У рамках осіннього арт-сезону ЦУМ у співпраці з фондом «Творча спадщина родини Марії Примаченко» і Національним музеєм декоративного мистецтва України перетворив свої вітрини на справжні витвори мистецтва, присвячені творчості видатної української художниці Марії Примаченко.
На першій вітрині зображений алегоричний портрет Марії Примаченко у вигляді лева, відомого як «Зьвер Полєски», взятого з автобіографічної книги художниці, яка так і не була опублікована. Цей лев став символом художниці, яка асоціювала себе з цією твариною.
На другій вітрині поєднано квіти з її власноруч вишитої сорочки та квіти з картини «Ой ви коні», що відображає її любов до природи.
Рожева піч як символ дому
Третя вітрина символізує дім Марії Примаченко, де вона створювала свої роботи та виховувала сина. Центральний елемент — рожева піч, яка також з’являється в ілюстрації до її книги «Товче баба мак».
Гончарські роботи та міжнародні успіхи
Четверта вітрина присвячена гончарській творчості Примаченко, яку вона опанувала під час навчання в майстернях Лаври. Тут зображено її розписані тарелі та скульптуру «Крокодил».
На п’ятій вітрині представлена репродукція картини «Мавпа-вершниця», що брала участь у міжнародній виставці декоративного мистецтва в Парижі 1937 року, а також фрагмент картини «Казка».
Ілюстрації до дитячих книжок
На шостій вітрині відтворено елементи з ілюстрацій Примаченко до п’яти дитячих книжок: «Ой коники сиваші», «Товче баба мак», «Чорногуз приймає душ», «Що посієш, те й пожнеш» і «Заєць спати захотів», виданих у видавництві «Веселка».
Заключна вітрина: зображення самої художниці
На сьомій вітрині зображено Марію Примаченко разом із чорним звіром з однойменної картини 1936 року та рослиною з цієї ж роботи. Цей образ завершує серію вітрин, які відображають різноманіття творчої спадщини видатної української художниці.
Осінній арт-сезон у ЦУМ став справжнім святом українського мистецтва, що дозволяє відвідувачам ближче познайомитися з багатогранним світом Марії Примаченко.
Нагадаємо, що на Київщині на полі соняшників з’явився величезний герб України: фото.
Уряд України ухвалив важливе рішення, яке має на меті масштабувати виробництво боєприпасів в країні та розширити внутрішній ринок вибухових речовин і детонаторів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
«Уряд дав старт українському ринку вибухових речовин та детонаторів», — зазначив Федоров.
За його словами, на сьогодні обсяги виробництва українських боєприпасів значною мірою залежать від імпорту вибухових речовин та детонаторів. Проте в Україні є власний потенціал для розвитку цієї галузі, і щоб реалізувати цей потенціал, потрібно створити найкращі умови для виробників.
Раніше для запуску виробництва вибухових речовин компанії мали оформляти до 10 різних документів, що займало від 12 до 18 місяців. Наприклад, тільки на отримання ліцензії на управління відходами йшло до пів року, а дозвіл на здійснення операцій з відходами міг зайняти ще три місяці.
Водночас це сприятиме швидшому реагуванню на потреби фронту та розвитку оборонних потужностей України.
«Раніше такий же шлях відкриття ринку вже пройшли дрони, роботи, РЕБ, боєприпаси. І ми вже бачимо результати на полі бою», — підсумував міністр, нагадуючи про успішний досвід дерегуляції інших стратегічних галузей.
Нагадаємо, що українці запустили гру «Гуркіт на болотах», де можна спробувати себе в ролі оператора дрона.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про відкриття офісу протимінної діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Про це повідомив Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України.
Основні функції офісу
Координація розмінування територій.
Планування та моніторинг виконання завдань з розмінування.
Сертифікація та контроль якості роботи операторів протимінної діяльності.
Глава МВС також зазначив, що новий офіс сприятиме покращенню взаємодії з громадянами у сфері мінної безпеки та підвищить ефективність процесу розмінування. За останню добу сапери обстежили понад 200 га території та знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів.
Нагадаємо, що Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги: 77 танків Leopard 1A5 та 12 гаубиць PzH 2000.
Цьогоріч Міністерство освіти і науки України (МОН) надало школам можливість самостійно визначати дати та тривалість канікул, зважаючи на безпекову ситуацію в регіоні.
Водночас МОН опублікувало орієнтовні дати осінніх канікул на 2024 рік.
Ключові моменти
Початок і закінчення навчального року
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №841 від 23 липня 2024 року, навчальний рік розпочався 2 вересня 2024 року і триватиме до 30 червня 2025 року.
Педагогічні ради навчальних закладів мають право самостійно вирішувати питання щодо структури та тривалості навчального року в межах затверджених урядом дат. Зокрема, вони визначають:
Тривалість навчального тижня та дня.
Тривалість занять і перерв між ними.
Форми організації освітнього процесу.
Врахування потреб учнів
При визначенні структури навчального року школи повинні зважати на освітню програму, навчальне навантаження, вікові особливості учнів та їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток.
Підсумок
МОН пропонує орієнтовні дати канікул, але надає школам автономію в організації навчального процесу. Це дозволяє більш гнучко адаптувати графік навчання та відпочинку до потреб учнів і регіональних умов.
Нагадаємо, що МОН змінило терміни подання на держгрант на здобуття вищої освіти: до коли можна подати заявку.
Додати ЦУМ оживив вітрини роботами Марії Примаченко: фото та історія на Початковий екран
Закрити
Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик ЦУМ оживив вітрини роботами Марії Примаченко: фото та історія на головний екран мобільного пристрою
1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
Ми хотіли б показувати вам сповіщення про дуже важливі події та текст
Коментарі