Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чи змогли б ви потоваришувати зі Степаном Бандерою?

Опубліковано

Почнімо із загального. Що ви цінуєте в своїх друзях найбільше?

Микола Климишин та Степан Бандера з дітьми - Лесею та Андрієм.
Правильно! Неправильно!

Бандера зневажливо висловлювався про людей, у яких не було насамперед ідеї та характеру. А ще міг образитися на друзів, які допомагали таким людям. ОУНівець Григор Мельник згадував чимало таких випадків під час студентських років: «Якось в Академічному домі у Львові у їдальні зібралася більша група товаришів. У загальній розмові один з них, що студіював право, сказав: «Я до ніякої політики не мішаюся. Я український студент – і це все!».Степан подивився на нього, іронічно підсміхнувся, встав і вийшов. Коли ж цей хлопець наступного дня підійшов з витягненою рукою до Степана, той відвернувся і заложив свої руки в кишені».

А як у вас із гумором?

Фото: kalushnews.city.
Правильно! Неправильно!

Степан Бандера полюбляв пожартувати в компанії друзів, був веселим та говірким. Історик Володимир Гінда припускає, що саме це вміння призвело до того, що з 1928-1930 рр. він став одним із дописувачів щомісячного гумористичного журналу «Гордість нації». Свої сатиричні статті підписував псевдонімом «Матвій Пардон».

Слідкуєте за футбольним світом? Матч за участю якого з цих клубів ви б переглянули?

Правильно! Неправильно!

Під час життя в Мюнхені Бандера частенько ходив на футбольні матчі «Мюнхена-1860». Ось, як про це згадує його зять, Андрій Куцан: «Він любив ходити на футбол. Але не вболівав за "Баварію", а за маленький клуб "Мюнхен-1860". Завжди казав, що за них цікавіше вболівати. Бо це не настільки комерціоналізована історія, як "Баварія". Він взагалі не любив масову культуру, а був прихильником індивідуальної культури. Де можна було підкреслити свою індивідуальність».

Виберіть одне з двох: шахи чи шашки?

Правильно! Неправильно!

Якщо ваш вибір шахи – ви б точно знайшли спільну мову з Бандерою, адже він просто обожнював цю гру. Ба більше, міг одночасно грати по 5-6 партій, і почав робити це ще з часів навчання у Стрийській гімназії. У музеї навчального закладу, до речі, збереглися дошка та фігури, якими грав Степан разом із друзями.

Бандера обожнював автівки, швидку їзду та перегони. І, звісно ж, мав улюблений автомобільний бренд. Вгадаєте, який саме?

Правильно! Неправильно!

Степан Бандера неабияк любив свою автівку, завжди ремонтував її самостійно та ніколи не довіряв цю справу іншим майстрам. А їздив він на улюбленому Opel Kapitän.

Книги кого з цих авторів точно є у вашій домашній бібліотеці?

Правильно! Неправильно!

Насправді Бандера читав чимало, і почалося це ще з дитинства. Але його улюбленими авторами були Франко, Шевченко та Українка. А однією з улюблених книг – «Кобзар».

Літню відпустку ви б провели…

Правильно! Неправильно!

Бандера обожнював мандрувати, але найбільше цінував не витончену архітектуру, а природу. Насамперед – ліс. Ще пластуном майбутній провідник проводив безліч часу в Карпатах, влаштовував походи та навіть збирав гриби.

Уявіть, що на вечерю до вас завітають друзі. Який алкоголь візьмете в супермаркеті?

Степан Ленкавський, Ярослава і Степан Бандера, Дмитро Миськів в Тіролі (Австрія).
Правильно! Неправильно!

Бандера не оцінив би ані вино, ані шампанське, адже не вживав алкогольні напої та не курив. По-перше, він дбав про своє здоров’я, а по-друге, це було під забороною для пластунів. «Провідник ніколи не пив і не курив. Ми дуже часто бували на святах у Бандерів, але жодного випадку не пригадую, щоб ми колись пили щось спиртне. Ми не пили жодного вина, коньяку, жодної горілки», – згадують сучасники Бандери.

Чи змогли б ви потоваришувати зі Степаном Бандерою?
Йой, здається, у деяких питаннях ви б точно не дійшли згоди зі Степаном Андрійовичем. Але, цілком йомовірно, що могли б бачитися бодай для того, аби подивитися футбол чи зіграти в шахи. А це вже непогано, егеж?
Непоганий результат! Схоже, ви б точно змогли знайти спільну мову з Бандерою, а можливо, навіть вирушили б разом у Карпати. Щоправда, у деяких темах не обійшлося б без суперечок.
Здається, у вас більше схожого зі Степаном Андрійовичем, аніж могло здаватися. Ви б легко знайшли спільну мову з провідником ОУН та стали хорошими друзями. Але пам'ятайте: головними для Бандери завжди залишалися ідейність та принциповість.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

У Києві пропонують створити сквер на горі Щекавиця

Опубліковано

У Києві на горі Щекавиця пропонують створити сквер. Автор петиції, Віктор Попов, стверджує, що гора Щекавиця має сакральне значення для киян. Крім того, це місце цікаве для поціновувачів історії Києва та туристів. Для відвідування цієї містини необхідно створити умови для комфортних прогулянок.

Відповідна ініціатива з’явилася на сайті електронних петицій Київради.

За легендою тут мешкав князь Щек, а в 912 році на горі поховали “віщого” Олега.

Також в некрополі на горі Щекавиця спочивають перший головний архітектор Києва Андрій Меленський, композитор Артем Ведель та український архітектор Михайло Іконников. 

Читайте також: В Україні пройде тестування оборонних інновацій французьких розробників

У вересні 2020 року тут був створений ландшафтний заказник “Гора Щекавиця”.

Для розгляду петиції столичною владою до червня 2024 року необхідно набрати 6000 підписів. Підписати її можна за посиланням.

Нагадаємо, у Мінцифрі розповіли про безкоштовні можливості від Дія.Бізнес.

Фото: Скріншот з петиції

Читати далі

Суспільство

На Полтавщині перейменували вулицю на честь Василя Стуса

Опубліковано

На Полтавщині у Петрівсько-Роменській громаді Миргородського району перейменували 38 вулиць і провулків, одна з перейменованих вулиць отримала назву на честь Василя Стуса.

Про це повідомили у телеграм-каналі «Деколонізація. Україна».

Зокрема, у селі Ветхалівка вулицю імені Максіма Горького назвали на честь українського поета Василя Стуса.

Читайте також: Петицію про створення рекреаційного парку на горі Юрковиця розгляне КМДА

Окрім того, вулицю на честь Василя Стуса перейменували і на Донеччині.

На Полтавщині у селі Петрівка-Роменська перейменували вулицю Міхаїла Голєніщева-Кутузова. Вона отримала назву Українських добровольців. У цьому ж селі вулицю Ніколая Ватутіна перейменували на Гетьманську. 

Вулицю імені Сидора Ковпака перейменували на Леоніда Каденюка.

Нагадаємо, Укрзалізниця повертає «Інтерсіті+» із Києва до Одеси в тестовому режимі.

Фото: Главком

Читати далі

Можливості

У Мінцифрі розповіли про безкоштовні можливості від Дія.Бізнес: подробиці

Опубліковано

Безоплатні можливості від Дія.Бізнес для розвитку підприємницьких навичок. Рамка підприємницьких компетенцій EntreComp+ — це адаптований під глобальні виклики та технологічні тренди малого й середнього бізнесу в Україні документ, який допомагає українським підприємцям розвивати підприємницькі навички з урахуванням світових трендів та проблематики, а також наближає їхню діяльність до стандартів Європейського Союзу.

Про це повідомляють Мінцифри.

Рамка EntreComp+ адаптована експертами Київської школи економіки на основі «The Entrepreneurship Competence Framework» та базується на трьох основних сферах компетенцій:

  • Ідеї та можливості — фокус на розвитку креативного мислення та генерації новаторських ідей;
  • Ресурси — навички пошуку, консолідації та ефективного управління ресурсами від фінансів до людей і нових технічних можливостей;
  • Діяльність — ініціативність та підприємливість, уміння планувати й управляти реалізацією проєктів, створення бізнес-планів. 

Читайте також: На благодійному забігу Spartan Kyiv 2024 зібрали три мільйони для розвідників

Для потреб України документ доповнено новими компетенціями, зокрема: «Технологічне передбачення», «Розширення стратегій», «Адаптивність», «Навчання протягом усього життя», а також інноваціями: «Гендерна рівність та соціальна інклюзія», «Конфліктна чутливість», «Клімат та довкілля». 

«Підприємливість — це фундаментальна компетенція, яку ми прагнемо розвивати в українцях, розбудовуючи країну підприємців. EntreComp+ відкриває шляхи для вдосконалення навичок ведення бізнесу, пропонуючи інструменти для адаптації до світових трендів, інновацій та сталого розвитку. Рамка не лише надає загальне визначення й пояснює компоненти підприємливості, а й допомагає визначити різні рівні її сформованості та є чудовим інструментом для саморозвитку й посилення підприємницького мислення», — зазначив Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту. 

Також серед важливих доповнень Рамки підприємницьких компетенцій EntreComp+: 

  • акцент на сталому розвитку й етичному мисленні, 
  • ширший погляд на технології та інновації, 
  • фокус на глобальних трендах і перспективах розвитку
  • інклюзивна адаптація бізнесу до специфічних потреб споживачів та працівників. 

«Досі в Україні не існувало єдиної системи для розвитку підприємницьких навичок малого й середнього бізнесу. Такі системи, як EntreComp, дають змогу не просто розвивати навички, а й ураховувати глобальні виклики, пристосовуватися до технологічних трендів, а також наближати умови та принципи роботи підприємців до стандартів ЄС», — зазначив Максим Нефьодов, директор з інноваційних рішень Київської школи економіки. 

Наступним кроком для реалізації проєкту стане впровадження компетенцій, необхідних персонально кожному підприємцю, а також розробка системних навчальних продуктів, що допоможуть покращити навички та вміння підприємців. Ознайомитися з Рамкою підприємницьких компетенцій EntreComp+ можна на порталі Дія.Бізнес.

Нагадаємо, у Чернівцях стартує  2-га тренінгова програма для ВПО та місцевих мешканців щодо розвитку підприємництва і бізнес-навичок.  Тренінг відбудеться у Чернівцях з 23 по 25 квітня.

Фото: ДіяБізнес

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: