Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Творець літаків та батько гелікоптерів. Ким був український авіаконструктор Ігор Сікорський?

Опубліковано

У російськомовній Вікіпедії Сікорського називають «російським та американським авіаконструктором». А де народився винахідник?

Правильно! Неправильно!

Видатний авіаконструктор народився у Києві, в родині відомого психіатра Івана Сікорського – доктора медицини та громадського діяча.

А як щодо походження авіаконструктора? Ким були предки Сікорського?

Правильно! Неправильно!

Саме так, українцями! І про це писав сам Ігор Сікорський у листі до українського історика Василя Галича: «Мій рід, який походить із села на Київщині, де мій дід і прадід були священиками, є чисто українського походження». Щось тут не в’яжеться із «російським авіаконструктором», еге ж?

Свої перші моделі гелікоптерів і літаків-біпланів Сікорський спроєктував та побудував під час навчання у виші. Який навчальний заклад став «альма матер» для винахідника?

Правильно! Неправильно!

Ігор Сікорський здобув освіту у найкращій на той час Київській гімназії, згодом продовжив навчання у Морському кадетському корпусі, в якому палко захопився конструюванням. А коли остаточно вирішив присвятити життя літакам – вступив до Київського політехнічного інституту, який сьогодні носить його ім’я.

Скільки літаків і гелікоптерів спроєктував та побудував Сікорський під час навчання в КПІ?

Правильно! Неправильно!

Цілих шість лише у студентські роки! Щоправда, перший вертоліт Сікорського не зміг злетіти через недостатньо потужний двигун. Невдачею завершилися випробування і другого вертольота, однак це не зупинило українського винахідника – він переключився на літаки.

Вже у 1911 році Ігор Сікорський успішно складає іспит на звання пілота. А вгадаєте, на якому літаку?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, іспит на звання пілота авіаконструктор склав на літаку С-5 власного виробництва. Але інші варіанти відповідей також близькі до правди, оскільки всі ці літаки проєктував Сікорський.

До речі, про літак С-6. Завдяки чому він увійшов в історію?

Правильно! Неправильно!

С-6 – перший умовно «важкий» літак, створений українцем Сікорським. Новий біплан мав подвоєну потужність двигуна, збільшені розмахи верхнього та нижнього крил, а найголовніше — кабіну на три людини. І саме на С-6 Ігор Сікорський 29 грудня 1911 р. встановив світовий рекорд швидкості. Ось, як писали про це столичні газети: «Усі польоти на цьому апараті були проведені з пасажирами і в результаті виявилося, що точно виміряна абсолютна швидкість нового аероплана дорівнює 111 км на годину. ця швидкість є всесвітнім рекордом швидкості на біплані з повним запасом бензину і двома авіаторами на борту».

Не менш знаковим для кар’єри авіаконструктора став літак «Гранд». Що в ньому особливого?

Правильно! Неправильно!

«Гранд» не мав рекордної довжини і не міг похизуватися шаленою кількістю пасажирських місць. Але став першим у світі чотиримоторним літаком. Згодом Сікорський також побудував чотиримоторний бомбардувальник С-22 «Ілля Муромець», який встановив світовий рекорд вантажопідйомності.

До мрії будувати гелікоптери Сікорський повернувся вже після еміграції до США, де заснував власну компанію Sikorsky Aircraft. У вересні 1939 року він власноруч підняв у повітря гелікоптер VS-300 (S-46). А через три роки оновлена версія пішла у серійне виробництво. У чому ці машини були особливо ефективними?

Правильно! Неправильно!

Хоча S-47 був прийнятий на озброєння американської армії, сам Сікорський вважав головним завданням цього гелікоптера порятунок людей, а не бойові дії. І дуже радів, коли його винахід демонстрував особливу ефективність у пошуково-рятувальних роботах. За підрахунками його сина Сергія Сікорського, машини українського авіаконструктора врятували понад 1,5 млн людських життів.

А вгадаєте, хто почав користуватися гелікоптерами Sikorsky Aircraft з 1947 року?

Правильно! Неправильно!

Уявіть, гелікоптерам Sikorsky Aircraft довіряли настільки, що з 1947 року їх почали використовувати для перельотів американських президентів!

Що з переліченого відбулося без участі Сікорського?

Правильно! Неправильно!

Ні, ми не помилилися! Усе це сталося завдяки роботі українця Ігоря Сікорського. Звісно, встановлені авіаконструктором світові рекорди побила більш сучасна авіація. Однак і це також сталося саме завдяки українцю, який присвятив життя авіації.

До речі, складається враження, що в житті Сікорського не було нічого, крім авіації. Однак український конструктор мав ще одну зацікавленість. Яку саме?

Правильно! Неправильно!

Уявіть, геніальний авіаційний конструктор знаходив час і на релігійно-філософську творчість. Напевно, найвідомішою з його праць є невеличка книжка «Послання молитви Господньої», присвячена аналізу молитви «Отче наш». Уперше вона вийшла друком ще в 1941 році, потім ще двічі перевидавалася.

Чим особливо пишався Сікорський, крім створених літаків і гелікоптерів?

Правильно! Неправильно!

Сікорському часто закидають аполітичність та відсутність чіткої самоідентифікації як українця. Однак любов до України та рідного Києва він ніколи не приховував. Зокрема син конструктора Сергій Сікорський неодноразово зазначав: «Я прекрасно пам’ятаю: батько пишався, що народився в Києві, і не раз це підкреслював».

Видатний авіаконструктор, творець гелікоптерів, автор низки рекордів та новацій. Коли ім’я киянина Ігоря Сікорського стало дійсно відомим на батьківщині?

Правильно! Неправильно!

Сумно і доволі типово для СРСР: ім’я Сікорського було під забороною, а відкрилося широкому загалу лише після відновлення української незалежності. 22 березня 2018 р. аеропорту «Київ» було присвоєно ім’я Ігоря Сікорського.

Тобто Сікорський народився, навчався і працював у Києві, пишався рідним містом, емігрував до США, але росіяни все одно називають його «своїм»? Невже авіаконструктора просто привласнили?

Правильно! Неправильно!

Справді. Сікорський, як і інші винахідники, яким не пощастило працювати у різних формах російської імперії, потрапив під каток російської колоніальної машини. Щось подібне сталося і з Корольовим, проте Сікорський, на щастя, встиг емігрувати раніше, аніж до нього дотягнулася репресійна машина. Можливо, авіаконструктора не можна назвати палким патріотом України, але ще більшою помилкою було б вважати його «російським винахідником».

Творець літаків та батько гелікоптерів. Ким був український авіаконструктор Ігор Сікорський?
Йой, здається, сьогодні ви вперше дізналися про видатного українського авіаконструктора. Але воно й не дивно: російська пропаганда привласнила сотні наших людей, викресливши будь-які згадки про українське коріння письменників, художників та науковців. Серед них – й Ігор Сікорський. Людина, яка подарувала світу гелікоптери й всім серцем обожнювала Київ.
Непоганий результат! Схоже, ви раніше вже читали або бодай чули про Сікорського. Однак деякі запитання точно викликали у вас здивування. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, для когось походження «батька гелікоптерів» стане дійсно неочікуваною й приємною новиною.
Йой, схоже, наші питання вас не здивували. Ви чудово знайомі з життєписом Ігоря Сікорського й точно знаєте, що це український, а не російський авіаконструктор. Але чи знають про це ваші друзі? Поділіться тестом у соцмережах, аби якомога більше людей дізналися про українця, який подарував світу гелікоптери.

Поділіться своїми результатами:

Спорт

У Парижі розпочалася церемонія відкриття Олімпіади-2024: фото

Опубліковано

Олімпійські Ігри-2024 розпочинаються. Трансляція церемонії відкриття Олімпіади-2024 розпочалася о 20:00 за Києвом, та триватиме понад чотири години. 

Про це повідомляє Суспільне.

фото: Суспільне

Про Олімпіаду-2024

Церемонія відкриття Олімпіади вперше в історії відбувається не на стадіоні, а вздовж усього Парижа. 205 команд пропливуть на 96 кораблях шість кілометрів річкою Сена, проходячи через центр міста до Ейфелевої вежі.

Кожне судно буде обладнане камерами, які транслюватимуть дійство з води. 10 500 атлетів перетнуть центр Парижа на своєму 6-кілометровому маршруті, зокрема пропливуть повз Собор Паризької Богоматері, і фінішують перед площею Трокадеро, де відбудеться решта церемонії та фінальне шоу відкриття.

фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: