
Це картина «Степ» українського художника Анатолія Криволапа. Його вважають одним із найбільш успішних митців сучасної України. А ще Криволап – один із найдорожчих українських художників. Його роботу «Кінь. Вечір» продали за $186 000. Середній «цінник» на картини Криволапа сягає $70 000. А ось картину «Степ» у травні 2011 року придбали за $98 500.

Це одна з робіт із циклу «Кольорові прелюдії» генія сучасного українського живопису Івана Марчука. У 2007 році він став єдиним українцем, який потрапив до британського списку «100 геніїв сучасності». А ще Марчук є засновником кількох стилів сучасного мистецтва. Один із них – «пльонтанізм». Назва жартівлива та належить самому Марчуку (походить від слова «пльонтати», тобто плести). Художника часто називають патріархом вітчизняного авангарду. За своє життя Іван Марчук вже встиг створити приблизно 5 000 робіт та відкрити понад 200 виставок.

І це також картина українського митця! Нікіта Кадан – автор численних скульптур, інсталяцій, живописних та графічних робіт. Митець регулярно бере участь у групових виставках, а в 2015 році представляв Україну на Венеційській бієнале – одній із провідних виставок сучасного мистецтва. У своїх картинах Кадан реагує на соціально-політичні дискусії в Україні, фіксує зміни в Україні та її мешканцях. На фото – картина «Крестьянин» (рос.). Це частина серії робіт за мотивами фотографій.

Це «200 однодоларових купюр» американського митця українського походження Енді Воргола. Його вважають одним із засновників поп-арту та культовою постаттю в історії мистецтва. За легендою, робота над цим колажем почалася після того, як митцю порадили «намалювати те, що він любить найбільше». Після цього Воргол одразу почав роботу над картиною.

Ну, тут зовсім просто. Це фрагмент роботи «Родіна Мать зве убивать» сучасного українського художника Івана Семесюка. У ній митець зібрав численні символи так званого «русского мира». Художник працює в унікальному стилі «жлоб-арту», тому його роботи доволі просто відрізнити з-поміж інших. Крім того, Семесюк – лідер гурту «Пирятин» та письменник. Тож радимо познайомитися не лише з картинами митця.

Олег Тістол – один із найбільш успішних українських митців. Його роботи неодноразово представлялися на провідних світових бієнале та аукціонах Bonhams, Christie's, Phillips, Sotheby's. Тістол став одним із лідерів «Української нової хвилі». У 2011 році його картину «Море» оцінили у $28 750, а роботу «Розмальовка» придбали за понад $53 000. На фото – картина з циклу «Гори», створена в 1991 році.

Так-так, це австрійський художник Густав Клімт і його «Дерево життя». Напевно, стиль Клімта впізнати доволі просто, але оминути цього митця ми просто не могли.

Це фрагмент картини «Початок» сучасного українського митця Валентина Метика. Персонажі його робіт мають лише рот та вуха, оскільки художник прагне зобразити «мертву расу» – споживачів, які просто поширюють інформацію, але не бачать нічого довкола себе.

На фото – «Русалки» сучасної української художниці Олі Чикало. У 2014 році вона закінчила Донецьке художнє училище. Згодом переїхала до Києва, де здобула ступінь бакалавра в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Це картина «Після зливи» української художниці-монументалістки Ельміри Шемседінової. Живописиця народилася 1989 року в Києві, закінчила Національну Академію образотворчих мистецтв і архітектури. Перші виставку відбулися ще в 2009 році. Членкиня Національної спілки художників, учасниця низки резиденцій та арт-симпозіумів сучасного мистецтва.

Це «Юність» Сальвадора Далі – класика світового живописа та одного з найяскравіших представників сюрреалізму.

«Стосунки» – одна з робіт київської художниці Тетяни Митальникової. У своїх картинах вона говорить про суб'єкт і об'єкт, про цілісність в світі і його деструктурізацію, духовне і фізичне, поняття «істини» в сучасному світі. Крім того, Тетяна працює художником-постановником в театрі й кіно, а також викладає в дитячій театрально-художній студії.
Поділіться своїми результатами:
Військо

Українські військові — бійці ЗСУ, Нацгвардії, прикордонники та представники Державної спеціальної служби транспорту повернулися з російського полону. Серед них — оборонці Маріуполя та інших напрямків на Донеччині, Херсонщині, Запоріжжі й Луганщині.
Про обмін повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму офіційному Telegram-каналі.
«Одна з найкращих новин. Дякую всім, хто зробив можливим це повернення наших людей. Особливо вдячний Об’єднаним Арабським Еміратам за посередництво», — наголосив президент.
У Координаційному штабі зазначають — багатьом зі звільнених ще немає й 25, це переважно молоді люди, народжені після 2000 року. Своїх рідних побачить і жінка-військовослужбовиця, яка перебувала в полоні з травня 2022 року.
З початку повномасштабної війни вдалося визволити з російського полону вже 4552 українців — як військових, так і цивільних. «Маємо повернути всіх», — додав Володимир Зеленський.
Нагадаємо, масштабний обмін полоненими відбувся у березні 2025 року, коли додому повернулися 175 українських військових.





Читайте також: Відомий український писанкар і військовий передав великоднє вітання з фронту (ФОТО)
Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського, Координаційний штаб
Культура

Український військовослужбовець та майстер писанкарства Олег Кіращук передав вітання до Великодня, створивши авторську писанку. Він зробив її під час служби у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді.
Про це повідомили у Світовому Конґресі Українців.
До початку війни у 2014 році Олег Кіращук понад два десятиліття професійно займався писанкарством. Його доробок налічує понад 15 тисяч писанок.
Майстер є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників, а його роботи зберігаються у приватних колекціях у США, Канаді, Люксембурзі та інших країнах.
Читайте також: Як створити писанку вдома? Поради від писанкарки
У 2014 році він добровільно вступив до лав ЗСУ. З 24 лютого 2022 року бере участь у бойових діях як військовий 10-ї гірсько-штурмової бригади.
«Надсилаю вітання нашій молоді і наперед кланяюсь тим нашим нащадкам, які беруть у нас естафету і будуть працювати на благо України, і які будуть її захищати. Віддаю честь і схиляю молоді, яка віддала життя за нашу Свободу. Бажаю спокійних Великодніх свят!» — написав Олег Кіращук.


Нагадаємо, що Нацбанк випустив срібну монету у формі яйця, присвячену писанкарству (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка СКУ
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова