Суспільство
Тімоті Снайдер запустив персональний збір на систему виявлення повітряних цілей «Безпечне небо» для ЗСУ
Відомий історик Тімоті Снайдер та амбасадор UNITED24 запустив персональний збір на систему ситуаційного оповіщення «Безпечне небо» для Повітряних сил ЗСУ.
Про це ШоТам повідомили на платформі UNITED24.
З ефективністю комплексу Тімоті Снайдер ознайомився під час візиту до України у вересні 2023 року.
Долучитися до збору можна за посиланням.
Про розробку
Система сенсорів ідентифікації повітряних цілей «Безпечне небо» — це сучасна українська розробка. Вона здатна виявляти повітряні цілі, навіть ті, що летять на малих висотах, а також прогнозувати їх маршрут для подальшої нейтралізації. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути наступні загрози.
«Безпечне небо» ефективно показала себе в тестовому режимі як проти крилатих ракет, так і проти безпілотників Shahed 136. Під час випробувань в 11 регіонах України вона виявила 100% повітряних загроз без жодної помилки. Для ефективного захисту країни потрібно 12 500 акустичних сенсорів. Перша ціль — 2 500 сенсорів загальною вартістю 950 000 доларів.
Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село
Як працює «Безпечне небо», Снайдер побачив на власні очі, відвідавши разом із віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим пункт управління сил оборони, які забезпечують протиповітряний захист Київської області.
Снайдер дізнався про провідні розробки систем ситуаційного оповіщення, впровадження та розвиток яких відбувається за сприяння Міністерства цифрової трансформації. Також він подивився записи атак ворога на цивільну інфраструктуру і дізнався про способи протидії.
«Торік Росія розпочала масовані удари дронами по цивільній та критичній інфраструктурі з неприхованою метою позбавити українців доступу до базових життєвих потреб. Минулого року я зібрав кошти на антидронну систему для захисту значно вразливішого, ніж зараз, Києва. Кожен, хто зробив тоді внесок, — допоміг врятувати життя. Немає сумніву, що Росія знову завдаватиме ударів по цивільній інфраструктурі. Потрібно бути готовими до зими на рівні всієї країни. Разом ми можемо створити “Безпечне небо” над Україною та захистити як інфраструктуру, так і цивільне населення від терористичних атак», — зазначив Тімоті Снайдер.
Читайте також: Зруйнований центр, розстріляний Кобзар, стінописи Бенксі та С215. Як Бородянка відновлює культуру після окупації
«”Безпечне небо” — це новий український продукт, воєнний стартап. Фактично він уже впроваджений у систему ситуаційної обізнаності сил оборони. Але, як і будь-якому проєкту на старті, йому потрібна підтримка. Саме тому ми дуже вдячні амбасадору UNITED24, професору Тімоті Снайдеру за готовність відкрити цей збір. У пана Снайдера вже є успішний досвід збору коштів на захист українського неба. Ми віримо, що цей проєкт стане не менш успішним», — говорить міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Про UNITED24
UNITED24 — фандрейзингова платформа для збору пожертв на підтримку України. За 16 місяців роботи роботи завдяки пожертвам з більш ніж 110 країн зібрано понад 470 млн доларів.
Серед амбасадорів UNITED24 — співачка та акторка Барбра Стрейзанд, американські актори Марк Гемілл, Лієв Шрайбер і Міша Коллінз, акторки Кетрін Винник та Іванна Сахно, гурт Imagine Dragons, артдиректор Balenciaga Демна, режисер Мішель Азанавічус, астронавт Скотт Келлі, історик Тімоті Снайдер, британський підприємець Річард Бренсон, кантрі-співак Бред Пейслі, британський мандрівник Беар Гріллз, філософ та економіст Френсіс Фукуяма, нобелівські лауреати Пол Нерс, Едвард Мозер та Мей-Бритт Мозер, видатні українські спортсмени Андрій Шевченко, Еліна Світоліна, Олександр Усик і Олександр Зінченко.
Нагадаємо, Річард Бренсон під час благодійної вечері у Нью-Йорку зібрав $635 тис. на відбудову української школи
Крім того, відомий шеф-кухар та засновник World Central Kitchen Хосе Андрес став новим амбасадором United24.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі