Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чи змогли б ви потоваришувати зі Степаном Бандерою?

Опубліковано

Почнімо із загального. Що ви цінуєте в своїх друзях найбільше?

Микола Климишин та Степан Бандера з дітьми - Лесею та Андрієм.
Правильно! Неправильно!

Бандера зневажливо висловлювався про людей, у яких не було насамперед ідеї та характеру. А ще міг образитися на друзів, які допомагали таким людям. ОУНівець Григор Мельник згадував чимало таких випадків під час студентських років: «Якось в Академічному домі у Львові у їдальні зібралася більша група товаришів. У загальній розмові один з них, що студіював право, сказав: «Я до ніякої політики не мішаюся. Я український студент – і це все!».Степан подивився на нього, іронічно підсміхнувся, встав і вийшов. Коли ж цей хлопець наступного дня підійшов з витягненою рукою до Степана, той відвернувся і заложив свої руки в кишені».

А як у вас із гумором?

Фото: kalushnews.city.
Правильно! Неправильно!

Степан Бандера полюбляв пожартувати в компанії друзів, був веселим та говірким. Історик Володимир Гінда припускає, що саме це вміння призвело до того, що з 1928-1930 рр. він став одним із дописувачів щомісячного гумористичного журналу «Гордість нації». Свої сатиричні статті підписував псевдонімом «Матвій Пардон».

Слідкуєте за футбольним світом? Матч за участю якого з цих клубів ви б переглянули?

Правильно! Неправильно!

Під час життя в Мюнхені Бандера частенько ходив на футбольні матчі «Мюнхена-1860». Ось, як про це згадує його зять, Андрій Куцан: «Він любив ходити на футбол. Але не вболівав за "Баварію", а за маленький клуб "Мюнхен-1860". Завжди казав, що за них цікавіше вболівати. Бо це не настільки комерціоналізована історія, як "Баварія". Він взагалі не любив масову культуру, а був прихильником індивідуальної культури. Де можна було підкреслити свою індивідуальність».

Виберіть одне з двох: шахи чи шашки?

Правильно! Неправильно!

Якщо ваш вибір шахи – ви б точно знайшли спільну мову з Бандерою, адже він просто обожнював цю гру. Ба більше, міг одночасно грати по 5-6 партій, і почав робити це ще з часів навчання у Стрийській гімназії. У музеї навчального закладу, до речі, збереглися дошка та фігури, якими грав Степан разом із друзями.

Бандера обожнював автівки, швидку їзду та перегони. І, звісно ж, мав улюблений автомобільний бренд. Вгадаєте, який саме?

Правильно! Неправильно!

Степан Бандера неабияк любив свою автівку, завжди ремонтував її самостійно та ніколи не довіряв цю справу іншим майстрам. А їздив він на улюбленому Opel Kapitän.

Книги кого з цих авторів точно є у вашій домашній бібліотеці?

Правильно! Неправильно!

Насправді Бандера читав чимало, і почалося це ще з дитинства. Але його улюбленими авторами були Франко, Шевченко та Українка. А однією з улюблених книг – «Кобзар».

Літню відпустку ви б провели…

Правильно! Неправильно!

Бандера обожнював мандрувати, але найбільше цінував не витончену архітектуру, а природу. Насамперед – ліс. Ще пластуном майбутній провідник проводив безліч часу в Карпатах, влаштовував походи та навіть збирав гриби.

Уявіть, що на вечерю до вас завітають друзі. Який алкоголь візьмете в супермаркеті?

Степан Ленкавський, Ярослава і Степан Бандера, Дмитро Миськів в Тіролі (Австрія).
Правильно! Неправильно!

Бандера не оцінив би ані вино, ані шампанське, адже не вживав алкогольні напої та не курив. По-перше, він дбав про своє здоров’я, а по-друге, це було під забороною для пластунів. «Провідник ніколи не пив і не курив. Ми дуже часто бували на святах у Бандерів, але жодного випадку не пригадую, щоб ми колись пили щось спиртне. Ми не пили жодного вина, коньяку, жодної горілки», – згадують сучасники Бандери.

Чи змогли б ви потоваришувати зі Степаном Бандерою?
Йой, здається, у деяких питаннях ви б точно не дійшли згоди зі Степаном Андрійовичем. Але, цілком йомовірно, що могли б бачитися бодай для того, аби подивитися футбол чи зіграти в шахи. А це вже непогано, егеж?
Непоганий результат! Схоже, ви б точно змогли знайти спільну мову з Бандерою, а можливо, навіть вирушили б разом у Карпати. Щоправда, у деяких темах не обійшлося б без суперечок.
Здається, у вас більше схожого зі Степаном Андрійовичем, аніж могло здаватися. Ви б легко знайшли спільну мову з провідником ОУН та стали хорошими друзями. Але пам'ятайте: головними для Бандери завжди залишалися ідейність та принциповість.

Поділіться своїми результатами:

Спорт

У Парижі розпочалася церемонія відкриття Олімпіади-2024: фото

Опубліковано

Олімпійські Ігри-2024 розпочинаються. Трансляція церемонії відкриття Олімпіади-2024 розпочалася о 20:00 за Києвом, та триватиме понад чотири години. 

Про це повідомляє Суспільне.

фото: Суспільне

Про Олімпіаду-2024

Церемонія відкриття Олімпіади вперше в історії відбувається не на стадіоні, а вздовж усього Парижа. 205 команд пропливуть на 96 кораблях шість кілометрів річкою Сена, проходячи через центр міста до Ейфелевої вежі.

Кожне судно буде обладнане камерами, які транслюватимуть дійство з води. 10 500 атлетів перетнуть центр Парижа на своєму 6-кілометровому маршруті, зокрема пропливуть повз Собор Паризької Богоматері, і фінішують перед площею Трокадеро, де відбудеться решта церемонії та фінальне шоу відкриття.

фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: