GENIUS Olympiad щороку збирає талановитих учасників із понад 80 країн світу.

Нагадаємо, що підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах.

Фото: сайт ЧНУ імені Богдана Хмельницького

Читати далі

Освіта

Українські дизайнери розробили айдентику для понад 300 профтехів (ФОТО)

Опубліковано

Дизайнери Spiilka Design Büro розробили стиль для понад 300 закладів професійно-технічної освіти України. Для формування айдентики кожного закладу бюро створило спеціальний конструктор.

Про це повідомили в Spiilka Design Büro.

Айдентику для закладів дизайнери створювали на замовлення Міністерства освіти України. Для втілення проєкту фахівці розробили айдентику для пілотних десяти профтехів, після чого створили універсальний конструктор для всіх інших закладів:

«Цей інструмент дозволяє кожному закладу отримати власну айдентику з повним набором матеріалів: близько тридцяти варіантів логотипів, можливість вибору кольорової пари та форм, а також символ, що підкреслює локальну приналежність».

Читайте також: Повертає містам українську айдентику. Це Богдан Гдаль, що розробив написи для київського метро

Разом із цим у бюро створили нову родину шрифтів під назвою «Профтех». Дізнатися більше про проєкт можна за посиланням.

Нагадаємо, що «Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів.

Фото: сайт проєкту

Читати далі

Освіта

В Україні запускають освітню платформу FUTURES з програмами для молоді

Опубліковано

5 квітня 2025 року в Україні запустять нову платформу для молоді, де учасники зможуть навчатися та здобувати актуальні навички. Проєкт розпочнуть з події для батьків «Future Starts Now: Батьки про майбутнє молоді», яка відбудеться у Києві.

Про це повідомили у команді платформи.

Мета проєкту FUTURES

Завдяки платформі молодь зможе долучатися до програм від українських експертів та навчатися за підтримки досвідчених менторів. Перші програми FUTURES охоплюватимуть такі сфери: державне управління, бізнес, ІТ та культура.

«Ми ламаємо застарілі міфи про те, що “дорослі завжди праві”, “робота має бути важкою” чи “одна професія на все життя”. Наша мета — створити середовище, де молодь може вільно обирати, експериментувати та реалізовувати свої ідеї», — зазначила ініціаторка проєкту Олександра Нікітіна.

Читайте також: На Дніпропетровщині відкрили сучасну дослідницьку майстерню для школярів (ФОТО)

Перший захід платформи

Ініціативу розпочнуть із зустрічі «Future Starts Now: Батьки про майбутнє молоді». Під час заходу батьки, лідери думок та експерти обговорять підходи до виховання та навчання дітей, вплив оточення та роль батьків у формуванні успішного майбутнього молоді.

Спікерами на події виступлять:

  • Анастасія Бондар — заступниця міністра культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації;
  • Анна Шаш — засновниця та дизайнерка бренду W8LESS, учасниця Forbеs next 250.
  • Ганна Крисюк — радниця омбудсмана з прав людини, президентка Business Woman Club, голова міжнародного штабу допомоги українцям.
  • Дмитро Завгородній — заступник міністра, CDTO в Міністерстві освіти і науки України.
  • Сергій Коваленко — CEO YASNO. 
  • Сергій Мартинчук — голова представництва компанії Cisco в Україні, член Наглядової ради Американської торгівельної палати в Україні.

Захід відбудеться 5 квітня 2025 року у Києві за адресою: вулиця Ярославів Вал, 15. Подія триватиме з 12:00 до 15:00. Дізнатися більше можна на сторінці Futures Foundation за посиланням.

Нагадаємо, що українські студенти створили сервіс для допомоги абітурієнтам: чим він корисний.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес19 години тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство3 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...