

Суспільство
«Татко в декреті»: автор блогу з порушенням слуху ламає упередження щодо батьківства
Бути татом, що залишив роботу заради догляду за дитиною — це вже зіштовхуватись із стереотипами, а надто якщо при цьому маєш порушення слуху. Але Григорій Фесенко доводить — жодні бар’єри не завадять усвідомленому батьківству. Він не тільки разом з дружиною доглядає за донькою Алісою, а й веде блог «Татко в декреті», де ділиться своїм досвідом.
Як це — ламати суспільні упередження, дізнався ШоТам.
Відчув себе найщасливішим татом
Багато хто з чоловіків (та й жінок) говорить, що партнерські пологи можуть зашкодити стосункам, — мовляв, коли він побачить те, що не потрібно, стосунки зійдуть нанівець. Як на мене, це думка людей, які не довіряють одне одному. Стосунки будуються на довірі та підтримці, і складні часи легше долати, коли поруч є рідна для тебе людина.

Григорій та його дружина Оксана вирішили, що в них будуть партнерські пологи. Фото надав Григорій
Моя дружина боялась пологів, і їй була потрібна підтримка. Хтось обирає народжувати самою, хтось — із мамою чи сестрою, а ми вирішили, що поряд буду я — ми ж обидвоє брали участь у зачатті.
Побачити доньку з перших секунд її життя — це неймовірно. Коли я взяв Алісу на руки, відчув себе найщасливішим татом у всьому Всесвіті.
Декрет — не лише для мам
Ми з дружиною ще до вагітності думали, що найімовірніше в декреті буду я. Рідні та друзі поставились до цього нормально — у цьому ж нічого такого немає.
Я ще тоді пожартував, що заведу блог під час декрету. Дружина наполягла, щоб таки спробував, тож уже більше місяця я веду блог «Татко в декреті». Коли починав, не очікував, що він матиме такий успіх, та одне відео вже набрало мільйон переглядів.
Мій блог — про те, що в декреті може сидіти й чоловік. Дитину планує пара, тому й у парі потрібно її виховувати. Не розумію чоловіків, які не беруть на себе цей обов’язок, — круто ж знати свою дитину настільки, як її мама.
Роль батька в житті доньки особливо важлива — він навчає її, як з нею можна поводитись іншим людям, бо ймовірно вона обере чоловіка, схожого на батька. А ще тато дає своїй малечі відчуття безпеки.
Поєднувати блог і батьківство складно: треба придумати, про що зняти, тоді сама зйомка, і змонтувати. Дитина в мене на першому місці, тому відео не так часто виходять.
Нашій Алісі вже два місяці, і ми з дружиною поділили обов’язки по догляду за нею: я годую доньку, граюся з нею, роблю зарядку, а дружина змінює памперси, переодягає її та вмиває. Разом купаємо та гуляємо на свіжому повітрі.
Те, що у мене порушення слуху, не впливає на дитину, бо в нас будується власний звʼязок і розуміння мови. Для зручності в мене є радіоняня, щоб розуміти, коли Аліса плаче або прокинулась. Під час сну я тримаюсь за неї, щоб краще чути.

До народження доньки Григорій хотів сина, але коли побачив Алісу, зрозумів, що не знає, чи міг би полюбити сина так сильно. Фото надав герой
Порушення слуху — не перешкода
Порушення слуху не завадило мені зустріти свою майбутню дружину — вона спеціально вивчила жестову мову, аби ми могли краще спілкуватися, та носила разом зі мною слуховий апарат, щоб я комфортніше себе почував, хоч у неї нема проблем зі слухом.
Я бачу, як людям з порушеннями слуху відгукуються мої відео. Також своїм блогом хочу показати приклад, щоб люди, які втратили слух, не падали духом. От я народився чуючим, навіть ходив у звичайний дитячий садок і вмів говорити, та згодом захворів і втратив слух, тому навчався в спеціалізованій школі. Проте ще під час навчання я знявся в одній з головних ролей у фільмі «Плем’я», а після школи вирішив стати кухарем.
Я ділюся тим, як складно мені було знайти роботу, бо людям часто потрібно голосно говорити зі мною і повторювати, коли я недочув чи не зрозумів чогось. Я не одразу не знайшов місце, де мене підтримали. Працював кухарем у ресторані — мені там було комфортно, бо навколо багато шуму, і всі іноді недочувають, — проте з народженням доньки звільнився, щоб бути поруч з нею.

Сім’я Фесенків на прогулянці. Фото надав герой
Усе, про що я мрію тепер, — щоб моя донечка росла в мирі, у сучасній та прогресивній Україні. І щоб вона була щаслива, як я, коли бачу посмішку Аліси або відчуваю, як вона стискає своїми маленькими ручками мій палець.
Суспільство

До літніх домівок біля озер «КиївЗоо» повернулася родина червонокнижних пеліканів. Загалом у зоопарку налічують 4 кучеряві та 16 рожевих пеліканів.
Про це повідомили в КП «Київський зоопарк».
Тепер пелікани житимуть у домівках біля весняних озер зоопарку поблизу центрального входу. Тогоріч зграя поповнилася трьома пташенятами, яких зараз можна відрізнити за сірим оперенням. Зараз вони вперше в житті освоюють озера.
«Комфортне життя пеліканів забезпечують чиста вода, природне каміння, засіяні травичкою схили, густі кущі та високі дерева, зони для прийняття сонячних ванн та відпочинку в затінку, гніздові платформи і, звісно ж, — багато свіжої риби»‚ — написали в «КиївЗоо».
Читайте також: Година Землі в Україні: як кожен з нас може захистити нашу природу
У зоопарку додали, що кожного дня о 12:00 можна поспостерігати за їхніми рибним ланчем. Кожен птах може з’їсти до 1,5 кілограма риби.




Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «КиївЗоо»
Суспільство

У Чернеччинській громаді на Сумщині завершили будувати амбулаторію, у яку влучила російська авіабомба. Кошти на проєкт збирали на фандрейзинговій платформі UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Медзаклад росіяни знищили на початку повномасштабного вторгнення. Проєкт реалізували за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, а також благодійників з Австралії.
«Дякуємо за підтримку медиків донорам платформи, уряду австралійського штату Вікторія, Союзу українських організацій Австралії, Посольству України в Австралії та Крісу Ґарно»‚ — написали в UNITED24.
Читайте також: «Я обожнюю українські кольори»: принц Вільям зустрівся з дітьми з України (ФОТО)
У Чернеччинській територіальній громаді завершили будівництво медичного закладу, кошти на який зібрали завдяки донорам UNITED24 та благодійникам з Австралії, а реалізували проєкт за підтримки Міністерства охорони здоров’я України. Амбулаторію на початку повномасштабного вторгнення знищили росіяни, завдавши по ній авіаудару. Дякуємо за підтримку медиків донорам платформи, уряду австралійського штату Вікторія, Союзу українських організацій Австралії, Посольству України в Австралії та Крісу Ґарно 🇺🇦 🇦🇺 https://u24.gov.ua/uk/donate/humanitarian?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=medical _________________ A new clinic was built in the Sumy region to replace the one destroyed by russia. In the Chernechchyna territorial community, the construction of a medical facility has been completed, thanks to the contributions of UNITED24 donors and benefactors from Australia. At the beginning of the full-scale invasion, the clinic was destroyed by the russian forces in an air strike. We thank the platform donors, the State Government of Victoria, Australia, the Australian Federation of Ukrainian Organisations, the Embassy of Ukraine in Australia, and Chris Garnaut for their support of Ukrainian medics medics 🇺🇦 🇦🇺 https://u24.gov.ua/uk/donate/humanitarian?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=medical
Опубліковано United24 Пʼятниця, 21 березня 2025 р.
Нагадаємо, що UNITED24 розігрує стяг із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

Проєкти двох українських архітектурних студій YOD Group і Balbek Bureau ввійшли до короткого списку міжнародної премії Hospitality Design Awards. За премію змагаються проєкти з багатьох країн Європи, Азії та з США.
Про це повідомили у виданні БЖ.
Проєкти в шортлисті
YOD GROUP розробили проєкт готелю Mountain Residence у селі Поляниця. Його відзначили у номінації Midscale Hotel Public Space. Готель поєднує сучасні напрямки дизайну й автентичність та природу Карпат.
Для створення готелю використали дерево, лозу, вовну, кераміку та очерет. Разом із тим інтер’єр доповнили елементами народного ремесла.

.jpg)

Проєкт balbek bureau відзначили у номінації Hybrid Hospitality за проєкт Misto Cafe в Луцьку. Простір створили як «третє місце» для зустрічей людей, які мають різні стилі життя. Заклад зробили у світлих кольорах, у ньому розмістили багато рослин, а також кілька неонових вивісок.
Читайте також: Київські студенти та архітектори спроєктують українські села, що пошкодили під час війни




Премія Hospitality Design Awards відзначає найкращі архітектурні проєкти вже протягом 19 років. Щорічно її вручає американське видання Hospitality Design Magazine.
Нагадаємо, що український архітектурний проєкт уперше здобув відзнаку від Architecture Press Release (ФОТО).
Фото: YOD Group, Balbek Bureau