Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Що ти знаєш про гурт Kalush та фронтмена Олега Псюка?

Опубліковано

У підлітковому віці соліст Kalush мріяв «зачитати» з…

Правильно! Неправильно!

Мати Олега Псюка в розмові з журналістами ВВС згадує, що з кімнати сина завжди було чути, як він читає реп. А найбільше Олег Псюк мріяв заспівати разом із американським виконавцем та легендою реп-сцени Емінемом. Він був справжнім кумиром Псюка. Олег настільки фанатів від Емінема, що навіть відзначав його День народження.

Kalush – не перший проєкт Олега Псюка. Свій перший гурт від зібрав ще в 9 класі. Вгадаєте назву?

Правильно! Неправильно!

Як пише Суспільне, свій перший гурт «2poverX» Олег Псюк створив у 9 класі разом із трьома шкільними друзями. «Ми тоді шукали «халявні» біти. Щось начитували, пробували записувати вдома на найдешевший мікрофон, на який ми ставили поп-фільтр з колготок жіночих. І будь-якими методами, навіть диктофоном могли записувати», – розповідає ексучасник «2poverX» Ігор Пукіш. Усього гурт проіснував чотири роки.

До речі, у Псюка є псевдонім, під яким він навіть встиг випустити дебютний альбом напередодні створення Kalush. Це сценічне ім’я він використовує і в межах гурту.

Правильно! Неправильно!

Псюк наголошує, що навіть у складі гурту Kalush він залишається Псючим Сином. Тим самим, що випустив альбом «Торба», який залишився поза увагою масового слухача. Але саме ці 10 треків допомогли музиканту завоювати перше визнання в світі українського репу.

А знаєте, про що альбом «Торба»?

Правильно! Неправильно!

«Торба» – це ніби щоденник фронтмена Kalush, в якому він розповідає про рідне місто, людей довкола та своє життя. Без романтизації та зайвих прикрас, подекуди – з болем, наркотиками та конфліктами. Критики часто називають «Торбу» – репортажним альбомом, у якому Псюк, ніби журналіст, описує життя в Калуші.

У якому році виник гурт Kalush?

Правильно! Неправильно!

У 2019 році Олег Псюк опублікував допис у Facebook, повідомивши, що збирає хіп-хоп гурт. І йому це вдалося! Адже вже за два роки Kalush назбирав мільйони переглядів на Youtube та «колаби» з найвідомішими українськими музикантами.

З яким лейблом співпрацює Kalush?

Правильно! Неправильно!

Після виходу другого кліпу, в листопаді 2019 року, Kalush підписав угоду про співробітництво з американським лейблом Def Jam. Серед його учасників – Rihanna, Ne-Yo, Kanye West, Justin Bieber, 2 Chainz та інші виконавці.

У складі Kalush виступає Килиммен – він танцює, діджеїть та читає реп. Його обличчя завжди ховається за килимовим орнаментом. Що символізує цей образ?

Андрій Бойко / «Бабель»
Правильно! Неправильно!

В інтерв’ю виданню «Бабель» фронтемен Kalush пояснив, що Килиммен – це збірний образ українського хіп-хопу з пострадянським минулим. Такий собі новий український супергерой.

Дебютний альбом гурту Kalush називається…

Правильно! Неправильно!

«HOTIN» – перший альбом музичного гурту, що складається з 14 треків. Більшість композицій слухачі встигли оцінити ще до презентації альбому, адже Kalush випускав їх у форматі синглів. До «HOTIN» також потрапила пісня, з якої й почався шлях гурту – «Не маринуй». Сюди ж увійшов і трек «Гори», записаний разом із реперкою alyona alyona.

Kalush Orchestra – це…

Правильно! Неправильно!

Kalush Orchestra – паралельний проєкт гурту, що виник через два роки після створення Kalush. Це той самий хіп-хоп, але з акцентами на фольклорні мотиви та українську автентику. «Нам хочеться показати, як може звучати український фольклор у сучасній інтерпретації гурту Kalush. Молоде покоління зараз здебільшого вважає, що якщо фольклор, то це щось старе і немодне. Наша задача – довести, що все залежить від грамотної подачі та таланту виконавців», – розповів Псюк виданню «Слух».

Перша пісня Kalush Orchestra – …

Правильно! Неправильно!

Дебютна робота Kalush Orchestra – пісня та кліп «Штомбер Вомбер». Наразі проєкт презентував лише два треки, й саме друга композиція – «Стефанія» – допомогла Україні здобути третю в історії перемогу на Євробаченні. Решта варіантів – це треки Kalush, записані у співпраці з гуртом Tember Blanche («Калуські вечорниці») та репером Skofka («Отаман»).

Приспів «Стефанія мамо, мамо Стефанія» сьогодні наспівує весь світ. А як звати учасника, який виконує цю частину треку?

Правильно! Неправильно!

Так, саме голос Тимофія Музичука – вокаліста й сопілкара з Волині – підкорив серця мільйонів глядачів. І саме завдяки йому в пісні «Стефанія» з’явився фольклорний мотив й соло на сопілці. Цікаво, що мати Тимофія – вчителька бандури в музичній школі, бабуся колись керувала фольклорним ансамблем, а сам Музичук має освіту музиканта-фольклориста.

Що робила мати в пісні «Стефанія», коли була втомлена?

Kalush офіційна сторінка
Правильно! Неправильно!

«Дуже добре знала мене, не була обманута. Як була дуже втомлена, гойдала мене в такт».

Якими словами Kalush Orchestra завершив свій виступ у фіналі Євробачення-2022?

Правильно! Неправильно!

"Я прошу кожного з вас, будь ласка, допоможіть українському Маріуполю, допоможіть Азовсталі прямо зараз!", – сказав Олег Псюк на сцені Євробачення. Після цього з’явилося припущення, що український гурт можуть дискваліфікувати через «політичні висловлювання». Утім Європейський мовний союз заявив, що слова Псюка мають «гуманітарний, а не політичний характер». Згодом на заклик фронтмена Kalush відреагували й захисники Маріуполя, подякувавши музиканту за підтримку.

Скільки балів Kalush Orchestra отримав від глядачів Євробачення-2022?

Суспільне
Правильно! Неправильно!

Гурт Kalush Orchestra сумарно отримав 631 бал. Це другий результат за всю історію конкурсу. У 2017 році більше за них зміг зібрати Сальвадор Собрал – 758 балів. Водночас за кількістю голосів від глядачів українці встановили абсолютний рекорд – 439 балів із 480 можливих.

Наступного дня після перемоги на Євробаченні Kalush Orchestra випустили кліп на пісню «Стефанія». У населених пунктах якої області відбувалися зйомки?

Правильно! Неправильно!

Відео було знято у післявоєнній Бучі, Гостомелі, Бородянці та Ірпені, що на Київщині. Режисером кліпу виступив Макс Ксьонда.

Що ти знаєш про гурт Kalush та фронтмена Олега Псюка?
Йоу, хтось тут взагалі не в темі. Схоже, крім «Стефанії» вам варто послухати й інші треки Kalush. Усі вони – дуже різні, а подекуди – неоднозначні. Звісно, найкращий варіант – почали з дебютного альбому. Утім якщо вам подобаються більш «лайтові» треки гурту, вмикайте «ЙО-ЙО» за участю репера Skofka.
Здається, ви з легкістю можете відрізнити Kalush від Kalush Orchestra та й взагалі непогано орієнтуєтесь в історії гурту. Утім справжнім фанатом називатися ще зарано. Чи варто паритись через це? Однозначно ні! Згадайте один з треків Kalush та Skofka – «Не напрягайся по пустякам, воно того не варте, все буде круто»!
Ой-ой, схоже, хтось слухав Kalush ще до того, як це стало мейнстрімом. Чудовий результат! Можливо, саме час познайомитися з більш ранньою творчістю Олега Псюка та зацінити альбом «Торба»?
Ов-ва, 15 з 15! Здається, ми знайшли справжнього фаната(-ку) гурут Kalush та Олега Псюка! Поділіться своїм результатом із друзями. Можливо, хтось також зможе назбирати максимальну кількість правильних відповідей.

Поділіться своїми результатами:

Спорт

У Парижі розпочалася церемонія відкриття Олімпіади-2024: фото

Опубліковано

Олімпійські Ігри-2024 розпочинаються. Трансляція церемонії відкриття Олімпіади-2024 розпочалася о 20:00 за Києвом, та триватиме понад чотири години. 

Про це повідомляє Суспільне.

фото: Суспільне

Про Олімпіаду-2024

Церемонія відкриття Олімпіади вперше в історії відбувається не на стадіоні, а вздовж усього Парижа. 205 команд пропливуть на 96 кораблях шість кілометрів річкою Сена, проходячи через центр міста до Ейфелевої вежі.

Кожне судно буде обладнане камерами, які транслюватимуть дійство з води. 10 500 атлетів перетнуть центр Парижа на своєму 6-кілометровому маршруті, зокрема пропливуть повз Собор Паризької Богоматері, і фінішують перед площею Трокадеро, де відбудеться решта церемонії та фінальне шоу відкриття.

фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: