Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 27 травня – 2 червня. Останній робочий тиждень весни приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від технічних новинок і онлайн-мапи старовинних дерев до обов’язкової вакцинації дітей та проекту офіцери громад. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. Компанія “Богдан” презентувала в Україні новий електрокросовер

Компанія “Богдан-Автотрейд” представила новий електрокросовер JAC IEV7S.  Як відомо, “Богдан-Автотрейд” – офіційний дистриб’ютор китайської компанії JAC в Україні, яка представила свій новий продукт – електрокросовер JAC iEV7S.

За словами представників компанії, навіть взимку при -20 градусів Цельсія автомобіль проїжджає не менше, ніж 250 км на одній зарядці. JAC iEV7S обладнаний підігрівом передніх сидінь, зручними кріслами з бічною підтримкою, клімат-контролем, круїз-контролем, системою кругового огляду 360 градусів. Крім цього, електромобіль має один з найбільш містких багажників у своєму класі.

2. Український бренд випустив колекцію екологічних сумок-сіток

Дбати про екологію – модно! У буквальному сенсі: український бренд RITO спільно з організацією “Україна без сміття” випустив капсульну колекцію екологічних і симпатичних сумок-сіток. Одна еко-сумка замінить покупцеві приблизно сто поліетиленових пакетів на рік.

У RITO в свою чергу зробили сумки не тільки практичними, але і модними, щоби з ними захотілося ходити кожен день. Вартість торбини – 450 гривень. Весь прибуток від продажів екосумок-сіток RITO перераховує громадської організації “Україна без сміття”.

3. У центрі Львова облаштують сухий фонтан за 3,5 млн грн

На місці фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій у Львові, облаштують сухий фонтан. Уже розпочали підготовчі роботи, їх виконує приватне підприємство “Патронат”. Загалом реконструкція триватиме п’ять місяців.

«Кульбабу» планували реконструювати ще торік. Тоді його вартість мала становити 1,5 млн грн. Однак Галицька райадміністрація провела тендер лише цього року, тож вартість робіт становитиме 3,5 млн грн.

4. Українських дільничних замінять офіцери громад

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах.

Поліцейський офіцер громади – це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади. Він доступний для населення, тому що постійно знаходиться поруч з людьми. Проект має охопити понад 29 тисяч населених пунктів і вже до кінця 2020 року запрацює по всій територій України.

5. В Україні відкрили новий завод із виробництва сільськогосподарської техніки

На Рівненщині в Здолбунові відкрили один з найбільших в Україні заводів з виробництва машин для скошування сільськогосподарських культур «МААНС».

Завод «МААНС» є одним з найбільших українських виробників обладнання та запчастин до с/г техніки. Він виробляє жатки, візки до жаток, запасні частини до сільськогосподарської техніки. Завод має у своєму розпорядженні сучасні та функціональні виробничі приміщення площею 9000 кв. м. На підприємстві встановлено сучасне обладнання для розкрою, гнуття, штампування, термообробки, фрезерування, зварювання та шліфування металу.

6. На Вінниччині будують біогазову станцію на буряковому жомі

Біля села Широка Гребля, що на Вінниччині, будується біогазова станція, яка працюватиме на буряковому жомі та силосі. Біогаз видобуватимуть для спалення та виробництва електроенергії за спеціальною технологією Adverio Engineering (Нідерланди).

Передбачається, що за рік комплекс зможе переробляти 31000 тонн бурякового жому. З 1 тонни сировини планується отримувати 100-140 кубометрів біогазу, з якого в свою чергу генеруватимуть 3 МВт-год електричної та аналогічну кількість теплової енергії.

7. Українські літаки Ан-32 переходять на біопаливо

Українські військово-транспортні літаки Ан-32, які стоять на озброєнні ВПС Індії, отримали сертифікацію для польотів з використанням біопалива.

Пальне для Ан-32 буде містити 10% біопалива, виробленого з насіння і плодів декількох видів місцевих дерев. ВПС Індії прийняли таке рішення на основі серії випробувань, які пройшли у 2018 році.

8. В Україні вакцинація дітей стала обов’язковою

У Міністерстві охорони здоров’я України і Міносвіти України нагадують, що, згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації.

Відповідно до Календаря до 6 років діти мають отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції.

У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

9. Український мультфільм покажуть у країнах ЄС

Анімаційна стрічка “Мавка. Лісова пісня” вийде у кінопрокат в Німеччині та низці німецькомовних країн. Пакет прав на показ придбав німецько-австрійський дистриб’ютор. Український мультфільм побачать у Німеччині, Австрії, Люксембурзі, Ліхтенштейні, Швейцарії та в Альто Адідже в Італії. 

«Мавка. Лісова пісня» — другий повнометражний мультфільм української студії Animagrad (FILM.UA Group), який зараз перебуває на стадії продакшену. Мультфільм створюють за мотивами драматичної поеми Лесі Українки «Лісова пісня», а також на основі українських міфів та культурних традицій. 

10. В Україні створили інтерактивну онлайн-мапу найстаріших дерев

Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps розробили та запустили інтерактивну онлайн-мапу старих дерев України. З мапи можна дізнатися, де саме розташовані рослини, а також отримати про них інформаційну довідку — там описано стан, вік, висоту й особливості кожного дерева чи куща.

Загалом, на мапі позначено більше 400 дерев.  Переглянути мапу можна тут. Загалом, на мапі позначено більше 400 дерев. 

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

У Британії українка створила арт-інсталяцію з речами із постраждалих від війни будинків

Опубліковано

Переселенка з України Юлія Головатюк-Унгуряну створила у Великій Британії арт-інсталяцію з речами, зі зруйнованих під час російсько-української війни будинків. Вона переїхала до Великої Британії ще у 2022 році, коли Росія вторглася в Україну, і нині живе в Трент-Вейлі.

Про це повідомляє BBC.

«Я вважаю, що у Великій Британії надто мало інформації про війну, особливо у світі мистецтва. Мені дуже хотілося привезти артефакти війни, тому що вони, як мені здається, говорять самі за себе», – розповіла Головатюк-Унгуряну.

Читайте також: Як організувати діяльність робочої групи в евакуації: досвід Соледарської громади

Її арт-інсталяція в Стаффордширському університеті включає частини розбитих будівель, плюшевого ведмедика, чашку для чаю та туфлі на високих підборах.

Для створення інсталяції Головатюк-Унгуряну на початку квітня відвідала кілька українських міст, зокрема Київ і Харків, де вона побувала в будинках, що постраждали від війни.

«Мій спосіб служіння своїй країні зараз полягає в тому, щоб показати це як художник», – додала вона.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: ВВС

Читати далі

Можливості

Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Опубліковано

Ініціатива під назвою “Театр Ветеранів” надасть можливість ветеранам отримати професійну підготовку у написанні театральних текстів та втіленні їх на сцені.

Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

Про проєкт

Це спільна ініціатива ТрО_Медіа та Театру Драматургів (команди авторів, орієнтованих на творення сучасної української п’єси). Організатори проєкта бачать його, як інструмент реабілітації для тих, хто пережив травматичний досвід, має поранення, контузії, втрати кінцівок.

Ціль проєкту: можливість створення цікавого та конкурентоспроможного продукту: п’єс, сценаріїв, оповідань.

Мета проєкту: світ має побачити боротьбу України очима її захисників.

Подати заявку можна тут.

Читати також: Monobank оновив додаток Expirenza для любителів ресторанів, кафе та барів

Як буде проходити?

Організатори обіцяють, що проєкт матиме терапевтичний ефект і буде супроводжуватися досвідченими психологами. Ветерани, які бажають створити виставу з нуля за своєю п’єсою і спробувати себе в ролі актора, мають заповнити та надіслати анкету до 10 травня.

У підсумку буде обрано групу з 10 учасників, а склад групи буде оголошено до 31 травня. Програма передбачає двомісячний тривалість і почнеться 10 червня в Києві. Презентація вистави, створеної на основі текстів ветеранів, відбудеться у серпні 2024 року.

Нагадаємо, що у Києві відкрилася виставка про Японію.

Також ми повідомляли, що ССО знищили ворожий “Бук-М1”, який готувався до пуску ракет (ВІДЕО).

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

Суспільство

Як ком’юніті жінок-переселенок змінюють Самбірську громаду

Опубліковано

Полишила свій дім, роботу, а все попереднє життя вмістила у дві валізи й поїхала в невідомість переселенка з Запоріжжя Маргарита Тютюнник. У чужому місті без житла й роботи, щоб не опустити руки, жінка доєдналася до ГО «Центр “Жіночі перспективи”».

Історія Маргарити

Маргарита Тютюнник більше 17 років викладала музику в Камʼянці Запорізької області. Звідти через загрозу наступу росіян на початку вторгнення евакуювалася до Самбора.

“Я все думала, що два тижні максимум, і ми повернемося додому. Тому якихось думок, планів, якихось проблем не було”, – згадує дівчина.

Але ні за 14, ні за 314 днів Маргарита повернутися не змогла. У Самборі ще пів року вчила дітей музики онлайн, але в серпні 2022 звільнилася. У чужому місті, без роботи й далеко від дому Маргарита не знала, як жити далі.

Читати також: В Києві демонтують МАФи, замість яких облаштують тротуари та велодоріжки

Пошук підтримки

“Був такий певний період, коли я відчула, що мені справді треба з кимось поговорити. поділитися, якась певна психологічна підтримка була потрібна”, – каже Маргарита.

Тому Маргарита вирішила почати шукати собі в Самборі психолога. Так через соцмережі знайшла психологиню Анастасію — теж переселенку з Запоріжжя. Жінка почала регулярно консультуватися з фахівчинею.

А згодом Анастасія запропонувала їй доєднатися до проєкту з підтримки жінок-переселенок.

“Через якийсь час я почала Маргариту запрошувати на інші заходи. Ми виїжджаємо в гори з людьми, де проводимо теж релаксаційні тренінги, арттерапевтичні заходи – вони також направлені на саморегуляцію, релаксацію та на отримання інсайтів, щоб трошки зрозуміти себе”, – розповідає психологиня Анастасія.

Діяльність організації

Місцева влада допомогла відібрати тих переселенок, які найбільше потребували допомоги. Така співпраця вирішила проблеми ВПО з медичною допомогою та роботою. А Самбірську громаду зробила домівкою для 3500 переселенців з усієї країни.

“3 початку війни через нас дуже багато проїхало транзитом внутрішньо переміщених осіб. Ті, які залишилися в нас, багато з них вже залишаться жити. Тобто вони вже адаптувалися та стають нашими мешканцями”, – каже Світлана Дудко, начальниця управління економіки Самбірської міської ради.

Другий дім

Маргарита вже теж називає Самбірську громаду домом. Й опановує тут нову професію, навчаючись у школі жіночих стартапів. Жінка навіть наважилася реалізувати свою давню мрію – стати тренеркою з зумби. Тепер двічі на тиждень Маргарита тренує інших переселенок і мотивує їх жити тут і зараз.

“Відчувається підтримка, і якесь таке тепло від людей іде. Особливо з тими, з ким ми тісніше спілкуємось – із моїми дівчатами з зумби, і я цьому дуже рада. Таке відчуття, як удома. Я можу сказати, що тепер у мене є другий дім”, – підкреслює Маргарита.

Нагадаємо, що американська акторка знялася у рекламі BMW в жакеті від українського бренду (ВІДЕО).

Також ми повідомляли, що МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: