Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Почнемо з найпростішого. Арестовлення – це…

Саме так, арестовлення – це заспокійливі повідомлення. Цим терміном маємо завдячувати раднику голови Офісу президента Олексію Арестовичу. Його називають головним антидепресантом, який може знайти перемогу в будь-якій ситуації. Чого вартують лише меми про «Вони випустили 5 ракет? Отже, у них на 5 ракет менше».
Зберігати оптимізм навіть у найскрутніші та найважчі часи – це…

Так, саме кімити! Цим словом ми завдячуємо голові Миколаївської ОВА Віталію Кіму, який попри все знаходить сили підбадьорювати мешканців області та налаштовувати їх на переможний настрій. Його вже класичне вітання «Доброго дня, ми з України» навіть має певний відтінок арестовлення для багатьох підписників. «Кімити» також має більш спеціалізоване значення – записувати милі відео, паралельно готуючи сюрпризи для ворога.
Новий синонім до фразеологізму «Наступати на ті самі граблі» – це …

Звісно, Чорнобаїти! Росіяни ніяк не можуть відмовитись від стратегічно важливого аеродрому на Херсонщині, а ЗСУ щоразу відправляють їх слідом за російським кораблем. Після десятого поспіль розгрому окупантів Чорнобаївка остаточно перетворилася на бермудський трикутник для ворога. А звідси – й поповнення в українському словнику. Чорнобаїти – наступати на ті самі граблі.
Вдавати, що все добре й під контролем, коли це не так – …

Так, цей неологізм з’явився завдяки нешановному міністру оборони окупантів. Приклад: «Російська армія зазнали поразки, але він продовжував шойгувати». Утім з часом значення слова розширилося, інтернет-мовознавці також пропонують називати шойгуванням процес, коли людина зникає безвісти, а інші вдають, ніби нічого не сталося.
А що означає «макронити»?

Користувачі мережі наголошують, що «макронити» означає саме процес, коли людина робить надзвичайно стурбований вигляд та всіляко намагається продемонструвати його якомога більшій кількості людей. Водночас це поняття не зобов’язує до будь-яких рішучих дій. Приклад: «Після сварки він кілька днів макронив, але так і не спробував виправити ситуацію».
Затридні – це…

Росіяни мріяли захопити нашу країну за три дні, але ці плани були, м’яко кажучи, нереалістичними. Утім попри всю фантастичність та безглуздість ідеї окупанти продовжували вірити в неї. Так сильно, що подарували нам новий неологізм – затридні. Радимо вживати це слово для опису максимально непродуманих, необґрунтованих та хворобливих планів та/чи ідей, що не мають жодного шансу на втілення.
Хто такі «зсуісти»?

«Я – зсуіст(-ка)» – так пишуть про себе українці, які беззаперечно вірять в перемогу української армії. І правильно роблять! Найчастіше цей новотвір можна побачити в соціальній мережі Twitter, але потрохи він «переїжджає» й до інших соцмереж.
Що таке «Бандера-смузі»?

Коктейль Молотова, який вже став символом боротьби та опору українського народу, після повномасштабного вторгнення окупантів отримав нову назву – «Бандера-смузі». Це, напевно, єдиний гостинець, яким українці готові пригостити російських військових. Якщо, звісно, не враховувати пиріжки з «сюрпризом» від дбайливих українських господинь.
Байрактарити – це…

Байрактарити, як і джавелінити, – це, звісно ж, про знищення ворога. Хоча й «гостинна» зустріч непроханий гостей – доволі близький варіант за умови правильного контексту та правильної «гостинності».
Окей, а як щодо «кадирити»?

Зізнаємось, блогерство та лякливість – дуже близькі до цього неологізму визначення. Але першочергово «кадирити» – це вдавати з себе того, ким ти не є і не можеш бути насправді. Цей новотвір нам подарував Рамзан Кадиров, а також знищені під Гостомелем «елітні кадирівці». Приклад вживання: «Він обіцяв захопити Київ наступного дня, а виявилося, що просто кадирив». Неологізм-синонім – дон-донити.
Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
12 спецавто отримали столичні рятувальники, повідомили у пресслужбі Київської міської держадміністрації.
Це пожежно-рятувальна техніка та одне авто швидкої допомоги. 10 машин місто отримало як допомогу, два – закупило. 9 спецавто і рятувально-аварійне обладнання безкоштовно передали громади кількох міст Німеччини.
Moto-truck – автомобіль повітрянопінного гасіння подарував меценат із Польщі, який є власником компанії, що виготовляє ці авто. Таких машин в Україні не було. Це – велика допомога для київських рятувальників. Авто доставляє великий запас піноутворювача на гасіння пожеж на нафтохімічних та нафтопереробних підприємствах.

