Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чи змогли б ви потоваришувати зі Степаном Бандерою?

Опубліковано

Почнімо із загального. Що ви цінуєте в своїх друзях найбільше?

Микола Климишин та Степан Бандера з дітьми - Лесею та Андрієм.
Правильно! Неправильно!

Бандера зневажливо висловлювався про людей, у яких не було насамперед ідеї та характеру. А ще міг образитися на друзів, які допомагали таким людям. ОУНівець Григор Мельник згадував чимало таких випадків під час студентських років: «Якось в Академічному домі у Львові у їдальні зібралася більша група товаришів. У загальній розмові один з них, що студіював право, сказав: «Я до ніякої політики не мішаюся. Я український студент – і це все!».Степан подивився на нього, іронічно підсміхнувся, встав і вийшов. Коли ж цей хлопець наступного дня підійшов з витягненою рукою до Степана, той відвернувся і заложив свої руки в кишені».

А як у вас із гумором?

Фото: kalushnews.city.
Правильно! Неправильно!

Степан Бандера полюбляв пожартувати в компанії друзів, був веселим та говірким. Історик Володимир Гінда припускає, що саме це вміння призвело до того, що з 1928-1930 рр. він став одним із дописувачів щомісячного гумористичного журналу «Гордість нації». Свої сатиричні статті підписував псевдонімом «Матвій Пардон».

Слідкуєте за футбольним світом? Матч за участю якого з цих клубів ви б переглянули?

Правильно! Неправильно!

Під час життя в Мюнхені Бандера частенько ходив на футбольні матчі «Мюнхена-1860». Ось, як про це згадує його зять, Андрій Куцан: «Він любив ходити на футбол. Але не вболівав за "Баварію", а за маленький клуб "Мюнхен-1860". Завжди казав, що за них цікавіше вболівати. Бо це не настільки комерціоналізована історія, як "Баварія". Він взагалі не любив масову культуру, а був прихильником індивідуальної культури. Де можна було підкреслити свою індивідуальність».

Виберіть одне з двох: шахи чи шашки?

Правильно! Неправильно!

Якщо ваш вибір шахи – ви б точно знайшли спільну мову з Бандерою, адже він просто обожнював цю гру. Ба більше, міг одночасно грати по 5-6 партій, і почав робити це ще з часів навчання у Стрийській гімназії. У музеї навчального закладу, до речі, збереглися дошка та фігури, якими грав Степан разом із друзями.

Бандера обожнював автівки, швидку їзду та перегони. І, звісно ж, мав улюблений автомобільний бренд. Вгадаєте, який саме?

Правильно! Неправильно!

Степан Бандера неабияк любив свою автівку, завжди ремонтував її самостійно та ніколи не довіряв цю справу іншим майстрам. А їздив він на улюбленому Opel Kapitän.

Книги кого з цих авторів точно є у вашій домашній бібліотеці?

Правильно! Неправильно!

Насправді Бандера читав чимало, і почалося це ще з дитинства. Але його улюбленими авторами були Франко, Шевченко та Українка. А однією з улюблених книг – «Кобзар».

Літню відпустку ви б провели…

Правильно! Неправильно!

Бандера обожнював мандрувати, але найбільше цінував не витончену архітектуру, а природу. Насамперед – ліс. Ще пластуном майбутній провідник проводив безліч часу в Карпатах, влаштовував походи та навіть збирав гриби.

Уявіть, що на вечерю до вас завітають друзі. Який алкоголь візьмете в супермаркеті?

Степан Ленкавський, Ярослава і Степан Бандера, Дмитро Миськів в Тіролі (Австрія).
Правильно! Неправильно!

Бандера не оцінив би ані вино, ані шампанське, адже не вживав алкогольні напої та не курив. По-перше, він дбав про своє здоров’я, а по-друге, це було під забороною для пластунів. «Провідник ніколи не пив і не курив. Ми дуже часто бували на святах у Бандерів, але жодного випадку не пригадую, щоб ми колись пили щось спиртне. Ми не пили жодного вина, коньяку, жодної горілки», – згадують сучасники Бандери.

Чи змогли б ви потоваришувати зі Степаном Бандерою?
Йой, здається, у деяких питаннях ви б точно не дійшли згоди зі Степаном Андрійовичем. Але, цілком йомовірно, що могли б бачитися бодай для того, аби подивитися футбол чи зіграти в шахи. А це вже непогано, егеж?
Непоганий результат! Схоже, ви б точно змогли знайти спільну мову з Бандерою, а можливо, навіть вирушили б разом у Карпати. Щоправда, у деяких темах не обійшлося б без суперечок.
Здається, у вас більше схожого зі Степаном Андрійовичем, аніж могло здаватися. Ви б легко знайшли спільну мову з провідником ОУН та стали хорошими друзями. Але пам'ятайте: головними для Бандери завжди залишалися ідейність та принциповість.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі

Суспільство

Цього року запустять залізничний маршрут між Україною та Словаччиною

Опубліковано

Цього року планують запустити новий міжнародний залізничний маршрут з української столиці Києва у словацьке місто Кошице. Відповідну пропозицію схвалив уряд Словацької Республіки.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Маршрут слугуватиме, зокрема, для того, щоб більше українців могли скористатися послугами міжнародного аеропорту в Кошице. 

Читайте також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

З Києва поїзд доїжджатиме до станції Ганиська біля Кошице через прикордонний перехід «Павлово — Матовске Войковце».

Утім, до запуску маршруту ще триватиме організаційно-підготовча робота.

Нагадаємо, команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури провела зустріч з представниками латвійської авіакомпанії airBaltic. Однією з тем обговорень стало повернення компанії на український ринок.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: