Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Хто ви з сучасних українських письменників?

Опубліковано

0%

Що про вас, як митця, могли б сказати?

Уявімо, ви досягли визнання у письменницькій творчості. Чи зможете ще й заспівати?

Яка із наведених цитат найбільше “торкає” вашу душу?

Якою бачите свою аудиторію:

Чи готові ви у кожній новій книзі описувати секс, пригоди, Львів?

На сторінках вашої книги буде багато:

Ваша творча натура прагне:

Хто ви з сучасних українських письменників?
Люко Дашвар

Зізнайтесь, у творах авторки вас теж приваблює містика? А її книги ви читаєте за 2-3 дні, без перерви на рекламу? Кілька цікавих фактів про письменницю: справжнє ім’я - Ірина Черненко. Раніше вона пройшла курс нейролінгвістичного програмування, а також навчалася сценаристської майстерності у голлівудського професора Річарда Креволіна.
Сергій Жадан

Вау! Та ви ж літературний хуліган/ка. Вам теж притаманні футуризм і трохи анархізм? Цікаве про письменника: його роман “Ворошиловград” екранізовано під назвою “Дике поле”. А ще він фронтмен гуртів “Жадан і Собаки” та “Лінія Маннергейма”.
Ліна Костенко

Схоже, вам теж подобається бути в опозиції до режимів та політичного безглуздя? Не боїтеся вголос озвучувати свої думки та відстоювати власну позицію. Кілька цікавих фактів про письменницю: навчалася у школі №100, що розташовувалася раніше на Трухановому острові (поселення було зруйноване під час Другої світової війни). У 2005 році письменниця разом із вченими їздила до Чорнобильської зони, аби врятувати культурні артефакти та предмети побуту.
Юрій Винничук

Вітаємо! Схоже, ви справжній поціновувач/ка чорного гумору, замішаного на стьобі та іронії. Тоді, замість тисячі слів, ловіть ще одну кумедну цитату: “Весілля закотили на всю губу. У місті помітно поменшало блудних котів і собак, а що вже ворон упольовано — то й ліку нема. Стрийна напекла таких курчат у сметані, що гості мало пальці не попроковтували, не здогадуючись, що ще вчора ці курчата каркали на деревах”. (Весь текст тут).
Безіменний копірайтер

Мабуть, ви ще не знайшли себе і свого прототипу у сучасній українській літературі. Спробуйте завітати до книгарні. Цілком імовірно, що ваше джерело натхнення може бути серед книг маловідомих письменників, які ще тільки чекають свого часу. І ви встигнете захоптися кимось до того, як це стане мейстрімом :).

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Уперше в історії України: «Мед мінних полів» здобув «золото» фестивалю «Каннські леви»

Опубліковано

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.

Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.

«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.

Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції

Про фестиваль

Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.

Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».

Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги

Читати далі

Культура

Онлайн-музей традиційного мистцетва «КРОВЕЦЬ» повертається після шести років перерви

Опубліковано

Після кібератаки 2019 року колекціонери Євген та Людмила Дмитруки запустили оновлену платформу krovets.ua, яка об’єднує онлайн-музей, агрегатор колекцій та фотобанк з якісними репродукціями українського традиційного мистецтва. Користувачам доступні понад 3,8 тисячі зацифрованих експонатів у високій роздільній здатності та аналітичні інструменти для дослідження локальних стилів і технік.

Про це повідомили представники платформи.

Нова екосистема традиційного мистецтва України

Платформа «KROВЕЦЬ» тепер не лише демонструє музейну колекцію, а й надає змогу завантажувати окремі зображення експонатів за окрему плату. Серед понад представлених предметів є зразки одягу, вишивки, кераміки та інших елементів побуту, зняті з усіх боків, навіть із вивороту, щоб розкрити найменші деталі майстерності народних умільців.

Початки проєкту сягають 2014 року, коли перша версія онлайн-музею стала одним із найпопулярніших майданчиків для фахівців. Колекцію Дмитруків вони збирали понад 20 років і власноруч зацифрували тисячі експонатів, створивши унікальну базу з понад 46 000 фоторепродукцій у відновленій версії сайту.

«Наша спільнота — це не закритий клуб втаємничених у красу народного мистецтва снобів, етногуру чи “великих українців”. Це більше схоже на “океан маленьких крапель, які камінь точать”, що спільними зусиллями прагнуть зібрати, зберегти, оцифрувати та оприлюднити різноманітні зразки традиційного українського мистецтва, які ще можна врятувати», — розповідають засновники проєкту.

Читайте також: «Правічні»: на Google Arts & Culture створили виставку про дерева в українській культурі

Аналітика, локальні стилі та можливості для колекціонерів

Оновлений «KROВЕЦЬ» має також розділ аналітики з графіками й статистикою, що ілюструють панівні техніки й регіональні особливості народного мистецтва. Разом із цим за підпискою від 300 гривень на місяць відкриваються розширені інструменти дослідження й завантаження зображень.

Платформа групує експонати за «локальними стилями», дозволяючи відвідувачам порівнювати орнаменти та методики вишивки, ткацтва чи кераміки з різних областей України.

Колекціонери та музеї можуть опублікувати власні збірки й поділитися ними з усіма користувачами. В найближчих планах — інтеграція з EUROPEANA, що дасть змогу вийти на міжнародну аудиторію та обмінюватися матеріалами з провідними європейськими архівами.

«Наша велика амбітна ціль проєкту — оцифрувати та оприлюднити всі приватні і музейні колекції, аби створити найповнішу онлайн-платформу традиційного мистецтва України. Але наш проєкт — не лише про оцифрування. Це про створення спільноти людей, які допомагають зберігати, досліджувати та популяризувати українське традиційне мистецтво, щоб його красу могли побачити та оцінити не тільки українці, а й увесь світ», — зазначають засновники музею.

Нагадаємо, що в Києві вперше виставлять експонати, які безпосередньо пов’язані з Пилипом Орликом (ФОТО).

Фото обкладинки надали представники музею

Читати далі

Суспільство

Рятувальники знайшли п’ятирічного Кирила, якого шукали в лісі понад три доби (ВІДЕО)

Опубліковано

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.

Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.

Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)

Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).

На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.

Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини

Читати далі