Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Цей збір, цей збір мені щоночі сниться». Це гумористи, які своєю креативністю допомагають українському війську 

Опубліковано

Сміх продовжує життя, а українцям життя продовжують наші військові, які стримують ворога на фронті. Аби допомогти захисникам це робити, цивільні українці намагаються всіма доступними методами забезпечити їх необхідним. Серед цих методів є й гумор. Коміки роблять креативні відео, збирають мільйони на військо чи йдуть пішки сотні кілометрів заради донатів на ЗСУ.

До Всесвітнього дня сміху ШоТам підготували добірку гумористів, які допомагають українським військовим. 

Василь Байдак

«Крізь сон, крізь сон донат на РЕБ несеться…» — часом не ці слова звучали у вашій голові протягом березня? Все завдяки колабі Василя Байдака та Степана Гіги під пісню «Цей сон, цей сон». Завдяки креативу гумориста й відомого співака вдалося зібрати 7 мільйонів гривень на РЕБи, пікапи та дрони для кількох батальйонів ЗСУ.

«Я дуже вдячний Степану Гізі за те, що дозволив безсмертний хіт перетворити на донатний трек, який захистить і допоможе нашим військовим долати ворога», — написав Василь Байдак у своєму Instagram.

Василь не вперше перетворює українські та світові хіти на спосіб заохочення для донатів. «Просто скинь донат» — мелодія, яку наспівував увесь інтернет у жовтні 2022 року завдяки кліпу Василя Байдака, який зняв його в Києві на Щекавиці. Рецепт успішно закритого збору такий: взяти дуже відому пісню, переробити її на гумористичний мотив, додати кумедне відео й отримувати тисячі поширень і донатів на банку. Тоді вдалося зібрати понад 700 тисяч гривень на антидронову рушницю, рації та дрони. 

Наступним хітом Байдака стали пісні «Треба бус», «Піду втоплюся» та «Він чекає донати», завдяки яким вдалося зібрати майже 10 мільйонів гривень. Заради донатів для допомоги війську гуморист використовує не тільки творчість, але й жертвує власним волоссям! Вперше заради донатів Байдак підстригся на свій день народження 2023 року. Як сам написав, це була його найдорожча стрижка, яка вартувала майже 2 мільйони гривень. 

А на свій день народження цього року Василь запустив «Кудлатий збір» — зробив голосування про те, стригтися йому чи ні, та відкрив дві банки, аби люди голосували. За кілька днів Байдак організував великий аукціон з концертом. У результаті вдалося зібрати понад 3 мільйони гривень. Ще один спосіб допомагати війську — благодійні стендап-тури Україною та Європою. У грудні за сольний стендап-тур під назвою «Довільно-Хаотичне» гуморист зібрав понад 5 мільйонів гривень для ЗСУ.

У 2023 році Василь Байдак з коміками Антоном Тимошенко, Олегом Свищем, Славою Кедром і співаком Володимиром Дантесом з’єдналися в музичному гурті Badstreet Boys, аби «вразити всіх своїм вокалом, стилем та Олегом». Завдяки креативу гумористи збирають мільйони гривень для підтримки війська. До речі, стендап-комік Антон Тимошенко увійшов до списку «30 до 30» від журналу Forbes як гуморист, який «збирає тисячі людей в залах та мільйони гривень для ЗСУ в турах Україною та Європою».

Тарас Стадницький і команда «VIP. Тернопіль»

Гуморист зі Львова та його команда від початку повномасштабного вторгнення допомагають українським захисникам, збираючи донати на власних концертах Україною. Також Тарас Стадницький започаткував ініціативу «Моя кава для ЗСУ» та закликає своїх читачів до неї долучатися. Її мета — «пригостити» захисників вартістю своєї кави та подякувати за можливість її пити у відносно безпечному місці. 

А ще Тарас ділиться зі своїми читачами історіями до кави, мотивуючи тих донатити. Гуморист вже розповів про те, як у дитинстві прислуговував у церкві, про артистів, які приїжджали до нього в село з концертами, та як його вигнали з роботи в день народження доньки.

Нещодавно «VIP. Тернопіль» зняли благодійний кліп «Вір в ЗСУ» на своєму YouTube-каналі. «Це пісня-донат, всі кошти з переглядів відео будуть використані для покупки авто для наших героїв», — йдеться в описі під відео. «Вір у ЗСУ, допомагай, нашу перемогу наближай, в банку донат заряджай, бавовни насіння засівай», — закликають гумористи в пісні. За три тижні вона зібрала більше 318 тисяч переглядів.

Гумористичний проєкт «Леви на Джипі»

У перший день повномасштабної війни гумористи YouTube-проєкту «Леви на Джипі» створили благодійний фонд для допомоги українським захисникам. Гумористи забезпечують військових автівками, дронами, старлінками, планшетами, тепловізорами та раціями.

Андрій Лузан, Роман Щербан, Микола Зирянов, Валентин Міхієнко та Даша Кубік їздять у тури українськими містами, влаштовують благодійні концерти й аукціони для підтримки війська. Також гумористи часто самі везуть автівки на Донеччину. 

У серпні минулого року голова фонду Андрій Лузан провів 24 години в лісі зі стримером Мішею Лебігою. За стрим вдалося зібрати 1 425 297 гривень, які перевели на рахунок програми «Нам тут жити» з розмінування українських земель від фонду «Повернись живим». 

Під час інтерв’ю проєкту «Розмова» Микола Зирянов продав брендову футболку фонду за 150 тисяч гривень. Понад 215 тисяч гривень донатів-привітань за свій день народження на рахунок фонду перевела Даша Кубік. А Роман Щербан влаштував персональну виставку колажів і завдяки кільком лотам поповнив скарбничку фонду на майже 62 тисячі гривень.

У листопаді фонд запустив «Марафон донатів» — читачі щодня донатили суму, яка дорівнювала поточній даті. Крайній креативний збір гумористів — спільний кліп новоствореного гурту «The Вуса» на пісню «О панно, Інно» зі співаком Артемом Пивоваровим, за допомогою якого вдалося зібрати понад 3 мільйони на потреби різних підрозділів ЗСУ. 

Стример Міша Лебіга

Це, мабуть, перший українець, який закриває мільйонні збори завдяки стримам на платформі Twich. Від цього хлопця в соцмережах можна почути «Ви найкращі, пацьомав вас» і водночас добірну порцію лайки на адресу підписників. 

Завдяки донатам зі стримів Михайло Лебіга купує та возить з друзями на фронт джипи й дрони. А в липні минулого року під час благодійного ефіру Михайло встановив рекорд, зібравши за сім годин стриму понад 8 мільйонів гривень на безпілотники для ГУР.

Наприкінці літа Михайло, який швидко став популярним, ледь не став кандидатом у президенти України. Жарт про голосування «за Лебіговича» перетворився на 20 мільйонів гривень від «виборців» для ЗСУ. Про це стример розповів у власному блозі в Instagram

Марк Куцевалов

Це блогер, комік і стендапер, який пішки пройшов від географічного центру Європи в селі Ділове на Закарпатті до центру України — села Мар’янівки, що на Черкащині. У жовтні минулого року всі, хто знав про цю історію, могли спостерігати захопливе реаліті-шоу на сторінці гумориста в Іnstagram. Хлопець йшов 62 дні та навіть повертався на точку старту після 400 подоланих кілометрів, адже не отримав на банку потрібну кількість донатів. Його метою було зібрати якомога більше донатів на машини для розмінування. Результат походу — понад 9 мільйонів гривень.

Гуморист лежав усю добу в центрі Рахова на ліжку, підібрав собачку, яку назвав Трініті, залишався на ніч у неординарних людей і намагався допомогти своєму щирому фану з Рахова Міші. 

Це не перший благодійний похід Марка. Влітку 2022 року він ішов від Чорного моря, зокрема, міста Чорноморськ Одеської області, до Говерли. Тоді за 18 днів та 850 кілометрів пішки гуморист зібрав майже 3 мільйони гривень на машини швидкої допомоги. 

Наприкінці 2022 року Марк поставив собі нову ціль — зібрати до Нового року 2 мільйони гривень за похід пішки від Києва до Херсона для облаштування в Херсоні пунктів обігріву. Тоді гумористу вдалося зібрати навіть більше, ніж він планував.

А кого з українських гумористів, які допомагають військовим, знаєте ви? Напишіть у коментарях.

Усі фото в матеріалі з соцмереж гумористів.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: