Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнайтися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)

Опубліковано

«Поезіє, сонце моє оранжеве! Щомиті якийсь хлопчисько відкриває тебе для себе, щоб стати навіки соняшником», – автором цих рядків є відомий український поет та громадський діяч. Торік вулицю Некрасівську перейменували на його честь. Хто це?

Правильно! Неправильно!

27 жовтня 2022 року Некрасівську вулицю перейменували на честь поета, перекладача, кіносценариста і борця за незалежність України Івана Драча. Вулиця Драча розташована у Шевченківському районі столиці та пролягає від Січових Стрільців до вулиці Володимира Винниченка.

Донедавна цю вулицю називали Волгоградського – на честь російського міста. Однак у вересні 2022 року її перейменували на честь загиблого на війні українського активіста, відомого боротьбою за збереження урочища Протасів Яр. Про кого йдеться?

Фото: Serhii Biriukov
Правильно! Неправильно!

Нині колишня вулиця Волгоградська носить ім’я активіста, учасника Революції Гідності та воїна 93 окремої механізованої бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. Він загинув 9 червня під час виконання бойового завдання на Ізюмському напрямку. До повномасштабної війни Роман був активістом та очільником громадської організації «Захистимо Протасів Яр». Він боровся за збереження урочища та вимагав не допустити його забудови.

У листопаді в Деснянському районі Києва з’явилася вулиця, названа на честь херсонської громадської діячки Катерини Гандзюк. А як цю вулицю називали до цього?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, до осені 2022 року ця вулиця була Біломорською. Цю назву вона отримала 1955 року, а через два десятиліття вулицю офіційно ліквідували. Попри це фактично вона існувала й надалі, а в 2015-му – поновилася в реєстрі. Сьогодні вулиця носить ім’я Катерини Гандзюк – активістки з Херсона, яка загинула внаслідок замовного нападу, що стався 31 липня 2018 року.

Пушкінську вулицю Києва перейменували на честь Євгена Чикаленка. Який із цих фактів про громадського діяча – правдивий?

Євген Чикаленко
Правильно! Неправильно!

Усі перелічені факти – абсолютна правда. Євген Чикаленко – громадський діяч, благодійник, меценат, агроном, землевласник, видавець та один із ініціаторів скликання Центральної Ради. Якби Чикаленка можна було описати однією цитатою, найбільше, напевно, підійшла б ця: «Легко любити Україну до глибини душі, а ви спробуйте любити її до глибини своєї кишені».

До 2022 року ця вулиця столиці носила ім’я радянського маршала Тимошенка. Однак наприкінці жовтня її перейменували на честь українського дисидента та громадського діяча, який став співавтором Акту проголошення незалежності України. Хто це?

Правильно! Неправильно!

Левко Лук’яненко – дисидент, один із співзасновників Української гельсінської групи, народний депутат Верховної Ради чотирьох скликань, співавтор Акту проголошення незалежності України та Декларації про державний суверенітет України.

5 травня 2022 року своє звернення президент України розпочав із повідомлення про загибель журналіста, який з початком повномасштабного вторгнення вже вдруге став на захист України. Згодом на його честь назвали колишню вулицю Жолудєва у Святошинському районі. Хто це?

Правильно! Неправильно!

З початком повномасштабної війни Олександр Махов вже вдруге став на захист України. До цього, у 2015 році, він добровільно мобілізувався і служив у 57-й окремій мотопіхотній бригаді. Після 24 лютого журналіст та військовий кореспондент пішов на фронт в складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Махов загинув 4 травня 2022 року при обороні с. Довгеньке, що на Харківщині, внаслідок артилерійського обстрілу російських окупантів.

В Оболонському районі Києва наприкінці серпня з’явилася вулиця Героїв полку «Азов». А як вона називалася до цього?

Захисники Маріуполя. Фото: Дмитро Козацький.
Правильно! Неправильно!

Так, вулиця Героїв полку «Азов» не так давно носила ім’я радянського маршала Малиновського. Однак з 25 серпня 2022 року її перейменували на честь справжніх героїв, які захищали український Маріуполь.

Ще одна нову назва на мапі столиці – вулиця Тараса Трясила. На честь кого вона названа?

Правильно! Неправильно!

Тарас Трясило був козацьким отаманом кримськотатарського походження. До 2022 року вулиця носила ім’я російського винахідника-електротехніка Олександра Лодигіна. Утім прізвище Трясила ви могли чути не лише в контексті перейменувань, а й у повній назві 43-ої окремої артилерійської бригади.

До березня 2023 року у Шевченківському районі Києва можна було пройтися Тургенєвською вулицею. А яка нова назва?

Правильно! Неправильно!

Насправді усе дуже логічно. Замість російського письменника Івана Тургенєва – український письменник, видавець, перекладач, педагог та громадський діяч Олександр Кониський.

А знаєте, хто така Ірина Бекешкіна, на честь якої перейменували колишню вулицю Генерала Карбишева?

Ірина Бекешкіна
Правильно! Неправильно!

Ірина Бекешкіна була відомо українською соціологинею та спеціалісткою в галузі політичної та електоральної соціології. Крім того, вона очолювала фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Якої з цих вулиць ніколи не було в Києві?

Правильно! Неправильно!

Так, усі ці вулиці не так давно існували в Києві. Однак в процесі дерусифікації всі вони отримали нові назви. Челябінська вулиця тепер носить ім’я Пантелеймона Куліша, Кемеровська – гетьмана Данила Апостола, Брянську вулицю перейменували на Богодухівську, а Байкальську – на Мелітопольську.

А якому українському композитору «поступився» росіянин Михайло Глінка, ім’я якого носила вулиця у Солом’янському районі?

Правильно! Неправильно!

Як і Тургенєвську, вулицю Глінки цілком справделиво українізували, перейменувавши на вулицю Максима Березовського – видатного композитора з Сумщини, автора першої української симфонії та класика європейської музики.

Ким був Віталій Скакун, на честь якого перейменували вулицю академіка Каблукова?

Вулиця Віталія Скакуна
Правильно! Неправильно!

Віталій Скакун – військовий, Герой України, який загинув 24 лютого, коли погодився підірвати Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити просування ворожої танкової колони. Віталій Скакун замінував його, але вчасно відійти звідти не встиг. Ціною власного життя військовий стримав наступ росіян.

На честь кого названа вулиця Сім’ї Бродських у Солом’янському районі?

Правильно! Неправильно!

Колишня вулиця Смоленська отримала нову назву на честь українських меценатів та підприємців Лазаря Бродського та Льва Бродського.

З 1953 року в Києві була ще й вулиця Тихорєцька – на честь російського міста Тихорєцьк. У серпні 2022 року вона отримала нову назву – Семена Палія. Хто це?

Правильно! Неправильно!

Семен Палій – козацький Фастівський полковник, талановитий полководець, керівник чисельних походів проти турків та татар й ватажок народного повстання 1700-1704 рр.

Чикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнайтися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)
Йой, здається, ви тільки нещодавно зацікавилися іменами українців, які замінили російські топоніми на мапі Києва. Але не засмучуйтесь, тепер ви точно знаєте, хто такі Роман Ратушний та Євген Чикаленко, та чому у столиці вже не прогуляєшся Брянською вулицею.
Непоганий результат, але деякі питання, схоже, все ж виявилися надто складними. Але не засмучуйтеся, ви рухаєтеся у правильному напрямку. Ще один приємний бонус: ми вже ніколи не прогуляємося в Києві вулицями радянських маршалів та російських міст. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе дати ще більше правильних відповідей.
Чудовий результат! Здається, цей тест був надто легким для вас. Обіцяємо виправитися та підготувати щось значно складніше. А поки поділіться посиланням на тест із друзями, аби перевірити, скільки правильних відповідей буде у них.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: