Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Наш залізний генерал. 11 фактів-запитань про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (ТЕСТ)

Опубліковано

0%

Ким Валерій Залужний мріяв стати в дитинстві?

Правильно! Неправильно!

Так, захоплення військовою справою з’явилося у Залужного ще з дитинства. Воно й не дивно – він народився в родині військовослужбовців і виріс у військовому гарнізоні. Тому й ніде, крім армії, працювати навіть і не мріяв. Навіть сьогодні Головнокомандувач зізнається, що нічого не любить роботи так само сильно, як служити.

Головнокомандувач ЗСУ закінчив кілька військових вишів, однак має й цивільну освіту. Вгадаєте яку?

Правильно! Неправильно!

Саме так, у 2020 році Валерій Залужний став магістром міжнародних відносин у Острозькій академії.

Яка бригада стала першою в кар’єрі Залужного?

Правильно! Неправильно!

Після завершення вишу в Одесі Залужного призначали першим заступником командира 24-ї окремої механізованої бригади на Львівщині. На цій посаді майбутній Головнокомандувач ЗСУ успішно проходив службу впродовж двох із половиною років. У 2009 році його призначили командиром 51-ї окремої механізованої бригади.

Залужний – перший головнокомандувач Збройних сил України, який…

Правильно! Неправильно!

Валерій Залужний – перший головнокомандувач Збройних сил України, який ніколи не служив у радянській армії. Усе доволі просто: він закінчив військовий виш у 1997 році, коли СРСР вже розвалився. Натомість генерал поважає молодь і не є прихильником військових радянських традицій. І так, Орден Богдана Хмельницького й сторінка у фейсбуці у Залужного також є.

Українські офіцери вважають Залужного одним з … генералів української армії. Яке слово пропущено?

Правильно! Неправильно!

Напевно, Залужного без вагань можна віднести й до найбільш чесних та сучасних генералів в історії української армії. Однак найчастіше його називають одним із найвідкритіших генералів, який розуміє проблеми солдатів та молодших офіцерів і «не вважає, що зірочки на погонах – привід бути пихатим». Бойовий у дійсності, а не на папері: так висловився один із офіцерів в коментарі виданню «Радіо Свобода».

До повномасштабного вторгнення РФ Залужний вважав, що новий етап війни..

Правильно! Неправильно!

Влітку 2021 року, коли Залужного представили на посаду Головнокомандувача ЗСУ, він одразу сказав, що нам необхідно готуватися до нового етапу агресії. Ось, що говорив Залужний у вересні 2021 року: «Загроза повномасштабної агресії є, була й буде далі. Наше завдання як ЗСУ – не чекати манни небесної, ми маємо до цього готуватися. І ми для цього все робимо».

Яке улюблене місто Залужного?

Правильно! Неправильно!

Поза службою Залужний обожнює подорожувати Україною, і його улюблене місто – Чернігів. У дитинстві він навіть мріяв оселитися там. Ось, як Головнокомандувач розповідає про це в одному з інтерв’ю: «Скільки пам'ятаю своє дитинство, літо і трохи зим проходили там. Я настільки був закоханий у це місто, що навіть мріяв дорослим жити над Десною. Але, оскільки військовий, дуже довго в Чернігові не був».

А як щодо соцмереж? Так-так, у Валерія Залужного є фаворит!

Правильно! Неправильно!

Так, саме інстаграм! Після напруженого робочого дня «залізний генерал» полюбляє заглянути в цю соцмережу, аби трохи відволіктися та розвантажити голову. І його улюблений контент – це… котики!

Якщо ми вже заговорили про котиків. На цьому графіті Залужного зобразили в новому амплуа. Вгадаєте місто?

Правильно! Неправильно!

Де ще можна знайти стільки котів, як не в Одесі? Це робота проєкту LBWS CAT, завдяки якому в місті з’явилися десятки патріотичних графіті з котиками. І Залужний – серед них.

В одному з інтерв’ю Залужний зізнався, що має власні червоні лінії. Яка головна з них?

Правильно! Неправильно!

Найбільше Залужний ненавидить саме несправедливість. Ось, як це пояснює сам генерал: «Не люблю, коли щось відбувається неправильно. Якщо люди при нормальному відношенні роблять не так, як треба, а кардинально навпаки, намагаючись нашкодити справі, то тут мене зупинити неможливо. Буду йти до кінця».

Чим мріє займатися Залужний після виходу на пенсію?

Правильно! Неправильно!

Після завершення військової кар’єри Залужний мріє стати викладачем, як сам каже – «тихим і спокійним». А ще бажано, аби це була школа в якомусь віддаленому містечку. Навіщо? Щоб можна було водити дітей у походи! Адже український генерал просто обожнює дітей.

Наш залізний генерал. 11 фактів-запитань про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного (ТЕСТ)
Йой, здається, вам час погортати біографію Валерія Залужного. Адже це людина, яка з кожним днем наближає нашу перемогу та зменшує кількість окупантів на українській землі. Поділіться цим тестом із друзями, нехай якомога більше людей дізнаються про нашого залізного генерала!
Непоганий результат! Схоже, ви вже цікавилися біографією Головнокомандувача ЗСУ. Поділіться цим тестом із друзями, нехай якомога більше людей дізнаються про нашого залізного генерала!
Вау! Здається, ми знайшли найщирішого фаната(-ку) Валерія Залужного! Чудовий результат! Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про нашого залізного генерала!

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Як отримати психологічну допомогу в сімейного лікаря

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту журналістики рішень. Ми створили його для людей, які постраждали від мінно-вибухових травм.
Тут розповідаємо історії українців, які втратили кінцівки чи отримали інші тяжкі поранення, щоби люди з такими випадками знали — в їхній унікальній ситуації є вихід.

Ці історії можуть стати прикладом для держави та волонтерів, аби виробити системні рішення для людей, життя та тіло яких змінилося внаслідок війни.

Аби отримати психологічну допомогу, українці можуть звернутися до своїх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів. Так, згідно з інформацією МОЗ, станом на січень 2024 року з початку повномасштабної війни понад 70 000 медпрацівників пройшли навчання за програмою mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) від Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Разом з Програмою розвитку ООН в Україні (UNDP) ШоТам розповідає про те, як отримати психологічні послуги на первинній ланці. 

Як сімейні лікарі надають психологічну допомогу: приклад Ворзельської амбулаторії

В Україні 865 медзакладів уже надають психологічні послуги в межах проєкту МОЗ «Інтеграція послуги з охорони психічного здоров’я на первинній ланці медичного обслуговування». 

У Ворзельській амбулаторії на Київщині пацієнти та пацієнтки також мають можливість знайти психологічну підтримку в лікарів. Тут щодня приймають 2-3 людей, які звертаються зі скаргами на свій психологічний стан. Найчастіше це ті, що пережили окупацію російськими збройними силами чи постраждали від вибухонебезпечних предметів. 

Пацієнтка чекає на прийом у коридорі Ворзельської амбулаторії. Фото: ШоТам

«Пацієнти(-ки) звертаються не відразу з тим, що можуть сказати про погіршення сну, роздратованість. Вони можуть звертатися з різними ознаками порушення фізичного здоров’я», – розповідає сімейна лікарка Ворзельської амбулаторії Оксана Бруяка.

У медичному закладі сімейний лікар, терапевт чи педіатр може:

 • оцінити психічний стан пацієнта/-ки;
 • надати медичну та психологічну допомогу;
 • виписати ліки;
 • направити на додаткові лабораторні дослідження;
 • скласти план лікування;
 • надати психологічну підтримку членам родини пацієнта/-ки чи тим, хто доглядає за ним/нею;
 • навчити техніки самодопомоги.

Перевірити, чи ваш медичний заклад підписав з НСЗУ пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» на ці послуги, можна за посиланням. 

Лікарі первинної ланки також можуть перенаправити пацієнтів до профільних спеціалістів – психологів чи лікарів-психіатрів.

Лікарі Ворзельської амбулаторії за роботою. Фото: ШоТам

«До Ворзеля приїжджають фахівці-психологи з міжнародної гуманітарної місії «Лікарі світу». Також у нас є лікар-психіатр – він працює в Бучанському консультативно-діагностичному центрі», – розповідає Оксана Бруяка.

Звернутися до сімейного лікаря можна навіть перебуваючи за кордоном

Звернутися до сімейних лікарів за психологічною підтримкою можна й онлайн у лікарнях, які надають послуги дистанційно. 

У Ворзельській амбулаторії є пацієнти(-ки), які мають підписані декларації, але територіально перебувають за кордоном. Такі пацієнти(-ки) отримують психологічну допомогу онлайн або їх перенаправляють до інших фахівців. 

Де ще можна отримати психологічну допомогу

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) в липні 2023 року оприлюднила карту з усіма медзакладами, які надають психологічну та психіатричну допомогу безоплатно. Наразі можна звернутися до понад 12 тисяч лікарів по всій Україні.

Читайте також: Психологічна допомога: чому це важливо та як організувати в громаді

Матеріал створено в партнерстві з Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні та за підтримки Уряду Японії. Серія публікацій реалізується в межах проєкту «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною». Думки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають точку зору UNDP в Україні чи Уряду Японії.

Читати далі

Суспільство

Розробили інтерактивну мапу книжкової екосистеми України

Опубліковано

Український інститут книги запустив інтерактивну карту книжкової екосистеми України.

Про це повідомили на сайті інституту.

«Набуття звички читання як щоденної практики є вкрай важливим завданням державної політики України, адже це впливатиме не лише на формування читацької грамотності та якість здобуття освіти, а також на розвиток критичного мислення, самореалізацію українців та розвиток людського потенціалу загалом», — ідеться в повідомленні.

Зазначається, що інтерактивна мапа книжкової екосистеми України сприятиме популяризації читання та наблизить книгу до українського читача.

Інтерактивна мапа – це зручний і корисний інструмент, що містить багато інформації про місця та події, які потрібні читацькій аудиторії.

Читайте такожЯк українці рятували Луганську бібліотеку в евакуації

У першому шарі зібрана інформація про книгарні України. Найближчим часом на мапу додадуть шари з літературними музеями та книжковими фестивалями.

На сьогодні на карті відмічено 447 книжкових магазинів, а з самою картою можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, біженка з Київщини відкрила українську бібліотеку в Катовіце.

Також ми розповідали, що у Вінниці відкрили мобільну бібліотеку для неформального навчання молоді і дітей.

Фото: ubi.org.ua.

Читати далі

Можливості

Запустили курс-симулятор для Product Mobile менеджерів із можливістю отримати грант на навчання

Опубліковано

В Україні запустили evergreen курс-симулятор для Product Mobile Manager’ів. Заявку на курс можна подати у будь-який момент, а тим, хто пройде тестування буде надана можливість отримати грант на безкоштовне навчання.

Про це ШоТам повідомили ініціатори ініціативи, якими виступили стартап-студія Kiss My Apps, фінтех-стартап Saldo Apps та компанія кар’єрного розвитку в диджитал Choice31.

Зазначається, що після успішного завершення курсу та захисту фінального проєкту студенти можуть отримати job offer в Kiss My Apps.

Як отримати грант

Для того, щоб отримати грант на безкоштовне навчання, студентам потрібно:

 • мати досвід роботи від 1 року у будь-якій сфері,
 • володіти англійською мовою на рівні B2+,
 • мати бажання створювати мобільні застосунки, якими будуть користуватись мільйони людей по всьому світу,
 • успішно пройти тестування за посиланням.

Основні критерії відбору аплікантів – це критичне мислення, логіка та аналітичний склад розуму.

Чому це важливо

Учасники курсу матимуть можливість прокачати свої навички управління продуктом, монетизації та взаємодії з різними відділами, використовуючи формат симулятора. Симулятор – це формат, який включає відеоуроки, тести та розрахункові завдання та випадки з послідовними поясненнями. Курс розрахований на 2 місяці навчання, після цього періоду доступ буде закрито. При цьому студенти можуть самостійно обирати зручний час занять і пройти курс швидше, якщо бажають.

Читайте також: Між втраченим життям і майбутнім: «Безпечний табір» приймає у Львові підлітків з прифронтових територій

В кінці курсу учасники опанують:

 • як розробляти бізнес-план,
 • знайти нішу,
 • придумати застосунок,
 • проаналізувати ринок,
 • сформувати скоуп фіч для MVP, пріорітизувати їх,
 • підготувати план дій та розвиток на найближчий час.

Підсумкова робота покаже, наскільки студенти змогли засвоїти знання, отримані на курсі. Фінальне завдання потрібно оформити в презентацію та захистити в форматі pitch deck англійською. Студенти, які захистять свою роботу отримають можливість працювати в Kiss My Apps.

«Kiss My Apps зростає х3 вже третій рік поспіль, що значно швидше ринку, тому щоб тримати цей темп далі, ми готові інвестувати в навчання і наймати інтернів. У нашому портфелі вже більше 30 застосунків різних розмірів та напрямків, серед яких Utilities, Business, Education, Lifestyle, Health&Fitness. Кожного місяця ми лончимо нові додатки, тож потребуємо більше Product Mobile Manager’ів», – пояснив Дмитро Лола, СEO Kiss My Apps.

У компанії вирішили розширити свою програму стажування, запускаючи курс-симулятор як покращений формат Product Manager Internship. Впродовж трьох років інтернатур, із 3 000 студентів, які подавали заявку, навчання пройшли 84, а оффер отримали та прийняли 19 джуніор спеціалістів і перші випускники вже стали сеньйорами та викладають на цьому курсі.

Про грантове навчання

Грантове навчання дає одну можливість пройти курс безкоштовно, у разі помилок доступ до курсу буде обмежений. Проте навіть у цьому випадку студенти можуть придбати навчання та пройти завдання необмежену кількість разів, щоб представити свій проєкт на захист перед Head of Product та отримати можливість працевлаштуватись у Kiss My Apps.

Про авторів ініціативи

Kiss My Apps — це стартап-студія, яка спеціалізується на створенні та розвитку мобільних продуктів у форматі співзасновництва. За 2023 рік загальний MRR продуктів, що входять до Kiss My Apps, зріс у п’ять разів, зараз продукти залучають до 2 млн нових користувачів щомісяця, а загальна аудиторія становить майже 35 млн користувачів.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації запускає навчальну програму для 30 стартапів, які отримають підтримку та поради від провідних фахівців технологічної галузі.

Раніше ми повідомляли, що Франко-українська торгово-промислова палата оголосила гранти для жінок-підприємиць.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство16 години тому

Як отримати психологічну допомогу в сімейного лікаря

Аби отримати психологічну допомогу, українці можуть звернутися до своїх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів. Так,...

Суспільство18 години тому

Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

Територія прифронтових областей України все ще забруднена вибухонебезпечними предметами. Наприклад, згідно з даними ДСНС, близько...

Суспільство20 години тому

Між втраченим життям і майбутнім: «Безпечний табір» приймає у Львові підлітків з прифронтових територій

14-річний Віктор стоїть у вітальні й розказує кільком десяткам дітей і дорослих, що вміє складати...

Суспільство2 дні тому

Асистенти вчителя та ресурсна кімната: як в Україні працює інклюзивна освіта під час війни

«Ми були в окупації, в оточенні. У цей час дитина пережила дуже багато страхів», –...

РЕКЛАМА: