Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Цей збір, цей збір мені щоночі сниться». Це гумористи, які своєю креативністю допомагають українському війську 

Опубліковано

Сміх продовжує життя, а українцям життя продовжують наші військові, які стримують ворога на фронті. Аби допомогти захисникам це робити, цивільні українці намагаються всіма доступними методами забезпечити їх необхідним. Серед цих методів є й гумор. Коміки роблять креативні відео, збирають мільйони на військо чи йдуть пішки сотні кілометрів заради донатів на ЗСУ.

До Всесвітнього дня сміху ШоТам підготували добірку гумористів, які допомагають українським військовим. 

Василь Байдак

«Крізь сон, крізь сон донат на РЕБ несеться…» — часом не ці слова звучали у вашій голові протягом березня? Все завдяки колабі Василя Байдака та Степана Гіги під пісню «Цей сон, цей сон». Завдяки креативу гумориста й відомого співака вдалося зібрати 7 мільйонів гривень на РЕБи, пікапи та дрони для кількох батальйонів ЗСУ.

«Я дуже вдячний Степану Гізі за те, що дозволив безсмертний хіт перетворити на донатний трек, який захистить і допоможе нашим військовим долати ворога», — написав Василь Байдак у своєму Instagram.

Василь не вперше перетворює українські та світові хіти на спосіб заохочення для донатів. «Просто скинь донат» — мелодія, яку наспівував увесь інтернет у жовтні 2022 року завдяки кліпу Василя Байдака, який зняв його в Києві на Щекавиці. Рецепт успішно закритого збору такий: взяти дуже відому пісню, переробити її на гумористичний мотив, додати кумедне відео й отримувати тисячі поширень і донатів на банку. Тоді вдалося зібрати понад 700 тисяч гривень на антидронову рушницю, рації та дрони. 

Наступним хітом Байдака стали пісні «Треба бус», «Піду втоплюся» та «Він чекає донати», завдяки яким вдалося зібрати майже 10 мільйонів гривень. Заради донатів для допомоги війську гуморист використовує не тільки творчість, але й жертвує власним волоссям! Вперше заради донатів Байдак підстригся на свій день народження 2023 року. Як сам написав, це була його найдорожча стрижка, яка вартувала майже 2 мільйони гривень. 

А на свій день народження цього року Василь запустив «Кудлатий збір» — зробив голосування про те, стригтися йому чи ні, та відкрив дві банки, аби люди голосували. За кілька днів Байдак організував великий аукціон з концертом. У результаті вдалося зібрати понад 3 мільйони гривень. Ще один спосіб допомагати війську — благодійні стендап-тури Україною та Європою. У грудні за сольний стендап-тур під назвою «Довільно-Хаотичне» гуморист зібрав понад 5 мільйонів гривень для ЗСУ.

У 2023 році Василь Байдак з коміками Антоном Тимошенко, Олегом Свищем, Славою Кедром і співаком Володимиром Дантесом з’єдналися в музичному гурті Badstreet Boys, аби «вразити всіх своїм вокалом, стилем та Олегом». Завдяки креативу гумористи збирають мільйони гривень для підтримки війська. До речі, стендап-комік Антон Тимошенко увійшов до списку «30 до 30» від журналу Forbes як гуморист, який «збирає тисячі людей в залах та мільйони гривень для ЗСУ в турах Україною та Європою».

Тарас Стадницький і команда «VIP. Тернопіль»

Гуморист зі Львова та його команда від початку повномасштабного вторгнення допомагають українським захисникам, збираючи донати на власних концертах Україною. Також Тарас Стадницький започаткував ініціативу «Моя кава для ЗСУ» та закликає своїх читачів до неї долучатися. Її мета — «пригостити» захисників вартістю своєї кави та подякувати за можливість її пити у відносно безпечному місці. 

А ще Тарас ділиться зі своїми читачами історіями до кави, мотивуючи тих донатити. Гуморист вже розповів про те, як у дитинстві прислуговував у церкві, про артистів, які приїжджали до нього в село з концертами, та як його вигнали з роботи в день народження доньки.

Нещодавно «VIP. Тернопіль» зняли благодійний кліп «Вір в ЗСУ» на своєму YouTube-каналі. «Це пісня-донат, всі кошти з переглядів відео будуть використані для покупки авто для наших героїв», — йдеться в описі під відео. «Вір у ЗСУ, допомагай, нашу перемогу наближай, в банку донат заряджай, бавовни насіння засівай», — закликають гумористи в пісні. За три тижні вона зібрала більше 318 тисяч переглядів.

Гумористичний проєкт «Леви на Джипі»

У перший день повномасштабної війни гумористи YouTube-проєкту «Леви на Джипі» створили благодійний фонд для допомоги українським захисникам. Гумористи забезпечують військових автівками, дронами, старлінками, планшетами, тепловізорами та раціями.

Андрій Лузан, Роман Щербан, Микола Зирянов, Валентин Міхієнко та Даша Кубік їздять у тури українськими містами, влаштовують благодійні концерти й аукціони для підтримки війська. Також гумористи часто самі везуть автівки на Донеччину. 

У серпні минулого року голова фонду Андрій Лузан провів 24 години в лісі зі стримером Мішею Лебігою. За стрим вдалося зібрати 1 425 297 гривень, які перевели на рахунок програми «Нам тут жити» з розмінування українських земель від фонду «Повернись живим». 

Під час інтерв’ю проєкту «Розмова» Микола Зирянов продав брендову футболку фонду за 150 тисяч гривень. Понад 215 тисяч гривень донатів-привітань за свій день народження на рахунок фонду перевела Даша Кубік. А Роман Щербан влаштував персональну виставку колажів і завдяки кільком лотам поповнив скарбничку фонду на майже 62 тисячі гривень.

У листопаді фонд запустив «Марафон донатів» — читачі щодня донатили суму, яка дорівнювала поточній даті. Крайній креативний збір гумористів — спільний кліп новоствореного гурту «The Вуса» на пісню «О панно, Інно» зі співаком Артемом Пивоваровим, за допомогою якого вдалося зібрати понад 3 мільйони на потреби різних підрозділів ЗСУ. 

Стример Міша Лебіга

Це, мабуть, перший українець, який закриває мільйонні збори завдяки стримам на платформі Twich. Від цього хлопця в соцмережах можна почути «Ви найкращі, пацьомав вас» і водночас добірну порцію лайки на адресу підписників. 

Завдяки донатам зі стримів Михайло Лебіга купує та возить з друзями на фронт джипи й дрони. А в липні минулого року під час благодійного ефіру Михайло встановив рекорд, зібравши за сім годин стриму понад 8 мільйонів гривень на безпілотники для ГУР.

Наприкінці літа Михайло, який швидко став популярним, ледь не став кандидатом у президенти України. Жарт про голосування «за Лебіговича» перетворився на 20 мільйонів гривень від «виборців» для ЗСУ. Про це стример розповів у власному блозі в Instagram

Марк Куцевалов

Це блогер, комік і стендапер, який пішки пройшов від географічного центру Європи в селі Ділове на Закарпатті до центру України — села Мар’янівки, що на Черкащині. У жовтні минулого року всі, хто знав про цю історію, могли спостерігати захопливе реаліті-шоу на сторінці гумориста в Іnstagram. Хлопець йшов 62 дні та навіть повертався на точку старту після 400 подоланих кілометрів, адже не отримав на банку потрібну кількість донатів. Його метою було зібрати якомога більше донатів на машини для розмінування. Результат походу — понад 9 мільйонів гривень.

Гуморист лежав усю добу в центрі Рахова на ліжку, підібрав собачку, яку назвав Трініті, залишався на ніч у неординарних людей і намагався допомогти своєму щирому фану з Рахова Міші. 

Це не перший благодійний похід Марка. Влітку 2022 року він ішов від Чорного моря, зокрема, міста Чорноморськ Одеської області, до Говерли. Тоді за 18 днів та 850 кілометрів пішки гуморист зібрав майже 3 мільйони гривень на машини швидкої допомоги. 

Наприкінці 2022 року Марк поставив собі нову ціль — зібрати до Нового року 2 мільйони гривень за похід пішки від Києва до Херсона для облаштування в Херсоні пунктів обігріву. Тоді гумористу вдалося зібрати навіть більше, ніж він планував.

А кого з українських гумористів, які допомагають військовим, знаєте ви? Напишіть у коментарях.

Усі фото в матеріалі з соцмереж гумористів.

Коментарі

Суспільство

У Миколаєві за ініціативи молоді створили мобільний сервіс для велосипедистів

Опубліковано

Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.

Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.

Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.

«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.

Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами

Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.

Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні створили перший інклюзивний комікс для дітей (ФОТО)

Опубліковано

Комікс «Серце бачить більше, ніж очі» презентували в Києві в межах одноденного буткемпу «Спілкування без БАР’ЄРІВ». До створення видання долучилися фахівці «Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста».

Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.

Презентація видання

Комікс створили для того, аби долати упередження та виховувати в дітях усвідомлення, що всі люди є рівними у правах і можливостях.

Під час презентації виступила Олександра Паскаль — дівчина, яка стала прототипом головної героїні коміксу. Олександра втратила ногу внаслідок удару російської ракети по Одещині у травні 2022 року. Після цієї події дівчина не покинула займатися художньою гімнастикою.

«Історія Олександри — це приклад мужності, сили духу та віри у власні можливості. Тому саме він ліг в основу коміксу, адже розказана історія у такій доступній для дітей формі — це дієвий інструмент, який допомагає через художнє слово сформувати у молоді неупереджене ставлення та цінність людини за фактом свого народження, незалежно від її фізичного стану та життєвої історії», — зазначив директор науково-дослідного інституту Сергій Павловський. 

Читайте також: В одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО)

Створення коміксу для дітей

Комікс представили в межах програми UPSHIFT, яку в Україні реалізує ГО «СКЦ Задзеркалля» за підтримки ЮНІСЕФ Україна та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.

Видання представили під час буткемпу «Спілкування без БАР’ЄРІВ» — спеціальної платформи для популяризації цінностей інклюзії та толерантності серед молоді. Ця ініціатива є частиною ширшої програми підтримки молоді та інклюзивної освіти, яку реалізують за підтримки міжнародних організацій.

Нагадаємо, що фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік.

Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.

Фото: Любов Голуб’ятнікова, КМДА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» пришвидшить денний потяг між Дніпром і Харковом

Опубліковано

Регіональний потяг №824/823, який курсує між Дніпром та Харком, їздитиме на 40 хвилин швидше в обох напрямках.

Про це повідомили в УЗ.

Новий розклад

Потяг №824 Дніпро – Харків курсує щоденно, крім середи. З Дніпра поїзд відправляється о 16:09, а з 21 січня прибуватиме до Харкова о 20:03 (замість 20:46).

Поїзд №823 між Харковом та Дніпром курсує щоденно, крім четверга. З 22 січня він вирушатиме з Харкова о 09:33 (замість 09:42) і прибуватиме до Дніпра о 13:22 (замість 14:11).

На маршруті їздить електропоїзд ЕПЛ2Т, який капітально відновили. Він має вагони другого класу, місця для пасажирів із інвалідністю, а також два вагони з кріпленнями для перевезення велосипедів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запустить ретропотяг на найстаршій та найдовшій вузькоколійці в Європі.

Також ми писали, що у 2024 році «Укрзалізниця» евакуювала понад 30 тисяч пасажирів.

Фото обкладинки: сайт RailGalleryUa

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство1 тиждень тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...