Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Екокотик чи кращий друг пакетів?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

0%

Ходімо в супермаркет! Що візьмеш із собою?

Будемо щось пакувати в одноразові пакетики?

У тебе сьогодні тренування. Можливо, візьмемо пляшку з водою?

А давай ще візьмемо пачку молока. На що звертатимеш увагу?

Окей, а як справи вдома? Сортуєш сміття?

А знаєш, який мінімальний набір «категорій» під час сортування сміття?

Дивись, пляшка з-під коли. Що будеш з нею робити?

А ти можеш якось вплинути на кількість відходів?

Бариста вже запам'ятав твою круту багаторазову чашку?

А гайда в центр? На чому будемо їхати?

Упс, а ми вимкнули світло в квартирі?

Екокотик чи кращий друг пакетів?
Ти – екокотик. Ґрета Тунберг пишалася б тобою!

Здається, твоїй екосвідомості може позаздрити будь-хто! Ти завжди носиш із собою шопер, зневажливо дивишся на одноразові пакетики і пластикові трубочки для кави. А бариста в кав’ярні біля дому може впізнати твою багаторазову чашку з-поміж сотень інших. Ми вражені твоєю відповідальністю і дякуємо за такий результат. А ще більше тобі подякує наша планета 🌏❤️
Вау, ти майже екопрофі! Твої знання справді вражають!

Чудовий результат! Ти круто розбираєшся в питаннях сортування сміття та екологічної відповідальності. Так, можливо, в деяких питаннях у тебе були сумніви. Але це – дрібниці, які завжди можна виправити. Ну що, гайда в кав’ярню? Ми вже захопили свої чашки 😉
На старт, увага, руш! Схоже, ти лише на початку шляху.

Так, тебе ще складно назвати гуру сортування чи профі з екології. Але очевидно, що перші кроки вже зроблено. Попереду ще багато всього, але ми точно знаємо: тобі під силу все. 👌
Твій кращий друг – пластиковий пакет.

Сподіваємося, це жарт, а відповіді обиралися навмання. Якщо ж ні – маємо погані новини. Треба якомога скоріше щось змінювати, інакше одного дня твоя квартира перетвориться на житло для пакетів із супермаркету. Подумай, можливо, варто почати з найпростішого: придбати шопер чи багаторазову чашку для кави. Зробити свій внесок у збереження екології значно простіше, аніж здається.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Повітряні Сили показали нічне збиття ППО російських ракет (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вдалося зафіксувати на відео збиття російських ракет українськими засобами ППО у ніч на 21 вересня.

Про це повідомляє Командування Повітряних сил ЗСУ.

«Бойова робота підрозділів зенітних ракетних військ Повітряних сил», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, у ніч на 21 вересня сили ППО збили 36 ворожих крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555/Х-55.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

Арктичний рейнджер зі Швеції став на захист України (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Він покинув своє комфортне життя у Швеції заради України. На батьківщині у нього лишилася улюблена справа: хлібна пекарня й метал-гурт. Та він не зміг усидіти вдома, коли побачив, що ворог перетнув кордони європейської країни. Про захисника України розповідає ШоТам.

Арктичний рейнджер зі Швеції, який став на захист України! У Бахмуті він отримав поранення, але це лише загартувало: знову рветься в бій.

Це воїн Інтернаціонального легіону Олівер. За його спиною численні військові місії та бойові операції.

З 1995 року він служив у шведський армії арктичним рейнджером. Спеціалізувався на знищенні бронетехніки. Брав участь у місіях у Косові, Македонії, Афганістані та Ліберії.

Але останні 8 років випікав хліб у Швеції, грав у метал-гурті й насолоджувався життям. Усе змінило 24.02, яке для Олівера та його рідних з Естонії було особливим днем. Вони відзначали День незалежності Естонії, коли дізналися: росія повномасштабно напала на Україну. Олівер одразу зрозумів: його бойовий досвід та підготовка потрібна українцям.

«Ще до цього я сказав своїй сім’ї, що, якщо війна таки почнеться, я мушу поїхати туди. Тому вони знали, що цей процес уже був запущений», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.

Він вирушив до України та вступив до Інтернаціонального легіону. На полі бою показав свій дух справжнього вікінга: завзято смажив російську бронетехніку. У складі штурмових груп зачищав посадку за посадкою, звільняючи українську землю.

«Сорокаміліметрові гранати, РПГ «АТ-4», гвинтівки 5.56. Кулемети 7.62. Ми добряче прочесали», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.

Коли Олівер уперше побачив побут росіян, був неприємно вражений.

«Я розумію: окопне життя — це завжди невесело. Але, мабуть, їхні офіцери забули сказати їм, що в окопах взагалі-то треба прибирати», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.

Олівер пройшов пекло в Бахмуті. Саме там він отримав поранення, евакуюючи побратима. Це був снаряд ворожого танка, який влучив поруч та поранив кількох легіонерів, зокрема й Олівера.

«Коли відбулося влучання і я усвідомив, що поранений, я закричав: «Я поранений!». Дозорний уже зайняв укриття і відгукнувся: «До мене, до мене!», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.

Читайте також: «Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Попри поранення, він доніс на собі побратима, якого вразило першим. Після лікування та відпустки Олівер хоче знову на фронт, бо не може покинути Україну в цій боротьбі.

«Ви, українці, показали світові приклад єднання. Це передається далі. Ти бачиш, як люди об’єднуються навколо єдиної мети, просто щоб допомогти чимось. І це вражає», — Олівер, воїн Інтернаціонального легіону оборони України.

Нагадаємо, американець покинув комфортне життя і захищає Україну від окупантів.

Також ШоТам розповідав, як бельгійський пілот закохався в Україну і волонтерить заради перемоги.

Читати далі

Можливості

На Миколаївщині стартує грантова програма, спрямована на відновлення бізнесу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Миколаївщині стартує конкурс проєктів «Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві». Взяти участь у конкурсі можна після проходження освітньої програми.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Ресурсного центру громадських ініціатив.

Про програму

Миколаївських підприємців та людей, які мають ідеї для розвитку власного бізнесу, запрошують до участі у конкурсі міні-проєктів «Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві».

Для того, щоб взяти участь у конкурсі потрібно відвідати три навчальні модулі, кожен тривалістю 3 дні (пʼятниця, субота та неділя) та три візити до успішних підприємств міста за таким графіком:

  • 6-8 жовтня – 1-й навчальний модуль (20 робочих годин);
  • 13-15 жовтня – 2-й навчальний модуль (20 робочих годин);
  • 17-19 – ознайомчі візити до успішних підприємств міста (4 робочі години кожного дня);
  • 20-22 жовтня – 3-й навчальний модуль (20 робочих годин).

Освітня програма передбачає експрес-навчання щодо підприємницької діяльності у воєнний час, підготовку бізнес-планів та роботу з інвесторами. Наприкінці відбудеться захист бізнес-проєктів.

Автори кращих ідей отримають гранти, на які зможуть придбати необхідне обладнання або покрити інші витрати, пов’язані з розвитком власної справи.

Взяти участь у конкурсі зможуть 20 людей. Чотири кращі бізнес-ідеї отримають грант на суму до 180 000 грн.

Для кого

Взяти участь у конкурсі можуть фізичні особи-підприємці та фізичні особи, громадяни України віком від 18-60 років, які мешкають у Миколаєві та Миколаївської області.

Читайте також: «Розпочни свій бізнес»: в Україні проведуть безоплатну навчальну програму для майбутніх підприємців

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь у конкурсі потрібно до 15:00 30 вересня заповнити анкету за посиланням.

Нагадаємо, Торгово-промислова палата України безоплатно надасть українським компаніям консультації з питань розвитку та відновлення експорту.

Окрім того, ЄБРР надасть до 50 000 євро підприємцям, що створюють екоінновації та кліматичні технології.

Фото: facebook.com/mk.resource.center.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство10 години тому

«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Христина Драгомaрецька з Подільська на Одещині від початку повномасштабної війни допомагає тваринам у власному притулку...

Суспільство1 день тому

Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Колишня слідча та оперуповноважена у справах неповнолітніх Тетяна Зезюлькіна, коли вийшла на пенсію, присвятила себе...

Суспільство1 день тому

Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Весілля – це не тільки особливий день для пари, але й космічні, а часом непідʼємні...

Суспільство2 дні тому

«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Григорій Сковорода колись казав, що запорука щастя людини у сродній праці. Це точно про героїню...