Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У підлітковому віці соліст Kalush мріяв «зачитати» з…

Мати Олега Псюка в розмові з журналістами ВВС згадує, що з кімнати сина завжди було чути, як він читає реп. А найбільше Олег Псюк мріяв заспівати разом із американським виконавцем та легендою реп-сцени Емінемом. Він був справжнім кумиром Псюка. Олег настільки фанатів від Емінема, що навіть відзначав його День народження.
Kalush – не перший проєкт Олега Псюка. Свій перший гурт від зібрав ще в 9 класі. Вгадаєте назву?

Як пише Суспільне, свій перший гурт «2poverX» Олег Псюк створив у 9 класі разом із трьома шкільними друзями. «Ми тоді шукали «халявні» біти. Щось начитували, пробували записувати вдома на найдешевший мікрофон, на який ми ставили поп-фільтр з колготок жіночих. І будь-якими методами, навіть диктофоном могли записувати», – розповідає ексучасник «2poverX» Ігор Пукіш. Усього гурт проіснував чотири роки.
До речі, у Псюка є псевдонім, під яким він навіть встиг випустити дебютний альбом напередодні створення Kalush. Це сценічне ім’я він використовує і в межах гурту.

Псюк наголошує, що навіть у складі гурту Kalush він залишається Псючим Сином. Тим самим, що випустив альбом «Торба», який залишився поза увагою масового слухача. Але саме ці 10 треків допомогли музиканту завоювати перше визнання в світі українського репу.
А знаєте, про що альбом «Торба»?

«Торба» – це ніби щоденник фронтмена Kalush, в якому він розповідає про рідне місто, людей довкола та своє життя. Без романтизації та зайвих прикрас, подекуди – з болем, наркотиками та конфліктами. Критики часто називають «Торбу» – репортажним альбомом, у якому Псюк, ніби журналіст, описує життя в Калуші.
У якому році виник гурт Kalush?

У 2019 році Олег Псюк опублікував допис у Facebook, повідомивши, що збирає хіп-хоп гурт. І йому це вдалося! Адже вже за два роки Kalush назбирав мільйони переглядів на Youtube та «колаби» з найвідомішими українськими музикантами.
З яким лейблом співпрацює Kalush?

Після виходу другого кліпу, в листопаді 2019 року, Kalush підписав угоду про співробітництво з американським лейблом Def Jam. Серед його учасників – Rihanna, Ne-Yo, Kanye West, Justin Bieber, 2 Chainz та інші виконавці.
У складі Kalush виступає Килиммен – він танцює, діджеїть та читає реп. Його обличчя завжди ховається за килимовим орнаментом. Що символізує цей образ?

В інтерв’ю виданню «Бабель» фронтемен Kalush пояснив, що Килиммен – це збірний образ українського хіп-хопу з пострадянським минулим. Такий собі новий український супергерой.
Дебютний альбом гурту Kalush називається…

«HOTIN» – перший альбом музичного гурту, що складається з 14 треків. Більшість композицій слухачі встигли оцінити ще до презентації альбому, адже Kalush випускав їх у форматі синглів. До «HOTIN» також потрапила пісня, з якої й почався шлях гурту – «Не маринуй». Сюди ж увійшов і трек «Гори», записаний разом із реперкою alyona alyona.
Kalush Orchestra – це…

Kalush Orchestra – паралельний проєкт гурту, що виник через два роки після створення Kalush. Це той самий хіп-хоп, але з акцентами на фольклорні мотиви та українську автентику. «Нам хочеться показати, як може звучати український фольклор у сучасній інтерпретації гурту Kalush. Молоде покоління зараз здебільшого вважає, що якщо фольклор, то це щось старе і немодне. Наша задача – довести, що все залежить від грамотної подачі та таланту виконавців», – розповів Псюк виданню «Слух».
Перша пісня Kalush Orchestra – …

Дебютна робота Kalush Orchestra – пісня та кліп «Штомбер Вомбер». Наразі проєкт презентував лише два треки, й саме друга композиція – «Стефанія» – допомогла Україні здобути третю в історії перемогу на Євробаченні. Решта варіантів – це треки Kalush, записані у співпраці з гуртом Tember Blanche («Калуські вечорниці») та репером Skofka («Отаман»).
Приспів «Стефанія мамо, мамо Стефанія» сьогодні наспівує весь світ. А як звати учасника, який виконує цю частину треку?

Так, саме голос Тимофія Музичука – вокаліста й сопілкара з Волині – підкорив серця мільйонів глядачів. І саме завдяки йому в пісні «Стефанія» з’явився фольклорний мотив й соло на сопілці. Цікаво, що мати Тимофія – вчителька бандури в музичній школі, бабуся колись керувала фольклорним ансамблем, а сам Музичук має освіту музиканта-фольклориста.
Що робила мати в пісні «Стефанія», коли була втомлена?

«Дуже добре знала мене, не була обманута. Як була дуже втомлена, гойдала мене в такт».
Якими словами Kalush Orchestra завершив свій виступ у фіналі Євробачення-2022?

"Я прошу кожного з вас, будь ласка, допоможіть українському Маріуполю, допоможіть Азовсталі прямо зараз!", – сказав Олег Псюк на сцені Євробачення. Після цього з’явилося припущення, що український гурт можуть дискваліфікувати через «політичні висловлювання». Утім Європейський мовний союз заявив, що слова Псюка мають «гуманітарний, а не політичний характер». Згодом на заклик фронтмена Kalush відреагували й захисники Маріуполя, подякувавши музиканту за підтримку.
Скільки балів Kalush Orchestra отримав від глядачів Євробачення-2022?

Гурт Kalush Orchestra сумарно отримав 631 бал. Це другий результат за всю історію конкурсу. У 2017 році більше за них зміг зібрати Сальвадор Собрал – 758 балів. Водночас за кількістю голосів від глядачів українці встановили абсолютний рекорд – 439 балів із 480 можливих.
Наступного дня після перемоги на Євробаченні Kalush Orchestra випустили кліп на пісню «Стефанія». У населених пунктах якої області відбувалися зйомки?

Відео було знято у післявоєнній Бучі, Гостомелі, Бородянці та Ірпені, що на Київщині. Режисером кліпу виступив Макс Ксьонда.
Поділіться своїми результатами:

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Мукачеві на Закарпатті місцеві депутати підписали меморандуму про співпрацю з потенційними бізнес-партнерами щодо створення на території громади індустріального парку.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Мукачівської міської ради.
Відомо, що на території промислового парку зведуть сучасний виробничо-промисловий комплекс із розвиненою інженерною і транспортною інфраструктурою, складськими та адміністративними приміщеннями, офісним центром та громадською забудовою.
Дивіться відео: Волонтер виготовляє сувеніри зі збитого винищувача і допомагає ЗСУ
Реалізація проєкту дасть змогу створити близько 2500 нових робочих місць. Також це додаткове надходження до бюджетів, можливість залучати нові інвестиції для покращення економіки, що сприятиме розвитку громад та бізнесу.
Нагадаємо, у Фастівському районі Київської області побудують новий індустріальний парк «Л-Таун парк», де будуть зосереджені агропромислові та машинобудівні компанії.
Як ми повідомляли раніше, 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод за 12 млн євро.
Фото: eba.com.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Канада надасть Україні броньовані машини бойової підтримки та безпілотні камери.
Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков у твіттері.
«Чудові новини з Канади. Життєво важливе для України оголошення про подальше постачання для ЗСУ активів – броньованих машин бойової підтримки та безпілотних камер. Вирішальне значення для нашої здатності протистояти агресору. Дякую, (міністр оборони Канади – ІФ) Аніто Ананд», — написав Резніков у мікроблозі.
Водночас видання CBC News пише, що Канада передасть Україні 39 сучасних броньованих автомобілів для транспортування особового складу.
Зазначається, що всі бронеавтомобілі будуть забезпечені сервісним обслуговуванням від канадського виробника.
Очікується, що транспорт надійде на озброєння українських сил цього літа після коротких навчань для українських військових.
Читайте також: «Мрію повернутися на службу». Історія морпіха Гліба Стрижка, який потрапив у полон, захищаючи Маріуполь
«Ця матеріальна допомога фактично вичерпає 500 млн доларів, які канадський уряд виділив на постачання військового обладнання до України», — повідомляє видання.
Нагадаємо, у квітні стало відомо, що Канада закупить новітні бронеавтомобілі для української армії.
Як ми повідомляли раніше, Канада передала Україні гаубиці M777.
Фото: cbc.ca.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові у середу, 29 червня, збили над Чорним морем російський гелікоптер Ка-52, що підлітав до острова Зміїний.
Про це повідомило Оперативне командування «Південь» на фейсбук-сторінці
«Напередодні один із чотирьох гелікоптерів Ка-52, що увечері підлітав до Зміїного, дістав пошкодження та впав у море між островом Зміїним та Одеським газоконденсатним родовищем. Рашисти намагалися організувати пошуково-рятувальну операцію. Але гелікоптер запросив посадку на борту «Москви»», – ідеться в повідомленні.
Зазначається, що намагаючись знизити інтенсивність ракетно-артилерійського вогню Збройних сил України по острову Зміїний, росіяни двічі вночі атакували чорноморське узбережжя на півдні Одещини винищувачами Су-35. Ворожі літаки випустили три ракети Х-31Д. Втрат та руйнувань не зафіксовано.
Читайте також: «Мрію повернутися на службу». Історія морпіха Гліба Стрижка, який потрапив у полон, захищаючи Маріуполь
Нагадаємо, внаслідок вдалої операції ЗСУ, росіяни поспіхом евакуювали залишки гарнізону з острова Зміїний двома швидкісними катерами і залишили його. Наразі Зміїний димить, лунають вибухи. Остаточні результати операції дорозвідуються.
Також Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний показав, як ЗСУ звільняли острів Зміїний.
Фото: pixabay.