Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-7 українських виробників посуду, які дивують дизайном

Опубліковано

Придбали сервант, а він пустує? Не біда. Українські майстри з виготовлення посуду подбали про те, аби ми могли дотримуватися славної традиції наших предків – ставити гарні сервізи у скляні шафки.

Хоча виробники наполягають на тому, що і красивим посудом варто користуватися щодня, а не лишати “на потім”, проте інколи серце крається юзати його в побуті. Ось сім майстерень, за посудом яких і зараз шикуються черги:

1. “П’яний посуд”

Вироби української дизайн-студії “Fomichev brothers” полюбляють усі: від простих робітників Харкова до султанів з Оману. 

Розробники бренду “Drunk Glases” пропонують на вибір чарки для текіли, стакани для віскі, фужери, бокали для пива. Головна їх особливість – весь посуд має незвичайну, гнуту форму. Майстри кажуть, що робити такі стакани їм допомагає температура плавлення скла та земне тяжіння.

Протягом 2018 року харків’янам вдалося продати 18 тисяч наборів концептуального посуду

Ціни: набір стаканів із шести штук коштуватиме від 1000 гривень до 1500 (залежно від форми та розміру). Якщо робити оптове замовлення, можна суттєво зекономити, адже тоді набори коштуватимуть від 440 до 700 гривень. Придбати можна на сайті та у Facebook.

2. Реінкарнація пляшок

Старі пляшки з-під вина повторно використовують для виготовлення вінтажних тарілок та стаканів. Незвичайну концепцію втілюють засновники бренду Resize. Ідея – зробити Землю чистішою. 

Використану скляну тару дизайнери не переплавляють на новий посуд, а лише видозмінюють його для зручності використання. Наприклад, тарілка фірми Resize виглядає, як розтоплена пляшка, із трохи зігнутими краями. А стакани – мають різну висоту, проте насправді розрізана навпіл пляшка та відшліфована по краях. Ще у колекції є вази.

Тарілка із 1,5 л пляшки коштує 390 гривень

Ціна: одна тарілка-пляшка коштує 280 гривень, набір із чотирьох стаканів – 320 грн. Придбати можна через офіційний сайт, Instagram та Facebook

3. Дерев’яний посуд 

Раніше дерев’яним посудом важко було когось здивувати. А нині це один із трендів, який знову повертає нас до теми екології. Засновники бренду Sycamore Store переконують, що їхні вироби не просто для поїсти, а мистецтво.

Посуд із обпаленої та відшліфованої деревини виглядає доволі витончено. Виробник переконує, що, побоювання клієнтів, ніби виделка чи інший столовий прибор  можуть зламатися – марні. Адже перед тим, як надійти у продаж, кілька екземплярів кожного товару проходять краш-тест в домашніх умовах. Тож майстри гарантують якість, або можуть зробити заміну, якщо виріб таки не витримає експлуатацію.

Дерев’яні шліфовані миски

Ціна: одна дерев’яна піала з деревини горіха коштує 480 гривень, тарілка (22 см) – 380 грн, а виделка, з такого ж матеріалу, – 500. Придбати можна через Facebook.

4. Покутська кераміка

Ця кераміка втирає носа решті своїм незвичайним виглядом. Посуд у формі листя дерев, тарілки з “рваними” краями, піали в формі кокоса, макітри з хвильками та глечики, як з музею.

Майстри гончарної справи втілюють три критерії у своїх виробах: практичність, екологічність, етнічність, тому “Покутська кераміка” пропонує розмаїття виробів, якими користувалися ще наші предки.

Керамічна тарілка у формі скибки кавуна

Ціна: найдешевші тарілки коштують 185 грн за штуку, найдорожчі – 275. придбати можна на офіційному сайті.

5. Арт скло

Мисткиня Леся Коленчук виготовляє посуд зі скла в техніці фюзинг (коли при високих температурах різнокольорове скло сплавляється між собою). І кожна річ виходить унікальною.

У майстерні жінка робить тарілки, вази, попільнички, серветниці та багато речей для декору. Крім того, посуд можуть виготовити і на замовлення, з Вашим логотипом, написом чи візерунком.

Ця тарілка, виконана у техніці фюзинг, відправилася покупцеві в Данію

Ціна: скляна тарілка виконана у формі трикутника (розмір 27 см кожна сторона) і вагою 630 грамів – коштує 950 гривень. Замовити можна на офіційному сайті або через магазин подарунків.

6. Мармуровий посуд

Концептуально виглядає посуд з мармуру, вирішили засновники компанії Marka. Із 2010 року майстри виготовляють не лише мармурові каміни, а ексклюзивне кухонне приладдя з цього ж матеріалу.

На сайті пропонується не дуже великий вибір: 14 позицій, більшість з яких виглядають як мармурові дощечки з витинанками. Проте такий посуд гарно вписується в кухонний інтер’єр.

Щоб стейк якомога довше зберігався теплим, виробники радять прогрівати мармурову тарілку перед сервіруванням

Ціна: на сайті не вказується, проте з виробником можна зв’язатися тут.

7. Посуд зі срібла

Бренд ”Срібник” пропонує гурманам і любителям коштовностей срібні та позолочені столові прибори.

Усі колекції поділені на тематики. Із цікавого: виробник пропонує срібну з позолотою підставку для стакана, як оті, що дає в поїзді “Укрзалізниця”. У ювелірному виконанні підсклянник має український герб та коштує 12182 гривні. Проте з такою річчю завжди будете виділятися в потягах :).  

Срібна з позолотою ложка-заварник для чаю коштує 4177 грн

Ціни: срібна ікорниця у формі мушлі коштує 26 775 гривень, срібна з позолотою чарка “Маки” – 13495 грн. Придбати можна на офіційному сайті та у Facebook.

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі