Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Чикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнайтися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)

Опубліковано

«Поезіє, сонце моє оранжеве! Щомиті якийсь хлопчисько відкриває тебе для себе, щоб стати навіки соняшником», – автором цих рядків є відомий український поет та громадський діяч. Торік вулицю Некрасівську перейменували на його честь. Хто це?

Правильно! Неправильно!

27 жовтня 2022 року Некрасівську вулицю перейменували на честь поета, перекладача, кіносценариста і борця за незалежність України Івана Драча. Вулиця Драча розташована у Шевченківському районі столиці та пролягає від Січових Стрільців до вулиці Володимира Винниченка.

Донедавна цю вулицю називали Волгоградського – на честь російського міста. Однак у вересні 2022 року її перейменували на честь загиблого на війні українського активіста, відомого боротьбою за збереження урочища Протасів Яр. Про кого йдеться?

Фото: Serhii Biriukov
Правильно! Неправильно!

Нині колишня вулиця Волгоградська носить ім’я активіста, учасника Революції Гідності та воїна 93 окремої механізованої бригади «Холодний яр» Романа Ратушного. Він загинув 9 червня під час виконання бойового завдання на Ізюмському напрямку. До повномасштабної війни Роман був активістом та очільником громадської організації «Захистимо Протасів Яр». Він боровся за збереження урочища та вимагав не допустити його забудови.

У листопаді в Деснянському районі Києва з’явилася вулиця, названа на честь херсонської громадської діячки Катерини Гандзюк. А як цю вулицю називали до цього?

Правильно! Неправильно!

Дійсно, до осені 2022 року ця вулиця була Біломорською. Цю назву вона отримала 1955 року, а через два десятиліття вулицю офіційно ліквідували. Попри це фактично вона існувала й надалі, а в 2015-му – поновилася в реєстрі. Сьогодні вулиця носить ім’я Катерини Гандзюк – активістки з Херсона, яка загинула внаслідок замовного нападу, що стався 31 липня 2018 року.

Пушкінську вулицю Києва перейменували на честь Євгена Чикаленка. Який із цих фактів про громадського діяча – правдивий?

Євген Чикаленко
Правильно! Неправильно!

Усі перелічені факти – абсолютна правда. Євген Чикаленко – громадський діяч, благодійник, меценат, агроном, землевласник, видавець та один із ініціаторів скликання Центральної Ради. Якби Чикаленка можна було описати однією цитатою, найбільше, напевно, підійшла б ця: «Легко любити Україну до глибини душі, а ви спробуйте любити її до глибини своєї кишені».

До 2022 року ця вулиця столиці носила ім’я радянського маршала Тимошенка. Однак наприкінці жовтня її перейменували на честь українського дисидента та громадського діяча, який став співавтором Акту проголошення незалежності України. Хто це?

Правильно! Неправильно!

Левко Лук’яненко – дисидент, один із співзасновників Української гельсінської групи, народний депутат Верховної Ради чотирьох скликань, співавтор Акту проголошення незалежності України та Декларації про державний суверенітет України.

5 травня 2022 року своє звернення президент України розпочав із повідомлення про загибель журналіста, який з початком повномасштабного вторгнення вже вдруге став на захист України. Згодом на його честь назвали колишню вулицю Жолудєва у Святошинському районі. Хто це?

Правильно! Неправильно!

З початком повномасштабної війни Олександр Махов вже вдруге став на захист України. До цього, у 2015 році, він добровільно мобілізувався і служив у 57-й окремій мотопіхотній бригаді. Після 24 лютого журналіст та військовий кореспондент пішов на фронт в складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Махов загинув 4 травня 2022 року при обороні с. Довгеньке, що на Харківщині, внаслідок артилерійського обстрілу російських окупантів.

В Оболонському районі Києва наприкінці серпня з’явилася вулиця Героїв полку «Азов». А як вона називалася до цього?

Захисники Маріуполя. Фото: Дмитро Козацький.
Правильно! Неправильно!

Так, вулиця Героїв полку «Азов» не так давно носила ім’я радянського маршала Малиновського. Однак з 25 серпня 2022 року її перейменували на честь справжніх героїв, які захищали український Маріуполь.

Ще одна нову назва на мапі столиці – вулиця Тараса Трясила. На честь кого вона названа?

Правильно! Неправильно!

Тарас Трясило був козацьким отаманом кримськотатарського походження. До 2022 року вулиця носила ім’я російського винахідника-електротехніка Олександра Лодигіна. Утім прізвище Трясила ви могли чути не лише в контексті перейменувань, а й у повній назві 43-ої окремої артилерійської бригади.

До березня 2023 року у Шевченківському районі Києва можна було пройтися Тургенєвською вулицею. А яка нова назва?

Правильно! Неправильно!

Насправді усе дуже логічно. Замість російського письменника Івана Тургенєва – український письменник, видавець, перекладач, педагог та громадський діяч Олександр Кониський.

А знаєте, хто така Ірина Бекешкіна, на честь якої перейменували колишню вулицю Генерала Карбишева?

Ірина Бекешкіна
Правильно! Неправильно!

Ірина Бекешкіна була відомо українською соціологинею та спеціалісткою в галузі політичної та електоральної соціології. Крім того, вона очолювала фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Якої з цих вулиць ніколи не було в Києві?

Правильно! Неправильно!

Так, усі ці вулиці не так давно існували в Києві. Однак в процесі дерусифікації всі вони отримали нові назви. Челябінська вулиця тепер носить ім’я Пантелеймона Куліша, Кемеровська – гетьмана Данила Апостола, Брянську вулицю перейменували на Богодухівську, а Байкальську – на Мелітопольську.

А якому українському композитору «поступився» росіянин Михайло Глінка, ім’я якого носила вулиця у Солом’янському районі?

Правильно! Неправильно!

Як і Тургенєвську, вулицю Глінки цілком справделиво українізували, перейменувавши на вулицю Максима Березовського – видатного композитора з Сумщини, автора першої української симфонії та класика європейської музики.

Ким був Віталій Скакун, на честь якого перейменували вулицю академіка Каблукова?

Вулиця Віталія Скакуна
Правильно! Неправильно!

Віталій Скакун – військовий, Герой України, який загинув 24 лютого, коли погодився підірвати Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити просування ворожої танкової колони. Віталій Скакун замінував його, але вчасно відійти звідти не встиг. Ціною власного життя військовий стримав наступ росіян.

На честь кого названа вулиця Сім’ї Бродських у Солом’янському районі?

Правильно! Неправильно!

Колишня вулиця Смоленська отримала нову назву на честь українських меценатів та підприємців Лазаря Бродського та Льва Бродського.

З 1953 року в Києві була ще й вулиця Тихорєцька – на честь російського міста Тихорєцьк. У серпні 2022 року вона отримала нову назву – Семена Палія. Хто це?

Правильно! Неправильно!

Семен Палій – козацький Фастівський полковник, талановитий полководець, керівник чисельних походів проти турків та татар й ватажок народного повстання 1700-1704 рр.

Чикаленко? Ратушний? Це хто взагалі? Час дізнайтися, на честь кого перейменували вулиці Києва (ТЕСТ)
Йой, здається, ви тільки нещодавно зацікавилися іменами українців, які замінили російські топоніми на мапі Києва. Але не засмучуйтесь, тепер ви точно знаєте, хто такі Роман Ратушний та Євген Чикаленко, та чому у столиці вже не прогуляєшся Брянською вулицею.
Непоганий результат, але деякі питання, схоже, все ж виявилися надто складними. Але не засмучуйтеся, ви рухаєтеся у правильному напрямку. Ще один приємний бонус: ми вже ніколи не прогуляємося в Києві вулицями радянських маршалів та російських міст. Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе дати ще більше правильних відповідей.
Чудовий результат! Здається, цей тест був надто легким для вас. Обіцяємо виправитися та підготувати щось значно складніше. А поки поділіться посиланням на тест із друзями, аби перевірити, скільки правильних відповідей буде у них.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Українка відкрила перший в Україні бренд адаптивного одягу для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

Опубліковано

Анна Павлусь, дизайнерка з Білої Церкви, створила бренд адаптивного одягу Wheelny для людей, які користуються кріслами колісними. Попри травму спинного мозку, яка залишила її в інвалідному візку, Анна не здалася й вирішила шити одяг, що є зручним та практичним для таких людей.

Про проєкт жінки

Після травми у 2016 році Анна пройшла складний шлях реабілітації, але не покинула своє захоплення дизайном. Спочатку жінка почала виготовляти зручний одяг для себе, а згодом — для інших людей з інвалідністю. У 2022 році вона відкрила власне ательє, де створює адаптивні пальта й сукні.

Читати також: Українцю пересадили серце, яке відправили гелікоптером: подолали 600 кілометрів

Більше про історію Анни Павлусь та її перший український бренд адаптивного одягу дивіться у відео ШоТам.

Нагадаємо, що шахістка з Київщини удванадцяте стала чемпіонкою світу з шахів.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві облаштовують нову зону відпочинку: що там буде

Опубліковано

Київські комунальники продовжують облаштовувати територію біля озера Вербне в Оболонському районі. Наразі стартував другий етап робіт, який спрямований на покращення інфраструктури та її доступність для маломобільних груп населення.

Про це повідомляє КП «Плесо».

Що відомо?

Планується:

  • відремонтувати інклюзивний майданчик;
  • облаштувати дитячі зони;
  • встановити питні фонтанчики, кабінки для переодягання та душові стійки;
  • відновити інфраструктуру для зручності пересування.

Читати також: На Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів та їх близьких (ФОТО)

Також проводять протиерозійні заходи та озеленюють територію. Роботи виконуються за планом, і на місці працює спеціалізована техніка.

Нагадаємо, що в Україні запустили стипендіальну програму «Міцність 2»: хто може долучитися.

Фото: kyiv.foto.info.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Міносвіти запустило анонімну функцію швидкого повідомлення про булінг у школах

Опубліковано

Відтепер діти та їхні батьки можуть повідомляти про випадки булінгу за допомогою анонімної електронної форми. Заповнення форми займає кілька хвилин, після чого школа або, за потреби, поліція вирішуватимуть ситуацію.

Про це йдеться у пресслужбі міністерства. 

Як подати заяву

На офіційному сайті потрібно натиснути кнопку «Повідомити про булінг» та пройти реєстрацію. Після цього заповнюється коротка анкета — описуєте ситуацію, вказуєте, хто образив дитину. Заяву можна подати:

  • Анонімно — такі заяви будуть розглядатися тільки на рівні школи, без залучення поліції;
  • З особистими даними — в цьому випадку вирішення питання буде більш ефективним, оскільки можна залучити правоохоронні органи.

Якщо батьки або законні представники подають заяву, анонімний формат не доступний. Важливо зазначити, що у разі залучення поліції можуть знадобитися докази або свідчення для підтвердження факту булінгу.

Читати також: Співпраця задля захисту дітей: Уповноважений з прав людини підписав меморандум із БФ Save Ukraine

Чи дізнаються однокласники, хто подав скаргу?

Усі скарги є конфіденційними. Їх можуть бачити лише директор школи та представники поліції. Працівники закладу зобов’язані діяти в інтересах дитини та не розголошувати особисту інформацію без необхідності.

Що робити, якщо дитина боїться помсти?

Якщо дитина побоюється реакції однокласників або «помсти», можна скористатися анонімним повідомленням через чатбот. Чатбот доступний для жертв булінгу, свідків, нападників або дорослих. Також через бот можна отримати номер телефону для додаткової допомоги або консультації.

Нагадаємо, що на Київщині запрацювала «Мобільна служба підтримки» для ветеранів та їх близьких (ФОТО).

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт5 днів тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство1 тиждень тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство1 тиждень тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості2 тижні тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...