Серед переданих авто:
- автодрабина, що працює до 10 поверху включно,
- автомобіль швидкої медичної допомоги;
- 2 насосні автомобілі, що забезпечать рятувальників необхідною кількістю води під час гасіння пожеж при значному віддаленні водойм;
- 4 автоцистерни різної ємності – на 600, 1200, 2400 та 2500 літрів,
- автоцистерна загальною місткістю 42,5 тонни.
Читайте також: Софт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу
Отримали рятувальники і штабний автобус та оперативно-рятувальний автомобіль – для більш злагодженої координації гасіння пожеж та ліквідації інших надзвичайних ситуацій.
Нагадаємо, ДСНС розміновує території за допомогою роботів і дронів.
Як ми повідомляли раніше, українські рятувальники отримали від британських колег парк пожежно-рятувальної техніки.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українці, татусі та мами, територія нашої країни замінована. Саме час потурбуватись про безпеку діток, коли вони не з вами. Покажіть їм це відео від ШоТам, щоб уникнути нещасних випадків через масові замінування вибухонебезпечними предметами.
Малюк, привіт. Мене звати Котусик. Я дуже скучив за прогулянками на вулиці та грою з друзями. Ти теж. Тому сьогодні пропоную тобі пограти в особливу гру. Тобі сподобається, обіцяю. Ми будемо знаходити небезпечні предмети.
Пограємо в те, які іграшки можна брати в руки, а до яких не можна навіть підходити, щоб не стало боляче. Дивись уважно. Праворуч мʼяка іграшка, яку можна брати в руки. А ліворуч ти бачиш таку велику сіру штуку. До неї не можна навіть підходити. Навіть якщо буде дуже цікаво. Що треба зробити? Відійти від цієї сірої штуки та покликати дорослих.
А тепер граємо. На екрані ти бачиш дві іграшки, одна безпечна, а інша — ні. Тицьни на екран, яку можна брати? А котик тобі допоможе. ПРАВИЛЬНО. Ти тепер в безпеці.
Далі йдемо на дитячий майдачник. Там багато кольорових речей, які хочеться помацати та подивитися. Але такі речі також можуть бути небезпечними та зробити боляче. Якщо ти побачив такий предмет на майданчику у піску або просто на землі, і він схожий на предмет, який ти зараз бачиш на екрані, ніколи не підходь до нього та не бери.
Такі речі не можна піднімати, переносити, закопувати в землю, кидати у вогнище чи водойми, не можна пиляти та перекочувати по землі. Якщо побачив такі речі, швидко клич маму або тата, щоб вони зателефонували 101 або 102, та в поліцію.
Запам’ятай це та будь здоровий!
Читайте також: «Давай будем на чистоту». Що ти знаєш про гурт Kalush та фронтмена Олега Псюка? (ТЕСТ)
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
З початку повномасштабної війни український виробник електровелосипедів Delfast передав нашим Збройним Силам електробайки власного виробництва.
Про це повідомив у фейсбуці СЕО компанії Данило Тонкопій.
Підприємець розповів, що лише тепер отримав дозвіл від командування про публікацію фотографії байків. Як стало відомо, електробайки допомагають мобільним групам ЗСУ.
На фото видно, що до байків прикріплені контейнери для переносної протитанкової керованої ракети малої дальності NLAW.

«Байк сподобався і реально може працювати для мобільних груп. У планах використання – виїзди для аеророзвідки та із приладдям для роботи по “коробочках”», – такий відгук надіслав один із воїнів.
Читайте також: Софт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу
У компанії Delfast відзначили, що допомагають ЗСУ із першого дня війни і передають не менш як 5% від усіх доходів на допомогу Україні.

Довідка
Український стартап Delfast запустив Данило Тонкопій та Сергій Денисенко у 2014 році як сервіс екологічної доставки. З 2017 року Delfast займається електробайками. Електровелосипеди Delfast можуть проїхати понад 500 км на одному заряді без допомоги педалей.
Нагадаємо, тернопільська компанія ELEEK, що виготовляє електробайки, безкоштовно передала військовим 50 байків. Такий транспорт зручний на бездоріжжі і не дорогий в обслуговуванні.
Як ми повідомляли раніше, в Україні виготовили унікальну машину для рятувальників з інтернетом Starlink.
Фото: facebook.com/datonko.