Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чи зможеш ти відрізнити картини сучасних українських митців від класиків світового живопису? (ТЕСТ)

Опубліковано

Правильно! Неправильно!

Це картина «Степ» українського художника Анатолія Криволапа. Його вважають одним із найбільш успішних митців сучасної України. А ще Криволап – один із найдорожчих українських художників. Його роботу «Кінь. Вечір» продали за $186 000. Середній «цінник» на картини Криволапа сягає $70 000. А ось картину «Степ» у травні 2011 року придбали за $98 500.

Правильно! Неправильно!

Це одна з робіт із циклу «Кольорові прелюдії» генія сучасного українського живопису Івана Марчука. У 2007 році він став єдиним українцем, який потрапив до британського списку «100 геніїв сучасності». А ще Марчук є засновником кількох стилів сучасного мистецтва. Один із них – «пльонтанізм». Назва жартівлива та належить самому Марчуку (походить від слова «пльонтати», тобто плести). Художника часто називають патріархом вітчизняного авангарду. За своє життя Іван Марчук вже встиг створити приблизно 5 000 робіт та відкрити понад 200 виставок.

Правильно! Неправильно!

І це також картина українського митця! Нікіта Кадан – автор численних скульптур, інсталяцій, живописних та графічних робіт. Митець регулярно бере участь у групових виставках, а в 2015 році представляв Україну на Венеційській бієнале – одній із провідних виставок сучасного мистецтва. У своїх картинах Кадан реагує на соціально-політичні дискусії в Україні, фіксує зміни в Україні та її мешканцях. На фото – картина «Крестьянин» (рос.). Це частина серії робіт за мотивами фотографій.

Правильно! Неправильно!

Це «200 однодоларових купюр» американського митця українського походження Енді Воргола. Його вважають одним із засновників поп-арту та культовою постаттю в історії мистецтва. За легендою, робота над цим колажем почалася після того, як митцю порадили «намалювати те, що він любить найбільше». Після цього Воргол одразу почав роботу над картиною.

Правильно! Неправильно!

Ну, тут зовсім просто. Це фрагмент роботи «Родіна Мать зве убивать» сучасного українського художника Івана Семесюка. У ній митець зібрав численні символи так званого «русского мира». Художник працює в унікальному стилі «жлоб-арту», тому його роботи доволі просто відрізнити з-поміж інших. Крім того, Семесюк – лідер гурту «Пирятин» та письменник. Тож радимо познайомитися не лише з картинами митця.

Правильно! Неправильно!

Олег Тістол – один із найбільш успішних українських митців. Його роботи неодноразово представлялися на провідних світових бієнале та аукціонах Bonhams, Christie's, Phillips, Sotheby's. Тістол став одним із лідерів «Української нової хвилі». У 2011 році його картину «Море» оцінили у $28 750, а роботу «Розмальовка» придбали за понад $53 000. На фото – картина з циклу «Гори», створена в 1991 році.

Правильно! Неправильно!

Так-так, це австрійський художник Густав Клімт і його «Дерево життя». Напевно, стиль Клімта впізнати доволі просто, але оминути цього митця ми просто не могли.

Правильно! Неправильно!

Це фрагмент картини «Початок» сучасного українського митця Валентина Метика. Персонажі його робіт мають лише рот та вуха, оскільки художник прагне зобразити «мертву расу» – споживачів, які просто поширюють інформацію, але не бачать нічого довкола себе.

Правильно! Неправильно!

На фото – «Русалки» сучасної української художниці Олі Чикало. У 2014 році вона закінчила Донецьке художнє училище. Згодом переїхала до Києва, де здобула ступінь бакалавра в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Правильно! Неправильно!

Це картина «Після зливи» української художниці-монументалістки Ельміри Шемседінової. Живописиця народилася 1989 року в Києві, закінчила Національну Академію образотворчих мистецтв і архітектури. Перші виставку відбулися ще в 2009 році. Членкиня Національної спілки художників, учасниця низки резиденцій та арт-симпозіумів сучасного мистецтва.

Правильно! Неправильно!

Це «Юність» Сальвадора Далі – класика світового живописа та одного з найяскравіших представників сюрреалізму.

Правильно! Неправильно!

«Стосунки» – одна з робіт київської художниці Тетяни Митальникової. У своїх картинах вона говорить про суб'єкт і об'єкт, про цілісність в світі і його деструктурізацію, духовне і фізичне, поняття «істини» в сучасному світі. Крім того, Тетяна працює художником-постановником в театрі й кіно, а також викладає в дитячій театрально-художній студії.

Чи зможеш ти відрізнити картини сучасних українських митців від класиків світового живопису? (ТЕСТ)
Йой, схоже, цей тест виявився доволі складним. Це й не дивно, адже сучасні українські художники створюють неймовірні картини! Ними захоплюються на міжнародних виставках та купують за неймовірні суми. Поділіться цим тестом із друзями, аби зробити наших митців відомими не лише за кордоном!
Непоганий результат! Схоже, ви знайомі із багатьма сучасними українськими митцями, утім деякі роботи все ж викликали питання. Поділіться цим тестом із друзями, аби зробити наших митців відомими не лише за кордоном!
Вау! Здається, ви знаєте майже все про сучасних українських художників. Чудовий результат! Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе повторити ваш результат.

Поділіться своїми результатами:

Економіка

У межах програми «Національний кешбек» випустили два мільйони карток: підсумки тестування

Опубліковано

Після місяця тестування Міністерство економіки офіційно запускає «Національний кешбек». За час тестування українці оформили понад два мільйони банківських карток.

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

Підсумки після тестування

На сьогодні понад мільйон людей бачать кешбек у Дії, а це — 73,2 мільйона гривень.

До програми доєдналися 11 банків, а українські виробники додали 260 тисяч товарів.

«Нам важливо формувати культуру плекання українського продукту. Особливо знаючи в яких умовах його інколи створюють: поряд із лінією фронту, під обстрілами, при блекаутах. Створюють за будь-яких умов. Тому нам важливо виховувати у собі цей споживчий патріотизм, бо він допомагає українському бізнесу розвиватися. Окрім того, до 40% вартості українського товару повертається податками в бюджет, тож купуючи українське, ми допомагаємо Збройним силам», — відзначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Читайте також: 8 фактів про розвиток української анімації, які мотивують вас її полюбити

Фото: Fintech Іnsider

Як отримати кешбек

  1. Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
  2. Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми. 
  3. Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
  4. У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.

Остання умова щодо позначення в Дії картки для виплат «Національний кешбек» є необхідної для отримання виплати. Тим, хто відкрив картку для виплат в банку, але не позначив її в Дії, необхідно це зробити.

Читайте також: Prometheus запускає другий набір на безплатну перекваліфікацію для українців, які втратили роботу через війну

Програма «Національний кешбек»

«Національний кешбек» — ініційована президентом України програма підтримки громадян. Він надається при купівлі вітчизняних товарів. Це формуватиме додатковий попит на українські товари, а також допоможе змінити споживчі звички українців, щоб українське стало товаром першого вибору.

Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.

Нагадаємо, що Канада надасть пільговий кредит Україні на близько 300 мільйонів доларів США.

Фото обкладинки: вебсайт Охтирської міської ради

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Листи до вільного Криму»: Фагот прочитав лист незаконно ув’язненого Богдана Зізи (ВІДЕО)

Опубліковано

У межах ініціативи «Листи до вільного Криму» Олег Михайлюта прочитав лист політвʼязня Богдана Зізи.

Про це повідомили у Представництві президента України в АР Крим.

Богдан — кримський художник та активіст з Євпаторії, незаконного засудженого росією до 15 років позбавлення волі у колонії загального режиму.

Фото: інстаграм-сторінка Богдана Зізи

Олег Михайлюта прочитав лист Богдана Зізи, щоби привернути увагу до усіх незаконно засуджених росією громадян України.

Наразі Богдан Зіза перебуває в ув’язненні на пересиланні у виправній колонії №29 міста перм.

Читайте також: Українцю пересадили серце, яке відправили гелікоптером: подолали 600 кілометрів

«Долучайтеся до ініціативи “Листи до вільного Криму”. Напишіть листа, розкажіть про акцію друзям та колегам, поділіться інформацією в соцмережах. Ці нескладні кроки допоможуть нашим співгромадянам відчути, що попри всі перешкоди — ми продовжуємо боротися за їхню свободу. Спротив триває!» — написали у представництві.

Нагадаємо, що на Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів та їх близьких.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Олега Михайлюти

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Рятувальники ДСНС пройшли навчання у Польщі за міжнародними стандартами (ФОТО)

Опубліковано

У Польщі завершився тренінг, у якому взяли участь українські рятувальники. Він проходив у місті Новий Сонч з 7 по 11 жовтня.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

Навчання об’єднало оперативні групи та логістичних спеціалістів задля переатестації фахівців за міжнародними стандартами INSARAG.

Читайте також: Шахістка з Київщини удванадцяте стала чемпіонкою світу з шахів

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

«Українські рятувальники продемонстрували високий рівень майстерності та готовність працювати за найсучаснішими світовими стандартами. Це ще один важливий крок до переатестації за INSARAG та досягнення більшої інтеграції українських служб порятунку у світову систему реагування на надзвичайні ситуації», — написали в пресслужбі.

Читайте також: Українцю пересадили серце, яке відправили гелікоптером: подолали 600 кілометрів

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

Тренінг став другою фазою спільного проєкту з Польщею, який спрямований на вдосконалення пошуково-рятувальної команди важкого класу MRC Ukraine. Під час занять учасники удосконалювали свої технічні навички, підвищували рівень командного управління та підготувалися до майбутніх викликів.

Нагадаємо, що Литва передає Україні ударні дрони на понад п’ять мільйонів євро.

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт5 днів тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство1 тиждень тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство1 тиждень тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...