Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Як радянська влада боролася з українським Різдвом? (ТЕСТ)

Опубліковано

Радянська влада боролося з Різдвом та іншими релігійними святами буквально всіма можливими методами. Так замість класичних і звичних різдвяних колядок нам пропонували «цензуровані» версії. У «оновленій» пісні «Добрий вечір тобі, пане господарю» замість господаря віталися з …

Правильно! Неправильно!

Так, радянська влада не змогла вигадати нічого нового, а тому просто переробила українські колядки. Звучало це, звісно, надзвичайно недолуго та абсурдно: «Добрий вечір тобі, вільний пролетарю! Нова радість стала, яка не бувала: Довгождана зірка волі в Жовтні засіяла!».

А хто «народжувався» у радянських колядках замість Сина Божого?

Правильно! Неправильно!

Уявіть собі, Ленін! Ось дослівне продовження пісні: «Де цар був зажився, з панством вкорінився, Там з голотою простою Ленін появився!».

Найбільше різдвяні свята любили, звісно ж, діти. Який аргумент «совєти» використовували, аби пояснити їм нові обмеження?

Правильно! Неправильно!

Аргументи були банальними та абсурдними. Дітей запевняли, що на різдвяні світа (і, вочевидь, через них) в країні нібито зростає кількість злочинів та фіксується найвищий рівень пияцтва.

Ганьбили в СРСР не лише Різдво, а й навіть ялинку. Її називали «антирядянщиною», «непотребом». Яку ще назву отримало різдвяне дерево від «совєтів»?

Правильно! Неправильно!

Так, ялинка була і «релігійним непотребом», і «попівським звичаєм». «Совєти» вигадували безліч назв, аби тільки вибити зі свідомості українців усе повʼязане із Різдвом та релігійними святкуваннями.

Антирелігійна кампанія радянської влади не була успішною, тож вже 28 грудня 1935 року в газеті «Комсомольська правда» з’являється допис «Давайте влаштуємо до Нового року дітям хорошу ялинку!». Знаєте, хто був автором цієї замітки, а водночас – автором «радянизації» зимових свят?

Правильно! Неправильно!

Цей текст написав Павло Постишев – радянський пропагандист, один з головних організаторів Голодомору 1932­–1933 років в Україні, сталінських репресій та розгрому українського національного відродження. Згодом саме він спробує замінити звичного українцям Святого Миколая на «правильного» Діда Мороза.

Звісно ж, українці не змирилися із заборонами радянського режиму. Різдво й надалі святкували, але робили це здебільшого тихо, в сімейному колі. Водночас були сміливці, які наважувалися й на публічну коляду. У яких двох містах України відбувся найвідоміший арешт колядників?

Правильно! Неправильно!

Арештована коляда 1972 року – один із найвідоміших випадків затримання й арешту українських колядників. 12 січня 1972 року КДБ заарештував 19 людей у Львові й Києві. Хто був серед них? Поет Василь Стус, літературний критик Іван Світличний, публіцист В’ячеслав Чорновіл, поетеса Ірина Стасів-Калинець, мисткиня Стефанія Шабатура та філософ Євген Сверстюк.

Чому радянський режим так боровся з колядниками в Україні?

Правильно! Неправильно!

Так-так, ось майже пряма цитата: «Відомо, що націоналістичні елементи у своїй ворожій діяльності раніше використовували «колядки» і «щедрівки» як одну із легальних форм залучення нових учасників до «українського руху». Як відзначав КГБ, «колядки в основному релігійного та обрядового характеру. Утой самий час, текст однієї з них містить фразу – Боже, волю Україні дай».

Аби дотиснути та знищити різдвяну традицію, під будинками на колядників чекали «спеціально навчені люди». Вони мали просте завдання – зробити так, аби до під'їздів ніхто не заходив. Як називалися ці «борці з колядою».

Правильно! Неправильно!

Так, це були «радітєльскіє дружини» – групи людей, які чергували біля підʼїздів будинків та слідкували, аби туди ніхто не заходив. Але чи допомогло чи радянському режиму викорінити наші традиції? Звісно ж, ні.

