Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
2016.07.024014 2016.07.024014

Економіка

Тернопіль купує 100 автобусів і відкриває комунальну заправку

Опубліковано

Комунальне підприємство “Тернопільелектротранс” купує 100 автобусів виробництва країн Європейського Союзу або Скандинавії на суму 190 млн грн. Про це повідомляє видання ГалАс.

Згідно з документацією першого тендеру, автобуси повинні бути низько або напівнизькопідлоговими загальною місткістю пасажирів не менше ніж 80 і не більше ніж 110 осіб, згідно з другим – місткістю від 50 до 70 осіб. Рік випуску повинен бути не раніше 2007 року.

Читайте також: Івано-Франківськ отримав партію нових автобусів

Оплата товару здійснюється після розмитнення, взяття на облік і постановки автобусів на баланс з відстроченням першого платежу – 60 календарних днів, надалі оплата здійснюється щомісяця рівними частинами протягом 60 місяців.

Нова маршрутна мережа

За інформацією видання ГалАс, зараз у Тернополі триває обговорення проекту маршрутної мережі, після затвердження якої, місту необхідна буде достатня кількість транспорту для обслуговування маршрутів. Відтак, є потреба у придбанні техніки.

Читайте також: Миколаїв купує 23 білоруських автобуси

“Ми маємо на меті в цьому році придбати необхідну кількість автобусів, щоб забезпечити пасажирські перевезення у місті повністю комунальним транспортом. Ми вийшли на новий етап транспортної реформи”, – кажуть у міськраді.

Відповідно до повідомлення КП «Тернопільелектротранс», найперше планують закупити 15 автобусів марки МАН А21.«Ці автобуси – екологічно безпечні, відповідають стандартам «Євро-5». Вони зручні, обладнані спеціальними місцями для людей з обмеженими можливостями», – зауважили у комунальному підприємстві.

Ремонт тролейбусів та мереж

Також цього року КП «Тернопільелектротранс» планує капітальний ремонт двох тролейбусів. Відновлення рухомого складу обійдеться у 500 тисяч гривень. Два мільйони гривень витратять на реконструкцію тролейбусних ліній. Йдеться про повну заміну відрізка контактної мережі по вулиці Острозького.

Читайте також: ЗАЗ розробив нову модель автобуса

«Ця частина контактної мережі доволі стара, і це впливає на експлуатацію тролейбусів і швидкість руху. Коли ми її замінимо, це дозволить виконувати більшу кількість роботи за меншу кількість використаної електроенергії. А це в свою чергу дозволить економити кошти, які підприємство платить за електроенергію», – заявляють у підприємстві.

Ще за 102 тисячі гривень КП «Тернопільелектротранс» проведе обстеження причалів, сертифікує їх.

Комунальна газова заправка

Водночас, щоб обслуговувати велику кількість нових автобусів і знизити витрати на пальне, у Тернополі з’явиться комунальна газова заправка.

«Враховуючи те, що незабаром пасажирів у Тернополі, окрім тролейбусів, перевозитимуть й великі автобуси, було ухвалено рішення побудувати пункт для заправки газом. Це дозволить економити кошти, адже у цьому випадку ми купуватимемо пальне за оптовими цінами», – підсумували у КП «Тернопільелектротранс».

Таким чином, триває реформування транспортної мережі міста. Після запровадження електронного квитка, мерія взялася за заміну старих маршруток на зручні автобуси.


Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: