Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?

Опубліковано

Для початку дайте відповідь на питання: навіщо вам бізнес?

giphy 1

До чого у вас “лежали” руки, скільки себе пам’ятаєте?

giphy 2

Які ресурси готові вкладати для того, аби запустити свою справу?

giphy 3

Друзі та близькі розкритикували вас. На якому етапі ваша непохитність може здригнутися?

giphy 5

Чи є у вас досвід роботи в тій області, у якій ви хочете розпочати власну справу?

giphy 6

Як будете робити бізнес впізнаваним?

giphy 7

Щось запущена справа не спішить приносити прибуток. Вже другий місяць добре, якщо в нуль виходите. Що робитимемо?

giphy 8

Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?
Здається, перед нами - справжній лідер

giphy 10

Ви гнучкі і вчитеся на своїх минулих невдачах. Але і розумієте, що від ідеї до втілення – можуть пройти місяці. Здається, саме бажання не залежати ні від кого і підштовхнуло вас до відкриття власної справи. Ви, як Михайло Голтишов, власник бізнесу на склі, моніторите потреби ринку і формуєте відповідь на його запити (читайте про нього тут: bit.ly/2vXoyQI). Думаємо, при такому зваженому підході ваш бізнес просто повинен у майбутньому стати імперією.
Здається, перед нами - успішний ділок

giphy 4

Як вам вдається постійно бути в потрібний час і в потрібному місці і тримати ніс “за вітром”? Ви явно не боїтеся досліджувати нові тенденції або змінювати курс підприємства у разі потреби. Ви розумієте, що без великого ризику не буде і великої винагороди. Ви такий же заповзятливий і сміливий, як Олексій Криворучко з харківського містечка Лозова із власним таксопарком (читайте про нього тут: bit.ly/2E8oZw7). Вам стане підприємницького хисту, аби збити ціну на зло конкурентам і розширитись уже через кілька місяців після запуску.
Ви - з соціального бізнесу?

giphy 1 1

Може, в минулому ви були активістом або захисником навколишнього середовища? Для вас дуже важливо дотримуватися екологічних принципів при веденні свого бізнесу. І навіть створене ваше підприємство було не в останню чергу для того, аби позитивно впливати на цей світ. Своїм бажанням допомоги людям через власний бізнес ви схожі на Владислава Малащенка - власника пекарні Good Bread from Good People (читайте про нього тут: bit.ly/2E7NcTk). Вам стане наснаги підняти на ноги на перший погляд неприбуткову справу - і запалити ідеями допомоги топові комерційні компанії країни.
Ви ще не визначились. Але не біда!

giphy 3 1

Ви ще не підприємець і поки що тільки шукаєте справу, яка стане вам до смаку. У вас багато ідей, але підготовча робота щодо їх впровадження у життя ще не зроблена. Словом, вам поки не вистачає мотивації, щоб відкрити власну справу. Це легко виправити - для початку можна підписатись на Facebook ШоТам і моніторити у пошуках ідей наш сайт. Ми певні, рано чи пізно знайдеться ідея, яка запалить вашого “внутрішнього” підприємця!

Поділіться своїми результатами:

Культура

Чорнобильське покоління: 5 фільмів про людей і трагедію, які варто побачити

Опубліковано

26 квітня 1986 року відбулась одна з найбільших і найстрашніших техногенних катастроф у світі — вибух на Чорнобильській АЕС. Трагедія вплинула не лише на жителів міст-супутиків, а й на екологічну ситуацію в Україні та країнах Європи. 

За десятки років після трагедії кінематографісти повертаються до теми Чорнобильської катастрофи, щоб дослідити її вплив на майбутні покоління, віддати шану героям минулого та вирішити власні внутрішні конфлікти.

ШоТам спільно з Takflix підготували добірку сучасних фільмів, які доступні до онлайн-перегляду.

«Зірка полинь», реж. Аделіна Борець 

Документальна історія про двох останніх жителів села Малі Кліщі — мати Ніну та її сина Олександра. Їхні сусіди полишили свої домівки після Чорнобильської катастрофи, коли цю територію визнали зоною обов’язкового відселення, а в 1991 році село зняли з обліку. Герої ж продовжують жити там як самосели.

У короткому метрі режисерка досліджує глобальну травму декількох поколінь. Його герої залишаються вдома в абсолютній самотності та небезпеці, бо не бачать майбутнього поза його цим. Попри відчутні конфлікти між матір’ю та сином, вони продовжують співіснувати у власному маленькому світі без людей, в майже пантеїстичному зв’язку з природою.

«Чорнобиль 22», реж. Олексій Радинський 

Окупація ЧАЕС стала однією з тривожних подій перших місяців повномасштабного вторгнення. У короткометражному документальному фільмі режисер Олексій Радинський збирає розповіді працівників станції, яких російські військові взяли в заручники. У стрічці свідчення про злочини та побут окупантів комбінують з архівними відео перших днів захоплення станції. Фільм створений у межах проєкту «Розплата: Свідчить Україна» (The Reckoning Project: Ukraine Testifies), що займається документацією та розслідуванням російських воєнних злочинів в Україні.

У 2025 році на Берлінському кінофестивалі відбулась прем’єра наступної стрічки режисера, присвяченої цій темі. «Спеціальна операція» складається з записів камер спостереження під час окупації ЧАЕС. Стрічка без діалогів є прямим доказом воєнних злочинів, скоєних росіянами.

«Брама», реж. Володимир Тихий

Іронічна драма з гостросоціальним підтекстом розповідає про родину, яка живе в зоні відчуження. Над донькою й онуком головує баба Пріся — стара відунка з насиченим партизанським минулим. Вона вільно пересувається зоною, спілкується з русалками, курить самокрутки та вживає галюциногенні гриби, живучи своє найкраще життя, проте одного разу бачить дуже песимістичне пророцтво.


У фільмі з найхарактернішою роллю Ірми Вітовської Чорнобиль стає медіумом для розмови про актуальні проблеми українського суспільства періоду 2010-х років. Стрічка працює, мов машина часу, що дає змогу оцінити, наскільки наша свідомість трансформувалась за останні роки. 

«Чорнобильські бабусі», реж. Голлі Морріс, Енн Боґарт

Документальна історія про впертих бабусь, які залишаються жити в Чорнобильській зоні, попри заборони закону. Команда документалістів відвідує різні спільноти, сформовані цими жінками, щоб розповісти про їхній побут і захоплення в одному з найнебезпечніших місць світу. Більшість із них живуть розмірене сільське життя, не бояться радіації та зберігають традиції, всупереч екологічним умовам і життєвим поневірянням.

Водночас стрічка не фокусується виключно на історіях бабусь, адже розповідає про працівників ЧАЕС, дослідників, рятівників і навіть сталкерів, які інколи або постійно взаємодіють з головними героїнями.

«Не все буде добре», реж. Адріан Пірву, Хелена Максьом

Це інтимний щоденник іноземця, який намагається наново перепройти свій життєвий шлях. Адріан народився того ж року, коли сталася Чорнобильська аварія. Скоро йому 30, і він не знає, що робити далі. Його матір впевнена, що причина глаукоми сина — її візит до України під час вагітності. Андріан вирішує поїхати до України, щоб зняти фільм про людей, які постраждали від аварії на ЧАЕС. 

У Києві він зустрічає Хелену та закохується. Разом вони їдуть у подорож, яка допоможе їм дізнатися більше про людей «чорнобильського покоління» та самих себе. Співрежисерка фільму Хелена Максьом долучилася до лав НГУ, тож 100% з продажу квитків на Takflix ідуть на потреби її батальйону.

Читати далі

Військо

У Міноборони розкрили характеристики українського робота-кулемета з функціями ШІ

Опубліковано

Міністерство оборони України представило характеристики українського бойового робота Droid TW, який вже використовують на передовій. Це наземний роботизований комплекс, створений для ведення розвідки та вогневої підтримки в умовах активних бойових дій.

Про це повідомили на сайті відомства.

Розробку Droid TW ініціювали самі військові, аби зменшити ризики для особового складу та забезпечити точний автономного вогню. Робот пройшов серію випробувань, зокрема польових, і його кодифікували для використання у війську в грудні 2024 року.

Комплекс створили із використанням технологій штучного інтелекту. Це дозволяє йому не лише виявляти й супроводжувати цілі, а й ефективно діяти автономно без управління оператором. Droid TW здатен розпізнавати живу силу противника, а його оптика з тепловізором забезпечує роботу як вдень, так і вночі. У денний час платформа фіксує цілі на відстані до 1,5 км, у нічний — до 1 км.

Читайте також: Львівський стартап залучив $150 000 на розвиток автономних систем керування БпЛА

Озброєння комплексу може варіюватися — від кулемета Browning калібру 12,7 мм до версії з кулеметом 7,62 мм. Залежно від модифікації, боєкомплект становить до 1000 набоїв, а ефективна відстань вогню — до одного кілометра.

Робот підтримує сучасні системи зв’язку, зокрема Starlink, LTE та військові канали. Завдяки компактним розмірам Droid TW можна легко транспортувати пікапом або на причепі, а розгортання у бойовий стан займає близько п’яти хвилин. Управління здійснюється дистанційно — через планшет або геймпад.

Відео: ютуб-канал devDroid

Нагадаємо, що у росії знищили винищувач вартістю 50 мільйонів доларів — ГУР (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт devDroid

Читати далі

Спорт

Українська жіноча збірна з самбо здобула першість на чемпіонаті Європи на Кіпрі

Опубліковано

Жіноча та чоловіча збірні України з самбо вдало стартували на чемпіонаті Європи, який триває у місті Лімасол, Кіпр. За перші два дні змагань спортсмени здобули 10 медалей, серед яких 3 «золоті», 4 «срібні» та 3 «бронзові».

Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.

Найбільший успіх продемонструвала жіноча команда, яка посіла перше місце у командному заліку у спортивному розділі. Чоловіча збірна стала третьою в аналогічній категорії.

Серед чемпіонів — Марія Буйок (50 кг, спортивне самбо), Вадим Бурчак (88 кг, бойовий розділ) та Галина Ковальська (80 кг, спортивне самбо), які принесли Україні «золото».

Читайте також: Український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО)

У змаганнях також відзначилися «срібні» призери: Анастасія Комович, Дмитро Євдошенко, Ярослав Давидчук та Роман Труш. «Бронзові» медалі здобули Віталій Осадчук, Станіслав Сергійчук та Василь Івоняк.

Змагання на Кіпрі триватимуть до 27 квітня. Попереду — виступи кадетів, юнаків та юніорів.

Нагадаємо, що Україна виборола 120 медалей на чемпіонаті Європи з гирьового спорту в Болгарії.

Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо3 дні тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура1 тиждень тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...