Економіка і бізнес
У 2021 році на будівництво аеропорту Дніпропетровщини спрямують 1,5 млрд грн
На Будівництво нового аеропорту Дніпра в 2021 році передбачено 1,5 млрд грн. Про це йдеться у проєкті держбюджету на наступний рік, повідомили в ОДА.
«Бюджетний комітет схвалив фінансування будівництва злітно-посадкової смуги аеропорту Дніпропетровщини. У проєкті держбюджету на роботи у 2021-му передбачено 1,5 млрд грн. Тепер його має розглянути Верховна Рада України, – пояснив голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко. – Зведення летовища – в пріоритеті для нашого регіону та всієї держави. Відчуваємо підтримку, тож впевнений – матимемо необхідні ресурси для втілення цього масштабного проєкту».
Читайте також: Назвали локації, де можуть збудувати новий закарпатський аеропорт
Нині на будмайданчику аеропорту тривають підготовчі роботи. Злітно-посадковою смугою опікується держава, терміналом – приватний інвестор. Днями там розпочнуть укладати нові комунікації та забивати палі.
Коли збудують аеропорт у Дніпрі?
Будівництво міжнародного аеропорту Дніпропетровщини стартувало в середині вересня 2020 року і триватиме 2-3 роки.
«Будівництво проходитиме без зупинки діючого аеродрому, аби мешканці Дніпропетровської області могли почуватися комфортно. Перший етап – перенесення метеорологічного обладнання, трансформаторних підстанцій, 15-ти кілометрів мереж зв’язку, енергоживлення. Ці роботи дозволять після завершення тендеру з вибору генпідрядника без затримки приступити до виконання основних будівельних робіт», – сказав голова держпідприємства «Фінінпро» Олег Тарасюк.
Злітно-посадкову смугу аеропорту зводить держава – коштами розпоряджається держпідприємство «Фінінпро». Вона буде довжиною 3200 м, з сучасною навігаційною та світлосигнальною системами.
«Нині летовище Дніпропетровщини не відповідає сучасним вимогам авіації – воно було побудоване в середині минулого сторіччя. Застаріло і морально, і фізично, – розповів голова Державного агентства інфраструктурних проєктів України Кирило Хом’яков. – Це вже третя спроба побудувати новий аеропорт. Раніше проєкт розробляли, коли Дніпропетровськ претендував на Євро-2012 та Євробаскет-2015. І тільки зараз вперше бачимо реальні справи».
Читайте також: Із нового терміналу міжнародного аеропорту Запоріжжя відправився перший рейс (ФОТО)
Новий міжнародний термінал та VIP-термінал у єдиному комплексі зводить інвестор – українська промислово-фінансова група DCH. Вони матимуть 6 виходів на посадку. Поряд буде офісна будівля для працівників летовища, парковка на 1,2 тис місць.
«Наш проєкт складається з кількох етапів. Перший – будівництво об’єктів інфраструктури. Другий – розвиток самого аеропорту, авіаційного перевезення, географії маршрутів. Це тривала робота, яка починається паралельно з будівництвом терміналу, – зазначив керівник проєктної групи DCH з будівництва Міжнародного аеропорту Дніпропетровщини Володимир Васильченко. – Протягом 2-3 років ми побачимо новий об’єкт. Він буде одним з кращих в Україні – за логістикою, компановкою, якістю смуги».
В середньому на рік аеропорт прийматиме 1,6 млн пасажирів з можливістю збільшення цієї цифри майже вдвічі.
Фото: adm.dp.gov.ua
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі