Економіка і бізнес
У березні відбудеться перший в Україні аукціон на право оренди акваторії Сухого лиману
Перші аукціонні торги з продажу права оренди акваторії Сухого лиману для цілей морської аквакультури заплановано на 19 березня 2024 року.
Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.
Підприємці, які планують розвивати марикультуру у водах Сухого лиману можуть подати свої заявки на участь в аукціонних торгах до 20:00 18 березня 2024. Стартова ціна лоту — 7152,08 грн.
Договір про оренду з переможцем укладатимуть на 7 років. Такий термін зумовлено тим, що прибуток від реалізації продукції аквакультури може бути отримано на третій рік господарчої діяльності. Також підприємцю необхідно провести підготовчі роботи для початку виробництва, яке здійснюватиметься шляхом розміщення технологічних пристроїв – плавучих садків, колекторів для молюсків тощо.
Про розвиток марикультури в Україні
Кабінет Міністрів України 26.01.24р. ухвалив розпорядження № 60-р про проведення аукціону з продажу права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) Сухого лиману для цілей морської аквакультури.
Вперше в історії України Урядом прийнято рішення про надання можливості підприємцям займатися марикультурою на умовах оренди у частині акваторії Сухого лиману, що в Одеській області.
Читайте також: Вертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці
Визначена ділянка водойми має вільний водообмін з морем та достатню солоність для вирощування мідій, різних видів креветок тощо.
Марикультура широко застосовується в більшості прибережних країн, Норвегії, Іспанії, Болгарії, Румунії. Лідером з вирощування продукції морської аквакультури серед Чорноморсько-середземноморських держав є Туреччина.
Нагадаємо, в Україні запустили експериментальний проєкт із розвитку марикультури.
Раніше ми розповідали, що в Україні набув чинності закон про вдосконалення держрегулювання в галузі рибного господарства. Документ запускає масштабні зміни в рибній галузі і дає старт риболовній реформі.
Також ми розповідали, як український мандрівник Віктор Стинич показав ферму у селищі Буштин на Закарпатті, де вирощують найдавнішу рибу на Землі, а саме форель та осетрів.
Фото: Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Економіка і бізнес
Про ветерана
Про майстерню
Коментарі
Економіка і бізнес
Що показує сервіс?
- обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
- структуру споживання;
- встановлені прилади обліку;
- опалювальні площі;
- джерело, що постачає тепло до будинку.
Коментарі