Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Таємничі підземелля та цілющі джерела. Шість місць на Волині, які ви точно запам’ятаєте

Опубліковано

Таємничі підземелля, козацькі стежки та цілющі джерела. Все це чекає на охочих відправитися в подорож Волинською областю. Тут можна відпочити з користю: доторкнутися до історії й гарно провести вільний час. Завітавши до Волині, не забудьте скупатися в неймовірних озерах, випити цілющої джерельної води та пройтися місцями відомої битви минулого. Ми зібрали шість найкращих туристичних місць, які точно вартують уваги. У переліку не лише Луцьк, а й місця неподалік з ним.

Луцький замок князя Любарта

Погляньте на купюру у 200 гривень. Помітили там замок Любарта? Луцьк знає його як найстарішу будівлю. Її будівництво розпочали ще у 1350-ті роки на місці колишнього поселення, що виникло в далекому Х столітті. Форма замку нагадує рівносторонній трикутник із випнутими сторонами й відстанями між вежами у 100 метрів. Висота стін становить приблизно 12 метрів над валом. Товщина сягає до 3 метрів. Науковці колись підрахували, що загалом під час будівництва замку використали до 5 мільйонів цеглин. Стіни й вежі вимурувані у готичній системі кладки. На стінах містяться бойові галереї з бійницями.

Фото: planetofhotels.com

Особлива атмосфера місця Середньовіччя відчувається ще перед мурами. Сьогодні Луцький замок — це цілий музейний комплекс. На другому поверсі В’їзної вежі ви можете переглянути виставку «Плитниця», де експонуються старовинні будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень. Не полінуйтеся піднятися на оглядовий майданчик вежі, з якого відкривається вигляд на старе місто. У нижньому ярусі Владичої вежі можна потрапити у середньовічну в’язницю. Ярусом вище — виставка замкової зброї з арсеналом XV-XVII століть. А на двох верхніх ярусах вежі розмістився єдиний в Україні музей дзвонів.

Як дістатись: Луцьк, вул. Кафедральна 1А

Шацький національний природний парк

Не можемо оминути увагою й це місце, адже воно доволі популярне серед українців та туристів. Унікальний куточок на території України, що поєднує цілюще повітря, величні ліси, піщані пляжі та срібну воду озер. Парк створили у 1983 році в Шацькому районі Волинської області. Зараз його площа займає більш як 49 тисяч гектарів. Велика цінність цієї землі — це озера, яких 24 на території парку. Тут розташований Світязь — найбільше озеро України. Вважається, що до складу води в ньому входять частинки срібла і гліцерин, що омолоджують шкіру і добре впливають на загоєння ран. Також цікавими є такі озера як Пулемецьке, Луки, Перемут, Люцимер, Пісочне тощо.

Фото: amazingukraine.tumblr.com

Шацький природний парк — це хороше місце для спокійного і тихого відпочинку на природі. Вода в озерах чиста, навіть мінералізована, тож там спокійно можна купатися. Також ви зможете покататися на човнах, каяках, сапах і вейкбордах. А ще радимо пройтися лісами: побачите різноманіття лікарських трав і велику кількість грибів. На Шацькі озера часто приїжджають, щоб порибалити. Тут водиться щука, окунь, плотва, карась і вугор, а ще є раки.

Як дістатись: з Луцька можна доїхати на власному авто (приблизно 160 км) або міжміським автобусом

Луцькі підземелля

Ці місця цікаві тим, що вони мало досліджені, наповнені переказами та легендами. Підземні лабіринти були створені ще в XVI-XVIII століттях. Дослідники виявили понад 50 підземних приміщень, де знайшли чимало побутових речей і знарядь праці. Наприклад, під костелом святого Павла і Петра виявили тюремний комплекс з камерою на одну людину. За легендою, підземні ходи з’єднували Луцьк з навколишніми селами Шепелем, Жидичином, Оликою тощо.

Фото: volyn.tabloyid.com

Тут можна перенестися на кілька століть назад і побувати на місці справжніх в’язнів завдяки цілому тюремному комплексу підземелля. Камери вражають своїми розмірами — приблизно 50 квадратних сантиметрів кожна. Посеред тюрми розташований колодязь, а поза її межами — склеп. Екскурсії лабіринтами проводять щоденно о 10:00, 12:00, 14:00 та 16:00. Квиток для дорослого коштує 50 гривень, дитячий (від 10 років) і студентський — 25.

Як дістатись: Луцьк, вул. Кафедральна, 6

Оконські джерела

Джерело в селі Оконськ, що не замерзає, називають поліським дивом і чудом природи. За переказами, життєдайну Оконську воду пили повстанці Северина Наливайка та козаки Богдана Хмельницького. Вода тут дійсно специфічна. Температура її в озері протягом року не змінюється і становить дев’ять градусів. До того ж вона настільки чиста, що в ній навіть можна розводити таку примхливу рибу як форель.

Фото: we.org.ua

Тут ви зможете випити смачну джерельну воду та набрати її з собою в дорогу — вона зберігає свою свіжість протягом декількох днів. Для цього біля джерел обладнали спеціальний вивід води. Вважається, що вода тут додає життєвих сил, а саме місце має сильну позитивну енергетику. Поблизу водойми — місце для стоянки автомобілів, кав’ярня, майданчик для огляду та фотографування.

Як дістатись: доїхати до Оконських джерел, які розташовані за 70 кілометрів від Луцька, можна на автівці трасою Р14

Читайте також: Подорожуємо Прикарпаттям: сім неймовірних місць, які точно вартують уваги

Музей технічного прогресу

Не так давно, у серпні 2018 року, до цікавинок Волині додалася ще одна. У Луцьку відкрили дивовижний музей науки й техніки. Це місце наочно демонструє новому поколінню українців, які винаходи існували до них. Це єдиний музей такого роду в України. Тут можна побачити понад тисячу раритетних винаходів, які ще вчора були повсякденням.

Фото: md-ukraine.com

Потрапивши всередину, відчуєте себе, ніби в магазині 90-х років минулого століття. На вітринах виставлені раритетні телефони, прадавні вили, лопати, праски та ткацькі станки. А ще в музеї зберігається неймовірна колекція годинників, які дивують розмірами та формами, та колекція радіотехніки. Діти тут зможуть покерувати роботами-боксерами та шпигунами, подивитися на роботанець та влаштувати танкову битву. Вхід коштує 100 гривень. Працює музей в будні з 12:00 до 20:00 та у вихідні з 11:00.

Як дістатись: Луцьк, вул. Карбишева, 1

Меморіальний комплекс «Поле Берестецької битви»

Ви точно чули про доленосну битву козаків з поляками під Берестечком під час Національно-визвольної війни у середині XVII століття. Тоді армія Богдана Хмельницького зазнала поразки. Ця неабияк вплинуло на подальший розвиток історії України. Тепер на цьому місці — меморіальний комплекс «Поле Берестецької битви», відомий також як «Козацькі Могили».

Фото: berestechko.org

На місці комплексу ви зможете побачити історичні пам’ятки, які збереглися до наших днів. Серед них — козацький цвинтар в урочищі Монастирщина, де розташовані поховання козаків із надмогильними кам’яними хрестами. А ще тут є озерце Козакова Яма, яке пов’язують із героїчним подвигом останнього з трьохсот козаків. Пройтися зможете й островом Гайок (місце бою і героїчної смерті 300 учасників Берестецької битви), місцями козацьких переправ та урочищем Попів Горб. Відчути дух героїчної битви допоможуть й експонати XVII століття в музею, знайдені на полі Берестецької битви. Серед них — зброя козаків та повстанців та їхні особисті речі.

Як дістатись: з Луцька можна дістатися на власному авто (приблизно 65 км) або міжміським автобусом

Суспільство

Сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет

Опубліковано

У ніч на 29 березня Повітряні Сили ЗСУ знищили 58 ударних дронів ворога у межах Київської, Черкаської, Полтавської та Дніпропетровської, а також 17 крилатих ракет.

Про це повідомляє Микола Олещук, командувач Повітряних сил ЗСУ.

Зазначається, що окупанти атакували:

  • 3-ма аеробалістичними ракетами “Кінжал”;
  • 9-ма керованими авіаційними ракетами  Х-59;
  • 2-ма балістичними ракетами “Іскандер-М”;
  • 21-єю крилатою ракетою х-101;
  • 17-ма крилатими ракетами Х-22;
  • 60-ма ударними безпілотниками типу “Shahed”.

В результаті бойової роботи знищено:

  • 5 керованих авіаційних ракет Х-59
  • 17 крилатих ракет Х-101;
  • 4 крилаті ракети “Іскандер-М”
  • 59 з 60-ти “шахедів”.

Читати також: У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Більшість цілей знищено силами та засобами мобільних вогневих груп Сил оборони України. Також до відбиття повітряного нападу залучилась винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та засоби РЕБ.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, коли в Україні запустять додаток “Армія+” для військових.

Також ми повідомляли, що Міносвіти розробляє рекомендації з використання штучного інтелекту в школах.

Фото: Повітряні сили

Читати далі

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення