Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1 e1562426214338 1 e1562426214338

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 1-7 липня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від поділу вулиць за європейським принципом, будівництва бетонної дороги на Полтавщині та нової техніки для українського війська. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. В Україні збираються поділити вулиці, як у Європі

Мінрегіонбуд запропонував ввести класифікацію вулиць в Україні за функціональним призначенням. Зараз в Україні діє лише класифікація вулиць і доріг залежно від групи населених пунктів: загальноміські, районні, житлові тощо. У новому проекті змін до ДБН запропоновано ввести такі категорії вулиць і доріг:

  • пішохідна доріжка – з рухом виключно пішоходів і можливим суміжним рухом велосипедистів. Основне призначення – безпечний рух пішоходів;
  • велосипедна доріжка – з рухом тільки велосипедистів; також допускається епізодичний рух пішоходів за відсутності тротуару або пішохідної доріжки. Основне призначення – окремий рух тільки велосипедного транспорту.
  • магістральна вулиця загальноміського значення – регульований рух з широкими тротуарами, регульованими наземними пішохідними переходами, обов’язковими велодоріжками. На цих вулицях курсує громадський транспорт і допускаються стоянки поза основною проїзною частиною.

2. На Полтавщині відкрили 12 км бетонної дороги

У Полтавській області відкрили для руху ділянку протяжністю 12 км нової бетонної автодороги. Запустили рух по новоствореній бетонці Н-31 Дніпро-Решетилівка в Кобеляцькому районі. Транспорт рухається по правій стороні. По лівій стороні почнуть будівельні роботи.

3. Унікальну печеру виявили на горі Піп Іван

На вершині популярної карпатської гори Піп Іван дослідили найвисокогірнішу печеру України, розташовану на висоті 1962 метри над рівнем моря.

Вхід до печери розташований на висоті 1962 метри, лише на 58 метрів нижче від обсерваторії, розташованої на горі Піп Івана. Печера тектонічного типу. Всередині є дві великі зали, кілька менших кімнат і ходи між ними – загалом близько 200 метрів завдовжки.

4. У Києві з’явився пункт прийому неробочої техніки

У Києві запустили безстрокову акцію з прийому неробочої техніки від населення, у рамках якої відкрили перший пункт її прийому. Ви можете приносити будь-яку техніку: телефони, дроти, бойлери, мишки, принтери, ноутбуки тощо. Додатково можна здати батарейки та лампи: вартість здачі батарейок – 130 грн/кг, вартість прийому ламп – 3,80 грн/шт.

Центр прийому техніки працює на вулиці Шутова, 16, на території заводу “Аналітприлад”. Техніку приймають безкоштовно, щосереди з 9:00 до 18:00.

5. Унікальні кадри: новий саркофаг ЧАЕС вперше показали зсередини

Новий саркофаг на ЧАЕС зводили майже десятиліття, а розрахований він на 100 років. Через кілька тижнів конструкцію закінчать вводити в експлуатацію та передадуть в управління українській владі.  Укриття ховає під собою залишки розтопленого 4-го реактора та 200 тонн високорадіоактивних речовин.

Дотепер зруйнований енергоблок був захований під бетоном і металом – так званим першим “Саркофагом”, який звели за 206 днів одразу після аварії. 

Нова захисна конструкція на ЧАЕС – найбільша рухома споруда, яку коли-небудь зводили у світі. Через високий рівень радіації конфайнмент звели поряд, на спеціальному майданчику, адже над зруйнованим реактором було б дуже небезпечно. А потім конструкцію пересунули над блоком. Це понад 36 тис. тонн металу, під якими можна розташувати 12 футбольних полів. 

6. Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха вартістю 14 000 євро

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха. Вона видає 110 дБ і коштує 14 000 євро. 31-річний Максим Чижов живе в Одесі і будує український бренд преміальних акустичних систем на основі кокосового горіха з власним серійним виробництвом. Одна така система коштує більше десятка тисяч євро – і за словами розробника, для своїх характеристик це низька ціна.

Акустичні системи важать по 38 кг, забезпечуючи максимальну гучність в 110 дБ при потужності 1,2 кВт. Це гучність великого симфонічного оркестру, при цьому вона охоплює весь чутний діапазон – від найнижчих до найвищих частот. У плані гучності і якості, точності звучання акустика еквівалентна системам Hi-End класу масою під 100 кг.

7. Як тривають роботи з оновлення Борщагівського шляхопроводу в Києві

У Києві тривають роботи з оновлення Борщагівського шляхопроводу. Аби якомога швидше закінчити ремонт центральної смуги та відновити рух швидкісного трамваю, працівники працюють майже цілодобово. На мосту вже зняли шари старого асфальту та бетону і приступають до вкладання нової арматури. 

Також фахівці все підготували і розпочнуть роботи з реставрації нижньої частини мосту. Там теж доведеться знімати старий шар бетону та встановлювати нові металеві конструкції. Але, першочергове завдання – ремонт трамвайного полотна.

Борщагівський шляхопровід не зазнавав капітального ремонту з 1965 року. І перебував уже в аварійному стані.

8. Кліп українського гурту потрапив до програми 5-ти світових кінофестивалів

Кліп українського гурту “Один в каное” під назвою “У мене немає дому” увійшов до конкурсної програми 5-ти світових кінофестивалів, серед яких американський, італійський, турецький та український.

Відео знімали у Запоріжжі. За сюжетом, хлопець постійно подорожує у спробі знайти власне місце. Нині кліп має більше 3 мільйонів переглядів. Відеороботу зняв режисер Володимир Власенко. 

9. Обирати виш відтепер стане легше – для абітурієнтів розробили тест

Аналітичний центр CEDOS разом з Міністерством освіти та науки України розробили поради для вступників у заклади вищої освіти.

Фактично вступнику потрібно пройти невеличкий тест. Поставити собі кілька запитань, і стає зрозумілішою ситуація, як обрати спеціальність і відповідний вищий навчальний заклад. Поради доступні на сайті аналітичного центру CEDOS і складаються з декількох частин, присвячених вибору спеціальності, вибору університету, а також можливості навчання за кордоном.

10. Армія взяла на озброєння новий український бронеавтомобіль

Бронеавтомобіль «БАРС-8» після завершення дворічного циклу державних випробувань прийнятий на озброєння наказом Міністерства оборони України. Ця бойова броньована машина була розроблена українською автобудівною компанією «Богдан Моторс». Протягом 2017-2018 років «Барс-8» успішно подолав усі етапи програми державних випробувань, яку завершили на початку цього року.

Основною сферою використання «БАРС-8» є забезпечення підрозділів Збройних сил України при веденні ними бойових дій. Машина також може бути задіяною для транспортування особового складу, перевезення вантажів в умовах бойових дій, виконання тактичних завдань та охорони блокпостів тощо.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

Військові почали розписувати стелу в Донецькій області

Опубліковано

Раніше місцеві волонтери пофарбувала знак, прибравши написи й наліпки, які з 2014 року залишали на ньому військові. Однак в соцмережах це оновлення викликало обурення у багатьох користувачів, бо в написах та фрагментах вбачається важливе значення.

Про це повідомив військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр” з позивним “Стус”.

“Стела оживає й набуває нової історії”, – написав він.

фото: військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”

Бригада “Холодний Яр”

93-а окрема механізована бригада “Холодний Яр” – тактичне сполучення у складі Сухопутних військ України Утворена на базі техніки та особового складу 93-ї гвардійської мотострілецької дивізії СРСР. Спадкоємності до 93-ї гвардійської мотострілецької дивізії не має.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

З початку бойових дій на сході України бригада брала участь у боях за населені пункти: Селидове, Українка, Карлівка, Нетайлове, Первомайське, Піски, Авдіївка. З травня 2014 року до січня 2015 року підрозділи 93-ї бригади утримували Донецький аеропорт. За це вони та бійці інших підрозділів були прозвані у ЗМІ “кіборгами”.

Нагадаємо, що стартує відбір до української збірної на Ігри Нескорених 2025.

Фото: військовослужбовець 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”

Читати далі

Суспільство

У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Опубліковано

У перформансі, який відбувся 17 квітня, художник Лозано-Геммер згадав про свою інсталяцію “Кімната пульсу”, яку він представив ще в 2013 році в Центрі сучасного мистецтва “Ізоляція” в Донецьку.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

фото: Лозано-Геммер

Про перфоманс

Під час виставки в Донецьку в 2013 році Лозано-Геммер записав серцебиття понад ста відвідувачів “Ізоляції”. Через три місяці після завершення проєкту місто було окуповано російськими військами, а приміщення “Ізоляції” знищили. Пізніше росіяни перетворили на таємну катівню.

фото: Лозано-Геммер

Читати також: “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix

Під час цьогорічного перформансу на бієнале, Лозано-Геммер запропонував відвідувачам “додати” своє серцебиття до аудіозаписів, зроблених ним у Донецьку. Це створило живий пам’ятник загиблим, де кожен новий запис витісняв один зі старих. Таким чином, митець прагне нагадати про необхідність пам’ятати про трагедії, що відбуваються в окупованому Донецьку.

Записи серцебиття зберігалися на спеціальному технічному пристрої, який відтворював ритм серця на підключених до нього лампах. Після додавання нового серцебиття місцевий виконавець Грегоріо Магніфічі, до якого цей пристрій був прикріплений, прогулювався вулицями Венеції.

Нагадаємо, що на Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів.

Також ми повідомляли, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Фото: Лозано-Геммер

Читати далі

Суспільство

“Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix

Опубліковано

Документальний фільм “Чорнобиль 22” режисера Олексія Радинського вийшов на онлайн-платформі Takflix.

Про це повідомляється на Takflix.

Про фільм

У стрічці показали свідчення працівників Чорнобильської АЕС про тимчасову окупацію станції російськими військами. У стрічці також є фрагменти зйомки анонімного інформатора ЗСУ, який фіксував пересування російської техніки.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Команда АЕС розповідає про те, як росіяни робили окопи в Рудому лісі й мародерили, коли відходили до Білорусі 31 березня 2022-го. Працівники АЕС продовжували виконувати свої обов’язки під час окупації, намагаючись допомогти українським військовим.

“Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів й екологів. Їхні свідчення обʼєднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили”, – розповідає режисер стрічки про героїв фільму.

Переглянути фільм можна тут.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Чорнобиль22

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: