Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Цей збір, цей збір мені щоночі сниться». Це гумористи, які своєю креативністю допомагають українському війську 

Опубліковано

Сміх продовжує життя, а українцям життя продовжують наші військові, які стримують ворога на фронті. Аби допомогти захисникам це робити, цивільні українці намагаються всіма доступними методами забезпечити їх необхідним. Серед цих методів є й гумор. Коміки роблять креативні відео, збирають мільйони на військо чи йдуть пішки сотні кілометрів заради донатів на ЗСУ.

До Всесвітнього дня сміху ШоТам підготували добірку гумористів, які допомагають українським військовим. 

Василь Байдак

«Крізь сон, крізь сон донат на РЕБ несеться…» — часом не ці слова звучали у вашій голові протягом березня? Все завдяки колабі Василя Байдака та Степана Гіги під пісню «Цей сон, цей сон». Завдяки креативу гумориста й відомого співака вдалося зібрати 7 мільйонів гривень на РЕБи, пікапи та дрони для кількох батальйонів ЗСУ.

«Я дуже вдячний Степану Гізі за те, що дозволив безсмертний хіт перетворити на донатний трек, який захистить і допоможе нашим військовим долати ворога», — написав Василь Байдак у своєму Instagram.

Василь не вперше перетворює українські та світові хіти на спосіб заохочення для донатів. «Просто скинь донат» — мелодія, яку наспівував увесь інтернет у жовтні 2022 року завдяки кліпу Василя Байдака, який зняв його в Києві на Щекавиці. Рецепт успішно закритого збору такий: взяти дуже відому пісню, переробити її на гумористичний мотив, додати кумедне відео й отримувати тисячі поширень і донатів на банку. Тоді вдалося зібрати понад 700 тисяч гривень на антидронову рушницю, рації та дрони. 

Наступним хітом Байдака стали пісні «Треба бус», «Піду втоплюся» та «Він чекає донати», завдяки яким вдалося зібрати майже 10 мільйонів гривень. Заради донатів для допомоги війську гуморист використовує не тільки творчість, але й жертвує власним волоссям! Вперше заради донатів Байдак підстригся на свій день народження 2023 року. Як сам написав, це була його найдорожча стрижка, яка вартувала майже 2 мільйони гривень. 

А на свій день народження цього року Василь запустив «Кудлатий збір» — зробив голосування про те, стригтися йому чи ні, та відкрив дві банки, аби люди голосували. За кілька днів Байдак організував великий аукціон з концертом. У результаті вдалося зібрати понад 3 мільйони гривень. Ще один спосіб допомагати війську — благодійні стендап-тури Україною та Європою. У грудні за сольний стендап-тур під назвою «Довільно-Хаотичне» гуморист зібрав понад 5 мільйонів гривень для ЗСУ.

У 2023 році Василь Байдак з коміками Антоном Тимошенко, Олегом Свищем, Славою Кедром і співаком Володимиром Дантесом з’єдналися в музичному гурті Badstreet Boys, аби «вразити всіх своїм вокалом, стилем та Олегом». Завдяки креативу гумористи збирають мільйони гривень для підтримки війська. До речі, стендап-комік Антон Тимошенко увійшов до списку «30 до 30» від журналу Forbes як гуморист, який «збирає тисячі людей в залах та мільйони гривень для ЗСУ в турах Україною та Європою».

Тарас Стадницький і команда «VIP. Тернопіль»

Гуморист зі Львова та його команда від початку повномасштабного вторгнення допомагають українським захисникам, збираючи донати на власних концертах Україною. Також Тарас Стадницький започаткував ініціативу «Моя кава для ЗСУ» та закликає своїх читачів до неї долучатися. Її мета — «пригостити» захисників вартістю своєї кави та подякувати за можливість її пити у відносно безпечному місці. 

А ще Тарас ділиться зі своїми читачами історіями до кави, мотивуючи тих донатити. Гуморист вже розповів про те, як у дитинстві прислуговував у церкві, про артистів, які приїжджали до нього в село з концертами, та як його вигнали з роботи в день народження доньки.

Нещодавно «VIP. Тернопіль» зняли благодійний кліп «Вір в ЗСУ» на своєму YouTube-каналі. «Це пісня-донат, всі кошти з переглядів відео будуть використані для покупки авто для наших героїв», — йдеться в описі під відео. «Вір у ЗСУ, допомагай, нашу перемогу наближай, в банку донат заряджай, бавовни насіння засівай», — закликають гумористи в пісні. За три тижні вона зібрала більше 318 тисяч переглядів.

Гумористичний проєкт «Леви на Джипі»

У перший день повномасштабної війни гумористи YouTube-проєкту «Леви на Джипі» створили благодійний фонд для допомоги українським захисникам. Гумористи забезпечують військових автівками, дронами, старлінками, планшетами, тепловізорами та раціями.

Андрій Лузан, Роман Щербан, Микола Зирянов, Валентин Міхієнко та Даша Кубік їздять у тури українськими містами, влаштовують благодійні концерти й аукціони для підтримки війська. Також гумористи часто самі везуть автівки на Донеччину. 

У серпні минулого року голова фонду Андрій Лузан провів 24 години в лісі зі стримером Мішею Лебігою. За стрим вдалося зібрати 1 425 297 гривень, які перевели на рахунок програми «Нам тут жити» з розмінування українських земель від фонду «Повернись живим». 

Під час інтерв’ю проєкту «Розмова» Микола Зирянов продав брендову футболку фонду за 150 тисяч гривень. Понад 215 тисяч гривень донатів-привітань за свій день народження на рахунок фонду перевела Даша Кубік. А Роман Щербан влаштував персональну виставку колажів і завдяки кільком лотам поповнив скарбничку фонду на майже 62 тисячі гривень.

У листопаді фонд запустив «Марафон донатів» — читачі щодня донатили суму, яка дорівнювала поточній даті. Крайній креативний збір гумористів — спільний кліп новоствореного гурту «The Вуса» на пісню «О панно, Інно» зі співаком Артемом Пивоваровим, за допомогою якого вдалося зібрати понад 3 мільйони на потреби різних підрозділів ЗСУ. 

Стример Міша Лебіга

Це, мабуть, перший українець, який закриває мільйонні збори завдяки стримам на платформі Twich. Від цього хлопця в соцмережах можна почути «Ви найкращі, пацьомав вас» і водночас добірну порцію лайки на адресу підписників. 

Завдяки донатам зі стримів Михайло Лебіга купує та возить з друзями на фронт джипи й дрони. А в липні минулого року під час благодійного ефіру Михайло встановив рекорд, зібравши за сім годин стриму понад 8 мільйонів гривень на безпілотники для ГУР.

Наприкінці літа Михайло, який швидко став популярним, ледь не став кандидатом у президенти України. Жарт про голосування «за Лебіговича» перетворився на 20 мільйонів гривень від «виборців» для ЗСУ. Про це стример розповів у власному блозі в Instagram

Марк Куцевалов

Це блогер, комік і стендапер, який пішки пройшов від географічного центру Європи в селі Ділове на Закарпатті до центру України — села Мар’янівки, що на Черкащині. У жовтні минулого року всі, хто знав про цю історію, могли спостерігати захопливе реаліті-шоу на сторінці гумориста в Іnstagram. Хлопець йшов 62 дні та навіть повертався на точку старту після 400 подоланих кілометрів, адже не отримав на банку потрібну кількість донатів. Його метою було зібрати якомога більше донатів на машини для розмінування. Результат походу — понад 9 мільйонів гривень.

Гуморист лежав усю добу в центрі Рахова на ліжку, підібрав собачку, яку назвав Трініті, залишався на ніч у неординарних людей і намагався допомогти своєму щирому фану з Рахова Міші. 

Це не перший благодійний похід Марка. Влітку 2022 року він ішов від Чорного моря, зокрема, міста Чорноморськ Одеської області, до Говерли. Тоді за 18 днів та 850 кілометрів пішки гуморист зібрав майже 3 мільйони гривень на машини швидкої допомоги. 

Наприкінці 2022 року Марк поставив собі нову ціль — зібрати до Нового року 2 мільйони гривень за похід пішки від Києва до Херсона для облаштування в Херсоні пунктів обігріву. Тоді гумористу вдалося зібрати навіть більше, ніж він планував.

А кого з українських гумористів, які допомагають військовим, знаєте ви? Напишіть у коментарях.

Усі фото в матеріалі з соцмереж гумористів.

Суспільство

В Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік

Опубліковано

Протягом 2024 року у Києві планується висадження близько 6 мільйонів квітів.

Про це повідомляє КМДА.

Озеленення

Значну частину рослин комунальники вирощують у власних оранжереях.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Здебільшого висаджуватимуть багаторічні рослини й такі, що пристосовані до міських умов. Водночас значну їх частину комунальники вирощують у власних оранжереях. Так хочуть зекономити ресурс і зменшити витрати на озеленення, пояснюють у КМДА.

Протягом минулого року “Київзеленбуді” в міських парках, скверах та на бульварах висадили вже 6,5 мільйонів квітів.

Нагадаємо, що у Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

В Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі

Опубліковано

З 1 по 14 травня у центрі нової культури Some People у Харкові відбудуться покази фільмів від команди KyivMusicFilm у рамках кінофестивалю про музику та культуру Intro. Серед стрічок, які будуть представлені: “Афтер”, “Звір у джунглях”, “Дагомея” та “Нам Джун Пек: Місяць — найстаріший телевізор”.

Про це повідомляють на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Intro – це фестиваль кіно про музику та культуру від команди KyivMusicFilm. У межах фестивалю будуть показані фільми, присвячені темам свободи творчості, електронної сцени та важливості культури у збереженні ідентичності.

“Intro – це початок нового та невідомого. Це своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих, у світі навколо. Це ризик, крок уперед, маніфест із небажанням бути, як усі. Саме це характеризує героїв наших фільмів розпочавши рух уперед, вони надихають, мріють, змінюють себе та залишають по собі слід в історії”, – кажуть організатори про проєкт.

Програма фестивалю

“Звір у джунглях”

Фільм-адаптація за новелою Генрі Джеймса розповідає історію чоловіка і жінки, які протягом багатьох років зустрічаються в одному паризькому клубі під виглядом містичної фейсконтрольниці Беатріс Даль. Разом вони очікують на подію, яка має змінити все, тим часом світ зазнає великих змін, включаючи епідемію СНІДу, падіння Берлінської стіни та трагедію 11 вересня.

Квитки за посиланням.

“Дагомея”

У 1892 році французькі колоніальні війська вкрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея безліч художніх артефактів. Практично 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували в музеї в Парижі, нарешті повертаються у сучасний Бенін.

Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини – фільм про ідентичність, коріння та історичну справедливість.

Квитки за посиланням.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

“Нам Джун Пек: Місяць – найстаріший телевізор”

Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передбачив появу інтернету, соцмереж та світ, в якому все стане контентом. Цей митець помер за рік до випуску першого iPhone, але вже у 1970-х роках передбачив цифровий світ соцмереж, в якому ми зараз живемо.

Квитки за посиланням.

“Афтер”

“Афтер” – це відтворення спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, де межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією стираються.

У паризькому техно-клубі Фелісі, адвокатка у кримінальних справах, і Саїд, водій таксі, знаходять одне одного. Ніч у клубі породжує в них взаємне захоплення. Дві людини з різних світів та різними поглядами стають близькими, поки ранок не принесе їх до звичного життя, де у центрі Парижа розгортаються протести “жовтих жилетів”.

Квитки за посиланням.

Покази відбуватимуться у культурному центрі Some People, м. Харків, вул. Іванівська, 1.

Нагадаємо, що українські військові показали свого робота-сапера.

Також ми повідомляли, що вийшов офіційний тизер українського фільму “Редакція”.

Читати далі

Можливості

Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Опубліковано

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, спричинену війною, країна володіє потужною стартап-екосистемою. Google продовжує підтримувати українські стартапи і, за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

Можливості конкурсу

Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

Реєструйтеся, якщо ваш стартап:

  • має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні;
  • випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю.

Читати також: У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

На що можна використати отримані кошти:

  • на розвиток стартапу;
  • відновити бізнес-операції, які постраждали через війну;
  • створити основний продукт для вирішення нових завдань.

Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Також ми повідомляли, що ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію.

Фото: Google

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: