Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-7 українських виробників посуду, які дивують дизайном

Опубліковано

Придбали сервант, а він пустує? Не біда. Українські майстри з виготовлення посуду подбали про те, аби ми могли дотримуватися славної традиції наших предків – ставити гарні сервізи у скляні шафки.

Хоча виробники наполягають на тому, що і красивим посудом варто користуватися щодня, а не лишати “на потім”, проте інколи серце крається юзати його в побуті. Ось сім майстерень, за посудом яких і зараз шикуються черги:

1. “П’яний посуд”

Вироби української дизайн-студії “Fomichev brothers” полюбляють усі: від простих робітників Харкова до султанів з Оману. 

Розробники бренду “Drunk Glases” пропонують на вибір чарки для текіли, стакани для віскі, фужери, бокали для пива. Головна їх особливість – весь посуд має незвичайну, гнуту форму. Майстри кажуть, що робити такі стакани їм допомагає температура плавлення скла та земне тяжіння.

Протягом 2018 року харків’янам вдалося продати 18 тисяч наборів концептуального посуду

Ціни: набір стаканів із шести штук коштуватиме від 1000 гривень до 1500 (залежно від форми та розміру). Якщо робити оптове замовлення, можна суттєво зекономити, адже тоді набори коштуватимуть від 440 до 700 гривень. Придбати можна на сайті та у Facebook.

2. Реінкарнація пляшок

Старі пляшки з-під вина повторно використовують для виготовлення вінтажних тарілок та стаканів. Незвичайну концепцію втілюють засновники бренду Resize. Ідея – зробити Землю чистішою. 

Використану скляну тару дизайнери не переплавляють на новий посуд, а лише видозмінюють його для зручності використання. Наприклад, тарілка фірми Resize виглядає, як розтоплена пляшка, із трохи зігнутими краями. А стакани – мають різну висоту, проте насправді розрізана навпіл пляшка та відшліфована по краях. Ще у колекції є вази.

Тарілка із 1,5 л пляшки коштує 390 гривень

Ціна: одна тарілка-пляшка коштує 280 гривень, набір із чотирьох стаканів – 320 грн. Придбати можна через офіційний сайт, Instagram та Facebook

3. Дерев’яний посуд 

Раніше дерев’яним посудом важко було когось здивувати. А нині це один із трендів, який знову повертає нас до теми екології. Засновники бренду Sycamore Store переконують, що їхні вироби не просто для поїсти, а мистецтво.

Посуд із обпаленої та відшліфованої деревини виглядає доволі витончено. Виробник переконує, що, побоювання клієнтів, ніби виделка чи інший столовий прибор  можуть зламатися – марні. Адже перед тим, як надійти у продаж, кілька екземплярів кожного товару проходять краш-тест в домашніх умовах. Тож майстри гарантують якість, або можуть зробити заміну, якщо виріб таки не витримає експлуатацію.

Дерев’яні шліфовані миски

Ціна: одна дерев’яна піала з деревини горіха коштує 480 гривень, тарілка (22 см) – 380 грн, а виделка, з такого ж матеріалу, – 500. Придбати можна через Facebook.

4. Покутська кераміка

Ця кераміка втирає носа решті своїм незвичайним виглядом. Посуд у формі листя дерев, тарілки з “рваними” краями, піали в формі кокоса, макітри з хвильками та глечики, як з музею.

Майстри гончарної справи втілюють три критерії у своїх виробах: практичність, екологічність, етнічність, тому “Покутська кераміка” пропонує розмаїття виробів, якими користувалися ще наші предки.

Керамічна тарілка у формі скибки кавуна

Ціна: найдешевші тарілки коштують 185 грн за штуку, найдорожчі – 275. придбати можна на офіційному сайті.

5. Арт скло

Мисткиня Леся Коленчук виготовляє посуд зі скла в техніці фюзинг (коли при високих температурах різнокольорове скло сплавляється між собою). І кожна річ виходить унікальною.

У майстерні жінка робить тарілки, вази, попільнички, серветниці та багато речей для декору. Крім того, посуд можуть виготовити і на замовлення, з Вашим логотипом, написом чи візерунком.

Ця тарілка, виконана у техніці фюзинг, відправилася покупцеві в Данію

Ціна: скляна тарілка виконана у формі трикутника (розмір 27 см кожна сторона) і вагою 630 грамів – коштує 950 гривень. Замовити можна на офіційному сайті або через магазин подарунків.

6. Мармуровий посуд

Концептуально виглядає посуд з мармуру, вирішили засновники компанії Marka. Із 2010 року майстри виготовляють не лише мармурові каміни, а ексклюзивне кухонне приладдя з цього ж матеріалу.

На сайті пропонується не дуже великий вибір: 14 позицій, більшість з яких виглядають як мармурові дощечки з витинанками. Проте такий посуд гарно вписується в кухонний інтер’єр.

Щоб стейк якомога довше зберігався теплим, виробники радять прогрівати мармурову тарілку перед сервіруванням

Ціна: на сайті не вказується, проте з виробником можна зв’язатися тут.

7. Посуд зі срібла

Бренд ”Срібник” пропонує гурманам і любителям коштовностей срібні та позолочені столові прибори.

Усі колекції поділені на тематики. Із цікавого: виробник пропонує срібну з позолотою підставку для стакана, як оті, що дає в поїзді “Укрзалізниця”. У ювелірному виконанні підсклянник має український герб та коштує 12182 гривні. Проте з такою річчю завжди будете виділятися в потягах :).  

Срібна з позолотою ложка-заварник для чаю коштує 4177 грн

Ціни: срібна ікорниця у формі мушлі коштує 26 775 гривень, срібна з позолотою чарка “Маки” – 13495 грн. Придбати можна на офіційному сайті та у Facebook.

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі