Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чи зможеш ти відрізнити картини сучасних українських митців від класиків світового живопису? (ТЕСТ)

Опубліковано

Правильно! Неправильно!

Це картина «Степ» українського художника Анатолія Криволапа. Його вважають одним із найбільш успішних митців сучасної України. А ще Криволап – один із найдорожчих українських художників. Його роботу «Кінь. Вечір» продали за $186 000. Середній «цінник» на картини Криволапа сягає $70 000. А ось картину «Степ» у травні 2011 року придбали за $98 500.

Правильно! Неправильно!

Це одна з робіт із циклу «Кольорові прелюдії» генія сучасного українського живопису Івана Марчука. У 2007 році він став єдиним українцем, який потрапив до британського списку «100 геніїв сучасності». А ще Марчук є засновником кількох стилів сучасного мистецтва. Один із них – «пльонтанізм». Назва жартівлива та належить самому Марчуку (походить від слова «пльонтати», тобто плести). Художника часто називають патріархом вітчизняного авангарду. За своє життя Іван Марчук вже встиг створити приблизно 5 000 робіт та відкрити понад 200 виставок.

Правильно! Неправильно!

І це також картина українського митця! Нікіта Кадан – автор численних скульптур, інсталяцій, живописних та графічних робіт. Митець регулярно бере участь у групових виставках, а в 2015 році представляв Україну на Венеційській бієнале – одній із провідних виставок сучасного мистецтва. У своїх картинах Кадан реагує на соціально-політичні дискусії в Україні, фіксує зміни в Україні та її мешканцях. На фото – картина «Крестьянин» (рос.). Це частина серії робіт за мотивами фотографій.

Правильно! Неправильно!

Це «200 однодоларових купюр» американського митця українського походження Енді Воргола. Його вважають одним із засновників поп-арту та культовою постаттю в історії мистецтва. За легендою, робота над цим колажем почалася після того, як митцю порадили «намалювати те, що він любить найбільше». Після цього Воргол одразу почав роботу над картиною.

Правильно! Неправильно!

Ну, тут зовсім просто. Це фрагмент роботи «Родіна Мать зве убивать» сучасного українського художника Івана Семесюка. У ній митець зібрав численні символи так званого «русского мира». Художник працює в унікальному стилі «жлоб-арту», тому його роботи доволі просто відрізнити з-поміж інших. Крім того, Семесюк – лідер гурту «Пирятин» та письменник. Тож радимо познайомитися не лише з картинами митця.

Правильно! Неправильно!

Олег Тістол – один із найбільш успішних українських митців. Його роботи неодноразово представлялися на провідних світових бієнале та аукціонах Bonhams, Christie's, Phillips, Sotheby's. Тістол став одним із лідерів «Української нової хвилі». У 2011 році його картину «Море» оцінили у $28 750, а роботу «Розмальовка» придбали за понад $53 000. На фото – картина з циклу «Гори», створена в 1991 році.

Правильно! Неправильно!

Так-так, це австрійський художник Густав Клімт і його «Дерево життя». Напевно, стиль Клімта впізнати доволі просто, але оминути цього митця ми просто не могли.

Правильно! Неправильно!

Це фрагмент картини «Початок» сучасного українського митця Валентина Метика. Персонажі його робіт мають лише рот та вуха, оскільки художник прагне зобразити «мертву расу» – споживачів, які просто поширюють інформацію, але не бачать нічого довкола себе.

Правильно! Неправильно!

На фото – «Русалки» сучасної української художниці Олі Чикало. У 2014 році вона закінчила Донецьке художнє училище. Згодом переїхала до Києва, де здобула ступінь бакалавра в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Правильно! Неправильно!

Це картина «Після зливи» української художниці-монументалістки Ельміри Шемседінової. Живописиця народилася 1989 року в Києві, закінчила Національну Академію образотворчих мистецтв і архітектури. Перші виставку відбулися ще в 2009 році. Членкиня Національної спілки художників, учасниця низки резиденцій та арт-симпозіумів сучасного мистецтва.

Правильно! Неправильно!

Це «Юність» Сальвадора Далі – класика світового живописа та одного з найяскравіших представників сюрреалізму.

Правильно! Неправильно!

«Стосунки» – одна з робіт київської художниці Тетяни Митальникової. У своїх картинах вона говорить про суб'єкт і об'єкт, про цілісність в світі і його деструктурізацію, духовне і фізичне, поняття «істини» в сучасному світі. Крім того, Тетяна працює художником-постановником в театрі й кіно, а також викладає в дитячій театрально-художній студії.

Чи зможеш ти відрізнити картини сучасних українських митців від класиків світового живопису? (ТЕСТ)
Йой, схоже, цей тест виявився доволі складним. Це й не дивно, адже сучасні українські художники створюють неймовірні картини! Ними захоплюються на міжнародних виставках та купують за неймовірні суми. Поділіться цим тестом із друзями, аби зробити наших митців відомими не лише за кордоном!
Непоганий результат! Схоже, ви знайомі із багатьма сучасними українськими митцями, утім деякі роботи все ж викликали питання. Поділіться цим тестом із друзями, аби зробити наших митців відомими не лише за кордоном!
Вау! Здається, ви знаєте майже все про сучасних українських художників. Чудовий результат! Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе повторити ваш результат.

Поділіться своїми результатами:

Економіка

Подружжя з Черкас облаштувало майстерню з виготовлення килимів ручної роботи

Опубліковано

Підприємці з Черкас Сергій Таморка та його дружина Ельвіра завдяки гранту налагодили виробництво килимів ручної роботи. Розпочинали свій шлях у бізнесі з виробництва одягу, але завжди мріяли виготовляти килими.

Їхню історію успіху розповіли у Міністерстві економіки України.

Коли на початку повномасштабного вторгнення Сергій та Ельвіра розпродали увесь товар. Постало питання: що ж робити далі? Виявилось, що стресові обставини – той період, коли розумієш, чого хочеш насправді. Подружжя прийняло рішення більше не відкладати мрії на потім й розпочали виготовлення килимів.

Перший крок – навчання. Досвіду роботи в цій сфері у Сергія з дружиною не було, тому вони вивчали техніки та постійно вдосконалювалися. Перші замовлення надходили від друзів, а навички пара отримувала самостійно, слідкуючи за творчістю майстрів з усього світу.

Читайте такожМайже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають питну воду для переселенців та військових

«Нам подобається створювати щось своє, постійно розвиватись та втілювати цікаві проєкти у життя. Існує дуже багато технік виготовлення килимів, останнім часом ми робимо акцент на 3D виробах – це тривимірні килими, що можуть відтворювати різні образи та малюнки. Це не лише елемент декору, а й унікальний подарунок, який може бути створений за вашим особистим дизайном», – розповідає Сергій.

На момент створення виробництва килимів подружжю не вистачало фінансів для закупівлі матеріалів. Сергій подав заявку на грант за програмою «Власна справа» й отримав (хоч і не з першого разу) гроші. Грант допоміг закупити необхідне обладнання, тканини та сировину, а також переїхати в більшу студію.

Килими ручної роботи Roots Rugs замовляють переважно з-за кордону, особливо зі Сполучених Штатів Америки та частково з Азії.

Про грант

Урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, у Полтаві завдяки гранту відкрили ігровий клуб-кав’ярню.

Також ми розповідали, як у Вінниці подруги на грант запустили бізнес із виготовлення свічок Ya Svit.

Фото: Міністерство економіки України.

Читати далі

Суспільство

Світовий Конґрес Українців та фонд Сергія Притули зібрали $1,2 млн на бронемашин для розмінування Херсонщини

Опубліковано

Світовий Конґрес Українців та Благодійний фонд Сергія Притули, у співпраці з Конґресом Українців Канади та Українським Конгресовим  Комітетом Америки, завершили благодійний тур «Непереможні, коли об’єднані – Invincible When United» східними регіонами Канади та США та зібрали майже $1,2 млн на закупівлю бронемашин для розмінування України.

Про це ШоТам повідомили ініціатори акції.

Зазначається, що Торонто, Оттава, Монреаль, Нью-Йорк, Вашингтон, Філадельфія та Чикаго увійшли до списку міст благодійного туру, що був націлений на підвищення обізнаності українських громад та збір коштів для безпечного гуманітарного розмінування Херсонської області.  

Загальна сума зібраних коштів становить 1,192 млн доларів або 45,7 млн гривень. Ці кошти підуть на закупівлю та доставку понад 20 автомобілів Land Rover Snatch, броньованої військової версії Land Rover Defender. Броньовані машини посилять спроможності груп Херсонської обласної військової адміністрації з гуманітарного розмінування. Організації-партнери спільно доставлять бронемашини після закупівлі. 

Читайте також: «Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

«Ми показали велику єдність у співпраці задля спільної мети – перемоги України. Командою ми придбаємо броньовану техніку для розмінування. Підтримка Збройних Сил України була основною метою СКУ від початку повномасштабного вторгнення Росії. У боротьбі за перемогу України кожен з нас грає важливу роль, і ми повинні щодня думати про те, що ми можемо зробити, щоб допомогти Україні досягти успіху. Ми не можемо дозволити собі припинити працювати над досягненням нашої мети; час – важливий. Тож маємо продовжувати працювати над нашою спільною візією і заохочувати українців та наших друзів підтримувати Україну», – сказав Павло Ґрод, президент СКУ.

Про благодійну ініціативу

Платформа UniteWithUkraine — це глобальна благодійна ініціатива Світового Конґресу Українців, спрямована на збір коштів для закупівлі та постачання необхідних тактичних медичних засобів, бронетехніки, дронів та іншого необхідного обладнання на підтримку захисників України. Від лютого 2022 року ініціатива UniteWithUkraine зібрала понад 55 мільйонів доларів від донорів з понад 70 країн для підтримки Сил територіальної оборони Збройних Сил України та інших безпекових структур України.

Нагадаємо, Сили територіальної оборони ЗСУ отримали британські бронетранспортери FV432 від Світового конгресу українців (СКУ).

Також Світовий конгрес українців передав допомогу для бойових медиків ЗСУ.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Технології

Винахідник зі Слов’янська змайстрував диван на колесах (ВІДЕО)

Опубліковано

Нарешті в Україні винайшли диван, на якому можна їздити. Транспорт мрії створив винахідник зі Слов’янська.

Як йому це вдалося, розповідає ШоТам.

«Думаю: “А на чому ти відчуваєш максимальний комфорт? Та на дивані, звичайно ж!”. Це максимально зручна штука. Ну, і виникла ідея зробити так, щоб він рухався. Виїжджаю там десь кави попити в парк. Це прикольно», — Аркадій Фішман, винахідник.

Інженер-розробник з 20-річним досвідом

Аркадій — інженер-розробник з 20-річним досвідом. Конструював майже все: від обладнання для заводів до дерев’яних дитячих іграшок. Його найяскравіша розробка — інтроцикл. Це транспорт на одному великому колесі, аналогів якому нема у світі.

«Мені дуже подобається ідея засобу пересування на одному колесі. Я вирішив, що треба сісти зручно, як у кріслі, і спроєктував так, щоб можна було сісти вдвох. Що то за транспорт такий, якщо не можна ніяку дівчину покатати, правильно? Нащо тоді він потрібний?», — Аркадій Фішман, винахідник.

До 24 лютого Аркадій також робив сухе вино та започаткував винний фестиваль у Слов’янську. Але повномасштабне вторгнення перекреслило захоплення та плани.

Дивіться відеоДва куми з Прикарпаття створили дрон-заміновувач для ЗСУ

«Як я о 5 ранку 24 лютого прокинувся від вибухів, то одразу стало зрозуміло, що вином я вже не займаюся. Що треба збирати речі та їхати де-небудь у той бік, де вибухів немає», — Аркадій Фішман, винахідник.

Диван на колесах складається з дощок та обладнання з інтроциклу

Разом з 6-річним сином Аркадій виїхав на Тернопільщину. З дружиною, що зараз за кордоном, чоловік розлучений 4 роки. Сина виховує сам. Взимку 2023 року Аркадію спало на думку зробити диван на колесах. Транспорт складається з дощок та обладнання з інтроциклу.

Щойно Аркадій виїхав на вулицю, перехожі почали його знімати та викладати відео в соцмережі. А чоловік радіє, що підіймає людям настрій і підвозить усіх охочих.

«Чому я створив його? Тому що вважаю, що життя в переважній більшості сумне та сіре. Якщо ти хочеш його якось підфарбувати яскравими фарбами, то маєш це робити власноруч», — Аркадій Фішман, винахідник.

Наразі Аркадій усі сили вкладає в розвиток власного бізнесу — овочевої консервації. Через сторінку в соціальній мережі продає закрутки, снеки та соуси за власними рецептами.

Читайте також«План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду

«Розробив два рецепти взагалі нових. Я чогось подібного не знайшов. В’ялений солодкий перець в олії — це перша страва. Друга — я зробив томатну пастилу, тільки не дитячу, а гостру», — Аркадій Фішман, винахідник.

Планує нові винаходи і шукає дівчину

Але Аркадій планує і нові винаходи та відкритий до будь-яких пропозицій.

«Інженер проєктує будь-що, було б фінансування. Тобто від підводного човна до літака — обмежень ніяких немає взагалі. Навіть ні, не до літака — до космічної ракети. Обмеження по дальності польоту моєї думки — його майже не існує», — Аркадій Фішман, винахідник.

А ще шукає другу половинку, щоб разом кататися на дивані.

«Моє серце вільне. Шукаю дівчину», — Аркадій Фішман, винахідник.

Попри війну, чоловік намагається не втрачати оптимізм і дарувати радість собі й оточенню.

Нагадаємо, у Київській політехніці студенти створюють унікальний вітчизняний колінний протез.

Також ми розповідали, як на Харківщині створили машину для розмінування, що знешкоджує протипіхотні міни.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Як отримати психологічну допомогу в сімейного лікаря

Аби отримати психологічну допомогу, українці можуть звернутися до своїх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів. Так,...

Суспільство3 дні тому

Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

Територія прифронтових областей України все ще забруднена вибухонебезпечними предметами. Наприклад, згідно з даними ДСНС, близько...

Суспільство3 дні тому

Між втраченим життям і майбутнім: «Безпечний табір» приймає у Львові підлітків з прифронтових територій

14-річний Віктор стоїть у вітальні й розказує кільком десяткам дітей і дорослих, що вміє складати...

Суспільство4 дні тому

Асистенти вчителя та ресурсна кімната: як в Україні працює інклюзивна освіта під час війни

«Ми були в окупації, в оточенні. У цей час дитина пережила дуже багато страхів», –...

РЕКЛАМА: