Суспільство
Тернополянка робить величезні шерстяні наплічники у вигляді котів (ВІДЕО)
Оригінальні котики-наплічники валяє тернополянка Ірина Веприк. А її круті вироби хочуть придбати навіть у Штатах. Робить так гарно, бо вклала у справу 6 років життя. Щоб мати час на навчання, навіть покинула роботу юриста.
“Побачила в інтернеті схожі наплічники, і поїхала до авторки вчитись майстерності”, – розповіла Ірина Веприк.
Читайте також: Киянка шиє унікальні сумки в стилі міського етно (ВІДЕО)
Зараз дівчина вже створює колекції одягу та єнотів і динозаврів.
“На ідеї мене надихає мій синочок – це він попросив зробити динозаврика”, – каже Ірина Веприк.
Кропітка праця займає від декількох днів до тижня. Найскладніша частина її наплічників – очі.
“Адже саме вони – це душа мого виробу, вкладаю усю себе у них”, – пояснює Ірина Веприк.
Зараз Ірина мріє передавати своє уміння іншим.
“Бо вовна тепла, і як ніщо інше передає тепло та любов іншим”, – впевнена Ірина Веприк.


Суспільство

Рослинним харчуванням все більше зацікавлюється світ. Минулий 2020 рік навіть був проголошений роком веганства: кількість людей, що відмовляються від продуктів тваринного походження чи зменшують кількість їх вживання, збільшується, все більше відомих людей та зірок відмовляється від м’яса та інших продуктів тваринного походження.
Однак смакові звички родом з дитинства – чи можливе життя без них? Саме тому індустрія рослинних аналогів стрімко розвивається – рослинне м’ясо, сосиски, сири, молоко, та навіть риба чи фуа-гра, ідентичні на смак та текстурою традиційним продуктам та оселяються на поличках звичайних супермаркетів за доступною ціною.
А як ставляться до такого харчування українці та наскільки світовий тренд зачепив нашу країну?
Український проєкт UA Plant-Based, що займається популяризацією рослинного харчування, провів на території України соціологічне дослідження серед населення віком від 18 до 45 років. В опитуванні взяли участь 2000 респондентів з різних куточків України.
За його даними, станом на жовтень 2020 року 11% населення (а це понад 4,5 млн!) уже відмовилися від вживання м’яса, а 2% не вживають жодних продуктів тваринного походження, тобто є веганами. Та й ці показники обіцяють скоро зрости, адже 30% людей зізнаються, що зацікавлені рослинними альтернативами м’яса, а 27% повідомили, що протягом останнього часу стали вживати менше продуктів тваринного походження переважно керуючись власним свідомим вибором.
А загалом готовність споживати рослинні альтернативи у разі доступності та ідентичності висловило 65,3% українців!

Цікаво, якому продукту українські громадяни все ж надали б перевагу: рослинні й альтернативі чи справжньому м’ясу?
Майже 50% зізналося, якби поруч в супермаркеті лежало поруч два продукти, то імовірно, обрали б рослинний. Та більшість зізнається, що для зручності хотіли б бачити окремі спеціалізовані відділи у супермаркетах, що безумовно є більш зручним та доступним, ніж окремі спеціалізовані магазини.
Яка ж причина такої зацікавленості рослинними продуктами українців? Майже 54% згодні з тим, що дотримання рослинного харчування чи принаймні зменшення вживання продуктів тваринного походження має позитивний вплив на здоров’я людини. 45% зізналися, що їх приваблює можливість спробувати нові продукти та смаки у разі їх доступної вартості.
Читайте також: Стали відомими результати голосування за найкращий рослинний продукт 2020 року
Отже, як показують результати дослідження, українці – відкриті до змін та усього нового та зацікавленні у смачному та більш корисному харчуванні. А оскільки ринок альтернатив стрімко розвивається та стає все доступнішим, у близькому майбутньому зросту попиту на рослинне харчування нам не уникнути!
Однак варто нагадати, що рослинне харчування вимагає більшої продуманості раціону та обов’язково повинне бути різноманітним! Правильно побудований, збалансований раціон на виключно рослинних продуктах справді може бути корисним та здоровим, стверджує МОЗ України. Академія харчування та дієтології США підтверджує, що така дієта підходить для людей на всіх етапах життєвого циклу, в тому числі жінкам під час вагітності й лактації, немовлятам, дітям, підліткам, людям похилого віку та навіть спортсменам.
Вищезгадана кампанія UA Plant-Based, керуючись науковим підходом, допомагає впроваджувати та популяризувати рослинні опції в меню закладів та магазинів України. Та, окрім цього, щоб перейти на веганство могли всі бажаючі, був створений челендж Plant-Based Challenge – безкоштовна програма, що пропонує протягом 10 днів спробувати рослинне харчування з допомогою професійного дієтолога, психологині та координаторки та з наданням наукової інформації. Реєструйтеся на сайті та смакуйте багатство рослин вже сьогодні!
Детальніше про дослідження можна дізнатись на сайті кампанії.
Авторка статті: Ольвія Ємець, представниця кампанії UA Plant-Based
Суспільство

У Києві триває відновлення башти Київської фортеці.
Як пише Вечірній Київ, башту №4 на Печерську ремонтують від 2020-го через аварійний стан пам’ятки.
Зазначається, що з початку осені 2020-го тривають протиаварійні роботи на Башті №4, що на вулиці Старонаводницькій, 2 у Печерському районі столиці. Нагадаємо, що раніше фахівці провели ґрунтовне дослідження і виявили – без протиаварійних робіт на об’єкті, який є пам’яткою національного значення, не обійтися. Лише укріпивши вежу, можна буде говорити про її повну реставрацію.

Читайте також: Фотограф з Одеси завоював друге місце на конкурсі у Британії
Що вже зробили?
У 2020-ому на відновлення споруди, яка є складовою комплексу Київської фортеці, місто виділило понад 10 млн грн. Будівельники уже розчистили каземати, покрівлю від сміття та перекрили будівлю новим дахом. Роботи виконує Київське міжобласне спеціальне науково-реставраційне виробниче управління, яке виграло відповідний тендер.

«Ми залили зовнішні і внутрішні пояси, встановили металеві опори. На ці балки зроблені дерев’яні кріплення та нашита дошка. Покрівля башти вже повністю закрита деревом. Саме ж дерево обробили спеціальним розчином від замокання. Наплавлений також руберойд. Завершений зовнішній карниз. Також „зашили“ дерев’яними щитами вікна башти. Розібрали димоходи і все переклали цеглою», – розповів у коментарі «Вечірньому Києву» Олександр Бугай, головний інженер підрядної організації.
Читайте також: Київська фортеця запрошує на віртуальну прогулянку
Що планують у 2021 році?
Цього ж року планують завершити роботи, які допоможуть законсервувати пам’ятку і не дати їй нищитись у майбутньому.

На відновлення башти Київської фортеці у 2021-ому з міського бюджету столиці передбачили понад 6 млн грн.
Читайте також: Показали відео туристичних локацій Полтавщини
Планується покрити дах так званою оцинкованою сталлю. Заплановані також роботи по укріпленню фундаментів та ін’єктування тріщин.
Згідно із технічним висновком, який робили у 2016-ому, на комплексне відновлення Башти фортеці потрібно близько 6 млн євро.
Фото: vechirniy.kyiv.ua
Суспільство

У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.
Про це повідомляє golos.com.ua.
Як зазначається, це передбачено програмою розвитку міського електротранспорту, яку затвердили депутати міськради. За цей час для електротранспортного підприємства планують закупити 96 нових тролейбусів.
Читайте також: Вінниця безкоштовно отримає партію швейцарських трамваїв
Нові машини, на відміну від старих, мають стати безшумними і комфортними для пасажирів. Частина коштів буде витрачена на зменшення енергоспоживання ХКП «Електротранс», де замінять застарілі громіздкі тягові підстанції на сучасні модульні силові агрегати.
Міська влада також хоче максимально підвищити прозорість та точність обліку фактично наданих послуг і підвищити прибутковість міського електротранспорту.
Нагадаємо, у Луцьку виготовляють дванадцятиметрові тролейбуси «Богдан Т70117» для Харкова.
Фото: newskm.net
- Суспільство16 години тому
Як виглядає найбільший бункер в Україні та в Східній Європі (ВІДЕО)
- Суспільство20 години тому
Вийшла стрічка про 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду (ВІДЕО)
- Суспільство18 години тому
У Києві планують реконструювати дві площі
- Суспільство16 години тому
Франківець встановив рекорд із підіймання гирі у крижаній воді (ФОТО)