Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Що ти знаєш про гурт Kalush та фронтмена Олега Псюка?

Опубліковано

У підлітковому віці соліст Kalush мріяв «зачитати» з…

Правильно! Неправильно!

Мати Олега Псюка в розмові з журналістами ВВС згадує, що з кімнати сина завжди було чути, як він читає реп. А найбільше Олег Псюк мріяв заспівати разом із американським виконавцем та легендою реп-сцени Емінемом. Він був справжнім кумиром Псюка. Олег настільки фанатів від Емінема, що навіть відзначав його День народження.

Kalush – не перший проєкт Олега Псюка. Свій перший гурт від зібрав ще в 9 класі. Вгадаєте назву?

Правильно! Неправильно!

Як пише Суспільне, свій перший гурт «2poverX» Олег Псюк створив у 9 класі разом із трьома шкільними друзями. «Ми тоді шукали «халявні» біти. Щось начитували, пробували записувати вдома на найдешевший мікрофон, на який ми ставили поп-фільтр з колготок жіночих. І будь-якими методами, навіть диктофоном могли записувати», – розповідає ексучасник «2poverX» Ігор Пукіш. Усього гурт проіснував чотири роки.

До речі, у Псюка є псевдонім, під яким він навіть встиг випустити дебютний альбом напередодні створення Kalush. Це сценічне ім’я він використовує і в межах гурту.

Правильно! Неправильно!

Псюк наголошує, що навіть у складі гурту Kalush він залишається Псючим Сином. Тим самим, що випустив альбом «Торба», який залишився поза увагою масового слухача. Але саме ці 10 треків допомогли музиканту завоювати перше визнання в світі українського репу.

А знаєте, про що альбом «Торба»?

Правильно! Неправильно!

«Торба» – це ніби щоденник фронтмена Kalush, в якому він розповідає про рідне місто, людей довкола та своє життя. Без романтизації та зайвих прикрас, подекуди – з болем, наркотиками та конфліктами. Критики часто називають «Торбу» – репортажним альбомом, у якому Псюк, ніби журналіст, описує життя в Калуші.

У якому році виник гурт Kalush?

Правильно! Неправильно!

У 2019 році Олег Псюк опублікував допис у Facebook, повідомивши, що збирає хіп-хоп гурт. І йому це вдалося! Адже вже за два роки Kalush назбирав мільйони переглядів на Youtube та «колаби» з найвідомішими українськими музикантами.

З яким лейблом співпрацює Kalush?

Правильно! Неправильно!

Після виходу другого кліпу, в листопаді 2019 року, Kalush підписав угоду про співробітництво з американським лейблом Def Jam. Серед його учасників – Rihanna, Ne-Yo, Kanye West, Justin Bieber, 2 Chainz та інші виконавці.

У складі Kalush виступає Килиммен – він танцює, діджеїть та читає реп. Його обличчя завжди ховається за килимовим орнаментом. Що символізує цей образ?

Андрій Бойко / «Бабель»
Правильно! Неправильно!

В інтерв’ю виданню «Бабель» фронтемен Kalush пояснив, що Килиммен – це збірний образ українського хіп-хопу з пострадянським минулим. Такий собі новий український супергерой.

Дебютний альбом гурту Kalush називається…

Правильно! Неправильно!

«HOTIN» – перший альбом музичного гурту, що складається з 14 треків. Більшість композицій слухачі встигли оцінити ще до презентації альбому, адже Kalush випускав їх у форматі синглів. До «HOTIN» також потрапила пісня, з якої й почався шлях гурту – «Не маринуй». Сюди ж увійшов і трек «Гори», записаний разом із реперкою alyona alyona.

Kalush Orchestra – це…

Правильно! Неправильно!

Kalush Orchestra – паралельний проєкт гурту, що виник через два роки після створення Kalush. Це той самий хіп-хоп, але з акцентами на фольклорні мотиви та українську автентику. «Нам хочеться показати, як може звучати український фольклор у сучасній інтерпретації гурту Kalush. Молоде покоління зараз здебільшого вважає, що якщо фольклор, то це щось старе і немодне. Наша задача – довести, що все залежить від грамотної подачі та таланту виконавців», – розповів Псюк виданню «Слух».

Перша пісня Kalush Orchestra – …

Правильно! Неправильно!

Дебютна робота Kalush Orchestra – пісня та кліп «Штомбер Вомбер». Наразі проєкт презентував лише два треки, й саме друга композиція – «Стефанія» – допомогла Україні здобути третю в історії перемогу на Євробаченні. Решта варіантів – це треки Kalush, записані у співпраці з гуртом Tember Blanche («Калуські вечорниці») та репером Skofka («Отаман»).

Приспів «Стефанія мамо, мамо Стефанія» сьогодні наспівує весь світ. А як звати учасника, який виконує цю частину треку?

Правильно! Неправильно!

Так, саме голос Тимофія Музичука – вокаліста й сопілкара з Волині – підкорив серця мільйонів глядачів. І саме завдяки йому в пісні «Стефанія» з’явився фольклорний мотив й соло на сопілці. Цікаво, що мати Тимофія – вчителька бандури в музичній школі, бабуся колись керувала фольклорним ансамблем, а сам Музичук має освіту музиканта-фольклориста.

Що робила мати в пісні «Стефанія», коли була втомлена?

Kalush офіційна сторінка
Правильно! Неправильно!

«Дуже добре знала мене, не була обманута. Як була дуже втомлена, гойдала мене в такт».

Якими словами Kalush Orchestra завершив свій виступ у фіналі Євробачення-2022?

Правильно! Неправильно!

"Я прошу кожного з вас, будь ласка, допоможіть українському Маріуполю, допоможіть Азовсталі прямо зараз!", – сказав Олег Псюк на сцені Євробачення. Після цього з’явилося припущення, що український гурт можуть дискваліфікувати через «політичні висловлювання». Утім Європейський мовний союз заявив, що слова Псюка мають «гуманітарний, а не політичний характер». Згодом на заклик фронтмена Kalush відреагували й захисники Маріуполя, подякувавши музиканту за підтримку.

Скільки балів Kalush Orchestra отримав від глядачів Євробачення-2022?

Суспільне
Правильно! Неправильно!

Гурт Kalush Orchestra сумарно отримав 631 бал. Це другий результат за всю історію конкурсу. У 2017 році більше за них зміг зібрати Сальвадор Собрал – 758 балів. Водночас за кількістю голосів від глядачів українці встановили абсолютний рекорд – 439 балів із 480 можливих.

Наступного дня після перемоги на Євробаченні Kalush Orchestra випустили кліп на пісню «Стефанія». У населених пунктах якої області відбувалися зйомки?

Правильно! Неправильно!

Відео було знято у післявоєнній Бучі, Гостомелі, Бородянці та Ірпені, що на Київщині. Режисером кліпу виступив Макс Ксьонда.

Що ти знаєш про гурт Kalush та фронтмена Олега Псюка?
Йоу, хтось тут взагалі не в темі. Схоже, крім «Стефанії» вам варто послухати й інші треки Kalush. Усі вони – дуже різні, а подекуди – неоднозначні. Звісно, найкращий варіант – почали з дебютного альбому. Утім якщо вам подобаються більш «лайтові» треки гурту, вмикайте «ЙО-ЙО» за участю репера Skofka.
Здається, ви з легкістю можете відрізнити Kalush від Kalush Orchestra та й взагалі непогано орієнтуєтесь в історії гурту. Утім справжнім фанатом називатися ще зарано. Чи варто паритись через це? Однозначно ні! Згадайте один з треків Kalush та Skofka – «Не напрягайся по пустякам, воно того не варте, все буде круто»!
Ой-ой, схоже, хтось слухав Kalush ще до того, як це стало мейнстрімом. Чудовий результат! Можливо, саме час познайомитися з більш ранньою творчістю Олега Псюка та зацінити альбом «Торба»?
Ов-ва, 15 з 15! Здається, ми знайшли справжнього фаната(-ку) гурут Kalush та Олега Псюка! Поділіться своїм результатом із друзями. Можливо, хтось також зможе назбирати максимальну кількість правильних відповідей.

Поділіться своїми результатами:

Економіка

У межах програми «Національний кешбек» випустили два мільйони карток: підсумки тестування

Опубліковано

Після місяця тестування Міністерство економіки офіційно запускає «Національний кешбек». За час тестування українці оформили понад два мільйони банківських карток.

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

Підсумки після тестування

На сьогодні понад мільйон людей бачать кешбек у Дії, а це — 73,2 мільйона гривень.

До програми доєдналися 11 банків, а українські виробники додали 260 тисяч товарів.

«Нам важливо формувати культуру плекання українського продукту. Особливо знаючи в яких умовах його інколи створюють: поряд із лінією фронту, під обстрілами, при блекаутах. Створюють за будь-яких умов. Тому нам важливо виховувати у собі цей споживчий патріотизм, бо він допомагає українському бізнесу розвиватися. Окрім того, до 40% вартості українського товару повертається податками в бюджет, тож купуючи українське, ми допомагаємо Збройним силам», — відзначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Читайте також: 8 фактів про розвиток української анімації, які мотивують вас її полюбити

Фото: Fintech Іnsider

Як отримати кешбек

  1. Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
  2. Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми. 
  3. Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
  4. У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.

Остання умова щодо позначення в Дії картки для виплат «Національний кешбек» є необхідної для отримання виплати. Тим, хто відкрив картку для виплат в банку, але не позначив її в Дії, необхідно це зробити.

Читайте також: Prometheus запускає другий набір на безплатну перекваліфікацію для українців, які втратили роботу через війну

Програма «Національний кешбек»

«Національний кешбек» — ініційована президентом України програма підтримки громадян. Він надається при купівлі вітчизняних товарів. Це формуватиме додатковий попит на українські товари, а також допоможе змінити споживчі звички українців, щоб українське стало товаром першого вибору.

Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.

Нагадаємо, що Канада надасть пільговий кредит Україні на близько 300 мільйонів доларів США.

Фото обкладинки: вебсайт Охтирської міської ради

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Листи до вільного Криму»: Фагот прочитав лист незаконно ув’язненого Богдана Зізи (ВІДЕО)

Опубліковано

У межах ініціативи «Листи до вільного Криму» Олег Михайлюта прочитав лист політвʼязня Богдана Зізи.

Про це повідомили у Представництві президента України в АР Крим.

Богдан — кримський художник та активіст з Євпаторії, незаконного засудженого росією до 15 років позбавлення волі у колонії загального режиму.

Фото: інстаграм-сторінка Богдана Зізи

Олег Михайлюта прочитав лист Богдана Зізи, щоби привернути увагу до усіх незаконно засуджених росією громадян України.

Наразі Богдан Зіза перебуває в ув’язненні на пересиланні у виправній колонії №29 міста перм.

Читайте також: Українцю пересадили серце, яке відправили гелікоптером: подолали 600 кілометрів

«Долучайтеся до ініціативи “Листи до вільного Криму”. Напишіть листа, розкажіть про акцію друзям та колегам, поділіться інформацією в соцмережах. Ці нескладні кроки допоможуть нашим співгромадянам відчути, що попри всі перешкоди — ми продовжуємо боротися за їхню свободу. Спротив триває!» — написали у представництві.

Нагадаємо, що на Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів та їх близьких.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Олега Михайлюти

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Рятувальники ДСНС пройшли навчання у Польщі за міжнародними стандартами (ФОТО)

Опубліковано

У Польщі завершився тренінг, у якому взяли участь українські рятувальники. Він проходив у місті Новий Сонч з 7 по 11 жовтня.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

Навчання об’єднало оперативні групи та логістичних спеціалістів задля переатестації фахівців за міжнародними стандартами INSARAG.

Читайте також: Шахістка з Київщини удванадцяте стала чемпіонкою світу з шахів

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

«Українські рятувальники продемонстрували високий рівень майстерності та готовність працювати за найсучаснішими світовими стандартами. Це ще один важливий крок до переатестації за INSARAG та досягнення більшої інтеграції українських служб порятунку у світову систему реагування на надзвичайні ситуації», — написали в пресслужбі.

Читайте також: Українцю пересадили серце, яке відправили гелікоптером: подолали 600 кілометрів

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

Тренінг став другою фазою спільного проєкту з Польщею, який спрямований на вдосконалення пошуково-рятувальної команди важкого класу MRC Ukraine. Під час занять учасники удосконалювали свої технічні навички, підвищували рівень командного управління та підготувалися до майбутніх викликів.

Нагадаємо, що Литва передає Україні ударні дрони на понад п’ять мільйонів євро.

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт4 дні тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство1 тиждень тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство1 тиждень тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...