Економіка і бізнес
Тернопіль купує 100 автобусів і відкриває комунальну заправку
Комунальне підприємство “Тернопільелектротранс” купує 100 автобусів виробництва країн Європейського Союзу або Скандинавії на суму 190 млн грн. Про це повідомляє видання ГалАс.
Згідно з документацією першого тендеру, автобуси повинні бути низько або напівнизькопідлоговими загальною місткістю пасажирів не менше ніж 80 і не більше ніж 110 осіб, згідно з другим – місткістю від 50 до 70 осіб. Рік випуску повинен бути не раніше 2007 року.
Читайте також: Івано-Франківськ отримав партію нових автобусів
Оплата товару здійснюється після розмитнення, взяття на облік і постановки автобусів на баланс з відстроченням першого платежу – 60 календарних днів, надалі оплата здійснюється щомісяця рівними частинами протягом 60 місяців.
Нова маршрутна мережа
За інформацією видання ГалАс, зараз у Тернополі триває обговорення проекту маршрутної мережі, після затвердження якої, місту необхідна буде достатня кількість транспорту для обслуговування маршрутів. Відтак, є потреба у придбанні техніки.
Читайте також: Миколаїв купує 23 білоруських автобуси
“Ми маємо на меті в цьому році придбати необхідну кількість автобусів, щоб забезпечити пасажирські перевезення у місті повністю комунальним транспортом. Ми вийшли на новий етап транспортної реформи”, – кажуть у міськраді.
Відповідно до повідомлення КП «Тернопільелектротранс», найперше планують закупити 15 автобусів марки МАН А21.«Ці автобуси – екологічно безпечні, відповідають стандартам «Євро-5». Вони зручні, обладнані спеціальними місцями для людей з обмеженими можливостями», – зауважили у комунальному підприємстві.
Ремонт тролейбусів та мереж
Також цього року КП «Тернопільелектротранс» планує капітальний ремонт двох тролейбусів. Відновлення рухомого складу обійдеться у 500 тисяч гривень. Два мільйони гривень витратять на реконструкцію тролейбусних ліній. Йдеться про повну заміну відрізка контактної мережі по вулиці Острозького.
Читайте також: ЗАЗ розробив нову модель автобуса
«Ця частина контактної мережі доволі стара, і це впливає на експлуатацію тролейбусів і швидкість руху. Коли ми її замінимо, це дозволить виконувати більшу кількість роботи за меншу кількість використаної електроенергії. А це в свою чергу дозволить економити кошти, які підприємство платить за електроенергію», – заявляють у підприємстві.
Ще за 102 тисячі гривень КП «Тернопільелектротранс» проведе обстеження причалів, сертифікує їх.
Комунальна газова заправка
Водночас, щоб обслуговувати велику кількість нових автобусів і знизити витрати на пальне, у Тернополі з’явиться комунальна газова заправка.
«Враховуючи те, що незабаром пасажирів у Тернополі, окрім тролейбусів, перевозитимуть й великі автобуси, було ухвалено рішення побудувати пункт для заправки газом. Це дозволить економити кошти, адже у цьому випадку ми купуватимемо пальне за оптовими цінами», – підсумували у КП «Тернопільелектротранс».
Таким чином, триває реформування транспортної мережі міста. Після запровадження електронного квитка, мерія взялася за заміну старих маршруток на зручні автобуси.
Економіка і бізнес
Український стартап HIMERA, який спеціалізується на розробці інноваційних систем тактичного зв’язку для цивільного використання та надзвичайних ситуацій, отримав $150 000 у другому раунді інвестицій від українського ангельського клубу United Angels Network.
Про це представники компанії повідомили виданню Vector.
Цей раунд доповнив попередню інвестицію у $225 000, здійснену UAN у березні 2024 року. Таким чином, загальний обсяг фінансування від United Angels Network досяг $375 000.
Підтримка інновацій для оборони
«Ми пишаємося тим, що учасники United Angels Network інвестують у компанії, які змінюють реальність та роблять вагомий внесок у захист України. HIMERA — це приклад стартапу, який перетворює інвестиції на критично важливі продукти для наших захисників», — зазначив засновник United Angels Network та військовослужбовець ППО Іван Дмитрасевич.
Читати також: Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони
Пріоритети розвитку
Отримані кошти HIMERA спрямовує на два ключові напрями:
- розробка нових продуктів у рамках системи тактичного зв’язку;
- розширення бізнесу на українському та міжнародному ринках.
Співзасновник HIMERA Міша Рудомінський підкреслив важливість цієї підтримки: «Інвестиції дозволяють нам постачати до Сил оборони України найбільш актуальні й сучасні системи зв’язку, зберігаючи їх доступність. Кожна додаткова рація — це можливість для наших захисників отримати життєво важливу інформацію у найскладніший момент, що буквально рятує життя».
Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).
Фото: HIMERA.
Економіка і бізнес
У Фастові побудують сміттєпереробний завод, який перетворюватиме відходи на корисні ресурси та вироблятиме біометан.
Про це повідомляє Фастівська міська рада.
Зараз триває погодження документації для будівництва підприємства. Уже розроблено проєкт землеустрою для розміщення заводу в промзоні Завокзалля. Остаточне рішення прийматимуть на сесії міської ради 23 січня.
Читати також: На Житомирщині будують новий завод із переробки технічних конопель (ФОТО)
На заводі займатимуться глибоким сортуванням відходів, зокрема виділятимуть ресурсноцінні матеріали — металобрухт, скло та пластик. Також передбачено виробництво біометану, що стане додатковим внеском у зменшення залежності від традиційних енергоресурсів.
Нагадаємо, що 50 підприємців вчитимуться у чемпіонів виходу на світові ринки: як доєднатися.
Фото: Freepik.
Економіка і бізнес
Нове відділення стало першим, яке розташоване не в Лондоні. Загалом у Сполученому Королівстві працює три відділення української компанії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
У відділенні в Манчестері клієнти можуть відправляти й отримувати посилки, документи та вантажі до 100 кілограмів. Новий пункт працюватиме щодня за адресою: 149 Cheetham Hill Rd, Cheetham Hill, Manchester. Посилки доставлятимуть в Україну від п’яти днів.
Наразі у Сполученому Королівстві працює кур’єрська доставка з будь-якої адреси та є можливість викликати кур’єра для посилок, які вже оплачені й запаковані.
Також у країні можна відправляти й отримувати замовлення через сім тисяч поштоматів InPost для посилок до 15 кілограмів.
Нагадаємо, що «Нова пошта» доставила рекордні 480 мільйонів посилок за 2024 рік.
Фото обкладинки: пресслужба НП