

Економіка
Тернопіль купує 100 автобусів і відкриває комунальну заправку
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Комунальне підприємство “Тернопільелектротранс” купує 100 автобусів виробництва країн Європейського Союзу або Скандинавії на суму 190 млн грн. Про це повідомляє видання ГалАс.
Згідно з документацією першого тендеру, автобуси повинні бути низько або напівнизькопідлоговими загальною місткістю пасажирів не менше ніж 80 і не більше ніж 110 осіб, згідно з другим – місткістю від 50 до 70 осіб. Рік випуску повинен бути не раніше 2007 року.
Читайте також: Івано-Франківськ отримав партію нових автобусів
Оплата товару здійснюється після розмитнення, взяття на облік і постановки автобусів на баланс з відстроченням першого платежу – 60 календарних днів, надалі оплата здійснюється щомісяця рівними частинами протягом 60 місяців.
Нова маршрутна мережа
За інформацією видання ГалАс, зараз у Тернополі триває обговорення проекту маршрутної мережі, після затвердження якої, місту необхідна буде достатня кількість транспорту для обслуговування маршрутів. Відтак, є потреба у придбанні техніки.
Читайте також: Миколаїв купує 23 білоруських автобуси
“Ми маємо на меті в цьому році придбати необхідну кількість автобусів, щоб забезпечити пасажирські перевезення у місті повністю комунальним транспортом. Ми вийшли на новий етап транспортної реформи”, – кажуть у міськраді.
Відповідно до повідомлення КП «Тернопільелектротранс», найперше планують закупити 15 автобусів марки МАН А21.«Ці автобуси – екологічно безпечні, відповідають стандартам «Євро-5». Вони зручні, обладнані спеціальними місцями для людей з обмеженими можливостями», – зауважили у комунальному підприємстві.
Ремонт тролейбусів та мереж
Також цього року КП «Тернопільелектротранс» планує капітальний ремонт двох тролейбусів. Відновлення рухомого складу обійдеться у 500 тисяч гривень. Два мільйони гривень витратять на реконструкцію тролейбусних ліній. Йдеться про повну заміну відрізка контактної мережі по вулиці Острозького.
Читайте також: ЗАЗ розробив нову модель автобуса
«Ця частина контактної мережі доволі стара, і це впливає на експлуатацію тролейбусів і швидкість руху. Коли ми її замінимо, це дозволить виконувати більшу кількість роботи за меншу кількість використаної електроенергії. А це в свою чергу дозволить економити кошти, які підприємство платить за електроенергію», – заявляють у підприємстві.
Ще за 102 тисячі гривень КП «Тернопільелектротранс» проведе обстеження причалів, сертифікує їх.
Комунальна газова заправка
Водночас, щоб обслуговувати велику кількість нових автобусів і знизити витрати на пальне, у Тернополі з’явиться комунальна газова заправка.
«Враховуючи те, що незабаром пасажирів у Тернополі, окрім тролейбусів, перевозитимуть й великі автобуси, було ухвалено рішення побудувати пункт для заправки газом. Це дозволить економити кошти, адже у цьому випадку ми купуватимемо пальне за оптовими цінами», – підсумували у КП «Тернопільелектротранс».
Таким чином, триває реформування транспортної мережі міста. Після запровадження електронного квитка, мерія взялася за заміну старих маршруток на зручні автобуси.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні зареєстрували новий індустріальний парк на Закарпатті — «Вестерн Індастріал», який забезпечить 1100 робочих місць у переробній галузі.
Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки.
Зазначається, що індустріальний парк «Вестерн Індастріал» площею 21,7 га розміщений на території смт. Буштино Тячівського району Закарпатської області.
«Функціонування індустріальних парків стимулює розвиток української промисловості, надає робочі місця для населення та наповнює місцеві бюджети», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Як створити індустріальний парк? Інструкція для громади
Індустріальний парк працюватиме завдяки коштам приватних інвесторів. Нові робочі місця будуть створені у сфері:
- виробництва меблів,
- лісопильного та стругального виробництва,
- вироблення виробів із деревини,
- виробництва будівельних металевих конструкцій і виробів,
- виробництва скла і виробів зі скла,
- виробництва будівельних матеріалів із глини.
Що таке індустріальний парк?
Індустріальний парк або промисловий парк — територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвиненою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на довкілля.
Промислові парки зазвичай розташовуються на околицях міст або поза основними житловими районами міста, зазвичай забезпечується гарною транспортною доступністю, зокрема автомобільним і залізничним транспортом.
Нагадаємо, на Львівщині створили індустріальний парк «Долина Стрий».
Раніше ми повідомляли, що на Волині відкрили прикордонно-індустріальний парк NOVO. Його унікальність в тому, що розміщений за 20 хв від Польщі, а це робить резидентів парку експортно орієнтованими, бо поряд європейський ринок збуту.
Фото: фейсбук-сторінка Василь Іванчо – заступник голови Закарпатської ОВА.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві підприємиця з Харкова відкрила завдяки гранту «Власна справа» від єРобота нову кондитерську Rose.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.
Розповідається, що підприємиця Анастасія Степанян через війну змушена була релокувати свій бізнес до Києва.
Важливою допомогою в релокації, становленні в Києві та наданні нового подиху смачному бізнесу став мікрогрант за програмою «Власна справа», який Анастасія витратила на облаштування кондитерського цеху при кав’ярні.
«Я дуже хотіла, щоб це була не тільки кав’ярня, а ще – саме кондитерська, з тортами й тістечками на замовлення. Адже ми маємо унікальні, смачні рецепти та впевнені, що вони всім сподобаються», — розповіла Анастасія.
Читайте також: Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев
Нову кондитерську Rose у Києві Анастасія відкрила за адресою Вознесенський узвіз 23-в. Тут можна скуштувати «Картоплю», «Наполеон» та інші смаколики, а також замовити торти й тістечка на своє свято, або для власної кав’ярні.

Про грант
Урядовий проект єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, харків’янин на грант запустив виробництво крем-меду на Прикарпатті.
Також ми розповідали, що Херсонський маслозавод почав виготовляти згущене молоко зі смаком фруктів.
Фото: facebook.com/mineconomdev.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Рівному на території колишнього цегельного заводу розгорнулося масштабне будівництво загальною площею 6,5 гектарів.
Про це повідомили на сайті Рівненської обласної військової адміністрації.
За інформацією, невдовзі тут з’явиться п’ять нових виробництв: із фасування круп, виготовлення чаїв, спецій, макаронів та безглютенових солодощів.
Про будівництво
Зазначається, що будівництво стрімко розвивається. Його розпочали у 2021 році, вісім місяців тривав демонтаж старих конструкцій, а вже за рік тут з’явилися нові просторі приміщення.
Нині продовжується внутрішнє оздоблення, проводять благоустрій території та вже розпочалися пусконалагоджувальні роботи.
Попри повномасштабне вторгнення, плани в інвесторів лишалися незмінними – продовжувати роботи.
Інвестиції та плани
На сьогодні інвестиції лише у будматеріали склали понад 75 млн гривень.
Більшість обладнання – українського виробництва. Проєктант також вітчизняний. Наразі тут працює декілька десятків робітників, переважно переселенці. У майбутньому буде створено понад 800 робочих місць. У майбутньому також планують налагодити переробку риби та молока.
Читайте також: Міфи про економіку. Чи дійсно підприємець живе за рахунок споживачів та працівників?
У проєкті передбачені сучасні засоби протипожежної безпеки та мікроклімату, а також унікальне очищувальне обладнання.
Подбали і про енергоефективність – встановили теплові насоси, а задля екстрених ситуацій приготували потужні генератори.

Нагадаємо, на Закарпатті почали будувати одне з найбільших підприємств деревообробної галузі України.
Також ми розповідали, що Укрзалізниця налагодила виробництво нових типів шпал, контейнерів і вагонів та зекономила завдяки цьому 93,5 млн грн.
Фото: rv.gov.ua.