Як радянська влада боролася з українським Різдвом? (ТЕСТ)
Йой, здається, деякі питання були занадто складними. Але зберегти різдвяні традиції в радянські часи було ще складніше. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе дати ще більше правильних відповідей.
Чудовий результат, більше половини правильних відповідей! Схоже, ви точно чули, що колядувати в радянські часи було небезпечно. На щастя, ці часи вже позаду. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе повторити ваш результат!
Скільки-скільки? А ви точно не гуглили? Чудовий результат! Ви правильно відповіли на всі наші питання й точно знаєте, як радянський режим винищував українські традиції. На щастя, ці часи вже позаду та не мають жодного шансу на повернення. Поділіться цим тестом із друзями. Можливо, хтось зможе повторити ваш результат.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

В Україні запрацює е-система для відстеження шляху медичного канабісу

Опубліковано

З жовтня в Україні запрацює електронна система для контролю медичного канабісу, яка дозволить відстежувати його шлях від вирощування до ліків.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на eHealth Summit пояснив, що ця система забезпечить пацієнтам доступ до важливих ліків, необхідних при онкології, психічних розладах та інших хворобах.

Електронні рецепти допоможуть контролювати весь процес – від призначення лікарем до отримання ліків в аптеці.

Ляшко також анонсував нові електронні сервіси, які з’являться за 3-6 місяців:

Читайте також: Легалізація медичного канабісу в Україні: що далі? 

  • електронні направлення на реабілітацію;
  • записи про стаціонарну медичну допомогу та лабораторні дослідження;
  • медичні висновки для усиновлення, отримання водійських прав;
  • електронний контроль за ліками від закупівлі до розподілу;
  • черга на ендопротезування;
  • рейтинг для розподілу в інтернатуру;
  • реєстри для харчових добавок, лікарських засобів і ліцензій на медичну практику;
  • електронний кабінет пацієнта, доступний через «Дію».

Нагадаємо, 16 серпня набув чинності закон про легалізацію медичного канабісу, який регулює його використання виключно в медичній, промисловій та науково-технічній діяльності. Цей закон запроваджує чіткі правила для обігу канабісу, зосереджуючи увагу на забезпеченні безпеки та контролю на всіх етапах, від вирощування до використання в медичних цілях.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Технології

Стало відомо, скільки пар подали онлайн-заяву на реєстрацію шлюбу через «Дію»

Опубліковано

Через застосунок «Дія» з моменту запуску послуги шлюб онлайн, зареєстровано понад 1200 пар. Окрім цього, понад 416 000 освідчилися в коханні одне одному та 49 000+ отримали омріяне «Так».

Такі дані оприлюднили у «Дії».

Головною перевагою послуги є те, що військовослужбовці мають змогу одружитися просто на позиціях або зробити інноваційну пропозицію руки та серця.

Читайте також: У «Дії» зʼявилося три нових документи: які саме

«Соцмережі наповнені цифровим коханням та найщирішими сповідями про любов. Бо українці зробили трендом сервіс у Дії — шлюб онлайн. Дія запустила справжню цифрову революцію, яка долає відстань та кордони. Тож українці, не зупиняйтеся! Дякуємо за вашу любов, кожну сториз, пост та твіт. А ми полетіли цифровізувати далі», — повідомили у «Дії».

Скриншот: телеграм-канал Михайла Федорова

Нагадаємо, раніше ми писали, як подати заяву про шлюб у «Дії».

Фото: «Дія»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українці отримають компенсацію за пошкоджене або знищене житло

Опубліковано

Розпочато практичну реалізацію проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло» за підтримки Банку розвитку Ради Європи. У межах даного проєкту власники житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло, зможуть придбати нові оселі замість знищених через російську агресію. 

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад.

Проєкт буде реалізовано у два етапи до кінця цього року.

«За два місяці плідної співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства фінансів України та Банку розвитку Ради Європи ми зробили низку важливих кроків для старту проєкту і запуску нової бюджетної програми. Це дає змогу учасникам бойових дій, захисникам, людям з інвалідністю та багатодітним сім’ям отримати нове житло за допомогою житлових сертифікатів», – сказала заступниця міністра Наталія Козловська.

Читайте також: Україна отримала $49,4 млн від Японії на відновлення житла

Наразі до реєстру пошкодженого майна внесено понад 372 тисячі об’єктів. Держава продовжує допомагати людям, постраждалим від війни.

За програмою «єВідновлення» майже три тисячі родин отримали нове житло, а більше ніж 62 тисячі змогли відремонтувати свої домівки.

Нагадаємо, Єврокомісія виділить Україні €40 мільйонів на відновлення енергетичної інфраструктури.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: