Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Ловелас, модник та зірка вечірок. 12 фактів-запитань про Шевченка, якого ми не знали (ТЕСТ)

Опубліковано

Почнемо з найпростішого: який напрям мистецтва допоміг юному Шевченку «вибитися в люди»?

Правильно! Неправильно!

Ми звикли до Шевченка-письменника, адже саме таким його насамперед зображають в підручниках. Але насправді «квиток у великий світ» Шевченку подарував хист до малювання. Тарас Григорович настільки захоплювався живописом, що оволодів практично всіма відомими на ті часи техніками.

Коли Тараса Григоровича викупили з кріпацтва, йому було 24 роки. Художник Іван Сошенко згадує, що на волі у Шевченка ніби «вселився біс». Про що йдеться?

Правильно! Неправильно!

Біс, про якого писав Сошенко, був світським. У наші часи Тараса Григоровича назвали б за це тусовщиком. Та оскільки нічних клубів тоді не було, Шевченко відвідував різноманітні зібрання, багато спілкувався та грав у карти. Це був ковток волі, якої так бракувало митцю.

Який із цих напоїв був улюбленим у Тараса Шевченка?

Правильно! Неправильно!

Ви можете здивуватися, але Шевченко дійсно обожнював чай з ромом. Крім того, письменник обожнював експериментувати й додавав до чаю не лише ром, а й, скажімо, вершки чи трави. Звідки взагалі любов до чаю? Ще з часів заслання. До речі, любов до чаю зафіксована й в автобіографічній повісті Шевченка «Художник». Там в гостях у Брюллова відбувається справжня чайна церемонія.

Якщо вже заговорили про алкоголь, як гадаєте, скільки склянок такого «коктейлю» мав випити Шевченко, аби відчутно сп’яніти?

Правильно! Неправильно!

Історик Микола Костомаров згадував, що за вечірніми розмовами Тарас Шевченко міг випити з десяток склянок чаю з ромом. Однак Григорович був дійсно «міцним горішком», тож справді п’яним Костомаров бачив Шевченка лише одного разу.

Із напоями розібралися. А як щодо улюбленої страви? Знаєте, чим найбільше полюбляв ласувати Шевченко?

Правильно! Неправильно!

А ось тут вже Шевченко пішов «по класиці». Улюбленою стравою письменника й справді був борщ. Але не традиційний, а із сухими карасями. Підказка: якщо погуглити, у вас навіть вийде відшукати той самий рецепт.

Скільки коханок «приписують» Тарасу Шевченку?

Правильно! Неправильно!

Уявіть собі! Харизматичний тусовщик Шевченко з легкістю завойовував жіночі серця й мав щонайменше 11 коханок. Воно й не дивно, Тарас Григорович швидко закохувався, але так само швидко втрачав це почуття. Хоча й мріяв про тихе сімейне життя.

Ви точно бачили це фото! Шевченко – єдиний у компанії сидить у кожусі. Цей образ став «канонічним» для митця й надовго закріпився у суспільній уяві. Але хто створив цей образ?

Правильно! Неправильно!

Насправді все дуже прозаїчно: Шевченко був серед головних модників того часу й ніколи не жалкував грошей на новий одяг. Дослідники життя та творчості Тараса Шевченка переконані: він сам створив для себе цей образ «насупленого діда», прийшовши на зйомку у кожусі. Такий собі пранк від письменника.

За авторські права на «Кобзар» 1840 року Шевченко отримав 1500 рублів. На що він витратив ці кошти?

Правильно! Неправильно!

Саме так, якщо ви досі не зрозуміли, яким саме модником був Шевченко, то просто уявіть: більшу частину цих коштів він витратив на ланцюжки, годинники, шуби та інший одяг. Власне, кошти за продаж картин він також нерідко «спускав» на нове вбрання.

Здається, Шевченко був доволі кремезним чоловіком. Вгадаєте його зріст?

Правильно! Неправильно!

Хтось здивується, але Тарас Григорович не був високим, дослідники запевняють, що зріст Кобзаря – приблизно 164 см.

Знаєте, хто наважився намалювати Шевченка оголеним?

Правильно! Неправильно!

А чому ж це сам Шевченко не міг написати такий автопортрет? Звісно ж, міг! До речі, це далеко не єдина картина з оголеним людським тілом, створена Тарасом Григоровичем.

А скільки взагалі автопортретів створив Шевченко за своє життя?

Правильно! Неправильно!

Так, щонайменше 30. Але не тому, що любив себе. Шевченко просто обожнював малювати портрети. Подейкують, що один зі своїх малюнків він створив, дивлячись на відображення у відрі з водою. Адже дзеркала під рукою не було.

Звідки ж взагалі взявся цей образ знедоленого кріпака Шевченка, який ніколи не знав щастя?

Правильно! Неправильно!

Насправді шкільні підручники тут ні до чого. Точніше, вони лише закріплювали в нашій уяві образ злиденного та знедоленого Шевченка. А «завдячувати» цьому варто саме «совєтам», які намагалися перетворити видатного українця на митця без національності, спаплюжити його та принизити. Просто «видалити» Шевченка система також не могла – він був надто відомим для цього.

Ловелас, модник та зірка вечірок. 12 фактів-запитань про Шевченка, якого ми не знали (ТЕСТ)
Десь зараз плаче один Тарас Шевченко. Схоже, шкільні підручники літератури зробили чимало біди, тож саме час це виправляти! Тепер ви точно знаєте, що насправді Шевченко був справжнім тусовщиком, модником та душею компанії, а не знедоленим кріпаком.
Йой, доволі непогано! Але, схоже, частково життя Тараса Григоровича й справді видавалося вам надто сумним і трагічним. Проте тепер ми точно знаємо, що попри все Шевченко залишався людиною, яка любила життя і вміла брати максимум. Навіть із чаю. 🙂
Тарасе Григоровичу, це ви? Чудовий результат! Схоже, цього разу наші питання вас не здивували, адже ви чудово знайомі зі справжнім життям Шевченка. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе повторити ваш результат.

Поділіться своїми результатами:

Технології

Вносьте зміни про ФОП за кілька кліків з Дією

Опубліковано

Змінити можна: дані щодо видів економічної діяльності (КВЕДи), контактної інформації, П.І.Б. та місцезнаходження ФОПа. Опрацювання заяви триває 3 секунди замість доби та відбувається автоматично.

Про це повідомляє Дія.

Вартість послуг

  • безоплатно — зміна контактної інформації чи КВЕДів.
  • платно (адмінзбір – 230 грн) — зміна ПІБ чи адреси місця реєстрації.

Як скористуватися послугою

  1. Вам потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ви не оформлювали РНОКПП за релігійними переконаннями, знадобиться паспорт з відміткою про право використовувати номер і серію паспорта замість номера платника податків або додатку до ID-картки, у якому є така відмітка.
  2. Подайте заяву до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання або адреси реєстрації ФОП.
  3. Якщо ви вносите зміни у номер платника податків, вам потрібна копія довідки про зміну номера платника податків.
  4. Якщо ви змінюєте паспортні дані, треба додати ксерокопії першої сторінки та, у разі якщо ви не оформлювали номер платника податків за релігійними переконаннями, також ксерокопію сторінки з відміткою про можливість проводити сплати за серією та номером паспорта або додатку до ID картки в якому є така відмітка.
  5. Якщо у вас немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, ви можете надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою вам треба буде засвідчити ваш підпис нотаріально.
  6. Завантажити заяву щодо державної реєстрації фізичної особи-підприємця можна тут (Форма 1).

Читати також: В Україні є Коаліція ветеранських просторів. Що варто про неї знати?

Сповіщення про результат надійде на пошту та в кабінет громадянина в розділ Зверніть увагу. Виписку про внесення змін про ФОП можна отримати в кабінеті громадянина в розділі Отримані документи.

Онлайн-виписка має таку ж юридичну силу, як видана в ЦНАПі. Її можна роздрукувати та користуватися за потреби.

Нагадаємо, що в Києві не будуть закриватися станції метро “Тараса Шевченко” та “Почайна”.

Також ми повідомляємо, що вже скоро в Дії зʼявиться функція онлайн-шлюбу.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

В Україні є Коаліція ветеранських просторів. Що варто про неї знати?

Опубліковано

Ветерани відрізняються великим братерським і сестринським духом, сильною ідентифікацією зі своєю спільнотою та нахилом довіряти тим, хто пережив війну. Таким чином, підхід “рівність перед рівністю” стає найбільш відповідним у справах надання підтримки.

Всеукраїнська програма ментального здоровʼя “Ти Як?” розповіла про Коаліцію ветеранських просторів.

Ветеранські хаби, організовані “своїми” і для “своїх”, — це місця, де захисники і захисниці знайдуть розуміння їхніх потреб і проблем, можуть поділитися наболілим, а також отримати допомогу. На базі таких майданчиків працюють уже перевірені фахівці: психологи, юристи, волонтери, яким довіряє ветеранська спільнота і до яких варто звертатися.

Про ініціативу

Коаліція ветеранських просторів – це обʼєднання 26 ветеранських організацій у містах та областях України, які надають підтримку родинам військових і ветеранам.

Ветерани, а також їхні близькі можуть звернутися до Коаліції ветеранських просторів, аби отримати:

  • психологічну допомогу;
  • юридичну допомогу;
  • послуги з фізичної реабілітації;
  • освітні й тренінгові послуги;
  • послуги з профорієнтації, супровід з питань працевлаштування.

Читати також: В Києві не будуть закриватися станції метро “Тараса Шевченко” та “Почайна”

Деякі простори також пропонують арт-терапію, групові зустрічі ветеранів та родин загиблих, підтримку у відкритті власної справи, допомогу в організації соціальних, культурно-просвітницьких дозвільних або ж патріотичних заходів.

Додаткова інформація

Дізнайтеся про ветеранські простори у своєму регіоні, наявні послуги та заходи: vetprostory@gmail.com
Також у Telegram працює чат-бот Коаліції ветеранських просторів “Дякую за службу! Готові допомогти!”: @vetprostory_bot.

У колах “своїх людей” ветеранам може бути значно простіше знайти розуміння, поділитися наболілим, отримати інформацію, яка допоможе вирішити ту чи іншу проблему.

Нагадаємо, що майже 85% українців повністю відмовились від російського медіапродукту, – дослідження.

Читати далі

Суспільство

На Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя: де саме та коли

Опубліковано

В рамках Всесвітнього тижня імунізації, 24 квітня у Фастові діятиме “Містечко здоров’я”.

Про це повідомляють в Фастівській міській раді.

Що буде відбуватися на події

Під час заходу мешканці зможуть:

  • пройти скринінгове анкетування стосовно чинників ризику та симптомів, що можуть свідчити про туберкульоз;
  • виміряти артеріальний тиск;
  • перевірити рівень глюкози в крові;
  • вакцинуватися від COVID-19 та проти дифтерії та правця (дорослі);
  • визначити індекс маси тіла;
  • перевірити зір та отримати консультацію офтальмолога.

Читати також: Захоплена миттю та в українському вбранні. Архівна фотографія дівчинки з волинської казки 1930-х років

Час і місце проведення:

10:00-14:00 – площа Перемоги, 1.

Крім того, бажаючі зможуть отримати інформацію щодо вакцинації, ефективності вакцин, їх безпеки та інформаційні матеріали з порадами щодо профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, важливість профілактики, раннього виявлення захворювань та своєчасного лікування.

Нагадаємо, що ветерани можуть користуватися безоплатним трекером настрою.

Також ми повідомляли, що на Львівщині збудують спортивно-рекреаційний центр для військових.

Фото: Фастівська міська рада.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: