Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

У 2021 році на будівництво аеропорту Дніпропетровщини спрямують 1,5 млрд грн

Опубліковано

На Будівництво нового аеропорту Дніпра в 2021 році передбачено 1,5 млрд грн. Про це йдеться у проєкті держбюджету на наступний рік, повідомили в ОДА.

«Бюджетний комітет схвалив фінансування будівництва злітно-посадкової смуги аеропорту Дніпропетровщини. У проєкті держбюджету на роботи у 2021-му передбачено 1,5 млрд грн. Тепер його має розглянути Верховна Рада України, – пояснив голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко. – Зведення летовища – в пріоритеті для нашого регіону та всієї держави. Відчуваємо підтримку, тож впевнений – матимемо необхідні ресурси для втілення цього масштабного проєкту». 

Читайте також: Назвали локації, де можуть збудувати новий закарпатський аеропорт

Нині на будмайданчику аеропорту тривають підготовчі роботи. Злітно-посадковою смугою опікується держава, терміналом – приватний інвестор. Днями там розпочнуть укладати нові комунікації та забивати палі.

Коли збудують аеропорт у Дніпрі?

Будівництво міжнародного аеропорту Дніпропетровщини стартувало в середині вересня 2020 року і триватиме 2-3 роки.

«Будівництво проходитиме без зупинки діючого аеродрому, аби мешканці Дніпропетровської області могли почуватися комфортно. Перший етап – перенесення метеорологічного обладнання, трансформаторних підстанцій, 15-ти кілометрів мереж зв’язку, енергоживлення. Ці роботи дозволять після завершення тендеру з вибору генпідрядника без затримки приступити до виконання основних будівельних робіт», – сказав голова держпідприємства «Фінінпро» Олег Тарасюк.

Злітно-посадкову смугу аеропорту зводить держава – коштами розпоряджається держпідприємство «Фінінпро». Вона буде довжиною 3200 м, з сучасною навігаційною та світлосигнальною системами.

«Нині летовище Дніпропетровщини не відповідає сучасним вимогам авіації – воно було побудоване в середині минулого сторіччя. Застаріло і морально, і фізично, – розповів голова Державного агентства інфраструктурних проєктів України Кирило Хом’яков. – Це вже третя спроба побудувати новий аеропорт. Раніше проєкт розробляли, коли Дніпропетровськ претендував на Євро-2012 та Євробаскет-2015. І тільки зараз вперше бачимо реальні справи». 

Читайте також: Із нового терміналу міжнародного аеропорту Запоріжжя відправився перший рейс (ФОТО)

Новий міжнародний термінал та VIP-термінал у єдиному комплексі зводить інвестор – українська промислово-фінансова група DCH. Вони матимуть 6 виходів на посадку. Поряд буде офісна будівля для працівників летовища, парковка на 1,2 тис місць.

«Наш проєкт складається з кількох етапів. Перший – будівництво об’єктів інфраструктури. Другий – розвиток самого аеропорту, авіаційного перевезення, географії маршрутів. Це тривала робота, яка починається паралельно з будівництвом терміналу, – зазначив керівник проєктної групи DCH з будівництва Міжнародного аеропорту Дніпропетровщини Володимир Васильченко. – Протягом 2-3 років ми побачимо новий об’єкт. Він буде одним з кращих в Україні – за логістикою, компановкою, якістю смуги». 

В середньому на рік аеропорт прийматиме 1,6 млн пасажирів з можливістю збільшення цієї цифри майже вдвічі.

Фото: adm.dp.gov.ua

Економіка

10% за товар: “Український кешбек” від держави може зʼявитися вже влітку

Опубліковано

Програма “Український Кешбек”, ініційована Президентом України, може розпочати свою роботу вже цього літа. Завдяки співпраці з партнерами, уряд та Офіс Президента активно працюють над реалізацією цього проєкту.

Про це повідомляє Forbes.

Про програму

Програма “українського кешбеку”, що передбачає повернення покупцеві частини коштів, сплачених за вироблені в Україні товари, ймовірно запрацює влітку. Вже понад місяць над ідеєю, озвученою президентом Володимиром Зеленським наприкінці лютого, працюють Офіс президента (ОП) та уряд. До програми залучений й український бізнес, як, наприклад Monobank.

Читати також: Українскький стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією

Рівень реалізації

За словами заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас остаточно ухвалити програму Кабмін може до кінця березня. Перші особи держави обіцяють, що державний кешбек запрацює цього року. 

Як це буде працювати

“Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку”, – пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Нагадаємо, що в Києві пройде виставка мистецьких робіт автора барельєфів у метро.

Фото: Зроблено в Україні

Читати далі

Економіка

Україна може отримати вдвічі більше боєприпасів з «чеської ініціативи»

Опубліковано

У Чехії заявили, що можуть знайти та надати Україні 1,5 мільйона боєприпасів. Це майже вдвічі більше, ніж країна обіцяла раніше.

Про це сказав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в інтерв’ю Bloomberg.

Він повідомив, що Чехія може надати значно більше, ніж спочатку анонсували. Міністр зазначив, що кількість снарядів може досягти 1,5 мільйона.

Читайте також: На Київщині та Харківщині продовжують відновлювати зруйновану інфраструктуру

За його словами, чеська ініціатива, яка передбачала закупівлю близько 800 тисяч снарядів для України, вже приносить плоди, навіть перед тим, як постачання розпочнуться, що станеться за кілька тижнів.

“Це вже допомагає Україні вести бій краще, оскільки вони знають, що буде мати запаси свіжих боєприпасів, що змінило їхнє ставлення до використання поточних запасів”, – сказав Ліпавський.

Нагадаємо, документальний оскароносний фільм 20 днів у Маріуполі встановив рекорд з переглядів на українських стримінгових платформах у перший вікенд.

Фото: X / Jan Lipavský

Читати далі

Економіка

Уряд пояснив, як виробникам невійськових дронів отримати грант

Опубліковано

Кабінет міністрів України схвалив особливі умови для отримання грантів виробниками невійськових дронів або їх частини.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Куди ці кошти можна використовувати?

Грантові кошти можна буде спрямувати на придбання, доставку та монтаж обладнання, а за кошти власного внеску – придбати сировину, матеріали, комплектуючі та покрити поточні потреби.

Читати також: Vidnova Fellowship Ukraine: стипендія для активістів, що повернулися додому з-за кордону

Яка умова отримання?

Отримувач, залежно від суми гранту, повинен створити відповідну кількість робочих місць (наприклад, в разі отримання 8 млн грн – до 25 місць). Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна надзвичайно зацікавлена в розвитку високотехнологічних виробництв і Уряд максимально налаштований допомагати таким підприємствам.

Нагадаємо, що МВФ схвалив транш фінансової підтримки обсягом 880 млн доларів для України.

Фото: Vodafone

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство40 хв. тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: