Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Що ти знаєш про легендарні бригади ЗСУ?

Опубліковано

Цю бригаду називають «щитом» Харківщини, а з початком повномасштабного вторгнення її бійці це вкотре довели. Разом із іншими підрозділами воїни втримали Харків, а згодом – звільнили від окупантів майже весь регіон. Це…

Правильно! Неправильно!

Так-так, це легендарна 92 окрема механізована бригада імені Івана Сірка. Разом із побратимами бійцям бригади вдалося не лише перетворити Харків на неприступну фортецю, а й вибити російську армію з області. Успіхи на Балаклійському напрямку, український прапор над Куп’янськом та ще низка інших подвигів та перемог – це все 92 ОМБр.

Саме в цій бригаді свою командирську діяльність розпочав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Правильно! Неправильно!

Залужний почав свою командирську діяльність у 24 ОМБр зі Львівщини, зайнявши посаду начальника штабу – першого заступника командира. Проте якщо ви обрали 51 ОМБр – то практично вгадали. Адже саме її у 2009 очолив нинішній Головнокомандувач ЗСУ.

Яка з цих бригад стала першою артилерійською, яка отримала почесне найменування?

Правильно! Неправильно!

Першою артбригадою з почесним найменуванням стала легендарна «55-ка» – 55 окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ», що продовжує традиції козацьких пращурів та нищить окупантів пліч-о-пліч із іншими підрозділами ЗСУ.

Ця бригада утворилася вже під час повномасштабної війни, розпочавши свій шлях із батальйону. У її складі – лише воїни-добровольці, переважна більшість із них – з бойовим досвідом. Аби потрапити до лав цього формування, кандидати чекають у черзі та проходять фахову співбесіду. Знаєте, про кого йдеться?

Правильно! Неправильно!

У квітні – батальйон, у серпні – полк, а в листопаді – бригада. Це 47 окрема штурмова бригада, яка об’єднує добровольців та є однією з найбільш впізнаваних, адже в її лавах служить легендарний військовий та письменник Валерій Маркус. Завдяки своїй популярності бригада активно займається фандрейзингом та навіть має медійний підрозділ.

Їхнє прізвисько – «Едельвейси», а гасло – «Зі щитом або на щиті!». Про яку бригаду йдеться?

Правильно! Неправильно!

«Едельвейси» – це 10 окрема гірсько-штурмова бригада, що базується в Коломиї. Її історія почалася ще у жовтні 2015, а з початком великої війни штурмовики продовжили нищити противника.

У 2014 році ця бригада здійснила справді легендарний рейд на сході України, подолавши близько 470 км, з яких 170 км – тилами ворога. Цю операцію вважають найдовшим рейдом бронетехники в новітній історії світу.

Правильно! Неправильно!

Так, йдеться про неймовірну 95 окрему десантно-штурмову бригаду. Цей рейд тривав з 19 липня до 10 серпня 2014 року, з боями за визволення Лисичанська, за Савур-Могилу, Степанівку й Маринівку, за переправу на річці Міус, Міусинськ і Красний Луч. Якщо ви обрали інший варіант – ви також частково праві, адже на різних етапах рейду ці підрозділи приєднувалися до «95-ки».

Які бригаді належить гасло «Божою милістю»?

Правильно! Неправильно!

Це 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького. На її рахунку – битви за Горлівку, Мар’їнку, Маринівку та Дебальцеве.

Ця бригада морської піхоти брала безпосередню участь в обороні Маріуполя та «Азовсталі». А у квітні, після прориву та з’єднання з «Азовом» командування нею перейняв легендарний «Волина».

Правильно! Неправильно!

Так, це 36-та бригада, що була сформована у 2015 році на базі військових частин, виведених з окупованого Криму: 36-ї окремої бригади берегової оборони, 1-го та 501-го окремих батальйонів морської піхоти. Воїни 36 ОБрМП – одні з героїв, які боронили Маріуполь та «Азовсталь».

Їх називають «Закарпатським легіоном», а історія бригади – справді унікальна. Адже підрозділ пройшов довгий шлях від рядової пост-радянської механізованої дивізії до одного з найпотужніших з’єднань ЗСУ.

Правильно! Неправильно!

«Закарпатський легіон» – це, звісно ж, 128 окрема гірсько-штурмова бригада. Одна з найпотужніших у складі ЗСУ та найстрашніших для російських окупантів. Воїни 128 ОГШБр дають відсіч російській армії з 2014 року, а під час повномасштабної війни беруть участь у найскладніших операціях. Серед них – звільнення Херсонської області.

Якій бригаді належить цей нарукавний знак?

Правильно! Неправильно!

Це емблема 1-ої окремої танкової Сіверської бригади. Її воїни одними з перших зустріли ворога після повномасштабного вторгнення, обороняючи рідну Чернігівщину.

У червні 2022 року артилеристи цієї бригади встановили новий рекорд, спаливши за один день неймовірну кількість ворожої техніки. Зокрема російські РСЗВ «Ураган», БТР, броньовики «Тигр», вантажівки та танки. Тримайте підказку: гасло бригади – «Ніхто крім нас!».

Правильно! Неправильно!

Так, це 80 ОДШБр – ще один без перебільшення легендарний підрозділ ЗСУ, що впродовж великої війни наводив жах на окупантів на Луганському, Донецькому та Херсонському напрямках.

Що ти знаєш про легендарні бригади ЗСУ?

Йой, здається, комусь саме час дізнатися трохи більше про історію та сучасність українського війська. І День Збройних сил – чудова нагода. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про легендарні бригади, що творять нашу історію.

Непоганий результат! Ви точно чули про найвизначніші перемоги української армії та розрізняєте десантників від артилерії лише за номером бригади. Поділіться цим тестом із друзями, аби перевірити, чи зможе хтось набрати ще більше правильних відповідей.

Пане Залужний, це ви? Чудовий результат! Таким знанням може позаздрити будь-хто, адже 25, 95 чи 44 для вас – не просто цифри, а історія та люди, які її творять. Поділіться цим тестом із друзями, аби перевірити, чи зможе хтось набрати стільки ж правильних відповідей.

Поділіться своїми результатами:

Технології

Митниця запустила сайт для декларування експрес-відправлень та сплати мита онлайн

Опубліковано

Державна митна служба України представляє можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на веб-порталі “Єдине вікно для міжнародної торгівлі” шляхом подання електронної митної декларації М-16.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Це надасть українцям можливість легко декларувати експрес-відправлення та сплачувати митні платежі прямо зі смартфону.

Функції сервісу

Для спрощення процесу реалізовано низку сервісних функцій:

  • переважна більшість граф декларації заповнюється автоматично;
  • автоматично здійснюється машинний переклад назв товарів та іншої інформації на українську мову;
  • можливість у багатьох випадках підбору коду товару за УКТ ЗЕД;
  • розрахунок податків відбувається в автоматичному режимі;
  • передбачено автозаповнення тих реквізитів, яких бракує в попередній інформації – в тому випадку, якщо громадянин раніше вже користувався цим сервісом.

Читати також: Мінекономіки анонсувало реєстрацію на освітню програму для бізнесу

Після подання декларації М-16, яку необхідно підписати за допомогою КЕП або “Дія.Підпис”, виконується наступне: 

  • У разі, якщо вартість товарів перевищує 150 євро і вони підлягають оподаткуванню, генерується QR-код. Клікнувши на цей QR-код або навівши на нього камеру мобільного телефону, можна за лічені секунди сплатити нараховані митні платежі зі свого банківського застосунку.
  • Відстежити статус оформлення відправлення та надходження сплачених коштів на митницю також можна онлайн через Особистий кабінет.

“Держмитслужба невпинно працює над переведенням взаємодії бізнесу і громадян з митницею в електронний формат відповідно до кращих європейських практик”, – зазначають в Урядовому порталі.

Скоритуватися послугою можна тут.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть.

Також ми повідомляли, що в Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів.

Фото: 5 канал

Читати далі

Суспільство

На в’їзді в Донецьку область підняли прапори бригад, які її обороняють

Опубліковано

Біля стели в’їзду до Донеччини були підняті прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які боронять край від російського окупанта.

Про це повідомляють в Генеральному штабі ЗСУ.

Про ініціативу

На в’їзді до Донецької області встановлена стела з українським національним елементом – мозаїчною вишиванкою та характерними для цього регіону деталями.

Наприклад, герб має зображення в золотому полі на чорному фоні синю пальму. Його увінчує золота стилізована корона з каштанових листків, а навколо є вінок з зелених дубових гілок, обрамлений пурпуровою стрічкою з девізом: “Можливість доведена на ділі”.

Читати також: В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

На стелі розміщено безліч написів та синьо-жовтих стрічок, які включають особисті автографи бійців, а також послання агресору, що направлялося у бік, куди відправили російський корабель.

Багато військових, волонтерів, медиків та капеланів, які працюють у зоні бойових дій або повертаються звідти після виконання завдань, фотографуються тут. Бійці одного з підрозділів оновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, залагодили та пофарбували металеві жердини для прапорів.

Історичні факти

У 1896 році коваль Олексій Мерцалов створив пальму із залізничної рейки, відому як “Пальма Мерцалова”, яка символізує економічний потенціал регіону, пов’язаний з вугіллям та іншими сферами. Жовтий колір символізує спекотний степовий клімат.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

Суспільство

В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

Опубліковано

На Аскольдовій могилі у Києві встановлено нову мініскульптуру “Герої”, яка вшановує українських воїнів. В цьому урочищи поховані Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі), Андрій Пільщиков (Джус), Марко Паславський (Франко).

Про це повідомляють в Ми – Україна.

Про витвір

Бронзова скульптура під назвою “Герої” відображає воїна, який вклоняється перед українським прапором. Щоб ретельно розглянути її, перехожим доведеться також вклонити коліно, тому що скульптуру встановлено на низькій висоті.

фото: Владислав Паливода

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Меценати проєкту подарували місту скульптуру, а зібрані кошти в розмірі 450 тисяч гривень передадуть підрозділу “На щиті”. Ці кошти будуть використані на закупівлю коліс і мастил для автівок, які перевозитимуть полеглих героїв додому.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування.

Фото: Владислав Паливода

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: