Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який відкрив для людства космос (ТЕСТ)

Опубліковано

У якому віці Корольов збудував свій перший планер?

Правильно! Неправильно!

Майбутній конструктор почав проєктувати планери та літаки ще в шкільні роки в Одесі. А під час навчання в будпрофшколі Корольов став членом Товариства авіації й повітроплавання України та Криму. Там він закінчив курси з теорії та практики проєктування літальних апаратів і розробив проєкт безмоторного літака К-5. Ідею молодого конструктора одразу визнали вартою втілення та надіслали до Центральної спортивної секції в Харкові. Корольову на той момент було всього 17 років.

1924 року Корольов вступив на механічний факультет Київської політехніки, але згодом йому довелося перевестися на навчання до Москви. Чому?

Правильно! Неправильно!

1924 Корольов вступив на механічний факультет Київського політехнічного інституту. А через два роки, у 1926-му, ректор КПІ, сказавши, що йому не вдалося добитися у влади відкриття на мехфаці авіаційного відділення, порадив Корольову перевестися в Москву.

Сталінські репресії не оминули й українського конструктора. У 1938 році радянська влада заарештувала Корольова та засудила до 10 років таборів. Що йому закидали?

Правильно! Неправильно!

Саме так, 7 червня 1938 року, у часи сталінського «Великого терору», Сергія Корольова заарештували за звинуваченням у «троцькізмі» і «підриві державної промисловості». Після допитів і катувань, зі зламаними щелепою і пальцями, науковця відправили до Колими – добувати золото.

Корольова звільнили лише в 1944 році, а у вересні 1945-го відрядили до Німеччини у складі комісії з вивчення трофейної техніки. Увесь цей час він формально залишався «ворогом народу». Коли його реабілітували?

Правильно! Неправильно!

Уявіть собі! Українець, якого ледь не знищила сталінська репресивна машина, залишався «ворогом народу» більш ніж 10 років після звільнення. При цьому Корольов був керівником і головним конструктором найбільшого в державі ракетного центру та контролював діяльність низки науково-дослідних інститутів і конструкторських бюро. Реабілітували його лише 18 квітня 1957-го – за пів року до запуску ним першого у світі штучного супутника Землі.

Кажуть, у Корольова була улюблена повсякденна фраза. Вгадаєте, яка саме?

Правильно! Неправильно!

Так, саме цю фразу конструктор повторював найчастіше. Власне, вона неабияк точно демонструє його ставлення до радянської системи та тогочасної влади.

Українець Корольов міг отримати Нобелівську премію, однак дещо цьому завадило. Що саме?

Правильно! Неправильно!

Запуск першого штучного супутника Землі 4 жовтня 1957 року відкрив еру практичного освоєння космосу. І завдячувати цьому варто саме українцю Корольову. Однак, коли Нобелівський комітет звернувся до СРСР із проханням повідомити прізвище конструктора, Хрущов відмовив, заявивши, що розробником є «весь народ». Згодом Хрущов скаже, що в такий спосіб «захищає» учених від «ворогів».

Так через секретність український конструктор Корольов не отримав Нобелівську премію. А знаєте, яким псевдонімом підписував свої статті науковець?

Правильно! Неправильно!

Усі свої роботи українець був змушений підписувати вигаданим прізвищем – К. Сергєєв. Утім не лише Корольов. Наприклад, ще один українець, інженер Валентин Глушко для світу був Г. Петровичем.

У 1961 році Гагарін здійснив політ у космос та став світовою знаменитістю, а ось Корольов, завдяки якому це стало можливим, залишився в тіні. Через 50 років британське видання Тhe Guardian напише: «Якщо Гагарін був обличчям радянської космічної потуги, то її … був Корольов». Яке слово пропущено?

Правильно! Неправильно!

Так, радянська влада намагалася «канонізувати» Гагаріна, залишивши Корольова поза увагою. Але з часом справедливість відновилася: усі знають, що за успішним польотом стояв український науковець.

Що з переліченого відбулося без участі Корольова?

Правильно! Неправильно!

Ні, ми не помилилися! Усе це – результат роботи українця Сергія Корольова. Людини, яку радянська система спочатку намагалася знищити, а згодом – приховати від усього світу.

Коли світ дізнався справжнє ім’я Сергія Корольова?

Правильно! Неправильно!

Так, світ (та й весь «союз») дізнався про геніального конструктора з Житомира лише у день його смерті – 14 сiчня 1966 року. Тоді радянська газета «Правда» уперше відкрила ім'я українця, який подарував людству космос.

Сьогодні Росія не втомлюється називати Корольова «своїм», «радянським». Хоча світ має знати, що він – українець. А як ідентифікував себе сам конструктор?

Правильно! Неправильно!

Звісно ж, українцем! Корольов виховувався на українських піснях та в дусі запорізького козацтва, у його паспорті було написано, що він — українець, і те саме науковець написав у заяві на вступ до КПІ. А ось, що каже про свого батька донька Корольова: «Скільки себе пам'ятаю, саме слово "Україна" вимовлялося у нашій родині трепетно, з великою любов'ю. Він дуже любив Україну! Українські пісні, українську мову».

І останнє. Під час виходу першого українського космонавта Павла Поповича у відкритий космос, той заспівав Корольову його улюблену пісню. Яку саме?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, перша пісня, що пролунала у космосі, була українською! І виконав її Павло Попович саме для видатного українського конструктора Сергія Корольова.

Хто такий Корольов, або Як СРСР вкрав геніального українця, який відкрив для людства космос (ТЕСТ)
Правильних відповідей не так вже й багато, але насправді в цьому немає нічого дивного. Радянська влада роками приховувала ім'я видатного українського вченого, а після його смерті й взагалі намагалася уникати згадок про те, що Корольов був українцем. Що ми можемо зробити із цим сьогодні? Чинити спротив колоніальній політиці РФ та якомога гучніше говорити про українців та українське, вкрадене радянською владою.
Непоганий результат! Здається, ви точно знали, що Корольов був українцем і ніколи цього не приховував. Чого не скажеш про радянську систему та її нащадків. Тож наше з вами завдання – зробити все можливе, аби відстоювати своє та своїх. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про видатного українського науковця.
Чудовий результат! Схоже, російська влада прорахувалася, коли повірила, що зможе просто взяти й знищити українця Корольова, перетворивши його на радянського Сергєєва. Поділіться цим тестом із друзями, аби якомога більше людей дізналися про видатного українського науковця.

Поділіться своїми результатами:

Спорт

У Парижі розпочалася церемонія відкриття Олімпіади-2024: фото

Опубліковано

Олімпійські Ігри-2024 розпочинаються. Трансляція церемонії відкриття Олімпіади-2024 розпочалася о 20:00 за Києвом, та триватиме понад чотири години. 

Про це повідомляє Суспільне.

фото: Суспільне

Про Олімпіаду-2024

Церемонія відкриття Олімпіади вперше в історії відбувається не на стадіоні, а вздовж усього Парижа. 205 команд пропливуть на 96 кораблях шість кілометрів річкою Сена, проходячи через центр міста до Ейфелевої вежі.

Кожне судно буде обладнане камерами, які транслюватимуть дійство з води. 10 500 атлетів перетнуть центр Парижа на своєму 6-кілометровому маршруті, зокрема пропливуть повз Собор Паризької Богоматері, і фінішують перед площею Трокадеро, де відбудеться решта церемонії та фінальне шоу відкриття.

фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: