Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Що ви знаєте про життя Степана Бандери? (ТЕСТ)

Опубліковано

0%

До якої організації Степан Бандера вступив лише з третьої спроби?

Правильно! Неправильно!

Бандері двічі відмовляли у вступі до «Пласту», оскільки майбутній провідник ОУН мав хворобу суглобів. Утім Степан не здавався, і з третьої спроби став пластуном. Ба більше, ані маленький зріст, ані хвороба не заважали йому бути активним учасником руху.

Історики запевняють, що в дитинстві Степан Бандера запихав собі голки під нігті. Для чого він це робив?

Правильно! Неправильно!

Як розповів директор Івано-Франківського музею визвольних змагань Ярослав Коретчук, Бандера справді запихав голки під нігті. Коли ж батько запитав, навіщо він це робить, хлопець відповів — буде боротися за українську державу, а тому має витримати тортури. Так Бандера готував себе до різних катувань.

«Темний нарід! Ні читати, ні писати». Про кого так висловлювався Бандера?

Правильно! Неправильно!

Бандера зневажливо висловлювався до людей, у яких не було ідеї та характеру. А ще міг образитися на друзів, які допомагали таким людям. ОУНівець Григор Мельник згадував чимало таких випадків під час студентських років: «Якось в Академічному домі у Львові у їдальні зібралася більша група товаришів. У загальній розмові один з них, що студіював право, сказав: «Я до ніякої політики не мішаюся. Я український студент – і це все!».Степан подивився на нього, іронічно підсміхнувся, встав і вийшов. Коли ж цей хлопець наступного дня підійшов з витягненою рукою до Степана, той відвернувся і заложив свої руки в кишені».

Під яким псевдонімом Бандера дописував до гумористичного журналу «Гордість нації» в 1928-1930 роки?

Степан Бандера зі своїми дітьми
Правильно! Неправильно!

Степан Бандера полюбляв пожартувати в компанії друзів, був веселим та говірким. Історик Володимир Гінда припускає, що саме це вміння призвело до того, що з 1928-1930 рр. він став одним із дописувачів щомісячного гумористичного журналу «Гордість нації». Свої сатиричні статті підписував псевдонімом «Матвій Пардон».

У своїх «Життєписних даних» Бандера писав: «До моїх спортивних занять належали біги, плавання, лещатарство, кошівка і передусім мандрівництво. У вільний час я залюбки грав у …, крім того співав у хорі та грав на гітарі і мандоліні». Оберіть пропущене слово

Правильно! Неправильно!

Правильна відповідь — шахи. Бандера міг одночасно грати по 5-6 партій, і почав робити це ще з часів навчання у Стрийській гімназії. У музеї навчального закладу, до речі, збереглися дошка та фігури, якими грав Степан разом із друзями.

За який із цих футбольних клубів вболівав Степан Бандера?

Правильно! Неправильно!

Під час життя в Мюнхені Степан Бандера частенько ходив на футбольні матчі «Мюнхена-1860». Ось, як про це згадує його зять, Андрій Куцан: «Він любив ходити на футбол. Але не вболівав за "Баварію", а за маленький клуб "Мюнхен-1860". Завжди казав, що за них цікавіше вболівати. Бо це не настільки комерціоналізована історія, як "Баварія". Він взагалі не любив масову культуру, а був прихильником індивідуальної культури. Де можна було підкреслити свою індивідуальність».

Як у Бандери з’явився псевдонім «Баба»?

Степан Бандера (в другому ряді зліва 2-й) під час пластових мандрівок
Правильно! Неправильно!

За однією з найпопулярніших версій, до якої схиляються й українські історики, псевдо «Баба» Степан Бандера отримав завдяки своєму балагурству та співам під час походів «Пласту». Під час важких переходів лісами він завжди починав співати: «Курінь є створений для нас, не треба нам бабів!». Якось курінний не витримав і гаркнув на Бандеру: «Та дай ти спокій тим бабам! І будь же тихо, ти мала бабо!». Відтоді пластуни жартівливо називали Степана «Бабою».

Як звали дітей Степана Бандери?

Правильно! Неправильно!

У Бандери було троє дітей: Наталка, Андрій та Олеся. Попри велику завантаженість та постійні справи Степан намагався знайти бодай кілька хвилин, аби провести час разом із родиною.

На якій машині їздив провідник ОУН?

Правильно! Неправильно!

Історики переконують, що Бандера обожнював автомобілі, перегони та швидку їзду. А ще він завжди ремонтував автівку власноруч, оскільки нікому більше не довіряв цього процесу. І так, Степан Бандера їздив на улюбленому Opel Kapitän.

Що таке «кінна бандерія»?

Правильно! Неправильно!

Якось до Калуша мав приїхати митрополит Андрій Шептицький. Степан Бандера організував колону юнаків-вершників у козацьких одностроях, які прорвали поліцейський кордон та супроводила митрополита. Згодом це назвуть «кінною бандерією».

«Дякую! Смертний вирок приймаю». На що такими словами відреагував Бандера?

Правильно! Неправильно!

Так Степан Бандера відреагував на чергове обрання провідником ОУН. За цей час на його життя вже скоїли щонайменше 10 замахів, а тому Бандера розумів, що з переобранням їхня кількість лише збільшиться. До того ж, напередодні стало відомо про чергову спробу радянських агентів вбити провідника. Вона стала фатальною для Бандери.

Пісня «Батько наш — Бандера, Україна — мати» у 2021 році стала практично культовою та лунала по всій країні: від Львівщини до Донеччини. Утім популярності набув лише приспів, тоді як сюжетна лінія розгортається в куплетах. Тож хто лежав під дубом серед лісу?

Колаж: Еспресо
Правильно! Неправильно!

«У лісі, лісі, під дубом зеленим, там лежить повстанець тяженько ранений. Ой, лежить він, лежить, терпить тяжкі муки. Без лівої ноги, без правої руки».

Що ви знаєте про життя Степана Бандери? (ТЕСТ)
Чудовий результат! Ви добре знайомі з біографією Степана Бандери та без жодних сумнівів здатні відрізнити радянські фейки від правди. Поділіться своїм результатом із друзями, можливо, хтось також назбирає бодай 10 правильних відповідей.
Хороший результат! Вас не здивувати більшістю фактів, отже колись ви точно читали біографію провідника ОУН та вмієте відрізняти радянські фейки від правди. Деякі питання виявилися складнішими, аніж здавалося на перший погляд. Спробуйте пройти тест знову, аби покращити свій результат.
Схоже, для вас постать Степана Бандери — доволі таємнича та маловідома. Це й не дивно, адже над міфологізацією його біографії добряче попрацювала радянська пропаганда. Сподіваємось, наш тест допоміг вам дізнатися щось нове про життя провідника ОУН.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

У Києві відновили мініскульптуру “Гелікоптер Сікорського”

Опубліковано

У Києві відновили мініскульптуру “Гелікоптер Сікорського” проєкту “Шукай!”.

Про це розповіли на сторінці ініціативи. 

Статуетку встановили біля готелю Radisson Blu Hotel, адреса: Ярославів Вал, 22.

Як зазначають у дописі, скульптуру тричі ламали, а повернули на місце якраз на пʼятиріччя відкриття.

Що відомо про мініскульптуру

Це 18 скульптура проєкту “Шукай!”, її присвятили українському авіаконструктору Ігорю Сікорському. 

Читайте також: Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

У Києві відновили мініскульптуру “Гелікоптер Сікорського”: відео

Конструкцію, яка відображає в мініатюрі перший розроблений Сікорським гелікоптер, встановили біля садиби, де мешкала родина інженера.

Скульптором мінімоделі першого гвинтокрила Сікорського є митець Юрій Білявський.

Нагадаємо, благодійники із Швейцарії оголосили грант для українських ВПО.

Фото: Шукай

Читати далі

Суспільство

У Мукачівському замку прикордонник створив патріотичні стінописи

Опубліковано

Мукачівський прикордонник створив патріотичні стінописи для нового музею у замку.

Про це йдеться на сторінці музею.

“У Мукачівському замку “Паланок” створюють новий музей, присвячений героїзму військових. Нині над наповненням залів активно триває робота: експонати, фотографії та атрибутика – все це вже незабаром зможуть побачити відвідувачі. Особливою окрасою музею стали шість унікальних стінописів, створених мукачівським прикордонником Ярославом Романюком, який до війни займався станковим та монументальним живописом”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Які мінімальні бали НМТ необхідні для вступу на бюджет

Зазначається, що над роботами автор працював близько двох місяців. На творах зобразив патріотичні сюжети із релігійною тематикою, які несуть світло і вселяють надію на перемогу.

Відео за посиланням.

Нагадаємо, українка судитиме матчі молодіжного чемпіонату світу з футболу.

Фото: Мукачівський музей

Читати далі

Суспільство

Румунія готується передати Україні системи ППО Patriot

Опубліковано

Вища рада національної оборони Румунії під час засідання на чолі з президентом Клаусом Йоганнісом ухвалила передачу Україні системи протиповітряної оборони Patriot.

Про це йдеться на сайті голови держави. 

У заяві зазначили, що Patriot дарують з огляду на «значне погіршення безпекової ситуації в Україні» внаслідок постійних російських масованих атак на цивільне населення та інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор. Там наголосили й на регіональних наслідках, зокрема для безпеки Румунії.

Бухарест зауважив, що таку підтримку надають за умови продовження переговорів із союзниками, особливо з американськими, щоб отримати подібну або еквівалентну систему для захисту румунського повітряного простору.

Читайте також: «Зробив неможливе»: український військовий збив російську крилату ракету з кулемета

В офісі Йоганніса розповіли, що загалом серед питань на порядку денному засідання Ради був аналіз стадії та перспектив війни в Україні та її наслідків для Румунії. На зустрічі наголосили на зусиллях з підтримки Києва, зокрема в контексті липневого саміту НАТО у Вашингтоні.

Нагадаємо, вокалістка Within Temptation стане хедлайнеркою на ATLAS UNITED 2024.

Фото: З відкритих джерел

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство7 днів тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА: