Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Здоровань чи гедоніст. Дізнайся, який ти карпатський ведмідь?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

0%

Чи вдаєтесь ви до хитрощів у складних, небезпечних чи кризових ситуаціях?

WWF

Під час відпустки ви залишаєтеся в рідному місті/селі чи вирушаєте в подорож?

WWF

Якщо це все ж подорож, який вид пересування в новому місті ви оберете?

WWF

Ви вживаєте м’ясо?

WWF

А як щодо солодкого?

WWF

Скільки годин на день ви спите?

WWF

Ви вважаєте себе справедливою людиною?

WWF

У вашій квартирі/будинку багато рослин?

WWF

А якби на вихідних сусіди влаштували «суботник» і висаджували дерева поруч із будинком, ви б приєдналися?

WWF

Ви любите тварин?

WWF

А як ви ставитеся до сортування відходів?

WWF

Ви колись брали участь в акціях чи мітингах, аби домогтися справедливості?

WWF

І наостанок. Ви колись задумалися над переїздом до іншої країни?

Здоровань чи гедоніст. Дізнайся, який ти карпатський ведмідь?
Ви — ведмідь-здоровань

Попри свої розміри та, визнаємо, грізний вигляд хижака — близько 80% харчування ведмедя протягом року — це чемне вегетаріанство. Його зуби та універсальна система травлення дозволяють йому однаково споживати як тваринну, так і рослинну їжу. Проте у Карпатах клишоногий надає перевагу рослинним кормам. Протягом року він і на галявині може «попастися», із завзяттям корови жуючи зелену траву, і по плодових деревах полазити — там він перегризає гілля з найбільшою кількістю плодів, аби поласувати яблуками-грушами на землі. М’ясо ведмідь споживає здебільшого тоді, коли рослинного корму для повноцінного існування йому не вистачає, найчастіше — ранньої весни, після того, як виходить з барлогу.
Ви — ведмідь-людина

Насправді у нас багато спільного з ведмедями. Зокрема, ми однаково бачимо світ. Адже ведмідь — одна з небагатьох тварин, яка має кольоровий зір. Він, як і ми, — має п’ять пальців на лапах, а за потреби — може ставати та ходити на задніх, що робить його ще більш подібним до людини. Або нас — до ведмедя. Крім того, вважається, що психологія ведмедів найбільше подібна до людської: клишоногі можуть вдаватися до хитрощів, наприклад, йти задом наперед, аби заплутати сліди для мисливця біля барлогу. На жаль, спільною рисою у нас є деякі хвороби, зокрема гідроцефалія (хвороба головного мозку).
Ви — ведмідь-садівник

Здається, ваша любов до рослин та природи може неабияк надихнути інших! До чого тут ведмеді? Цікавий факт: аби посадити хоча б одне дерево, людина має прикласти чимало зусиль, а от ведмедю достатньо просто жити. Можливо, клишоногий і не підозрює цього (хоча ми впевнені, все він прекрасно знає) — та він саджає ліси! Завдяки тому, що він споживає рослинну їжу і любить мандрувати на далекі відстані — у своєму посліді, який він залишає дорогою, та на своєму хутрі він розносить насіння і допомагає лісотворенню.
Ви — ведмідь мандрівник

Напевно, так, як любите подорожувати ви, не любить цього ніхто… Крім карпатського ведмедя. Клишоногі можуть долати великі відстані весною та осінню, коли їм не вистачає харчу. Також вони можуть шукати місце для облаштування барлогу — де б, зокрема, не відчувалося людського турбування. Наприклад, ведмідь з Польських Карпат промандрував цілих 200 км до нашої країни, і лише тут до душі йому припала «квартира» для зимового сну. А от молоді самці іноді перетинають кордони одночасно кількох країн Карпатського регіону у пошуках пари, буквально переходячи гори і ріки заради кохання!
Ви — ведмідь-громадянин

Схоже, вам не байдуже на все, що відбувається довкола. Ви прагнете справедливості та готові боротися за правду. А ще завжди намагаєтеся зробити так, аби ваші дії приносили якусь користь для суспільства. І в цьому є дещо спільне з карпатськими ведмедями. Скажімо, коли хижаки потребують тваринної їжі — вони полюють, в основному, на ослаблених та хворих тварин, поїдають падлину та залишки жертв інших хижаків. У такий спосіб вони підтримують здоров’я популяцій диких тварин та «чистоту» лісу.
Ви — ведмідь-гедоніст

Здається, ви обожнюєте отримувати максимум від життя. А тому ні в чому собі не відмовляєте, інколи — навіть у солодкому. А знаєте, хто ще обожнює поласувати солодощами? Бурий ведмідь! І найбільший смаколик для нього — це мед. Його органи чуття дозволяють відчути запах «рідкого золота» за 8-9 км, а дзижчання бджіл почути за 5 км! Тому жодна пасіка не сховається від цього ласуна. Через нестримну любов до меду, він, власне, і отримав своє ім’я. Адже у слов’янських мовах ведмідь — «той, хто відає мед». Проте, як і в людей, зуби у ведмедів можуть псуватися через надмірну кількість солодкого. Тому, навіть добре, що це така непроста задача — здобути мед.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Ветеран запустив ресторан із пивоварнею та забезпечив роботою переселенців з Маріуполя (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ветеран російсько-української війни Андрій Сарвіра після служби запустив ресторан із пивоварнею. З початком вторгнення заклад колишнього десантника перетворився на волонтерський хаб, а сьогодні First Wave забезпечує роботою переселенців із Маріуполя.

Про це розповідає ШоТам.

Андрій Сарвіра у 2015 році пішов добровольцем до 81 окремої десантно-штурмової бригади. Чоловік виконував бойові завдання в районах Попасної та Водяного, а після демобілізації здійснив давню мрію – відкрив піцерію. Поступово заклад розширився та перетворився на повноцінний ресторан із власною пивоварнею.

З початком повномасштабного вторгнення проєкт ветерана перетворився на волонтерський хаб. Команда безкоштовно годувала переселенців, військових та всіх, хто опинився в біді. 

Сьогодні ж Андрій наважився на відновлення роботи: аби підтримати економіку України та забезпечити робочими місцями переселенців.

Читайте також: Місце сили та єднання. Навіщо нам Пантеон Героїв на Аскольдовій могилі

«За минулий рік ресторан був і волонтерським хабом, і безкоштовною їдальнею. Нині ми знову запрошуємо гостей на квізи та смачне пиво, щоб підтримати економіку держави та надати робочі місця. Зараз цю славну традицію продовжують переселенці з Маріуполя. Це люди, які намагаються побудувати нове життя», – ділиться засновник First Wave Андрій Сарвіра.

Повернути івентпаб до життя Андрієві допомагає Український ветеранський фонд.

«Завдяки гранту «ВАРТО» ми вже придбали сцену, музичне обладнання та інше. І плануємо найближчим часом докупити обладнання на кухню. Звичайно, раджу всім ветеранам також звертатися і пробуватися в різних грантах, зокрема і у «ВАРТО». Я знаю багатьох людей, у яких це вийшло. Вони розвивають свій бізнес завдяки цим грошам, тому спробувати, звичайно, потрібно», – запевняє Андрій Сарвіра.

Раніше ми писали, що ветеран російсько-української війни Олександр Рубан облаштовує на Одещині унікальний енергонезалежний шелтер, аби військові та переселенці могли дозволити собі орендувати житло біля моря за доступною ціною.

Фото: ШоТам.

Читати далі

Суспільство

У Луцьку відкрили центр підтримки підприємців Дія.Бізнес (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Луцьку відкрили центр Дія.Бізнес, де місцеві підприємці можуть отримати безоплатні консультації та іншу допомогу для розвитку власної справи.

Про це повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров.

За його словами, центр підтримки у Луцьку став 13-им в Україні. Ще один хаб Дія.Бізнес відкрили за кордоном – у Варшаві.

«У таких центрах українські підприємці можуть отримати безоплатні консультації та іншу допомогу для розвитку власного бізнесу. Проводити заходи, знайомитися з іншими підприємцями та знаходити фінансування для бізнес-ідей», – зазначив Федоров.

«Продовжуємо працювати, щоб допомогти українському бізнесу з розвитком і масштабуванням. Будуємо країну підприємців», – додав міністр.

Довідка

Дія.Бізнес – це національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту. Проєкт має дві складові: онлайн-портал та мережу центрів підтримки підприємців.

Офлайн-центри «Дія.Бізнес» – це простори, метою яких є підтримка місцевого малого та середнього бізнесу, надання безкоштовних консультацій за різними напрямами. Крім того, підприємці мають змогу навчитися різним навичкам для більш успішного ведення бізнесу, що також надає можливість обмінюватися досвідом, встановлювати нові бізнес-зв’язки та шукати інвестиції для своєї справи.

Перший офлайн-центр підтримки «Дія.Бізнес» відкрили 2020 року у Харкові. Згодом відкриття відбулися у Черкасах, Миколаєві та Київському національному університеті ім.Тараса Шевченка.

Нагадаємо, напередодні центр підтримки підприємців Дія.Бізнес відкрили у Рівному.

Також ми писали, що у Тернопілі стартує проєкт «Резиденція» для підтримки релокованих представників креативної індустрії.

Фото: t.me/zedigital.

Читати далі

Суспільство

На Прикарпатті почали висаджувати нові ліси (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Прикарпатті стартувала лісокультурна кампанія – першими нові дерева на місці зрубів висаджують працівники рівнинних господарств.

Про це повідомила прессекретарка Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Ірина Бабій.

«Лісівники Прикарпаття розпочали весняну лісокультурну кампанію. Традиційно, першими лісові культури на місці зрубів висаджують лісівники рівнинних лісових господарств», – повідомила Ірина Бабій.

За її словами, загалом в Івано-Франківській філії лісового господарства висадять понад 25 тисяч лісових культур.

Читайте також: Захищати гори важко. Ми боремося з небезпечною та агресивною системою

«Найбільше створять нових лісів у Вигодському лісовому господарстві – 79 га, Осмолодському – 75 га, Надвірнянському – 45 га», – додала Бабій.

Усього в Івано-Франківській області планують висадити майже 1,4 млн сіянців і саджанців лісових культур на площі 361 га.

Нагадаємо, український стартап PlantIn, що допомагає користувачам по всьому світу доглядати за рослинами, запустив благодійну платформу для підтримки Української природоохоронної групи.

Фото: Ірина Бабій.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство22 години тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство1 день тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство2 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство4 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...