Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Як радянська влада боролася з українським Різдвом? (ТЕСТ)

Опубліковано

Радянська влада боролося з Різдвом та іншими релігійними святами буквально всіма можливими методами. Так замість класичних і звичних різдвяних колядок нам пропонували «цензуровані» версії. У «оновленій» пісні «Добрий вечір тобі, пане господарю» замість господаря віталися з …

Правильно! Неправильно!

Так, радянська влада не змогла вигадати нічого нового, а тому просто переробила українські колядки. Звучало це, звісно, надзвичайно недолуго та абсурдно: «Добрий вечір тобі, вільний пролетарю! Нова радість стала, яка не бувала: Довгождана зірка волі в Жовтні засіяла!».

А хто «народжувався» у радянських колядках замість Сина Божого?

Правильно! Неправильно!

Уявіть собі, Ленін! Ось дослівне продовження пісні: «Де цар був зажився, з панством вкорінився, Там з голотою простою Ленін появився!».

Найбільше різдвяні свята любили, звісно ж, діти. Який аргумент «совєти» використовували, аби пояснити їм нові обмеження?

Правильно! Неправильно!

Аргументи були банальними та абсурдними. Дітей запевняли, що на різдвяні світа (і, вочевидь, через них) в країні нібито зростає кількість злочинів та фіксується найвищий рівень пияцтва.

Ганьбили в СРСР не лише Різдво, а й навіть ялинку. Її називали «антирядянщиною», «непотребом». Яку ще назву отримало різдвяне дерево від «совєтів»?

Правильно! Неправильно!

Так, ялинка була і «релігійним непотребом», і «попівським звичаєм». «Совєти» вигадували безліч назв, аби тільки вибити зі свідомості українців усе повʼязане із Різдвом та релігійними святкуваннями.

Антирелігійна кампанія радянської влади не була успішною, тож вже 28 грудня 1935 року в газеті «Комсомольська правда» з’являється допис «Давайте влаштуємо до Нового року дітям хорошу ялинку!». Знаєте, хто був автором цієї замітки, а водночас – автором «радянизації» зимових свят?

Правильно! Неправильно!

Цей текст написав Павло Постишев – радянський пропагандист, один з головних організаторів Голодомору 1932­–1933 років в Україні, сталінських репресій та розгрому українського національного відродження. Згодом саме він спробує замінити звичного українцям Святого Миколая на «правильного» Діда Мороза.

Звісно ж, українці не змирилися із заборонами радянського режиму. Різдво й надалі святкували, але робили це здебільшого тихо, в сімейному колі. Водночас були сміливці, які наважувалися й на публічну коляду. У яких двох містах України відбувся найвідоміший арешт колядників?

Правильно! Неправильно!

Арештована коляда 1972 року – один із найвідоміших випадків затримання й арешту українських колядників. 12 січня 1972 року КДБ заарештував 19 людей у Львові й Києві. Хто був серед них? Поет Василь Стус, літературний критик Іван Світличний, публіцист В’ячеслав Чорновіл, поетеса Ірина Стасів-Калинець, мисткиня Стефанія Шабатура та філософ Євген Сверстюк.

Чому радянський режим так боровся з колядниками в Україні?

Правильно! Неправильно!

Так-так, ось майже пряма цитата: «Відомо, що націоналістичні елементи у своїй ворожій діяльності раніше використовували «колядки» і «щедрівки» як одну із легальних форм залучення нових учасників до «українського руху». Як відзначав КГБ, «колядки в основному релігійного та обрядового характеру. Утой самий час, текст однієї з них містить фразу – Боже, волю Україні дай».

Аби дотиснути та знищити різдвяну традицію, під будинками на колядників чекали «спеціально навчені люди». Вони мали просте завдання – зробити так, аби до під'їздів ніхто не заходив. Як називалися ці «борці з колядою».

Правильно! Неправильно!

Так, це були «радітєльскіє дружини» – групи людей, які чергували біля підʼїздів будинків та слідкували, аби туди ніхто не заходив. Але чи допомогло чи радянському режиму викорінити наші традиції? Звісно ж, ні.

Як радянська влада боролася з українським Різдвом? (ТЕСТ)
Йой, здається, деякі питання були занадто складними. Але зберегти різдвяні традиції в радянські часи було ще складніше. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе дати ще більше правильних відповідей.
Чудовий результат, більше половини правильних відповідей! Схоже, ви точно чули, що колядувати в радянські часи було небезпечно. На щастя, ці часи вже позаду. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе повторити ваш результат!
Скільки-скільки? А ви точно не гуглили? Чудовий результат! Ви правильно відповіли на всі наші питання й точно знаєте, як радянський режим винищував українські традиції. На щастя, ці часи вже позаду та не мають жодного шансу на повернення. Поділіться цим тестом із друзями. Можливо, хтось зможе повторити ваш результат.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Нацбанк випустив пам’ятну монету з немовлям «Батьківське щастя»

Опубліковано

Національний банк України в перший день весни випустив пам’ятну монету «Батьківське щастя» з немовлям номіналом 5 гривень.

Про це НБУ повідомив у соціальних мережах.

На аверсі монети розміщено композицію: батьківські руки, які ніжно тримають ніжки немовляти як символ довіри, захисту та любові, що єднає родину.

На реверсі зображено дитя, яке мирно спить на м’яких хмаринках серед іграшок (виконане кольоровим друком). Над немовлям – брязкальце, що сяє на тлі нічного неба й дарує безтурботні сни, відчуття спокою та затишку.

Пам’ятна монета «Батьківське щастя» виготовлена з нейзильберу та має номінал 5 гривень.

Тираж монети – до 100 000 штук (у сувенірній упаковці).

Читайте також«Викуплені верстати, богуславські килими і авто для сина-військового». Як майстриня тче і підтримує армію

Цінителям нумізматики та всім, хто бажає зберегти цю памʼятну монету як символ батьківської любові та щастя, стане доступна для придбання з 7 березня 2024 року.

Як придбати

Монету можна буде знайти в інтернет-магазині Національного банку України та у визначених банках-дистриб’юторах. Планується, що через інтернет-магазин буде реалізовано 25 тисяч штук, з яких 15 тисяч стануть доступними вже у перший день продажу.

Нагадаємо, Нацбанк випустив нову пам’ятну медаль, присвячену сержантам ЗСУ.

Окрім того, НБУ ввів у вільний обіг монету номіналом 10 грн, на якій зображений Антонівській міст.

Також Нацбанк випустив нову монету номіналом 10 грн із ЗРК Patriot.

Фото: НБУ.

Читати далі

Суспільство

Україна підписала двосторонню безпекову угоду з Нідерландами

Опубліковано

Україна та Нідерланди у п’ятницю, 1 березня, підписали двосторонню безпекову угоду

Як повідомив президент Зеленський, угода передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів у 2024 році, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.

Угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних Сил України.

Угода також формалізує принципову позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти Росії, примушення її до відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності.

«Згідно з документом, Нідерланди також підтримують майбутнє членство України в ЄС і НАТО. Я вдячний Прем’єр-міністру Рютте за цю угоду, яка посилить захист України, зокрема міста Харкова, де ми сьогодні зустрілися», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожУ підвалі мріяла про бокс: історія юної чемпіонки з Маріуполя, що вміє тримати удар

23 лютого Україна та Данія підписали угоду про гарантії безпеки.

Також угоди у сфері безпеки Україна підписала з Великою Британією, Німеччиною та Францією.

24 лютого Україна підписала безпекові угоди з Канадою та Італією.

Фото: cкриншот із відео.

Читати далі

Економіка

На Полтавщині з’явився другий промисловий парк глибокої переробки агропродукції

Опубліковано

На Полтавщині з’явився другий індустріальний парк, що спеціалізуватиметься на глибокій переробці агропродукції.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Зазначається, що індустріальний парк на Полтавщині внесли до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 1 березня 2024 року.

На території парку, який розташується на площі в понад 13 га в Лубенському районі Полтавської області, передбачається спорудження підприємства з глибокої переробки зерна кукурудзи.

Підприємство спеціалізуватиметься на виробництві харчових продуктів, продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, готових кормів для тварин. Також серед напрямків роботи парку –  виробництво готових металевих виробів, лісопильне та стругальне виробництво.

Читайте такожЯк створити індустріальний парк? Інструкція для громади

Для безперервного постачання енергії на об’єкти виробництва буде збудована ТЕС загальною потужністю 3 МВт. Відповідно до укладеного з американськими інвесторами меморандуму, в облаштування інфраструктури парку планується інвестувати $7 млн, а в будівництво об’єктів парку – $20 млн. Парк забезпечить створення близько 350 нових робочих місць в переробній промисловості.

«СМАРТ ТЕХ ІНДАСТРІ» стане другим індустріальним парком, створеним на Полтавщині. Він не лише забезпечить мешканців області додатковими робочими місцями, а бюджети – доходами, але й сприятиме економічному розвитку регіону.

Що таке індустріальний парк?

Індустріальний парк або промисловий парк — територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля.

Промислові парки зазвичай розташовуються на околицях міст або поза основними житловими районами міста, зазвичай забезпечується гарною транспортною доступністю, зокрема автомобільним і залізничним транспортом.

Нагадаємо, на Львівщині створили індустріальний парк «Долина Стрий».

Також до реєстру індустріальних парків внесено індустріальний парк «Універсал Індастрі», який розташовано на території селища Рокитне Білоцерківського району Київської області.

Фото: Industrial Park “Smart Tech Industry”/фейсбук.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Як отримати психологічну допомогу в сімейного лікаря

Аби отримати психологічну допомогу, українці можуть звернутися до своїх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів. Так,...

Суспільство3 дні тому

Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

Територія прифронтових областей України все ще забруднена вибухонебезпечними предметами. Наприклад, згідно з даними ДСНС, близько...

Суспільство3 дні тому

Між втраченим життям і майбутнім: «Безпечний табір» приймає у Львові підлітків з прифронтових територій

14-річний Віктор стоїть у вітальні й розказує кільком десяткам дітей і дорослих, що вміє складати...

Суспільство4 дні тому

Асистенти вчителя та ресурсна кімната: як в Україні працює інклюзивна освіта під час війни

«Ми були в окупації, в оточенні. У цей час дитина пережила дуже багато страхів», –...

РЕКЛАМА: