Суспільство
«Світ має знати». В Україні створили серію коміксів про Маріуполь
Журнал соціальних мальописів Inker презентував серію коміксів про Маріуполь та людей, яким вдалося врятуватися з епіцентру бойових дій. У першому номері зібрано чотири історії про місто, що стало символом незламності, мужності й віри.
Про це ШоТам розповіла команда Inker.
За словами редактора журналу Сергія Колеснікова, усі історії – реальні. Їх команді Inker розповіли безпосередні учасники подій. Без світлин та відео, адже в оточеному російськими військами місті головним завданням було вижити.
«У першому номері нашого журналу зібрані історії людей, яким вдалося врятуватися із епіцентру кривавої лазні. Вони самі розказали їх нам. Для когось це було терапією, для когось – обов’язком розказати про злочин, свідками якого вони стали. “Світ має знати”, – повторювали вони. Завдяки журналістам, сценаристам та художникам ми відтворили їхні спогади з максимально можливою точністю. Узгодили кожний кадр і сцену. Тепер ви можете побачити те, що бачили вони. На жаль», – розповів Колесніков.
Сценаристами чотирьох історій стали Володимир Кузнєцов, Ярко Філевич та Олексій Чорний. Художники – Захар Поліщук, Наталя Тарасенко, Максим Солнцев та Ярко Філевич. Випуск створено громадською організацією «Криголам» у співпраці з UA Comix.
Переглянути історії про Маріуполь можна онлайн на офіційному сайті Inker.
Про Inker
До повномасштабного вторгнення РФ журнал публікував соціальні комікси про світові події та важливі соціальні теми: політичні режими, викрадення та ґвалтування жінок, відстоювання прав людей і тварин. Разом із виходом коміксу про Маріуполь Inker заявив про перезапуск видання.
«Відтепер сторінки Inker будуть українською, а історії про Україну та українців. Адже зараз увага всього світу прикута до нашої країни. А ще ми з величезною радістю повідомляємо про співпрацю та партнерство з UA Comix», – розповіли представники журналу.
Нагадаємо, у Чернігові презентували перший мальопис Інституту нацпам’яті про оборону Замостя.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі